Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska już wkrótce gospodarczą potęgą

Polska już wkrótce gospodarczą potęgą

Money.pl / 2008-07-20 15:42
Komentarze do wiadomości: Polska już wkrótce gospodarczą potęgą.
Wyświetlaj:
yechoo / 2008-07-20 22:50
Trochę wiary w siebie. Jeżeli wiecznie będziemy nie zadowoleni to nic się nigdy nie uda, ani w Polsce,ani w Londynie, ani w zadnym miejscu na ziemii. Musimy przyjmować wyzwania jako społeczeństwo i jako kraj.
Elendir / 2008-07-20 21:38 / Łowca czarownic
Możliwe że PKB nie jest idealną miarą, ale myślę że za wielu Polaków cierpi na kompleks niższości (i nie jest to tekst polityczny ;-).
TSA / 2008-07-20 20:26
Oby Polski nigdzie nie zapraszali bo wszystko zaraz zablokują nasi politycy.bez nas na szczycie bedzie się lepiej działo w światowej i Polskiej gospodarce.a szczególnie nie zapraszać bliżniaków i to razem jak i osobno.
xy / 83.10.143.* / 2008-07-20 19:36
Bardzo bym prosił, aby autorzy nie uprawiali naiwnej propagandy. Rzeczywiście PKB Polski będzie większe od np. PKB Belgii, czy Szwecji - ale na wielokrotnie większa liczbę mieszkańców. Przy okazji o sile gospodarki decyduje lokalizacja ośrodków decyzyjnych oraz R&D. A na terenie Polski ich brak. Tu jest near-shoring dla zachodniej gospodarki. I to gorzej niż dawny trzeci świat.
Alien99 / 213.17.163.* / 2008-07-21 10:04
Myślę, że autorzy pominęli tę kwestię gdyż jest zbyt oczywista. Wiadomo że chodzi o PKB jako całość, liczba ludności danego kraju jest w tym kontekście drugorzędna
Elendir / 2008-07-20 21:24 / Łowca czarownic
A co byś powiedział o Chinach?
sb / 83.12.116.* / 2008-07-23 10:42
JAK SZYBKO UNIOSŁA SIE GOSPODARKA CHIN TAK SZYBKO PADNIE
Elendir / 2008-07-23 19:08 / Łowca czarownic
Raczej bym na to nie liczył.
JAW / 84.10.239.* / 2008-07-20 18:07
Kiedyś byliśmy, według oficjalnych oświadczeń, 6 potęgą świata i co? Teraz tak samo przerastamy inne potęgi. Problem w tym kiedy trzeba stwierdzić pod jakim względem. Bo ja, szczerze mówiąc, wolę żyć pod tą podupadającą szwedzką gospodarką niż wzrastającą polską. Cyferki na papierze jakoś nie pokrywają się z zawartością mojego portfela
sb / 83.12.116.* / 2008-07-20 20:32
własnie zgadzam sie
abędziemiećdrugąJaponię / 213.158.196.* / 2008-07-20 17:02
to zwykłe G... panu piątkowskiemu nie pasuje?, chce G.. do potęgi 13-tej ?. Chłopaki, te poniżej, pomóżcie panu piątkowskiemu wejść w takie G... Pomożecie?
pucybud / 83.31.248.* / 2008-07-20 15:42
Witam mam 20 lat i nie znam osoby (w moim wieku) która chce w tym kraju zostać więc za przeproszeniem kto ma budować tą gospodarkę? Miller? Tusk? Kalisz? Może Lepper?
hero221 / 89.242.254.* / 2008-07-21 01:37
ja mam 22, jestem teraz w Anglii i za 2 tygodnie wracam do Polski... ja bede budowal ta gospodarke... jak chcesz to wyjezdzaj nikt cie nie trzyma,,, ostrzegam jednak nigdzie miodu nie ma
hero221 / 89.242.254.* / 2008-07-21 01:37
ja mam 22, jestem teraz w Anglii i za 2 tygodnie wracam do Polski... ja bede budowal ta gospodarke... jak chcesz to wyjezdzaj nikt cie nie trzyma,,, ostrzegam jednak nigdzie miodu nie ma
hero221 / 89.242.254.* / 2008-07-21 01:37
ja mam 22, jestem teraz w Anglii i za 2 tygodnie wracam do Polski... ja bede budowal ta gospodarke... jak chcesz to wyjezdzaj nikt cie nie trzyma,,, ostrzegam jednak nigdzie miodu nie ma
hero221 / 89.242.254.* / 2008-07-21 01:37
ja mam 22, jestem teraz w Anglii i za 2 tygodnie wracam do Polski... ja bede budowal ta gospodarke... jak chcesz to wyjezdzaj nikt cie nie trzyma,,, ostrzegam jednak nigdzie miodu nie ma
ee / 85.89.191.* / 2008-09-10 22:28
Wracaj, wracaj i to szybko......potrzebujemy ludzi do budowy autostrad, do zamiatania ulic. Staż już odbyłeś w Anglii.
Sego / 2008-07-20 17:33 / portfel
ja tez mam 20 lat i sadze ze zaniedługo osiagne duzy sukces finansowy zakładajac swoja firme. powiem to tak wyjezdzaja z kraju osoby które niemaja zadnych planów, zadnych perspektyw mysleniowych, ja mam pomysł jak osiagnac bardzo duzo , przedewszystkim mam chęć cos zmienic, a nie tylko narzekac. tak jak wiekszosc osob twojego pokroju. zreszta skoto niechcesz nic osiagnąc ani zmienic tylko wyjezdzac to po co Sie interesujesz takimi sprawami jakie sa poruszane na money.pl?
dariuszforest / 93.176.217.* / 2010-08-22 12:41
A co już osiągnąłeś prócz cudownych planów?
Sądzisz że osiągniesz duży sukces?
Znam takich którzy też tak sądzą grając w totolotka.
W Anglii pracują ludzie którzy też tak myśleli jak ty ale dzisiaj pracują tam bo mają dość płacenia składek na ZUS i innych wysokich podatków. Porównaj sobie progi podatkowe w Polsce i w Anglii.
Progi podatkowe w Polsce: (podaję za Panem Andrzejem Budnikiem);
oraz ceny funta na dzień dzisiejszy:
(funt szterling – 1 GBP – 4,83 zł. z dnia 2010-08-20)
do 2 789,89 zł. – kwota wolna od podatku (577,61 GBP)
od 2 789,89 zł. – 19 % (od 577,61 GBP)
od 37 024,00 zł. – 30 % (od 7 665,42 GBP)
od 74 048,00 zł. – 40 % (od 15 330,84 GBP)

Progi podatkowe w Wielkiej Brytanii:
do 4 745 GBP – kwota wolna od podatku
(do 22 918,35 zł wolne od podatku)
od 4 746 GBP – 10 % (od 22 918,35 zł - 10%)
od 6 766 GBP – 22 % (od 32 679,78 zł - 22%)
od 36 146 GBP – 40 % (od 174 585,18 zł - 40%)

Gdzie jest łatwiej żyć w Polsce czy w Anglii?
Minimalny zarobek brutto w Anglii ok 5.80 funta x 39 godzin tygodniowo daje 226 funtów x 52 tygodnie 11 752 GBP czyli 56 762.00 zł, w Polsce 1 317 zł brutto (miesięcznie) czyli 272,67 GBP czyli rocznie x 12 miesięcy = 15 804 zł to jest 3 272,04 GBP
Nie dość że Polak zarabia 4 razy mniej to płaci więcej podatku czy to nie jest chore??? paliwo i jedzenie w podobnej cenie a ubrania nawet tańsze, samochód można kupić od 50 funtów,
(sam dostałem taką propozycję w zeszłym roku w grudniu - Nisan Primera rok 97) drogie jest tylko mieszkanie ale przy zarobkach w Anglii wynosi to około jednego tygodnia pracy (w miesiącu) na mieszkanie czyli 200/250 GBP miesięcznie za wynajem pokoju (nie wiem jakie są ceny w Londynie, pewnie wyższe ale i zarobki też)

Żeby założyć firmę trzeba mieć środki, masz je? Jeśli tak to skąd? Dostałeś? Ukradłeś? Pożyczyłeś?
Czy zaczniesz realizacje swoich cudownych planów od zaciągania długów?
HB / 85.89.191.* / 2008-09-10 22:18
Sego, jak Ci mamusia z tatusiem dadzą zaplecze finansowe, to może osiągniesz duży sukces. Narazie widzę, że marzy Ci się CUD.
Jesteś już w " poważnym " wieku, więc znasz powiedzenie.......z gówna bata nie ukręcisz.
ghn / 89.77.15.* / 2008-07-20 20:18
szkolne bzdurne teoryjki. Albo wyrachowanie - bo spotkałem też i takich: skoro wszyscy moi rowieśnicy wyjadą to łatwiej będzie dla mnie o dobrą pracę. Ja tu zostaję!!! I od razu sukces finansowy ma być "duży"?:-)))
Elendir / 2008-07-20 21:29 / Łowca czarownic
Jeśli ktoś podejmuje decyzję "bo inni też tak robią" to nie ma na cokolwiek liczyć niezależnie czy wyjedzie czy też zostanie. Do sukcesu potrzeba trochę własnej inicjatywy.
yechoo / 2008-07-20 22:59
Zgadzam się! Mam 17 lat, mam już pomysł na własny biznes, który ma perspektywy rozwoju. Inwestuję na giełdzie i też dobrze mi idzie. Leń, który liczy na innych nigdy nic nie osiągnie!!
dariuszforest / 93.176.217.* / 2010-08-22 12:55
Masz 17 lat i inwestujesz na giełdzie???
Mam 2 pytania:
1. Skąd wziąłeś pieniądze żeby zacząć inwestować???
(Rozbiłeś świnkę skarbonkę?)
2. Jak otwarłeś rachunek inwestycyjny nie mając dowodu tożsamości i nie będąc osoba pełnoletnią?

Pozostałe pytania nie są do autora tego postu ale do innych czytelników tego forum.
O ile mi wiadomo (ale może się mylę? ) Osoba niepełnoletnia nie może prowadzić żadnej działalności która polega na zarabianiu pieniędzy a jeśli to robi to jak rozlicza się z fiskusem?
Czy obowiązek rozliczania się z dochodów nie spada na każdego kto staje się pełnoletni? Co więc jeśli zarabia wcześniej? Nim ukończy 18 lat?
Pawciek / 87.57.139.* / 2008-07-31 23:15
To musisz mieć z******** pomysły, bo ja już inwestowałem prawie na wszystkie sposoby i ni h** nie wyszło, aż w efekcie do Danii s*********** i jakoś nie myśli mi się stąd na razie ruszać...
marlowe / 2008-07-20 18:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jeszcze Ci przejdzie :) też miałem 20 lat :)
Elendir / 2008-07-20 21:27 / Łowca czarownic
Mi jak na razie nie przeszło.
Martin24 / 77.253.119.* / 2008-07-20 16:42
A ja mam 24 lata i z całą pewnością zostanę w Polsce bo tu jest coraz lepiej. Od 89 roku Polska już zrobiła olbrzymi skok cywilizacyjny i jest tylko kwestią czasu (prawdopodbnie 20 lat) kiedy PNB na mieszkańca będzie na poziomie najbogatszych krajów świata a nasza gospodarka rzeczywiście będzie dużych rozmiarów. Już teraz jest duża bo 38 mln ludzi to mało nie jest, a biednym krajem już nie jesteśmy. Nie minie 10 lat a wszystkie światowe instytucje zaczną Nas zaliczać do krajów wysoko rozwiniętych. Zobaczycie.
kjh / 89.77.15.* / 2008-07-20 20:25
Napisz jeszcze kiedy skończyłeś szkółkę. Następnie weryfikacja teorii z praktyką (jakieś 3 - 5 lat). 38 mln ludzi to malo nie jest, ale to jest problem dla naszego panstwa jak się okazuje - spójrz na szum wokół emerytur, rent. Podziwiaj też epokowe pomysły naszych wladców jakby te emerytury odebrać. Jak na 24 to jesteś bardzo naiwny.
Elendir / 2008-07-20 21:33 / Łowca czarownic
Czy liczysz na państwową emeryturę? Zapomnij o niej i zacznij oszczędzać/inwestować.

Może z tymi 10 latami to pewna przesada, ale faktycznie Polska dokonała olbrzymiego skoku cywilizacyjnego od roku 1989.
Witek40 / 159.134.96.* / 2008-07-20 19:14
Slowo prawdopodobnie czyni jednak roznice! Za 20 lat MOZEMY byc na poziomie na ktorym najbogatsze kraje swiata byly w 2008 roku. Mozemy byc takze lepiej rozwinieci. Patrzac jednak na harce i zaniechania polskich politykow, uwazam Cie za nadmiernego optymiste.
Patrzac z zachodniej perspektywy a tutaj mieszkam, Polska jest zasciankiem Europy.
ogien / 170.162.33.* / 2008-07-22 14:11
To ze mamy sporo do nadrobienia po 50ciu latach komuny i rzadach nieudacznikow to banal. Pytanie jak zasciankiem nie byc a nie ciagle o tym przyponinac - to kazdy 'strateg' ze zmywaka potrafi! Wielu madrali-emigrantow nie stac juz na mieszkanie w Polsce i to ich mocno gryzie.
A najbardziej cofa nas to ze sluchamy kazdego oswieconego cymbala - i nawet rzady (uklon dla Doncia T) wybieramy na bazie tego czy Putinowi i Merkel sie podoba.
Aby przestac byc ogonem po pierwsze trzeba zaczac miec wlasne zdanie, a tego nam, a zwlaszcza rzadzacym brakuje!
racjonalle / 83.25.151.* / 2009-05-28 19:47
ja po studiach bede budował tą gospodarke bo wole pracować dla mojego kraju niz dla kogo innego. Jakby każdy miał taki idiotyczny tok myślenia to chyba cała europa tłoczyła sie w szwajcarii ,,bo tam najlepiej''
konradmx / 2008-07-28 13:33
Jestem tylko ciekawy dlaczego polskich emigrantów nie stać już na mieszkanie w Polsce. Jak czytam te niektóre wypociny, to aż śmiać mi się chce. Pewnie, jak zostaną w Polsce, wezmą kredyt na 40 lat, o ile wogóle go dostaną, zapłacą dwa razy tyle ile mieszkanie kosztowało. Ludzie, obudźcie się, skąd te ceny, skąd ta mocna złotówka. I nie róbcie ludziom wody z mózgu. Pięć razy pracę we Wrocławiu w ciągu dwóch lat zmieniałem, a najwięcej ile zarabiałem to 1500 na rękę. Parodia. Każdy normalny człowiek dawno już siedzi za granicą, a w Polsce pracują ludzie blisko wieku emerytalnego, tak było we wszystkich firmach, w których pracowałem, i to wcale nie małych. I o zgrozo nawet oni się zwalniają i wyjeżdżają za granicę. Emerytury? Starsi ludzie którzy dostają 700-800 zł na życie, muszą kupić leki, czynsz zapłacić? Wegetacja. I jest tylko o tyle lepiej, ze pracodawca nie może wyżywać się na pracowniku i zmuszać do harówki, bo po prostu drugiego trudno będzie mu znależć. Podatki? Przekonałem się, żę państwo, a nawet banki w Polsce to lichwiarze, w porównaniu z bankami i rządem w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuję. Nie pracuję na zmywaku, ale nie mam też kokosów. Ale stać mnie na wszystko. I daję sobie rękę uciąć, że przy moich zarobkach w ciągu dziesięciu lat jestem w stanie odłożyć tyle, żeby naprawdę ładne mieszkanie w Polsce kupić. Ludzie, którzy nigdy nie ubrudziliście sobie swoich delikatrnych rączek prawdziwą pracą i nie macie żadnego pojęcia o sytuacji, nie piszcie takich bredni, bo każdy normalny was wyśmieje. W UK pracując nawet za stawkę minimalną za godzinę pracy kupisz 4-5 litrów paliwa, u nas ile? Litr z hakiem. Trochę ponad pół roku oszczędzania i możesz kupić sobie samochód może nie najnowszy, ale z bardzo wysokiej półki. Ciuchy, elektronika o niebo tańsze. Ostatnio także i jedzenie. Łatwiejszy dostęp do kredytów, o niebo mniejsza biurokracja. Nawet na głupie prawo jazdy łatwiej się zdaje. I nie musisz w łapę dawać bo jeden czy dwóch cwaniaków z ośrodka egzaminacyjngo chcą sobie dorobić. I szacunek do człowieka, jakiejkolwiek pracy by nie wykonywał. Równe wynagrodzenie dla pracowników na tym samym stanowisku z tym samym doświadczeniem, czego nie udało mi się wywalczyć w Polsce, chociaż oparcie w kodeksie pracy mniałem. Inspekcja nadzoru budowlanego i inspekcja pracy, mimo licznych skarg na warunki w zakładzie pracy, a INB po zakazie składowania czegokolwiek i użytkowania górnych magazynów przymykała oko na tony towaru i wózki widłowe jeżdżące na górnych częściach fabryki której nazwy nie wymienię. Wielkie przekręty na miliony złotych. Obudźcie się ludzie!!!!!! Mam 25 lat ale bardzo dużo już widziałem i mam o niebo większe pojęcie o sytuacji w kraju od studentów którym mamusia czesne płaciła pięć lat z życia żyli pod parasolem rodziców a teraz piszą jacy to są mądrzy i obeznani. Polska to chory kraj, chociaż wiele się zmieniło w ciągu nawet ostatnich pięciu lat, ale to tylko dlatego, że łatwiej pracę znaleźć, bo wszyscy normalni ludzie już emigrowali.
beep / 80.238.96.* / 2008-08-24 19:05
Nie do konca tak jest. Tez mam 25 lat, skonczylem dzienne studia w warszawie i tutaj zostalem, bronilem sie w czerwcu 2007. aktualnie zarabiam 7000 PLN reke/mc (bez zadnych znajomosci, koneksji itp, wolny rynek po prostu). I patrzac po kumplach ze studiow (ja zaczalem pracowac w 2005, oni juz wczesniej) to wcale duzo nie zarabiam.
nok / 81.104.193.* / 2008-07-28 16:22
proponuje abys ty sie obudzil.lepiej sprawdz ceny bo ta piekna wyspa wpada w recesje,i nie pisz bajek jak tu pieknie i wspaniale.przecietnie angol by cie ukatrupil tylko za to ze ty robisz bo on za taka kase nie chcial,a podwyzki nie dostal.przyjechali polacy.zycze ci samych sukcesow ja wracam poniewaz ....reszte sobie dopowiedz aby szczerze.
konradmx / 2008-07-29 02:39
Widzę jakie są ceny. Liczyć umiem. Zobacz lepiej na Autotrader jakie są ceny pięcio-sześcioletnich samochodów. Fakt, że 70 funtów ubezpieczenia trzeba płacić co miesiąc, ale to inna bajka i rozchodzi się po kościach. Sprawdź ceny elektroniki, i mówię o lepszym sprzęcie komputerowym, telefonach i hi-fi. Zobacz też na ceny jedzenia czy aż tak bardzo różnią się od cen w Polsce. Nie mówię, że wszystko, ale porównaj. Nie robię przez agencję, tylko na kontrakcie, a pracuję z anglikami, słowakami, czechami itd. Nikt nie ma do nikogo o nic pretensji, nie wiem gdzie pracowałeś, ale u nas jest w porządku. Anglik pomoże nawet jak go o to nie poprosisz. Nie za dobrze znam język, ale nie mam kłopotów z porozumiewaniem się i nikt mi życia nie utrudnia, bez problemu załatwiam wszystko, czego potrzebuję. A moi przełożeni to anglicy.
seba1977 / 77.114.1.* / 2008-07-28 16:06
Jak moi znajomi wyjeżdżali do UK funt kosztował 7,5 zł a dziś tylo 4 zł biorąc pod uwagę fakt że złotówka wzmocniła się o 3,5 zł w stosunku do funta w kilka lat mówisz że tam jedzenie jest tańsze - nie bądź śmieszny, tam kebebe nie kupisz za 6-7 zł tylko za 25 zł na ulicy z budki od Turka. Takie są tam ceny. POLSKA TO WSPANIAŁY KRAJ, KRAJ MOZLIWOŚCI, PERSPEKTYW I SZYBKIEGO BOGACENIA SIE!!! takich możliwości nie dają kraje zachodnie, tam już jest niesamowicie ciasno jeśli chodzi o własny biznes.
Ludziom jest lepiej np: w UK jesli pracują na etacie, ale moga tam tylko pracować w fabryce lub w innych "ambitnych" miejscach. Ja tego nie chce W POLSCE JESTEM POLAKIEM I JESTEM KIMŚ!!!!! a tam zwykłym emigrantem, popychadłem, nigdy nie mam szans zostac kims bogatym, a w Polsce właśnie to robie, ale potrzeba do tego troche wiary w siebie, w ten kraj i ciężkiej pracy, A NIE TYLKO NAŻEKAĆ!!!!!!!!!!!!!
konradmx / 2008-07-29 02:52
I tu się mylisz. Ja mam ambitniejsze plany. I widzę tu dużo możliwości. W Polsce bogacić się? To dopiero kpina. Chyba że masz rodziców z wypchanym portfelem którzy ci start ułatwią. Przede wszystkim bogacą się złodzieje i taka jest prawda. Ja ciężko w Polsce pracowałerm i nic z tego nie miałem, wiary w siebie mi nie brakuje, zacząłem wysoko się cenić. A jeśli tu na starcie mam prawie 7 funtów na godzinę na rękę, a robię na kontrakcie, to może być tylko lepiej. Język lepiej podłapię, będzie lepsza praca i większe pieniądze. A tutaj jestem traktowany jak każdy inny, czy to Polak, czy Anglik. Nikt mi na ręce nie patrzy i robię tyle co inni. I tutaj ktoś zapyta jak się czujesz czy wszystko w porządku jak coś ci się stanie i nie mówię o czymś poważnym to dmuchają na ciebie i chuchają, a w Polsce MASZ Z**********. Taka jest smutna prawda. Życzę powodzenia w zakładaniu własnego biznesu. A ja chciałbym wymienić się wrażeniami np za 10 lat. Bo wiem, że na dużo mnie stać i dużo mogę osiągnąć. Co do jedzenia. Kup sobie kebaba w naszym cudownym kraju za 6-7 zł, tylko ciekawe gdzie we Wrocku za tyle znalazłeś. Ale nie pisz takich bredni. Ja kebaby naprawdę de lux kupuję za niecałe 16 zł nie wiem skąd te ceny chyba z kosmosu. Pozdrawiam :)
sem18 / 83.28.113.* / 2008-07-20 17:36
Popieram! :)
Około 2012 będziemy już na pewnym "standardowym" poziomie cywilizacyjnym krajów Zachodu.

Viva la Nowa Europa! Viva la 20-latki! Viva la Pologne!
Pawciek / 87.57.139.* / 2008-07-31 23:32
Tak, tak, Viva la curva mać!!! ;P Chopy - już wkrótce będziemy mieli złote góry i penisy, jak kołki dla krów, a później może nawet wyższe płace... ;p Jaki ten świat jest piękny i jjak.... z*********** się ściemnia takie głupoty! ;DDD
zenek17 / 83.31.211.* / 2008-07-21 14:29
Viva życie gwiazd na gorąco!
ohyes / 2008-07-20 16:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
widocznie jestes w niewlasciwej grupiea poza tym polska nie konczy sie na Tobie i 20-latkach.
konradjc / 2008-07-20 16:01
śmieszny jesteś młokosie. Z takim podejsciem jak ty i ci ludzi w twoim wieku to faktycznie Polska nigdy nic nie bedzie miała i zawsze bedzie na koncu. Tam jest lepiej bo tam całe pokolenia na to ciężko pracowały a młody niedoswiadczony polaczek chce miec to od razu. Pozdrawiam
Grzesiek... / 82.177.195.* / 2008-07-20 16:54
Moim skromnym zdaniem problem w polsce nie roni wyjezdzajace mlode pokolenie, a ludzie w srednim wieku tu pracujacy. W miescie gdzie mieszkam jest targludzie pracuja tam od 11 - 16 tej. Dlaczego nie do 20-tej czy chociaz tej 18-tej ? Bo im sie zwyczajnie nie chce!
aka111 / 80.203.67.* / 2008-07-20 17:28
ich gdzien nie konczy sie geniuszy na 16 bo towar trzeba spakowac rozpakwac i tak w kołko widze ze sie znasz na robocie nic a nic polaczku...:)
asdff / 86.42.163.* / 2008-07-20 21:39
w Polsce jest coraz lepie bo z zagranicy duzo ludzi pompowalo kase jak sie to skonczy to te ich biznesiki co niby pootwierali po roku dwoch popadaja bo za duza jest korupcja w polsce i utrudnienia przez urzedasow
konradmx / 2008-07-29 03:13
Zgadzam się w 100%. A takie jedno pytanko na marginesie. Ci co otwierają swój niby wielki biznes skąd wielu ludzi miało na to pieniądze??? Wyspy i kraje zachodnie wielu cwaniaczków kłują w oczy, przyjechali, popracowali z 3-4 lata na zmywaku, bez żadnych większych ambicji, odłożyli trochę pieniędzy i wracają. Ale dlaczego na swój biznes nie zarobili w tak pięknym kraju jakim jst Polska??? Kraj miodem i mlekiem płynący. Cwani są ci co mamusia i tatuś mają porfele pełne gotówki, którzy umieją tylko rękę wyciągać. W Polsce każdy biznes ŚMIERDZI NA KILOMETR albo szybko upada. Układy i układziki, ręka ręke myje. Łapówkarstwo, złodziejstwo, prawny szacher - macher. Skończcie że się tak wyrażę gówniarze pisać takie brednie. 20 lat i biznes otwierasz. Skąd masz pieniądze??? Na pewno sam nie zarobiłeś a jak tak to na pewno nie w Polsce Zastanówcie się dobrze zanim coś napiszecie bo to tylko moje współczucie wywołuje.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy