Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska "solidarna" może oznaczać, że będziemy wszyscy solidarnie klepać biedę na zasiłkach

Polska "solidarna" może oznaczać, że będziemy wszyscy solidarnie klepać biedę na zasiłkach

Wyświetlaj:
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-20 10:42
Ja mam nadzieje ze redaktor naczelny Money sie opamieta i tego rodzaju paszkwilanckie artykuly nie beda ogladaly swiatla dziennego w przyszlosci.

Autor "zapomnial" napisac ze Premier zapewnil ze ubezpieczenie od bezrobocia zostanie wprowadzone po obnizeniu innych kosztow pracy i zastapia przyznawane dzisiaj zasilki wyplacane z naszych pieniedzy.
Takie "zapomnienia" sa charakterystyczne dla artykulow tego aurora.

Dla tych ktorzy mysla o opuszczeniu Polski z powodu tego ubezpieczenia sugeruje zeby omijali Kanade szerokim lukiem bo tam take ubezpieczenie funkcjionuje od kilkunastu lat z wielkim powodzeniem.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-20 20:28
Panie Marku... Pan ptemier zapewnialo wielu rzeczach np o likwidacji podatku od zyskow kapitalowych mowil nawet w expose... sam slyszalem...

- inne koszty pracy ktore obiecal obnizyc premier to zus ,pit i ubezpieczenie zdrowotne (98% kosztrów):
- póki co zus bierze kredyty i dostaje coraz wieksze dotacje z budżetu zeby nie zbankrutować -zas emerytury dla górników po 40-stce (a nniektórzy nawet po 38-ce) będą musiały nas kosztować masę forsy (milardy i to ro w rok) - słyszałem o bardzo tajnych pomysłach nowych akcyz (gaz ziemny, LPG, prąd, rozmowy telefoniczne, węgiel)
- pit rośnie a nie spada - sztywna kwota wolna, sztywne progi, stywne zryczałtowane koszty uzyskania przychodów, zabranie ulgi remontowej
- ubezpieczenie zdrowotne też rośnie o 0,25% bez mozliwosci odliczania od podatku

To o jakich obnizeniach mowi premier w Tel Trwam skoro jednoczesnie je podnosi ???

a jakie zasiłki zostaną zniesione ??? - ten obecny dla bezrobotnych który pobiera ok. 200 tys. osób przez 1/2 roku ? - to kropelka ...

zamiast opuszczać kraj opuśćie oficjalną strefę gospodarki i zacznijcie życie w szarej strefie :)))
RH+ / 83.238.240.* / 2005-12-22 10:32
skoro nie wierzy pan w to co mówi premier, powinien pan z góry założć ,że również nie wprowadzi w życie ubezpieczenia o którym trwa dyskusja ! W takim razie uważam pańki art. za bzcelowe marnowanie czasu swojego i forumowiczów.Chyba że jest pański sposób na bezrobocie!
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-20 21:17
Panie Rafale,
Pan jest z tych ktorzy dzien po wyborach wymagali od PIS-u realizacji wszystkich obietnic wyborczych.
1. 2000 mieszkan - no bo minal dzien i tyle mieszkan przypada na ten dzien z tych obiecanych 3 milionow.
2. Obnizenie podatkow
3. Zniesienie podatku Belki
4. Naprawe gospodarki
5. Rozwiazac problemy z Rosja
itd.
Dawac to natychmiast bo obiecali. wszystko dawac teraz, teraz, zaraz, natychmiast.
Nie dali, no to mamy dowod ze to oszusci bo obiecali i nie dali.
Dajcie sobie na powstrzymanie i poczekajcie az zgodnie z prawem w Polsce ustawy przejda przez Sejm, Senat i Prezydenta.
Panscy idole PO choc malowali sie jako wspaniali specjalisci od gospodarki nie chcieli wziac zadnego ministerstwa gospodarczego. Obrazili sie bo oni chcieli WLADZY a nie dzialania dla odbudowy kraju po zniszczeniach SLD-owskich.
Pan oczywiscie jest pewien ze gdyby PO wygralo wybory juz nastepnego dnia mielibysmy to slawne 3x15 i ...
OOPS to chyba wszystko co wiemy o programie PO.
Panie Rafale mniej paniki i pomowien w Pana artykulach sprawiloby ze bylby Pan bardziej wiarygodny a tak przedstawia sie Pan jako panikarz i "Chicken Litlle" - Sky is falling, sky is falling - oto podsumowanie Paniskich ostatnich artykulow.
baba / 81.18.213.* / 2005-12-21 13:39
czy pan aby na pewno dobrze zrozumiał ten film o kurczaku??
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-21 15:48
Cala Ameryka musiala ten film zle zrozumiec poniewaz Chicken Litle jest tam synonimem panikarstwa.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-21 10:30
1) nie domagam się od PiS mieskzań - w ogóle uwaza ze nienalezy niczego rozdawać w zamian za podatki...

2) obnizenie podatków nei wymaga nie wuiadomo ile czassu - obietnice przedwyborcze nie zawierały zapisów o odczekaniu kilku lat

3) jakoś rozdawnictwo emerytur czy zasiłów jest robione z dnia na dzien - a obnizanie podatków nie moze czekać ... - nie mozna by odwrotnie...

4) nie mam idolów w PO , ba ja sympatyzuje z PiS - ale nie odbiea mi to zdrowej krytyki - bo jesli pis nie zmieni priorytetów gosp. to upadnie ... i wówczas PO spije smietane - zdaje sie ze wlasnie taka taktyke przyjął Tusk...
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-21 16:05
Tusk przyjal taktyke - braku taktyki. Ten facet byl tak pewien ze bedzie prezydentem ze od przegranych wyborow nie wie co ze soba zrobic i co ma mowic.
ad1. PIS nie obiecywal tych mieszkan z podatkow tylko w wyniku rozwoju gospodarczego.
ad2. Pan chyba sluch radia i oglada telewizje i slyszal Pan ze w przyszlym roku rzad przedstawi swoje plany podatkowe na rok 2007.
ad3, O czym Pan tu mowi? Ustawa o emeryturach gorniczych byla konieczna bo poprzedni rzad siedzial na rekach przez 4 lata i nic nie zrobil aby ten problem rozwiazac. Straszenie miliardowymi kosztami w ciagu nastepnych 15 lat jest poprostu smieszne. Dlaczego nie straszyli ze za 100 lat to bedzie 1000 miliarow? Problem bedzie rozwiazany za rok dwa a do tego czasu musi obowiazywac stara.
ad4. Gdyby Pan sympatyzowal z PIS to dalby Pan im przynajmniej pol roku na zorietowanie sie w finansach panstwa. Atakuje Pan nie decyzje rzadu tylko plotki rozprowadzane pod budka z piwem (TVP, TVN i inne budki). Panskie ataki na PIS wpisuja sie znakomicie w dzialania krytykantow z obozu POpaprancow.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-21 17:18
1) ja bym wolał zeby najpierw obnizyli podatki a na 2007 rok odłozyli obietnice socjalne... - nie mozna było tak zacząć.. - z jakiej racji mam wierzyć Marcinkiewiczowi ze w 2007 roku obnizy podatki ???

