Forum Polityka, aktualnościKraj

Polska w żałobie po katastrofie samolotu w Smoleńsku

Polska w żałobie po katastrofie samolotu w Smoleńsku

Wyświetlaj:
wake up / 78.88.190.* / 2010-04-11 11:59
W katastrofie ginie głowa Państwa i mnóstwo ważnych osób i po wstępnych oglądzinach nie wysyłaja pomocy, karetek ?????? dziesiątki karetek powinno być na miejscu, przeszukiwać natychmiast teren bo może ktoś ocalał a nie kilku strażaków z sikawkami !!! Ludzie, przytoczcie fakt jakiejkolwiek katastrofy samolotu pasażerskiego który rozbił sie przylądowaniu GDZIE NIKT NIE OCALAŁ !!!! NIE MA !!!!! a już na pewn z góry nie zakłada się że nikt nie przeżył ! mało tego rosjanie szukali "czarnej skrzynki" parę godzin !!!! tymczasem nasz reporter znalał rejestrator lotów czyli czarna skrzynkę 15 min po wypadku, co jest uwidcznione na filmach !!! żal że jej nie zabrał !!!! bo na pewno wiarygodnego śledztwa nie bedzie !!!!
sdvsdv / 87.207.211.* / 2010-04-11 11:53
TVN nawołuje do spokoju i zadumy.....
Przyczyny są już właściwie znane....
Państwo funkcjonuje.....
Potrzebujemy czasu.....

Nie czasu ale prawdy, i nie my tylko POLSKA.

DLACZEGO NIKT NIE ZADA PYTAŃ KTORE SIĘ WSZYSTKIM NASUWAJĄ.....

KOMU NA TYM ZALEŻAŁO, KTO ROZWIĄZAŁ OSTATECZNIE PROBLEM POLSKI.
WAWBEL / 94.75.108.* / 2010-04-11 11:41
teraz histeria panuje na Krakowskim Przedmieściu i robią z niego super Prezydenta i człowieka wszystkich Polaków!!! Naród Polski w większości jest dwulicowy i fałszywy i to widać właśnie teraz oglądając tv i czytając wiadomości. Śmiechu warte. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale już nie mówi się dużo o ludziach, którzy zostali zamordowani w Katyniu, a zgineło ich znacznie więcej i nie był to wypadek.
Smutna Ela / 188.147.74.* / 2010-04-11 17:52
"teraz histeria panuje na Krakowskim Przedmieściu"-------TO NIE HISTERIA _ TO ROZPACZ_____ SAMA WCZORAJ BARDZO PŁAKAŁAM_____NIE JESTEŚMY NARODEM DWULICOWYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!! _ JESTEŚMY DOBRYMI LUDŻMI PO PROSTU !!!!!
słuszne / 77.255.33.* / 2010-04-11 11:52
coś w tym jest. Ci którzy szczuli na Prezydenta powinni przy dotychczasowej opcji pozostać. Szczujący mają w pogardzie dwulicowość pseudoszczujących
a szkoda gadać / 80.239.242.* / 2010-04-11 11:39
Ktoś wie z czego strzelano ?
wake up / 78.88.190.* / 2010-04-11 11:28
http://www.infowars.com/polands-leaders-move-to-weaken-currency-then-die-in-plane-crash/

Amerykańska strona infowars.com łączy próby Prezydenta Kaczyńskiego i Prezesa NBP w sprawie osłabienia złotego (co jest korzystne dla polskich obywateli) i przesunięcia daty wprowadzenia Euro w naszym kraju(2015) z Ich śmiercią. Strona sugeruje, że każdy członek rządu, który sprzeciwia się dobru ogólnemu UE (NWO) jest niewygodny...
i50-tka / 83.10.133.* / 2010-04-11 11:58
Amerykanie nie musieli nic majstrować przy samolocie, bo wystarczy, ze zgodnie z wprowadzonym przez naszych polityków prawem, że w przetargach publicznych jedynym kryterium jest najniższa cena - usług i materiałów, to wszelkie naprawy i części samolotowe też są zagrożone erzatcem. Po prostu nasz rząd sam się powoli wyeliminuje przez własne idiotyczne i działające na szkodę całego społeczetwa ustawy.
Prezydent leciał uczcić pamięć inteligencji polskiej - a jak się mają w tym kraju inżynierowie, do niedawna lekarze i inni ludzie wykształceni, którzy nie mogą odebrać kapitału jaki w siebie zainwestowali , bo pracują za 1/10 tego co te same zawody za granicą ? Kaczyński zwalczał inteligencję świadomie lub z głupoty i taką dostał odpowiedź od męczenników. Myślę że to jest znak do odczytania, jeśli ktoś chce to potraktować jak znak opatrzności. Politycy sami podcinają gałąź na której siedzą. Możnaby o tym czarną humoreskę napisać.
wake up / 78.88.190.* / 2010-04-11 11:26
Ludzie o czym wy piszecie??? naprawde tak te media Was zaślepiają !!!!!! w każdym normalnym kraju taka katastrofa byłaby od razu sprawdzana pod kątem zamachu !!!!!!! co Wy w ogóle opowiadacie !!!!! żadnej karetki na miejscu ! wiedzieli, że nikt nie przezyje ???? czytajcie niżej :
Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT) Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.
marekpiotr9 / 62.21.3.* / 2010-04-17 22:36
Witam.Jest to zamach wywiadu rosyjskiego,mamy Katyń nr.2 dla następnych pokoleń.Mateczka Rosja jest nieugięta w swojej morderczej polityce.
fretiopp / 195.116.98.* / 2010-04-11 11:24
Widze w komentarzach że fani PIS nawet w takiej sytuacji nie potrafią powstrzymac sie od jadowitych komentarzy.Tych ludzi nic nie zmieni,wciąż widziec będą wszędzie spiski,agentów i TVN
...
www.skapiec.pl/#from41355
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-11 13:18
Mam nadzieję że ta tragedia Ciebie zmieni i już od dziś nie będziesz popierał ludzi którzy zdradzają nasz kraj...
Ludzi mediów (tvn, polsat itp) panów z PO PSL i SLD...
Z góry serdecznie Ci tego życzę.

Popierając zdrajców ojczyzny naszej sam stajesz się zdrajcą...
otak / 77.255.33.* / 2010-04-11 11:56
nie poprawisz już wzroku nawet szkiełkiem kontaktowym. Miałeś okazję przypadkiem zaobserwować wczoraj Miecugowa nie wykrzywiającego krzywych żółtych zębisk w ironicznym uśmiechu na sam wspomnienie o Prezydencie. Ciekawe na jak długo powstrzyma się od jadowitych komentarzy.
robroy81 / 80.245.182.* / 2010-04-11 11:39
Nie chodzi o "spisek". Chodzi o to, że jest to "dziwne". Ot przykład pierwszy z brzegu: moją poniższą wypowiedź wklejałem na Onecie czterokrotnie. Ani razu się nie ukazała. Naruszyłem regulamin ?
robroy81 / 80.245.182.* / 2010-04-11 11:22
Ta tragedia zmusza mnie to smutnej refleksji i pokazuje jak prostymi ludźmi jesteśmy oraz jak media mogą wpływać na to co myślimy, często w sposób fałszywy. Dziś tak wiele mówi się o tym, że żona Pana Prezydenta była osobą tak ciepłą, miłą i serdeczną, że była właściwie ogromnym „aktywem” Lecha Kaczyńskiego. A proszę sobie przypomnieć jak była oceniana Maria Kaczyńska gdy jej mąż wygrał wybory prezydenckie. Uważano ją za prostaka, który nawet się wypowiedzieć nie potrafi, kpiono z jej urody, wyglądu, wprost na forach pisano że wygląda „jak straszydło”, że „miotłe jej dać i na księżyc”... Cały czas porównywano ją do Jolanty Kwaśniewskiej i oczywiście za każdym razem było to porównanie miażdżące dla Marii Kaczyńskiej. Ale minął rok, półtora i zaczęło się okazywać, że jest ona bardzo ciepłą, naturalną osobą, nie skażoną fałszem czy jakimiś gierkami, że jest prawdziwą, normalną kobietą, pełną serdeczności i życzliwości, wzorową matką i żoną, zupełnie inną niż „wyfiołkowana” i sztuczna Jolanta Kwaśniewska. Podobnie wygląda dziś ocena Prezydenta. Było mi miło i smutno jednocześnie gdy czytałem jak światowa prasa wypowiada się dziś o Lechu Kaczyńskim. Właściwie wszystkie media świata piszą o nim z uznaniem jako o polityku-idealiście, człowieku mającym swoje żelazne zasady i sztywno się ich trzymającym, mającym konserwatywne – trochę nie dzisiejsze poglądy – i będącym im wiernym oraz potrafiącym ich bronić, nie zmieniającym zdania nawet w trudnych czasach czy w zależności od tego skąd wiatr wieje... Same te media podkreślają z szacunkiem, że takich polityków, wręcz politycznych „dinozaurów” jest już dzisiaj niewielu...Tymczasem jeszcze tydzień, miesiąc temu dokładnie te same media, najczęściej włoskie, niemieckie i francuskie gazety pisały o Lechu Kaczyńskim jako o „politycznym dziadku”, który zatrzymał się w rozwoju w czasach średniowiecza i potrafi tylko „przeszkadzać”. Dziś to „przeszkadzanie” nazywają dumnie i z uznaniem „wiernością swoim zasadom i watrościom”... U Szymona Majewskiego jeszcze kilka dni temu Lech Kaczyński był głownym przedmiotem kpin i żartów, dziś ten sam TVN mówi o nim jako o niezwykle dobrym i życzliwym człowieku, który był wielkim patriotą w którego sercu była tylko Polska... Nagle na czołowych internetowych portalach znalazły się w archiwum korzystne zdjęcia Pana Prezydenta, co wcześniej zdarzało się baaardzo żadko... Nie zrozumcie mnie źle. Nie piszę tego by „jątrzyć” w tak tragicznej chwili... Jestem jak najdalszy od tego. Ale to co się stało niech skłoni nas do refleksji nad tym jak my –zwykli ludzie – szybko i pochopnie kogoś oceniamy oraz jak wielki wpływ mają na to media. I jak wielkim zakłamaniem się one odznaczają, gdzie w jednym programie z kogoś szyderczo drwią, a w drugim żałują i podziwiają. Wczoraj z kpiną piszą o kimś jako o „dinozaurze”, a dziś piszą o dokładnie tym samym ale z uznaniem i smutną refleksją, że takich „dinozaurów” jest już coraz mniej... I myślę, że wcale nie ma tu zastosowania zasada, że o zmarłych pisze się dobrze lub wcale. Po prostu doceniamy coś, gdy to tracimy. Myślę, że dziś, po tym co się stało i po tym co przechodzimy – gdyby było to możliwe – Lech Kaczyński miałby dużo większe szanse na sukces w najbliższych wyborach prezydenckich niż jeszcze kilka dni temu. Bo lwia część jego „negatywnego elektoratu” albo już zrozumiała albo zrozumie w najbliższym czasie, że nie był taki zły a nawet dobry...
squun / 95.40.124.* / 2010-04-11 11:13
i niestety pomimo naprawdę szczerych chęci o niektórych z nich naprawdę nie potrafię powiedzieć nic dobrego.
Apeluję do wszystkich: Zważajcie na swoje słowa i czyny bo tak zapamiętają was ludzie, czasem naprawdę lepiej ugryźć się w język niż powiedzieć coś niestosownego, bo nikt z nas nie zna dnia ani godziny, a na zadość uczynienie może okazać się już za późno!
słowa... / 77.255.33.* / 2010-04-11 11:20
faktycznie, beszczelność ludzka nie zna granic:

2010-03-26 13:55:19 | 77.115.255.* | squun.
PREZYDENT RP NIE ŻYJE !!!

......na kredyt
wiceREBE / 79.185.244.* / 2010-04-11 11:05
Rozumiem uczucia tych, którzy chcą przeżywać żałobę
bez myślenia o tym, co dalej. Problem, że kiedy my płaczemy, oni już realizują swoje plany: http://netbird.pl/a/1692/42230,1 za Niezależna.pl
Pan_X / 78.8.131.* / 2010-04-11 10:37
Z życia wzięte: Wczoraj wieczorem ulicą przebiegała zgraja małolatów (16-18lat) podnosząc okrzyki
obrażające Głowę Państwa. W pierwszej chwili życzyłem im śmierci...

Ale później pomyślałem przecież tak łatwo dziś manipulować ludźmi w TV, radiu i prasie.

Przez 4 lata od wyborów w mediach obrażano Prezydenta i uczono młodych ludzi braku szacunku do Polski i Głowy Państwa. Każdy dobrze wie że tak było i był to chyba precedens na skale światową.

Przypuszczam, że takiego brutalnego "skretynienia" społeczeństwa jakie mamy teraz za pośrednictwem TVNU, Radia ZZZ i GWu, nie da się uleczyć przez następne 20 lat "wolnej" Polski.

Obłuda premiera wczoraj była także porażająca !!! Mógł otoczyć się przyjaciółmi polakami (przez "p") Osiołoskim i Pulikotem.
Skrucha byłaby bardziej wiarygodna...

Myślę, że w tym kraju jest coraz mniej miejsca dla prawdziwych Patriotów i Polaków.
Łączę się w żalu z Tymi, którzy potrafili zachować się po ludzku w tym wczorajszym trudnym dniu.

[^] [^] [^]
xvvzxvzxv / 87.207.211.* / 2010-04-11 12:17
Czy tylko ja widziałem na ich fałszywyh gębach uśmiech którego PRowcy nie dołali przypudrować???
?! / 2010-04-11 11:02 / Tysiącznik na forum

Przez 4 lata od wyborów w mediach obrażano Prezydenta i uczono młodych ludzi braku szacunku do
Polski i Głowy Państwa

Sam PiS dawal do tego powody - taki jest swiat polityki i politykow. Jestes na "swieczniku", to albo jestes wychwalany, albo mieszany z blotem. Przez wzglad na LUDZKI wymiar tragedii nie bede podawal cytatow z PiS, ktorego pogladow i postawy do dzis nie podzielam.
[*]
jt / 78.8.49.* / 2010-04-11 11:15
Bzdury piszesz . Nikogo nie wolno mieszać z błotem. Można się z kimś nie zgadzać, ale zawsze trzeba innych szanować.Powinni o tym pamiętać i zwolennicy PO,i zwolennicy PiS-u,oraz innych ugrupowań politycznych.
cytaty / 80.74.110.* / 2010-04-11 11:11
nie podziela�, wi�c s�a� wiele ciep�ych s��w, m.in. merytorycznie odnosi� si� do jednej z ofiar tragedii:

2010-03-18 01:29:40 | | ?!.
Cytujac sepleniaca Natalli-Swiat "PiS nie balby sie zwiekszyc deficytu budzetowego" - no, z
pewnoscia zadluzenie byloby mniejsze. Taka kacza matematyka!
estimated / 83.4.36.* / 2010-04-11 11:01
...a Ty czujesz sie bardziej CZLOWIEKIEM czy Polakiem???...odpowiedz sobie na to pytanie a znajdziesz odpowiedz na wiele innych ktorych sobie jeszcze nie zadales sadzac po tym co piszesz.
otak / 77.255.33.* / 2010-04-11 10:51
gdyby nawet tak miało być jak piszesz, to szczęście wiedzieć, że jest w tym kraju chociaż ktoś taki jak Ty.
pletwonogi / 83.4.36.* / 2010-04-11 10:14
to zalosne , straszne i przygnebiajace czytac w takiej chwili komentarze ktore tu piszecie....co z Was za ludzie ....co macie w swoich glowach...tam zgineli Ludzie.. ich rodziny cierpia....USZANUJCIE CHOCIAZ TO......... a nie nie piszcie takich idiotyzmow....
Wacus Młody Demokrata / 83.4.16.* / 2010-04-11 09:52
Osierocone LEMINGI - 70-lat temu ŚWIAT usłyszał jedna bajeczkę o Katyniu, teraz usłyszy drugą.Dopóki władza jest w rekach bandytów, bandyci nie znajda sie nigdy w rękach władzy, przybywa im tylko rąk,z 1-rękich wyrastaja 2-ręczni, a kończy się na tyranach. Zagadkowa smierć przez samopowieszenie generalnego dyrektora w kancelarii Tuska w noc przedwigilijna, jest juz tylko epizodem, w bezwględnej wojnie o absolutna władzę. Howgh !!
dor.wars@op.pl / 83.7.25.* / 2010-04-11 09:40
Krytykowali go za życia ,doceniają po śmierci .Mam pytanie do Sikorskiego jak się pan czuje z oszczerstwami i kpinami w stosunku do naszego i pana prezydenta
Smutna Ela / 188.147.74.* / 2010-04-11 18:14
"Krytykowali go za życia "....Pamiętam, jak bardzo drwili i krytykowali Prezydenta cokolwiek by uczynił ,Palikot atakował ,Tusk lekceważył ,Sikorski wyśmiewał ,Komorowski twierdził ,że taki zamach (w Gruzji) jaki Prezydent !!!!! I co teraz ---- jak się czujecie PANOWIE ????
otak / 77.255.33.* / 2010-04-11 10:39
krytyka? mało powiedziane, delikatnie powiedziane. Nie spotkałem się dotąd z tach nachalną, najwyraźniej centralnie kierowaną, beszczelną, chamską, pozbawioną jakichkolwiek granic, bandycką napaścią na Tego skromnego człowieka. Nic co uczynił, powiedział, jak wyglądał, nie obyło się bez ironicznych wręcz bandyckich komentarzy. Pamiętam, że Jego Żona była namiętnie opisywana, bo kiedyś zdarzyło się, że do samolotu wchodziła trzymając w ręce reklamówkę. Zdjęcia z tego wydarzenia krążyły po mediach tygodniami. To co się działo wprowadziło mnie w stan zdumienia, podszytego świadomości niemocy, bezradności wobec tego, co się dzieje, utratą wiary, że tu, w tym kraju, można żyć zgodnie z własnym sumieniem.
adamui / 85.221.177.* / 2010-04-11 09:39
Ani słowa kto zabił polaków w Katyniu
"They were on their way to Russia for the 70th anniversary of the massacre of Polish prisoners of war in the village of Katyn." i ani słowa więcej.
Komu dalej zależy na ukrywaniu zbrodni katyńskiej. Ta następna ofiara z polaków to ma być znak że i tak tacy ludzie jak Berman, Fejgin czy Wolinska są w przyszłości bezkarni ?

Najnowsze wpisy