Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska-Rosja - tradycyjnie na gazie

Polska-Rosja - tradycyjnie na gazie

Money.pl / 2013-04-06 10:23
Komentarze do wiadomości: Polska-Rosja - tradycyjnie na gazie.
Wyświetlaj:
bv / 83.8.115.* / 2013-04-07 17:55
Niektórym już na samo słowo Rosja zaczyna z ust buchać para i dostają tzw.głupawki.A co dopiero gdy jest mowa o jakimś projekcie gospodarczym Rosyjsko-Polskim.Nasz eksport do Rosji to zasługa wyłącznie wolnego handlu i naszych przedsiębiorców,gdyby rząd maczał w tym palce to eksport wyszedł by na zero,bo np. wszystko musiało by uwzględniać interesy naszego wschodniego sąsiada Ukrainy.
Dzięki naszej postawie obrony interesów Ukrainy Nord-Stream został zrealizowany, czyli Rosja i tak uniezależnia się od tranzytu przez Ukrainę, a my straciliśmy pieniądze za tranzyt.
jessic / 83.31.103.* / 2013-04-07 10:41
Kolejna wrzutka na money absolwenta jakiegoś ZSZ w Wólce i wielbiciela gazetek ściennych w hotelu robotniczym. Komu wy płacicie? Dajcie te pieniądze za wierszówki Kołtonia, Chochołowskiego i takich tam, potrzebującym; a jeśli i tego nie chcecie to dokarmiajcie za nie małpy w ZOO. Więcej pożytku!
bsf / 87.205.170.* / 2013-04-06 10:23
Europol Gaz podpisał memorandum z Gazpromem na temat budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego przez terytorium Polski. Donald Tusk nie ma o tym pojęcia.



Rosyjskie media obiegła informacja, że prezydent Władimir Putin nakazał Gazpromowi powrót do planów budowy gazociągu Jamał-Europa II o przepustowości 15 mld metrów sześciennych gazu rocznie, który miałby przebiegać przez terytorium Polski. Pierwotnie gazociąg ten miał być zbudowany jeszcze w 2001 roku, jednak ze względu na zaangażowanie Rosji w budowę Nord Stream, nie zaczęto go nawet projektować. Skąd zatem nagły zwrot w tej sprawie? Donald Tusk pytany przez dziennikarzy o doniesienia rosyjskiej prasy odpowiedział: "Ja nic nie wiem, nie komentuję czegoś, o czym mało wiem. (...) Decyzje, jakie podejmuje Gazprom, nie są konsultowane z polskim rządem."

Najnowsze wpisy