2) rozwiązanie problemu emerytur górniczych - nie powinno oznaczać zgody na wszelkie żadania armii z killofami pod sejmem

- czy Pan wie ze doszło do tego ze ostatnio górnicy zaczęli strajk bo... bony na święta były za małe...
- czy Pan wie ze w górnictwie miedziowym srednia płaca to 6,5 tys. a zwiazki zawodowe weszły ponownie w spór i grożą strajkiiem bo chcą kolejnych podwyzek (kilkanaście procent)

- to straszenie nie jest śmieszne - dokładając do tego zmiany demograficzne i zmienność koniunktrury jest prawdziwe... to jest prezent dla ponad 100 tys. ludzi - a niebawem wejdzie podborady projekt aby te przywileje objęły kolejne sczególne zawody np. ... nauczyciele - prosze przeczytać projekt OPZZ

- ja im dałem pół roku - ale gdybym ja był premierem i tak jak Pan mówi nei orientoweał się we wszystkich - to bym sie na pół roku wstrzymał z wydawaniem pieniedzy a nie z obcinaniem podatków... jesli rząd naoprawdę nie wie czym rzadzi to tym bardziej lekkomyslne jest trwonienie pieniedzy na socjale na ktore nas nie stać...

- i jeszcze jedno nie potarzam nic za TVN - wszystko ma swoje odzweircieldenie w słowach i czynach rzadu i prenmiera - w rozporzadzeniach i ustawach... prosze otworzyć oczy i pryznać ze dobre chęci to za mało - trzeba mieć wizję gospodarczą a nie Panią Lubińską w roli ministra która poraza swoją niefrasobliwością


obecny wzrost exportu to pokłosie wzrostu cen miedzi (ten cały wzrost ezportu to głównie miedz i półprodukty chemiczne) i niskie ceny gazu - ale od 1 stycznia gaz ziemny dla producentów idzie w górę i trochę chemia cieżka trochę przystopuje - tak samo jak mootoryzacja... jednym słowem - w 2006 roku nie ma szans na wzrost dynamiki exportu i a popyt wewnętrzny bedzie rósł tylko na kredytach... nie ch Pan sobie sam dośpiewa resztę co będzxie jesli rząd zamiast obniżac pofdatki będzie rozdawal socjal...
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-22 00:30
Widzi Pan i znowu Pan sie mija z prawda.
Bony nie byly za male tylko ich wogole nie bylo a uwowach zbiorowych byly zapisane.
Jesli uwaza Pan ze 6.5tys dla gornika miedzi do duzo to niech Pan tam idzie sie zatrudni.
Pana wizja gospodarcza polega na obcinaniu podatkow i tyle. Choc jak Pan pisal PO nie jest Pana idolem to jednak oni tez mieli program 3x15 i tyle. Ot caly ich program i Pan go powtarza jak papuga.
I bardzo sie ciesze za Pan nie jest Premierem bo gdyby Pan nim byl to slyszelibysmy jedynie krytyke wszystkiego i wszystkich a nie konstruktywne dzialanie.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-22 16:52
Szanowny Panie - to Pan jest głuchy na ARGUMENTY A NIE JA

1) sam przyznał Pan rację ze Solidarność 80 zastrajkowała w górnictwie z powodu bonów na święta - Pan wie ile praxcowników w tym kraju zarabiających 4 razy mniej niz gornicy nie ma bonów na swięta i nie strajkuje - bo nie ma szczęścia pracować w postkomunistrycznych molochach z tzw. zbiorowymi układami pracy dotowanych z pieniedzy podatników miliardami jak górnictwo

2) a to jest mało 6,5 tys. dla miedziowego górnika i po kilkunastu latach pracy na emeryturkę wczesniejszą... ??? - a oni chca jeszcze więcej...

3) obcinanie podatków oznacza ZE PIENIEDZE zostają u tych którzy je zarabiają , którzy wytwarzaja zysk a nie u tych którzy z kilofami pod sejmem domagają się bonów na święta albo emeryur na koszt 40% bezrobotnej młodziezy...

4) jestem przeciwnikiem 3X15 - proszę nie insynuować... - mnie sie podoba 3*7 :)

5) gdybym zostal premierem ... to zacząłbym od likwidacji ZUS i KRUS oraz obniżek podatku VAT - a nierobom pozabierał zasiłki i patykiem pisane renty...
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-22 21:22
ad1. Oczywiscie nie przestrzeganie ukladow zbiorowych jest dla Pana normalne.
ad2. Co Pan wie o pracy pod ziemia? Jeszcze raz - jesli Pan uwaza ze to duzo za prace gornika dlaczego Pan tam nie pracuje?
ad3. Wedlug Pana wlasciciel kopalni wytwarza zysk? A jak on to robi? Napisze na papierze ze 1000ton wegla wydobyto i ten 1000 ton pojawia sie na placu. Ten wlasciciel kopalni jest oszustem i zlodziejem jesli nie wywiazuje sie ze swoich zobowiazan wobec pracownikow. Wedlug Pana tak zachowujacy sie wlasciciel jest wspanialym menagerem.
ad4. Bardziej by sie Panu podobalo 3x0 tylko dlaczego glosowal Pan za wejsciem do UE. w UE 15% VAT to minimum .
ad5. Wiec potwierdza Pan ze jako premier wymordowal by Pan wszystkich emerytow ktorych emerytury placone sa z ZUS lub KRUS.
Oczywiscie jednoosobowo wiedzial by Pan komu sie renta czy zasilek nalezy. OOPS przepraszam wedlug Pana nikomu kto nie pracuje nic sie nie nalezy.
Do gazu z nierobami - oto Panskie motto gospodarcze.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-22 22:03
ad1. układy zbiorowe a raczej zbirowe - to jest zwykłe okradanie ludzi przez związkowców... -

ad2. dużo wiem o pracy pod ziemią - zaręczam Panu ze nie jest cieższa niż 100 innych zawodów - i nie jest bardziej smiertelna ...np. kierowcy cieżarówek giną znacznie częściej - poza tym ciężkość pracy nie może być miarą dla płacy - np. profesor uniwersytetu ma tak lekką pracę w porównaniu z górnikiem ze powinien dopłacać do górnika (swoją drogą to tak własnie jest...) - miarą powienien byc rynek, efektywność i rzadkość (a wiec umiejetnosci)... a gornik to ma chyba słaby rynek, efektywność i umiejetnosci - gdyby zwolnić tego protestującego górnika to na jego miejsce znelxlibysmy tysiące chętnych a ilu byłoby na miesjce lekarza czy profesora uniwesytetu...???

ad3. kopalnie nie przynoszą zysku (zysk jest co prawda na papierze ale po uwzględnieniu dotacji z budżetu państwa a więc od podatników)

ad4. głosowałem przeciw UE mój drogi Panie- i jakbyś Pan czytał moje felietony z tego okresu to byś Pan takich głupot nie pisał

- VAT minimum to 15% - ale stawka obniżona 5% - wiec to nie do konca tak - a poza tym mozna go obniżyć za pomoca zwrotów w PIT tak jak na materiały budowlane ...

ad5. nie wymorfdowałbm nikogo nie jestem bolszewikiem ani narodowym socjalistą - projekt likiwdacji przedstawiłem z pół roku temu na łamach money.pl - niech Pan sobie poszuka ...

ad6. a te teksty o gazie proszę sobie darować - Obrońco pasożytów i nierobów :)
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-22 22:31
Kolejna demagogia i polprawdy.
Pan jest niereformowalny.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-23 20:12
i jak ja mam z Panem rozmawiać ... ręce opadają

przedstawiłem Panu całą masę faktów a Pan ani jednego tylko przykrą dla mnie wziętą z sufitu ocenę ... niech Pan sam oceni - kto Panu uwierzy -
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-23 20:48
Widzi Pan ja tez probowalem z Panem rozmawiac rzeczowo ale Pan stosuje demagogie zamiast argumentow. Kiedy probowalem zastosowac to sama metode rozmowy ktora Pan stosuje nazwano mnie tutaj demagogiem. Wszedzie gdzie liczebnik tysiace ma zastosowanie Pan w swojej argumentacji stosuje liczebnik miliony. Charakterystyczna przesada dla demagogow. W Pana opinii wszyscy bezrobotni to nieroby , lawiranci i oszusci. I znowu ta demagogiczna metoda stosowania przesady bo nie wszyscy a tylko wyjatki. W naszej dyskusji ignoruje Pan niewygodne Panu argumenty. Czy sprawdzil Pan ile podatkow placi przecietny obywatel w Kanadzie? No chyba ze uwaza Pan ze Kanada rowniez rzadzona jest przez ich odpowiednik PIS-u. I glowny temat Pana artykulu - ubezpieczenie od bezrobocia - jest w Kanadzie od ponad 20 lat stosowane z duzym powodzeniem. Pana argument ze zmniejszenie podatkow rozwiaze nasze problemy gospodarcze jest takim wielkim uproszczeniem problemu ze nawet nie mam juz ochoty o tym dyskutowac. To jest po prostu slogan wyborczy taki sam jak 3x15 zastosowane przez PO. Jest on tez tyle wart. Wstawia sie Pan za tymi biednymi absolwentami szkol ktorych 40% nie moze znalezc pracy. Jednak stosujac Pana logike to jest ich wlasna wina bo jesli nie sa niudacznikami, nierobami czy lawirantami to jest to z pewnoscia ich wina bo poszli do szkoly ktora nie dala im zawodu poszukiwanego przez pracodawcow. Teraz nie maja pracy bo wyuczyli sie niepotrzebnego zawodu. Mieli wybor i zle wybrali. Zycze Panu aby w nastepnych artykulach zastosowal Pan troche umiaru w tej przesadzie stosowanej jako argument czy fakt bo nimi nigdy nie jest.
Ta przesada powoduje ze jest Pan niewiarygodny. Na koniec ja nie wierze ze Pan jako liberal ma choc szczypte sympatji dla rzadu PIS.
Mimo wszystko zycze Wesolych Swiat
Marek
ktos / 195.82.172.* / 2005-12-21 00:28
Jakie zniszczenia? Produkcja przemyslowa rosnie , bezrobocie spadlo, zloty sie umacnia, eksport rosnie mimo zatargow z rosja - zobaczymy co bedzie dalej
Bernard / 83.22.16.* / 2005-12-22 18:59
Czy Solidarność społeczna ma polegać na tym że zarabiajacy 6,5 tys. muszą dostać jeszcze bony na święta po kilkaset złoty bo mają spisany układ zbiorowy. Pytanie kto z kim i kiedy spisywał ten układ? i czy firma wypracowała zyski pokrywające wszystkie wydatki wynikające z układy zbiorowego? Czy już ta firma spłacila zaległości wobec ZUS?Czy może państwo Polskie ma dołożyć z podatków na te bony na koszt tych, którzy zarabiają 1000 zł i nie dostali bonów bo nie pracują w zakładzie w którym obowiązuje układ zbiorowy? np w piekarni produkującej chleb dla biednych i bezrobotnych w dzielnicy w której stanowią tacy biedni większość mieszkańców. Ale ten zakład mało płacący ciężko w nocy pracującym piekarzom nie ma żadnych zaległości publiczno prawnych nie otrzymał nigdy żadnej pomocy od państwa bo tylko tyle płaci swoim pracownikom ile wypracuje na wolnym rynku. Czy na tym ma polegać solidarność społeczna w budowanej 4 RP? Komu zabrać więcej podatków i składek obowiązkowych egzekwowanych przymusem komorniczym aby dać tym górnikom miedziowym? Komu jeszcze zabrac aby dac tym których kazda władza się boi bo każda ich wizyta w warszawie kończy się awantura rannymi policjantami zarabiajacymi 1500zł brutto ktorych trzeba na koszt podatnika leczyc i niektórym nieszczęsliwym płacić renty inwalidzkie a zniszczenia gmachów rzadowych remontowane za nasze podatki itd czy ten kto ma siłę brutalnie wykożystując słabiośc moralna rzadzacych ma żyć kilkarazy lepiej niz inni polacy ciężko pracujący ale rozproszeni w milionach malutkich zakładzików?
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-22 21:34
Nie przeszkadza Panu ze Durczoki i inne Lisy zarabiaja 40 tys miesiecznie i to my placimy ich pensje z przymusowego abonamentu?
Nie przekadza Panu ze prezesi firm panstwowych dostaja 6 milionow odprawy po roku pracy i otrzymywaniu setek tysiecy zlotych miesiecznej pensji?
Nie przeszkadza Panu ze sluzby mundurowe dostaja emerytury po 15 latach pracy a nawet jednej zlotowki nie wplacaja do ZUS-u?
Nie przeszkadzalo Panu ze Balcerowicz swoja kotwica zadluzyl wszystkie kopalnie w Polsce ktore do dzisiaj placa odsetki z tego zadluzenia?
Nie przeszkadza Panu ze przedsiebiorcy placa minimalna skladke ZUS bo deklaruja minimalne zarobki a nie takie jakie sa w rzeczywistosci?
itd.
Przestancie byc tacy selektywni w tym co wam przeszkadza.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-22 22:18
Durczok jeszcze jak przeszkadza !!!

ale nawiasem mówią,c LIS to ma kasę nie z abonamentu bo w prywatnej firmie pracuje

gdyby był wolny rynek mediów a nie koncesje to by nie było takich przekretów

przeszkadza mi ze nomenklatura karmi się z moich podatków - ale co to dla mnie za pociecha jak obecny rząd zmieni tylko karmiącego się moimi podatkami z towarzysza na leniucha i nieudacznika - mnie to bez różnicy... zaminił stryjek siekierkę na kijek ...

przedsiębiorcy to maja rację ze placą skłądkę min na zus - jakby placili prawdziwą to kraj już dawno padłby pod ciężarem konkurencji z Azji...

a propos selektywności

- nie przeszkadza Panu ze zwykły człowiek płaci w tym kraju ponad 50% podatków z tego co zarabia ?
- nie przeszkadza Panu ze miliony leniuchów i pasożytów udają chorych i niezdatnych do pracy - zeby się opić dyktą na zasiłku
- nie przeszkadza Panu ze setki tysięcy członków ukochanych przez Pan związkowców i robotników zgodziło się na złodziejską prywatyzację za łapówkę zwaną 15% darmowych akcji
- nie przeszkadza Panu ze najwyzszy w nowożytnym świecie ZUS doprowadza do 40% bezrobocia wsórd najmłodszych dorosłych obywateli i zmusza do masowej emigracji ??
- a jak to się dzieje ze cena tony węgla którą pobiera kopalnia ma się ni jak do ceny tony węgla na składzie w centralnej Polsce ??? - to nie koledzy związkowcy trzymaja lape na tym węglu ?
- a jaka jest średnia pensja zwodowego związkowca ? - ile zarabiał śp. Daniel Podrzycki kandydat na prezydenta - "obrońca biednych" ???
- a ilu mamy urzedników i co oni robią ?
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-22 23:47
- Czy Pan wie ile placi podatkow zwykly czlowiek w Kanadzie? Niech Pan sobie poszuka a jak znajdzie to sie Pan mocno zdziwi.
- znowu Pan przesadz - gdzie te miliony
- Czy to te zwiazki zawodowe zdecydowaly o prywatyzacji. Oskarza pan ludzi ze nie odmowili wziecia proponowanych pieniedzy. Pan oczywiscie by odmowil i nie poszedl do tej restauracji czy zatrudnil gosposie.
- Wiec jednak jest inny powod ze ludzie nie pracuja. Przeciez tylko nieroby i leniuchy wedlug Pana nie pracuja.
- co ma cena tony wegla wspolnego z tematem. Czyzby Pan wyznawal teorie ze kopalnie maja monopol w Polsce?
- pesja zwiazkowca jest taka jaka zwiazkowcy chca zaplacic.
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-23 20:27
Myslę ze gdyby wziąć Kanadyjczyka i Polaka i kazać mu policzyc nalezne składki i podatki w obu systemach - to obaj płaciliby podatki w Kanadzie :))))
- założymy się ???

oczywiście ze miliony - miliony lewych rent, lewych zaświadczeń o pracy w szkodliwych warunkach, zasiłkowców przedemerytalnych - co pracują za granicą... lewych horrendalnie wysokich emerytur służb mundurowych, itd.

tak te związki zawodowe rączka w rączkę z SLD i AWS - a wczesniej z Wałęsą Bieleckim i Mazowieckiem... przecież któryś (nie pamiętam który) z ministów finansów początku lat 90-tych wprost powiedział ze jest to zapłata za milczenie i nie protestowanie...

ja nie winię ludzi ze wzięli co im dano - ja winie twórców (towrzyszów związkowców z solidarnosci i SLD) którzy poto aby się nachapać wymyslili tą łapówkę...

gdzie jest słowo "tylko " przy nierobach i leniuchach - ale skoroPan nalega - większość to nieroby i leniuchy - zwłaszcza ci po 40 -stce

tona węgla ma wiele wspólnego z tematem - kopalnie są dotowane miliardami złotych z budzetu -a sprzedaja wegiel trzykrotnie taniej niż w detalu - jak to jest możlwe - niech Pan zapyta towarzyszy związkowców - ... (to nie kopalnie mają monopol - tylko związkowcy tworzą nieformalny kartel - mafię...

- i znów się Pa myli - pensję związkowcom zawodowym płacą nie związkowcy ze składek ale kopalnia z zysków - a ponieważ ich nie ma płacimy my z podatków które zamieniane są w dotacje

a co do monopolu - jak Pan mysli dlaczego nie importujemy tanszego węgla z ukrainy tylko dopłacamy do eksportu ...

zeby dyskutować trzeba żywać wiedzy i argumentów - a nie buty, insynuacji i pytań ... a pańskie opinie ze przesadzam nie są niczym uargumentowane ... to demagogia...
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-23 21:29
I znowu Pan kreci. Pytanie bylo ile placi przecietny Kanadyjczyk podatkow w odpowiedzi na Pana argument ze 50% to duzo. Nie zaloze sie bo mi Pana szkoda. Przegral by Pan. Znam Kanadyjczykow mieszkajacych i pracujacych w Polsce bo tu placa nizsze podatki.

Jesli Pan zamieni "miliony" na "tysiace" to Panu przyznam racje w przeciwnym razie to tylko demagogia.

Czy te same zwiazki zawodowe ktore raczka w raczke SLD i AWS przychodzily pod sejm protestowac? W tym samym czasie ktorys z ministrow powiedzial ze "pierwszy milion trzeba ukrasc" O kim on wtedy mowil? Napewno nie o zwiazkowcach tylko o tych podziwianych przez Pana zaradnych biznesmenach.

Oczywiscie zgodnie z prawem polskim winne sa obie strony - dajacy i bioracy lapowke.

Niech Pan sie zastanowi co pisze - od kiedy zwiazkowcy ustalaja cene wegla?

Pan oczywiscie wie na co ida skladki zwiazkowe placone przez jego czlonkow.

Przeciez kiedy kopalnie wegla byly deficytowe (bo dzisiaj juz nie sa) importowalismy 2 miliony ton wegla z Rosji. Jak Pan mysli w jakim celu?

Mam nadzieje ze to ostanie zdanie kieruje Pan rowniez do siebie.

Na zakonczenie chcialbym zauwazyc ze znowu pominal Pan niewygodny dla siebie temat. Co z tymi 40% mlodych bezrobotnych? Przeciez wedlug Pana kazdy bezrobotny jest winien swojego polozenia. Dlaczego za tymi sie Pan wstawia a za innymi nie. Czyzby ktos z Pana rodziny byl mlodym bezrobotnym?
rafal wojcikwoski / 82.177.176.* / 2005-12-24 12:05
jedno ale - "przecietny Kanadyjczyk to bardzo bogaty Polak" a przecieny Polak to ńedzarz w Kanadzie...

czyli przy przecietny Polaka przy swoich dochodach w Kanadzie płaciłby szczątkowe podatki...

a przeciętny Kanadyjczyk przy swoich dochodach w Polsce zapłaciłby:
- ponad 40% zus;
- 40% PiT bez żadnych ulg
- składkę na ub zdrowotne czyli + jakieś 1% do PiT
- 22% VAT
- 19% od oszczędności
- podatek od nieruchomosci, OC itd
- ponadto płąciłby dodatkowo za służbę zdrowia prywatnie bo panśtwowa by go nie wyleczyła
- akcyzę na benzynę, papierosy, energię elektryczną, kosmetyki, samochod i parę innych rzeczy..

poza tym czemu akurat z Kanadą a nie z USA - Kanada jest mocno przesocjalizowana - a moze lepiej porównamy z Nową Zelandią :)
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-24 13:02
Kanada zostala uznana przez ONZ za kraj w ktorym sie zyje najlepiej. Dlatego Kanada.

Panskie porownanie jest obarczone podstawowym bledem.
Pan zaklada ze Polak mieszka i zarabia w Polsce a placi podatki w Kanadzie a Kanadyjczyk mieszka i zarabia w Kanadzie a placi podatki w Polsce.
Pan wybaczy ale takie podejscie to totalna bzdura.
Podatki sie placi tam gdzie sie zarabia i mieszka.
Ale niestety znowu zmienia pan temat.
Tematem byl podatek placony przez sredniego mieszkanca Kanady i Polski.
Pan twierdzil ze 50% to duzo a Ja twierdze ze w Kanadzie to jest ponizej sredniej.
Jesli Panskie podejscie do ekonomii i dyskusji jest takie jak w tym przykladzie to ja sie nie dziwie ze nie mozemy sie dogadac.
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-21 15:45
Wszystko co Pan/Pani napisal rozpoczelo sie kiedy juz bylo wiadomo ze SLD przepadnie w wyborach.
WP / 83.9.50.* / 2005-12-20 08:52
Brawo !
Następny krok to Ojciec Dyrektor na premiera . Czas już chyba odszukać paszport i zacząć ewakuację.
frus / 194.128.163.* / 2005-12-20 08:45
Z przerażeniem słucham nowych pomysłów PiSu, od dawna wiedziałem, że to banda oszołomów, ale przecież są pewne granice!
rafal wojcikowski / 82.177.176.* / 2005-12-20 20:31
PiS ma wiele dobrych pomysłów - tyle ze niezna się na gospdoarce... a w dodatku ze wzgldów politycznych zaufał nie tej frakcji w tych kwestiach - już o tym pisałem tydzien temu - frakcja ZCHN wzięła gospodarkę w swoje ręce i ....
piotr / 2005-12-20 09:57
A może dajmy PiS - owi i premierowi jeszcze troche czasu? Tak od razu bym ich nie skreślał. Marcinkiewicz pojechał do Brukseli i całkiem dobrze sobie dał rade. Moze nie bedzie tak zle?
Ktos / 195.82.172.* / 2005-12-21 00:32
Marcinkiewicz poki sam cos robi ma szanse ale do czasu poki go nie beda z drugiej lawki prostowac i nie obrosnie pomocnikami jak Miler
kot / 83.27.228.* / 2005-12-20 22:36
A może tak dasz czas chirurgowi który Cię będzie operował. Zanim się nauczy to ty umrzeszx.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy