Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska musi pomóc Grecji - to kwestia honoru

Polska musi pomóc Grecji - to kwestia honoru

Money.pl / 2012-05-17 07:46
Komentarze do wiadomości: Polska musi pomóc Grecji - to kwestia honoru.
Wyświetlaj:
skoru / 79.190.207.* / 2012-05-17 11:14

Nie możemy zapomnieć o tym, że Polska - podobnie jak Grecja - również zbankrutowała. I również dostaliśmy miliardy dolarów pomocy.


Szanowny Autor zapomina że ci którzy nam te miliardy pożyczali w rozliczeniu dostali czterdziestomilionowy rynek zbytu i cały przemysł tego kraju za BEZCEN w postaci upadłości lub w dzikiej prywatyzacji. My natomiast mamy się dorzucić do ratowania Grecji po to by rekiny z zachodu mogły dokładnie ten sam manewr powtórzyć u nich, ale nas do dzielenia się łupami nie zaproszono.

Pan o tym nie wie panie redaktorze? Młodszy od Pana jestem a o tym wiem. Wstyd.
Longterm / 2012-05-17 11:09 / Mostek Zwyciężymy!
Grecja to nowotwór złośliwy - szkoda że nie odcięto tego wrzodu od razu...

www.longterm.bblog.pl
oleole / 77.255.250.* / 2012-05-17 10:53
jak mozna pomoc spoleczenstwu, ktore odrzuca wszelkie reformy, bo jest uzaleznione od socjalu i nie chce przyjac do wiadomosci ze to juz sie skonczylo?
zxc12 / 83.24.118.* / 2012-05-17 10:48
Ilość luksusowych samochodów w Grecji jest większa niż ilość Greków płacących najwyższy podatek.
Urzędasy odczują najbardziej reszta da sobie radę lepiej niż my żyć będzie.
A czy urzędasów należy wspierać?
xxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2012-05-17 09:22
W Grecji jest demokracja i sami wybrali ten socajlizm, sami więc za neigo odpowiadja. w Polsce był pratycznie zabór i polcy nei mieli w tej sprawie nic do gadania. To raz. dwa, my za te "braterską pomoc" juz sowicie naszym "przyjaciołom" zapłaciliśmy i to im się zdecydownei opłaciło. pomoc dla Grecji jest utopieniem kasy w błoto, bo aby im faktycznie pomóc, nalezałóby pozwolić im zbankrutwać a i reszcei "pomogających" wyszło by to na zdrowie.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 10:00

dwa, my za te "braterską pomoc" juz sowicie naszym "przyjaciołom" zapłaciliśmy i to im się zdecydownei opłaciło

a wiesz o tym, że masa tego zadłużenia została nam umożona?
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 12:25
A wierzyciele mieli inne wyjście ? Jesli twierdzisz że tak to napisz jakie.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 13:08
ale na pewno mogli wydłużyć okres spłaty np. do 2030 roku, zamiast umarzać. Co byś więc wolał?
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 13:26
A dlaczego do 2030 a nie 2300 ?
A ja czuję, że przyjęto rozwiązanie nie tyle wymarzone lecz jedyne racjonalne dla wierzycieli ( a być może i dla nas ) I to dalece nie powód aby kogokolwiek calować ... po stopach. Po prostu biznes!
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 13:37

A dlaczego do 2030 a nie 2300 ?

ile ty masz lat? Zadajesz takie debilne te pytania, że szok. Wyraźnie napisałem że to jest PRZYKŁAD.

ja czuję, że przyjęto rozwiązanie nie tyle wymarzone lecz jedyne racjonalne dla wierzycieli ( a być może i dla nas ) I to dalece nie powód aby kogokolwiek calować ... po stopach. Po prostu biznes!

ja tak nie uważam, no bo dlaczego teraz nie moglibyśmy spłacać tego zadłużenia? Zmieniłoby coś gdybyśmy np. każdego roku 1mld oddawali? Nie, jakoś by to przeszło. Ale nie musimy tego robić. Nie uważam też, że należy za to całować po stopach. Ale faktem jest, że nie musieliśmy spłacać znacznej ilości długu chociaż mogliśmy.
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 15:18

ile ty masz lat? Zadajesz takie debilne te pytania, że szok

Sadząc pom języku więcej od Ciebie
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-05-17 16:05
no to wstyd że tym wieku nie wiesz co oznacza skrót "np.".
A może idąc twoja logiką powinienem cię zapytac dlaczego napisałeś 2300 a nie 2400?
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 14:23
Do spłacania długów nie wystarczy dobra wola dłuznika. Musi mieć na to środki (nieważne jakie). W przeciwnym razie wierzyciel może zawsze usłyszeć "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 14:51

Musi mieć na to środki (nieważne jakie

tak jak już napisałem, nie odczulibyśmy mocno gdyby trzeba było teraz oddawać 1mld rocznie. Najwyżej zlikwidowanoby jakieś bacikowe i już można spłacać długi. Także gdyby klub Parsyki uparł się, że mamy im tę kasę oddać to byśmy oddali, oczywiście kosztem społeczeństwa naszego.
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 15:17

Także gdyby klub Parsyki uparł się

Całe szczęście że KP to tak naprawdę Konwent Świętych Mikołajów, którzy ot tak, za bezdurno od czasu do czasu komus coś podarują lub o jakimś długu zapomną. A wszystko altruistycznie, w imię solidarności gatunku ludzkiego i bez jakiejkolwiek analizy. Dlatego powinniśmy być im wdzięczni do końca świata i jeden dzień dłużej.
O Klubie Londyńskim nie warto pisać, może poza jednym : to też filantropi i też mają brody.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 15:30
może inaczej zapytam - lepiej mieć dług do spłacenia czy go nie mieć?
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 16:02

może inaczej zapytam - lepiej mieć dług do spłacenia czy go nie mieć?

Jesteś impregnowany więc może zakończe ten dialog dykteryjką.

Hulając bez umiaru, grając w karty i na wyścigach pan Kowalski zadłużył się po uszy u sąsiadów blizszych i dalszych. Rychło jednak okazało się że nie jest w stanie zwrócić im pieniędzy. Sąsiedzi pierw pomstowali ale widząc że tak nic nie wskórają zaproponowali Kowalskiemu by oddał im w gotówce połowę pożyczonej sumy. W zamian za umorzenie drugiej połowy pani kowalska przez kolejne pięć lat będzie co tydzień sprzatała każdemu z nich mieszkanie a jeśli trzeba to na sprzataniu się nie skończy. Pan Kowalski po głębokim namyśle i konsultacji z zoną zgodził się na takie rozwiązanie. Teraz już spokojniej płaci raty a wieczorami przekonuje żonę by nie przeklinała rzeczywistości lecz by chwaliła dobroć sąsiadów, którzy odkreślili państwu Kowalskim połowę długu.
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-05-17 16:11

. W zamian za umorzenie drugiej połowy pani kowalska przez kolejne pięć lat będzie co tydzień sprzatała każdemu z nich mieszkanie a jeśli trzeba to na sprzataniu się nie skończy.

ale poproszę o jakieś dowody/przykłady. Tylko nie podawaj mi czasem umów, który wynikały np. z przetargów do których równie dobrze mógł się zgłosić i wygrać również ten, który nam nic nie pożyczył i nic nie umorzył. I żeby te przykłady pokazywały też, że bez tego umorzenia nie byłyby te umowy możliwe.

Kolejna rzecz to w twojej retoryce widzę takie coś:
jak nam ktoś pożyczył i umorzył to znaczy, że na pewno ma w tym jakiś ciemny interes i w gruncie rzeczy źle na tym wyjdziemy.
Ale z drugiej strony jeśli my mamy komuś pożyczyć to od razu widzisz tutaj kasę utopioną w błoto czy tak? Dlaczego w tej sytuacji nie kierujesz się podobnymi kryteriami? Popraw mnie jeśli się mylę.
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 16:30
Jeszcze jedno

na pewno ma w tym jakiś ciemny interes

dlaczego CIEMNY ? Po prostu ma w tym interes !
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-05-17 16:41
ok wycofuje ciemny, ale dalej mi nie napisałeś tego interesu. I dlaczego ten interes działa tylko w jedną stronę - na szkodę Polski?
My dostajemy pożyczkę - podejrzenia że na pewno ktoś chce nas wydutkać.
My dajemy pożyczkę - podejrzenia że na pewno nas chcą wydutkac
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 16:54

działa tylko w jedną stronę - na szkodę Polski

Gdzie tak napisałem? Oooo, bo zacznę podejrzewać "freudyzmy" :-P
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 16:28
Człowieku, litości! Ja naprawdę nie jestem maniakalnie podejrzliwy.

Dobra, spróbujemy jeszcze raz.

Zespół Perfect śpiewał kiedyś utwór "pepe wróć!". W tekście był taki kawałek: " kryzys mogę znieść, ja nie muszę jeść - niech przestaną truć!"
I właśnie o to mi chodzi - PRZESTAŃCIE TRUĆ! Przestańcie wmawiać ludziom że w interesach świat kieruje się HONOREM, że banki i państwa zapominają o swoich wierzytelnościach z miłości do innych.
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-05-17 16:44

PRZESTAŃCIE TRUĆ! Przestańcie wmawiać ludziom że w interesach świat kieruje się HONOREM, że banki i państwa zapominają o swoich wierzytelnościach z miłości do innych.

nic takiego nie twierdzę. Bardziej chodzi mi o to, że trzeba być bardziej konsekwentnym, tzn, jeśli uważasz że nie możemy pożyczać bo źle na tym wyjdziemy, a tym samym uważasz że jak my coś od kogoś pożyczyliśmy to też na tym źle wyjdziemy, no to heloł!

No to jak powinniśmy pożyczyć czy nie? Dobry jest interes z pożyczaniem czy nie?
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 16:50

Dobry jest interes z pożyczaniem czy nie?

Odpowiedzi na to pytanie ja, obywatel oczekuję od ekonomistów także od Ciebie ! RZETELNEJ, MERYTORYCZEJ ODPOWIEDZI A NIE PROPAGANDY!!!!!
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-05-17 16:58
tego raczej nie wie nikt. Ale podkreślę już ostatni raz, że chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że jak Kali zabić komuś krowę to dobrze, a jak Kalemu zabić to źle. Bo za takim podejściem nie przepadam
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 12:35
tego nie wiem
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-05-17 08:37
kolejny przykład kompletnej głupoty! Polska była pod zaborem a Grecy OSZUKIWALI! To oszustwo doporowadziło do takiego a nie innego stanu. O losie Polski zadecydowała Rosja a reszta krajów plan przyklepała, by nie drażnić Stalina. Nawet na obchody dnia zwycięstwa nie byli zapraszani Polacy, mimo tego, że np Królowa brytyjska wiele zawdzięczała chłopakom z 303!
Pozostaje jedynie dodać:
"Kto Gazetę czyta ten Gazetę wie"
Tylko druzja z Czerskiej mogliby doprowadzić do takiego stopnia odmóżdżenia.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 08:50
ale oszukiwali wszyscy Grecy czy elity? I czy pomoc będzie skierowana tylko do elit czy do społeczeństwa?
Także to jest trochę tak:
Grecja - problem sprawili decydenci a pomoc jest potrzebna dla społeczeństwa
Polska - problem spowodowali czerwoni decydenci a pomoc była potrzebna dla społeczeństwa
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-05-17 11:10
O sytuacji w Polsce zadecydowali nie decydenci wewnętrzni tylko obce mocarstwa a głównie Rosja.
Nasi decydenci dla litra wódki i kiełbasy poza kolejką i bez kartek chętnie wszystko przyklepywali.
Nie ma najmniejszego podobieństwa w tych obu sytuacjach. Pisanie o miliardach pomocy jest też na wyrost. Wystarczy zestawić "pomoc" dla Polski oraz pomoc jaka została wpompowana w RFN.
Społeczeństwo greckie też nie jest takie niewinne jeżeli spojrzy się na skalę szarej strefy.
Szara strefa to już nie oszustwo? Mentalność statystycznego Polaka jest zbliżona, więc dla większości pewniei nie. Ale u nas to wynika z komunizmu: państwo jest złe, więc oszukiwać państwo złym nie jest.
pomo dore / 2012-05-17 10:20 / Tysiącznik na forum
pomoc i tak przejma elity. z tego co można przeczytac w prasie to zwyczajni Grecy tez rżneli państwo i Unie na potegę- zasiłki, zapomogi, baseny od których nie płacono podatków, renty zdrowotne dla zupełnie zdrowych, hektary ze zgłoszonych wniosków o dopłaty unijne przekraczające w sumie powierzchnie Grecji itp itd.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 10:38

pomoc i tak przejma elity

pośrednio jakoś to wpłynie na społeczeństwo.

Grecy tez rżneli państwo i Unie na potegę- zasiłki

nie twierdzę, że nie ale to nie ta skala. Może u nas każdy rencista jest uczciwy? Nikt nie robi żadnych myków większych bądź mniejszych? Na chorobowe pewnie też każdy idzie tylko w ostateczności?
Ale chodzi o to, że to rządzący ustalaja prawo i pilnują aby było przestrzegane więc to od nich zależy czy pozwolą Grekowi robić wałki.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-05-17 11:14
"Może u nas każdy rencista jest uczciwy? "

a co ma piernik do wiatraka? To że u nas ktoś oszukuje to znaczy, że ja muszę za to płacić dwa razy? Raz podatki a dwa na zalepianie unijnej dziury bez dna?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 11:38

a co ma piernik do wiatraka?

przeczytaj tekst ze zrozumieniem, zwłaszcza zastanów się do czego mój tekst się odnosił.

To że u nas ktoś oszukuje to znaczy, że ja muszę za to płacić

to wcale tak nie znaczy
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-05-17 12:48
"nie twierdzę, że nie ale to nie ta skala. Może u nas każdy rencista jest uczciwy? Nikt nie robi żadnych myków większych bądź mniejszych? Na chorobowe pewnie też każdy idzie tylko w ostateczności?"
Zacytowałem jeszcze raz. Że niby to odniesienie to hipotetycznych polskich warunków to tak tylko dla jaj?
ja polecam pisać z przemyśleniem!
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 12:56
a ja polecam czytać ze zrozumieniem.
Pomo dore napisał, "zwyczajni Grecy tez rżneli państwo i Unie na potegę- zasiłki, zapomogi, baseny od których nie płacono podatków, renty zdrowotne dla zupełnie zdrowych"
więc odpisałem, że Polacy nie są gorsi w tym względzie.
Ale skoro nie widzisz analogi to już twoja brocha, ja podziękuję już za tę dyskusję bo nie chce mi się tobie każdego słowa wyjaśniać jak dla dziecka.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-05-17 14:42
skoro logiki w tym brak to i tłumaczenie pojawić się nie może, to logiczne prawda? :)
Klasyczny sposób chwalenia się głupotą, czyli wybiegi w rodzaju :"a u nas też biją Murzynów"
To do czego się odnosisz to jeden z przykładów, że zwykły Grek też ma swój udział w obecnym stanie gospodarki. To że u nas też kradną nie ma wpływu na stan gospodarki greckiej więc nie stanowi to przesłanki ku poczuciu winy z powodu ich biedy a tym samym zobowiązania do składki. (stąd pytanie o piernik i wiatrak)
Dlatego też wszelkie argumenty odnośnie czytania ze zrozumieniem zalecam powtórzyć przed lustrem :)
Poza tym, analogia to nie jest przedstawienie tej samej sytuacji: ooo tam kradną i tu kradną, tylko: u nas kradną więc u nas będzie bieda, bo tam kradli i są teraz biedni.
Już wnikać nie będę jak to wszystko się ma do KONIECZNOŚCI pomocy czy jak ci, którym przeciąg mózg odebrał nazywają to sprawą honoru: zapewne bezzwrotną pożyczkę dla Greków.
No wiem, wiem za dużo literek, trudno to było ogarnąć...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 14:47

No wiem, wiem za dużo literek, trudno to było ogarnąć...

cieszę się, że przyznałeś się do tego. Ale nie martw się, nastepnym razem może ci się uda ogarnąć.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-05-17 15:02
no widzisz! i kto ma tutaj problemy ze zrozumieniem? Pytanie czysto retoryczne, dlatego zalecenie dotyczące lustra nadal aktualne.
Tym razem mniej literek, dałeś radę? :)
azxsd / 62.10.77.* / 2012-05-17 08:18
ale reduktor ma humor !!!
skoro greków nikt nie zmuszał więc niech zapłacą za WSZYSTKO sami , polska była w kompletnie odwrotnej sytacji więc nie !!!! dla greków najwyższy czas zabrać się do ROBOTY !!! i kupować tylko to na co ich stac !!!!
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 08:47
ale niezależnie od tego czy ktoś nas zmuszał czy nie, to jednak pomocy nie musieliśmy dostać, a dostaliśmy.
pomo dore / 2012-05-17 10:23 / Tysiącznik na forum
nie były to zdaje sie nieoprocentowane pozyczki- jak nam dawali to liczyli na godziwy zarobek z odsetek, tego ze nam sie gospodarka potem zawali nie mogli/nie chcieli przewidzieć
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 10:44
jakie były to oprocentowania to nie wiem. Ale na pewno nasz kraj tej pomocy potrzebował i dostał. A sami pożykodawcy nie wyszli raczej na tym dobrze.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-05-17 11:19
skoro nie znasz szczegółów to skąd wiesz, że faktycznie to była pomoc?
Z tego co mi wiadomo anulowano nam część zadłużenia, poza tym w PRLU przyjechało parę tirów z używanymi ciuchami. Nawet te ciuchy, jako pierwsi, rozdrapywali lokalni aparatczykowie. Tak było... lata 80te wieku XX...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 12:13

skoro nie znasz szczegółów to skąd wiesz, że faktycznie to była pomoc?

skoro potrzebowaliśmy kasy a byliśmy bankrutami i mimo to pożyczono nam tę kasę to oczywiście możesz bawić się terminologią na zasadzie czy to była pomoc czy po prostu umowa handlowa. Niemniej to my byliśmy tymi potrzebującymi i dostalismy to czego potrzebowaliśmy. A nawet bodajże niewiele więcej niż połowę tylko oddaliśmy.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-05-17 12:53
nadal ma się to nijak to faktycznego tła historycznego jakim ta sytuacja była spowodowana.
Bezmyślna i bezsensowna propozycja: dostaliście pomoc więc teraz oddajcie. A jak Eskimosi będą mieli problem bo na skutek ocieplenia stopią im się domki to też będę miał pomagać bo paliłem węglem?
Największym zagrożeniem dla Polski są bezrozumni ludzie!
Strefa euro jest sama sobie winna. O kryteriach z Mastricht już nikt nie pamięta a za ich rozpasanie ja mam płacić. To płać i zapłać też za resztę Polaków!
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 13:07

To płać i zapłać też za resztę Polaków!

to pomyśl sobie teraz że to idzie ta kasą, którą powinniśmy już dawno oddać a została umorzona po to żebyś teraz np. mógł robić zakupy przez internet a nie w pewexie.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-05-17 14:58
skoro coś zostaje umorzone to znaczy, że nie podlega konieczności oddania, logika się kłania.

Trzeba w końcu dorosnąć, człowieku nie licz na to, że jak nabroisz to przyjdzie mamusia i pomoże tylko żyj tak by w każdej chwili było cię stać na błędy.
Jeszcze raz powtórzę, może trafi: armia polska stanowiła jedną z największych podczas II WŚ. W dodatku obecną na WSZYSTKICH frontach oraz wszystkich rodzajach wojsk!
To dzięki niej hitler przeszedł do wieczności.
Wdzięczności nie było żadnej tylko oddanie Polski w łapy Rosji by ta dokończyła to co hitlerowi się nie udało. Zestaw to z "pomocą" w PRLu a potem coś pisz.
Co robili Grecy w tym czasie???
A co robili w ciągu ostatnich lat??? Ktoś zasłonił im oczy i nie widzieli co się szykuje?
Pomagać trzeba Afryce, gdzie ludzie zdychają z głodu a ci którzy nie zdechli muszą robić na wszelakich mafiozów. Tam trzeba budować szkoły drogi i studnie. Nieść kaganek. Ten kierunek narazie nie jest modny i widoczny, może jak Wybiórcza zacznie pisać to bezmózgowi też się odezwą. Wtedy będzie krzyk: jak można było wywalić 8 mld USD, skoro taka Norwegia dała niewiele więcej bo 10 mld też USD
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 12:34
Czego połowę , misiu?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 12:37
mamony
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 12:48
Aha! Bo myślałem że gospodarki, bo o teym rodzaju spłaty jakoś się zapomina. A przecież długi można spłacać pieniadzem ale również odrabiać.
Polska nie musi być nikomu za nic wdzięczna. A wpłątywanie w finanse honoru to juz całkowita aberracja.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 13:04

Bo myślałem że gospodarki, bo o teym rodzaju spłaty jakoś się zapomina

jakieś przykłady?
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 13:29
Zaryzykuję - Telekomunikacja Polska ? Vattenfall ? Prywatyzacja przez upaństwowienie?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 13:38
te firmy zostały przekazane innym państwom za darmo?
i to by było na tyle / 83.29.189.* / 2012-05-17 13:48

te firmy zostały przekazane innym państwom za darmo?

A nowi właściciele rok w rok dokładali do nich ciężką kasę ? Ty żeś ekonomista nie ja, zatem podaj jak wyglada całościowe rozliczenie np. Vattenfall'a , który własnie wyp.. (rym taki)

I jeszcze jedno - w odróżnieniu od "oszołomów' nie twierdzę że popełniono zbrodnię. Jeśli w kasie były pustki to dług trzeba odrobić. Ale nie przekonasz mnie do tego bym miał czyć jakakolwiek wdzięczność wobec tych którzy zgodnie z umową mnie "doją".
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-17 13:57

ty żeś ekonomista nie ja, zatem podaj jak wyglada całościowe rozliczenie

ale to nie ja twierdzę, że były tu jakies wałki. To raczej chyba ty sugerujesz, że to w nagrodę za umorzenie naszych długów 20 lat temu.
Tak więc podaj mi konkretne fakty, które potwierdzą twoją teorię.

Ale nie przekonasz mnie do tego bym miał czyć jakakolwiek wdzięczność wobec tych którzy zgodnie z umową mnie "doją".

jak widać nie doją, skoro umorzyli długi wynikające z umowy
Baryłka12 / 2012-05-17 14:23 / Bywalec forum
Kwestia honoru?! A kto nam pomoże?!
MN4 / 212.109.148.* / 2012-05-17 07:46
O zadłużeniu Polski zdecydowały rządy czerwonych debili sankcjonowane przez Moskwę. O zadłużeniu Grecji decydują Grecy rządzeni przez demokratycznie wybranych Greków.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy