Forum Forum inwestycyjneForex

Polska waluta mocno w dół. Frank już po 3,65 złotego

Polska waluta mocno w dół. Frank już po 3,65 złotego

Wyświetlaj:
ttusiek / 176.106.32.* / 2012-05-20 16:52
interwencja może i była, ale co ważne inwestorzy nie pociągnęli wyżej! może w końcu się zatrzymamy! to już jest nieco za wysoko. http://investio.pl/blog/sytuacja-na-polskim-zlotym-eurpln-usdpln-gbppln-chfpln-20-05-2012/?ref=10
mikozik33434 / 87.204.252.* / 2012-05-19 22:23
ja sprzedałem wszystkie dolary z zyskiem . zostałem juz przy nic nie wartych PLN , 45 tys. zastanawiam sie czy nie kupic za wszystko KGHM , smierdzi mi taka niska cena aukcji pewnie pojdą po wyborach w Grecji ostro w górę . Ostatnio tak zrobiłem na KGHM i wyszedłem , jak nałożyli podatek od wydobycia kruszcu i akcje były po 116 zł a za miesiac po 147 zł były
urbet / 212.96.244.* / 2012-09-17 11:12
Żałuję, że nie wykorzystałem momentu przed weekendem bo faktycznie kurs miał długo wyczekiwaną wartość. W tym roku dużo kapitału przeznaczyłem na hale magazynowe Jartomu... Waluty to ewentualna alternatywa...
ha, ha, ha / 83.11.236.* / 2012-05-17 05:53
> Na rynku była interwencja w obronie polskiej waluty

ha, ha, ha
ypr / 178.42.57.* / 2012-05-16 23:07
Interwencja nic nie da, idzie na 3,50 i +.
Obniżyć podatki, zmusić biednych do roboty, bogatych zachęcać do inwestowania, ciąć budżet i pamiętać, kto robi, że kraj nie biednieje; od kryzysu ratuje nie Rostkowski i koledzy, ale Felek, Jadźka i Rysiek - szara strefa = ok. 30 % gospodarki.
szkoda gadania: PIS na złom, PO tchórze, reszta bez znaczenia lecz toksyczna. czyli dbaj o siebie, bo nikt o ciebie nie zadba. Hollande albo zaraz sprawicuje, albo zniszczy Francje, tyle, że tam jest sporo do zniszczenia, a u nas cienko
jakotakoliczy / 31.178.127.* / 2012-05-16 21:22
Trzeba być totalnym idiotą, aby wierzyć, że "ynterwencja" bangsterów z BGK, czy innych NBPów cokolwiek zmieni na rynku forex.
Dlatego należy zabrać zabawki w postaci naszych pieniędzy tym matołom, którzy próbują się z rynkiem. A tak naprawdę są dawcami w naszym imieniu. Grają nie swoją kasą. Gdyby 0,01 promila tej kasy musieli wyłożyć od siebie, to by się dopiero wydał poziom ich wiary w cuda.
wannn / 83.8.251.* / 2012-05-17 07:37
widac totalnych indiotów, ze rynek jest plytki jak kaluza, sami nasi ciulacze i groszowce graja na spadek i tymi groszami wala w zlotego. bgz zucil grosz przeciwko i wystarczy
uj / 178.199.102.* / 2012-05-16 20:40
niech pilnują swoich gaci interwencyjni idioci
bor / 150.254.180.* / 2012-05-16 15:52
a możecie zejść z frankiem na chwilę gdzieś do 3.4zł ? to bym kupił i możecie wtedy jechać w górę ?
kristo_wawa / 194.1.146.* / 2012-05-16 15:03
a po co nam mocna złotówka? Chyba tylko potrzbna do łatwiejszej spłaty długu i żeby tanie wakacje zagraniczne były... dobra pierwszej potrzeby produkujemy sami za pln.
A dzięki słabej złotóweczce rozwijamy export i będzie pięknie...
5yhrthth / 94.231.236.* / 2012-05-16 17:49
Polska i export???

Ciekawe chyba będziemy stonkę do USA reexportować.

Polski już tylko dług został i stadiony do utrzymania
nbyn / 91.205.72.* / 2012-05-16 16:27
Jaki export człowieku ? Chyba mrówek.
kristo_wawa / 194.1.146.* / 2012-05-16 16:30
export usług kochany na ten przykład...na przykład ja prowadzę firmę, która sprzedaje usługi i jestem niezmiernie szczęśliwy gdy tylko kurs euro idzie w górę...
a jak złotówka będzie mocna to rzeczywiście nie będzie exportu i w końcu udusimy się tym popytem wewnętrznym i się zesr...
chris2001 / 87.105.88.* / 2012-05-16 15:30
dobra zaawansowane technologicznie jednak importujemy, a bez nich nie ma szans na rozwój.
No i jeszcze kwestia paliw...
kristo_wawa / 194.1.146.* / 2012-05-16 15:41
zazwyczaj są to inwestycje firm zagranicznych więc im to będzie obojętne. A za to będziemy mogli oferować bardzo tanie usługi... a lepiej z usług żyć niż z produkcji... a że telewizory będą droższe czy komputery? to się da jakoś przeżyć... moze rodzice zamist sadzania dziecka na cały dzień przed telewizorem "żeby mieć spokój" wyszliby wtedy z nim na spacer?
Drogie paliwa spowodują większy nacisk na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii..
A jak będzie duży export to i tak niestety PLN się wzmocni ale to chociaż do wielkości rynkowych a nie sztucznie utrzymywanych przez rząd... to tylko moje skromne opinie, nie jestem znawcą i nie chcę wyjść na mądralę:)
pozdrawiam
biala goraczka / 2012-05-16 16:36
"a lepiej z usług żyć niż z produkcji..." co z bzdury. Kraje, które rozwijają się najlepiej, to kraje, których gospodarki są oparte na produkcji, a nie na usługach, najlepszym tego przykładem są Chiny, a w Europie Niemcy.
"Drogie paliwa spowodują większy nacisk na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii.." tak przestawimy się w tydzień na "ekologiczną" energie elektryczną, tylko jeszcze wcześniej musimy zmienić naszą energetykę, ale z tym też pewnie z tydzień sobie poradzimy. Dwa tygodnie i jesteśmy zieloni i szczęśliwi.
Tylko wcześniej jak kurs EUR/PLN osiągnie 5,0 to będziemy musieli wprowadzić drastyczne cięcia budżetowe, po przekroczymy 55% długu do pkb. Wtedy złoty najpewniej jeszcze się osłabi, a i nasze obligacje pewnie zwiększa o kilka procent swoja rentowność.
Reasumując masz racje, złoty wcale nie musi być mocny, przecież to niema najmniejszego znaczenia czy Euro jest po 4 czy 5 czy 8 złotych.
Nie martw się nie wyjdziesz na mądralę, bez obaw.
kristo_wawa / 194.1.146.* / 2012-05-16 17:22
z długiem rozumiem że lepiej oszukiwać się zbijając cenę euro na koniec każdego miseiąca tylko po to żeby nie przekroczyć 55%? to zwykłe odsuwanie w czasie problemu. kiedyś się nie uda oszukiwanie i co wtedy? Będziemy podnosić stopy procentowe żeby ktoś chciał kupować złotówki? a ciekawe jak to się przeniesie na koszt pieniądza dla przedsiębiorców? jak wspaniale rozwijać się będzie budownictwo. Jak nie będzie młodych ludzi stać na kredyt na mieszkanie to na pewno będą mieli dzieci. A jak nie będą mieli dzieci to będziemy musieli pracować do 80 roku zycia a nie do 67.
Może jednak zastanowić się jak się szybciej rozwijać niż jak obcinac koszty? może to PKB powinno szybciej rosnąc a nie dług się amniejszać? Oczywiście najlepiej wszystko na raz ale my jedziemy tylko w jedna stronę...
Jeśli chodzi o produkcję to na Niemcy i Chiny proszę Indie i Luksemburg z usługami.
Jeśli chodzi o rozwój produkcji to jakie branże proponujesz? Samochody /FSO/ statki /stocznie/.
W Polsce dobrze nam idzie produkcja mebli, okien i hodowla gęsi - dzięki bogu na te produkty nie musimy zbyt wiele materiału z zagranicy kupować.
Dużo taniej jest wprowadzić innowacyjne usługi niż produkcję. Usługi nie wymagają takich nakładów finansowych tylko potrzeba jest mądrych głów. których nie brakuje w przeciwieństwie do kapitału.
A alternatywną energią nikt się nie zajmie dopóki tej zwykłej nam starczy bo nikt nie ma na razie w tym interesu i tyle...
Ale przepraszam szanownego Pana/Panią iż uraziłem odwagą wypowiedzenia swojego zdania.
JCFD / 80.254.146.* / 2012-05-16 12:41
No masz racje, bo w gore Zloty poszybuje na 5 za Euro
uj / 178.199.102.* / 2012-05-16 12:06
już panika co za idioci te komentarze piszą normalna reakcja raz w górę raz w dół
josef zawila / 79.239.120.* / 2012-05-16 11:41
Przeciez ja Wam juz przed kilkoma miesacami pisalem, ze bedzie zloty stal: 4.50,- i moze dojsc do 5 PLN, ale dostalem pater noster...
Wtedy byly "piosenki optymistyczne" o tresci:
zloty sie umacnia i bedzie sie bardziej umacnial...Gdzie jest ten pan Orlowski ktory jest
taki polski optymista ? Moze...patriota.
Tu chodzi o czysty "obciach" i nalezy skromnie
sie przyznac, ze gdyby byl euro to nie bylo by bolu. Nie nadawajcie na euro bo euro bedzie gora. Nad ta waluta fruwa pani Merkelowa i spoko. Pozdro-nerka. Josef
manieq2000 / 109.243.248.* / 2012-05-16 11:38
Do kredyciaza. Bo jestes glupi, nie organizujesz sie w grupy. Bank zlicytuje przestraszonych rozbitych klientow. Natomiast bedzie ostrozny przed nieformalna grupa mogaca zlokalizowac bankowcow na calym swiecie. Na przyklad szef Getinbank (dla tych ktorym z pelna surowoscia windykuje kredyty we frankach) wraz z rodzina [potrzebny link na aktualne zdjecia] przeprowadzil sie do luksusowej willi we francji. Trzeba sie zorganizowac w grupe, napisac pocztowke do bankowca na adres domowy - prezesa banku - najlepiej zdjecie calej jego rodziny. Wtedy bedzie mniej natarczywie windykowal. Acha ten szef banku wlasnie utwozyl wlasna prywatna firme windykacyjna, ktora wywali twoja rodzine z domu/mieszkania i bedzie cie windykowac do konca zycia. Zupelnie w innej sprawie, sa kraje gdzie mozna sie tanio utrzymac, w tajlandii mozna zjesc upieczonego szczura za 0.01 USD, a w RPA na przyklad mozna kupic kalasznikowa za 5 dolarow, a granaty za 1USD. Licz swoje dni w skrajnej nedzy mieszkajac w parku z posilkiem dziennym ze szczura i licz dni bankowca ktory przejal twoj majatek za bezcen, ktory nie wie na co wydac forse, i kupi swojej zoneczce nastepny naszyjnik z brylantow za 1 mld USD.
eurooo / 195.14.4.* / 2012-05-16 10:19
poczekać jeszcze ze sprzedażą Euro? czy teraz jest optymalnie?
zygfryd II / 83.15.245.* / 2012-05-16 12:31
Interwencyjne wywałki waluty będą trochę powstrzymywać spadek złotego, ale nie wydaje się możliwe, aby przed uspokojeniem w Grecji (a pewnie i u innych południowców) złoty się podniósł. Sam mam ten problem, ale chyba poczekam na wieszczenia Rybińskiego i po przekroczeniu 4,5 pozbędę się balastu. Tylko co wtedy z gó-o wartym PLN zrobić? Giełda będzie zdychać na sicher do jesieni.
Anddddd / 77.253.67.* / 2012-05-16 15:36
Zainwestować w umiejętności czyli różne szkolenia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy