Forum Polityka, aktualnościKraj

Polska misja w Afganistanie. Ranny żołnierz idzie do sądu

Polska misja w Afganistanie. Ranny żołnierz idzie do sądu

Wyświetlaj:
MegR / 89.230.73.* / 2014-01-15 21:12
Pazerność ludzka nie zna granic!!! Człowieku, dostałeś 300 tys., rentę, masz pracę... nie wstyd ci wyciągać dalej ręki po kasę? Ciesz sie że żyjesz! I daj żyć innym (którzy bardziej od ciebie tych pieniędzy potrzebują)!
heniek14 / 95.90.116.* / 2014-01-15 12:35
Czy ten żołnierzyk myślał,że jadąc na wojnę będzie miał wczasy POd gruszą.Nikt go nie zmuszał.Nie chce się pracować za 1500 zł,wyjeżdza się na wojenki.Ryzyko zawodowe.I jeszcze weteran.Ja bym wszystkim takim,którzy wyjeżdżają na wojenki nie dał niczego.Niech im płaci wynajmujący.PO odszkodowanie,to do USA.Inna sprawa,to wysyłający.Oni POd Trybunał Stanu i dożywotnie roboty publiczne.
Polak z krwi i kosci / 62.141.195.* / 2014-01-15 12:11
To, że świat obecnie stoi na głowie wydaje się być oczywiste mimo to wciąż poraża mnie poziom głupoty niektórych ludzi...
Ten najemnik (wiem, że Panowie nie lubią tego sformułowania co nie czyni go mniej prawdziwym) najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy z najprostszych prawideł oraz ryzyka którego się podejmował mimo, iż nikt tego przed nim nie ukrywał gdyż normalne dziecko w przedszkolu wie co się wiąże z zabawą w wojnę (przypominam, że niema już przymusu odbywania służby).
Nie chcę generalizować bo jestem zdania, iż w armii znajdują się zapewne również ludzie rozsądni i godni najwyższego szacunku aczkolwiek większość z tych których miałem okazję poznać niestety taka nie jest.
wał stadny / 83.26.91.* / 2014-01-15 09:43
Czy podobnych roszczeń może się domagać od swego pracodawcy ciężko ranny w wypadku drogowym kierowca będący w pracy? Jakoś nie słyszałem o takich roszczeniach.
Taką wybrał pracę, dobrowolnie pojechał na wojnę - ryzyko śmierci, lub ciężkiego kalectwa jest wkalkulowane w ten zawód.
Ta wysokość odszkodowania coś dziwnie pokrywa się z wysokością kwot za Smoleńsk.
Współczuję człowiekowi, ale moim zdaniem takie roszczenia są bezzasadne.
Wyjechał na obcą wojnę dla kasy, niech więc roszczenia kieruje do sojuszników z za wielkiej wody - to ich wojna.

Najnowsze wpisy