Forum Polityka, aktualnościKraj

Polska rusofobia bierze się z potrzeby posiadania wroga

Polska rusofobia bierze się z potrzeby posiadania wroga

Wyświetlaj:
hszonszcz / 95.49.120.* / 2013-03-21 11:47
A ja żeby trochę zrównoważyć tą rusofobię polską co jakiś czas oglądam telewizję rosyjską, slucham ich piosenek i pieśni i wiem ,że poza angielszczyzną która króluje obecnie w Polsce istnieje również ruszczyzna również atrakcyjna i nam b. blizka i nie daję się obecnej naszej propagandzie która przdstawia Rosję tylko w zlych kolorach.
faktycznie zabawna jest / 145.237.121.* / 2013-03-21 07:01
no i zawyła razwiedka z "bulu". A czego swołocz oczekuje jeszcze? miłości? a to czerń jedna!
ździcho kuźwiak / 77.254.243.* / 2013-03-21 08:24
A nie ciekawi Cię, co na ten temat mówi politolog prof. de Lazari powyżej? Zachęcam Cię do przeczytania tego artykułu powyżej. Po pierwsze jest naprawdę interesujacy, a po drugie, to chyba trochę głupio komentowac coś czego się nie czytało, nie? Uprzedzenia są cechą prostaków
Wapniak / 2013-03-20 18:10 / Tysiącznik na forum
Przede wszystim, ze znanej w świecie polskiej głupoty!!!
de Lazari / 31.183.58.* / 2013-03-20 17:14
Bezradność Łazarza

Od lat staram się w ślad za Aleksandrem Sołżenicynem udowadniać, że sowiecki to nie rosyjski. I dupa blada…
Z mojego udowadniania anonimowy dziennikarz PAPu wyciągnął wniosek, że jakobym twierdził, że Polaków w Katyniu zamordowali nie Rosjanie, a Gruzini… Trudno o większą bzdurę!
Na debacie zorganizowanej przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia 19 marca wyświetliłem słynny dokument skazujący Polaków na śmierć, a obok zamieściłem nazwiska przywódców ZSRR, którzy go podpisali, wraz z ich pochodzeniem etnicznym:
Ławrientij Beria – Gruzin
Josif Stalin – Gruzin
Kliment Woroszyłow – Ukrainiec
Wiaczesław Mołotow – Rosjanin
Michaił Kalinin – Rosjanin
Anastas Mikojan – Ormianin
Łazar Kaganowicz – Żyd
Następnie stwierdziłem, że dla sowieckich komunistów kategoria narodu była kategorią burżuazyjną i swoją narodowość wyrzucili oni na śmietnik, tak jak zrobił to m.in. polski szlachcic Feliks Dzierżyński, tworzący sowiecką bezpiekę, i jego następca – kolejny polski szlachcic – Wiaczesław Mienżyński. Komuniści na miejsce narodu postawili kategorię klasy – to nie narody miały się połączyć w imię powszechnego braterstwa i szczęścia, a „proletariusze wszystkich krajów”. I stąd płynął mój wniosek: nie utożsamiajmy komunizmu i sowietyzmu z rosyjskością, bo to komuniści najprzeróżniejszej narodowości (w tym oczywiście również rosyjscy, ale i polscy, żydowscy, gruzińscy itd.) winni są zbrodni „stalinowskich”, a nie Rosjanie jako naród.
Jak bardzo trzeba być ograniczonym i nierozumiejącym tego, co się mówi, by dojść do wniosku, że oskarżyłem Gruzinów o zbrodnię w Katyniu!

Andrzej de Lazari
ździcho kuźwiak / 212.106.16.* / 2013-03-20 15:55

Rusofobia w Polsce bierze się z potrzeby posiadania wroga, bo daje ona poczucie jedności

Nie tylko. Polacy mają w genach jad: agresję, nienawiśc, żądzę zemsty i muszą tego jadu co jakiś czas upuszczac, by ich całkiem nie zalał. Na szczęście mają sasiadów, co im ten poziom jadu równoważą. Acha no i żydy i cygany byłbym zapomniał. De Lazari zawęził to do Rosjan. Krótkowzrocznie bardzo
Andrzej de Lazari / 31.183.58.* / 2013-03-20 15:30
Na Boga!, ani mi w głowie było oskarżanie Gruzinów o zbrodnię katyńską!!!
Oskarżyłem komunistów, przeróżnej narodowości (tu konkretnie gruzińskiej, rosyjskiej, ormiańskiej, ukraińskiej i żydowskiej), którzy swoją narodowość wyrzucili na „śmietnik historii”.
Starałem się udowodnić, że sowiecki nie oznacza rosyjski!!!
Max4x4 / 83.7.201.* / 2013-03-20 08:51
Myśli Pan że ktoś w te bajki uwierzy?
Pola śmierci / 178.36.251.* / 2013-03-20 06:20
Króciutki przegląd katów narodu rosyjskiego z rekordzistą gen.Błochinem. 20 tys.własnoręcznie zastrzelonych w tym około 700 Polaków w Katyniu. Okres tylko stalinowski. http://ttolk.ru/?p=15741
md71 / 87.96.21.* / 2013-03-19 23:20
"narastająca rusofobia"?
Jakoś nie zauważyłem. Znam dość sporo rosjan, ukraińców i białorusinów - złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Bardzo sympatyczni i bezinteresownie pomocni ludzie - polacy chyba 'statystycznie' wypadają gorzej.
ździcho kuźwiak / 212.106.16.* / 2013-03-20 16:06

"narastająca rusofobia"?
Jakoś nie zauważyłem.

Zapewniam Cię, ze jest. Sam jesteś otwarty i tolerancyjny, więc myślisz, ze inni tez tacy są. A to błędne wnioski.
polacy chyba 'statystycznie' wypadają gorzej.

Statystyki nigdy nie są miarodajne.
zby79 / 2013-03-19 23:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Tłumaczył następnie, że to nie Rosjanie zdecydowali o tragicznym losie prawie 22 tys. polskich obywateli zamordowanych w 1940 r. przez NKWD m.in. w Lesie Katyńskim, ale Gruzini. Bo zarówno kierujący ZSRR, a nie Rosją - jak podkreślał Lazari - Józef Stalin oraz jego prawa ręka szef NKWD Ławrientij Beria byli Gruzinami.


To rozumiem, że wymordowania Żydów w czasie II wojny światowej dokonała Austria? Hitler był przecież Austriakiem.

Trudno szanować i lubić naród, który wybiera na prezydenta mordercę.
hszonszcz / 95.49.120.* / 2013-03-21 11:53
A czym się różni Austriak od Niemca, no chyba tym,że Niemiec to jest Austriak północny a Austriak to jest Niemiec południowy.
Mariaanan / 2013-03-21 16:00
Rusofobia? Wsyatrczy poaptrzeć jak nas taktuje rząd rosyjski a późnien należy takei komentarze dawać... ja nadal jestem zgodny z polityką Piłsudskiego..
Nomen / 89.161.3.* / 2013-03-19 22:13
Największym rusofobem ostatnich dni jest Prof. Orłowski i jego opinia o pochodzeniu rosyjskich pieniędzy w Cypryjskich bankach "Śmierdzące rosyjskie pieniądze z cuchnącego źródła"

Najnowsze wpisy