Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska w strefie euro. Uczestnictwo jednym z wymiarów bezpieczeństwa?

Polska w strefie euro. Uczestnictwo jednym z wymiarów bezpieczeństwa?

Wyświetlaj:
kolo431 / 178.37.140.* / 2014-03-11 20:10
„Dajcie mi kontrolę nad narodowymi finansami, a nie dbam kto czyni prawa” - Mayer Rothschild dwieście lat temu wypowiedział te znamienne słowa. W tym kontekście uważam że każdy kto nawołuje aby oddać naszą polską złotówkę i możliwość prowadzenia niezależnej polityki monetarnej w ręce obcego mocarstwa zasługuje na publiczny lincz i wykluczenie całkowite ze społeczeństwa.
Szlachetną pannę mamy jakąś? / 77.255.221.* / 2014-03-08 11:16
Na pewno Euro i brak ceł umożliwiają harmonijny rozwój niemieckiego przemysłu.Tyle,że Niemcy mają coraz bardziej dość dojenia z pracowicie zarabianych pieniędzy ich specjalnej strefy przemysłowej.Mimo,że pomocowe Euro i tak do Niemiec wraca, odczucia mają inne.Habsburgowie do aneksji innych krajów używali mariaży i nocy poślubnych.Też działało.
abecadlo933 / 87.207.27.* / 2014-03-08 10:41
Rozmawiałem ostatnio z jednym Włochem w pracy i powiedział że główną przyczyną kryzysu we Włoszech i tego w jak ciężkiej sytuacji są ludzie była zmiana waluty. Dopóki Włosi używali swojej waluty nie było tragedii ale po wprowadzeniu Euro wszystko poleciało na pysk i zaczęły się poważne problemy.

Raczej nie wydaje mi się żebyśmy mięli mądrych rządzących którzy do tego nie dopuszczą.

Potem obejrzałem program o Portugalii, która przed wejściem do UE była szczęśliwym krajem a przyłączenie do Unii spowodowało że rynek lokalny został niemal całkowicie zdominowany przez wpływy z Włoch/Niemiec/Francji co spowodowało niemal wymarcie lokalnych biznesów i zapoczątkowało kryzys w kraju (z którego de facto do tej pory Portugalia nie wyszła).

Moim zdaniem bilans zysków i strat z przyjęcia euro jest raczej ujemny, więc nie widzę potrzeby żeby robić to na siłę.
umiecka / 93.181.161.* / 2014-03-08 18:03
przyznaję rację to przystąpienie do unii rozwaliło nasz przemysł a teraz jeszcze strefa euro doprowadzi do jeszcze gorszej biedy. . Nasi rządzący robią wszystko aby nas pogrążyć i upodlić. Banki nas okradają, przymuszają do wydawania pieniędzy wg ich scenariusza a państwo robi wszystko aby z tych Banków musieli korzystać najbiedniejszy i jeszcze im się nalicza podatki w wys od 90 do 100 procent od przypisanego grosza odsetek i pobiera na utrzymywanie banków opłaty za prowadzenie konto uszczuplając ich i tak niskie dochody, to jest chore. Nie wiem gdzie ci ekonomiści pobierali nauki bo na pewno nie w Polsce, za jakie pieniądze rozkładają nasz kraj.
niwzab / 79.184.44.* / 2014-03-08 10:34
Gwarancją naszego bezpieczeństwa będzie Wasz brak wtrącania się w wprawy rosyjskie i ukraińskie. Najpierw zadbajcie o własny naród, który powoli wymiera, czeka miesiącami w kolejkach na wizyty u lekarza, itp. Jesteście nikim innym jak ekonomicznymi faszystami XXI wieku a z nasz zrobiliście sobie dojne krowy ...

Najnowsze wpisy