Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska wśród najbogatszych krajów świata

Polska wśród najbogatszych krajów świata

Money.pl / 2007-02-21 07:45
Komentarze do wiadomości: Polska wśród najbogatszych krajów świata.
Wyświetlaj:
Średniak / 85.89.166.* / 2007-02-21 21:08
Nie Polska tylko politycy, ich kolesie i właściciele interesów zwolnionych z płacenia podatków i płacących minimalną krajową tym, którzy na nich pracują...
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2007-02-21 19:04
NIECH SOBIE OTWORZY FIRMĘ I PŁĄCI ZUS , VAT I OPŁATĘ ZA WYNAJME ZOBACZYMY , TYLKO NIECH ZACZNIE OD ZERA JAK MY !!!
podwójny optymista / 83.14.205.* / 2007-02-21 18:47
Tak zgadzamsię niech więc ten miły i mądry Pan przyjedzie do nas i spróbuje przeżyć za 8oo zł , popróbuje dobrobytu pożyje w optymistycznym i mądrze zarządzanym przez naszych wielkich przywódców ,pewnie że jestesmy bogaci przecież nikt nie ma jednakowych władz na najwyższym szczebku, a skora tak mamy to wszystko nam się wkrótce podwoii, abysmy tylko podwójnie nie widzieli z głodu.
nicki / 81.15.250.* / 2007-02-21 19:01
to byl sad, ktory ma uswiadomic polakow co do swojej wartosci , sily i szansy jak przed nimi stoi.
obserwator / 2007-02-21 08:04 / Tysiącznik na forum
bardzo wyważona opinia, to zielone światło nam dane, myśle że mądrość Polaków zapewni rozwoj z czasem - mniej skrępowany.Bardzo trudno zmienić przyzwyczajenia nabyte w młodości bo dziedziczenie biedy przeszkadza, ale jest nadzieja ,że optymizm wynikający z przynależności do Unii Europejskiej, na stałe zagnieździ sie w życiu. Już widać zmiany, każdy kto ma odrobine dobrej woli zobaczy - w Polsce prędzej - niz w krajach starej Unii. Nawet zwalczane supermarkety wtopiły się w nasze życie, sa akceptowane, są stabilizatorami cen, łatwiejsze staje się życie , bo przewidywalne. Zwalczane banki prześcigaja się w dawaniu kredytów na własne mieszkania, to sie dzieje na naszych oczach, jeszcze żeby zrobić porzadek ze spółdzielczością mieszkaniową, to wielu by odetchnęło z ulga. W miejscowości przypoznańskiej Gądki oddaje się potężny kompleks magazynowy, wzrośnie sprzedaż internetowa ale nie tylko. Będzie ztrudnienie, warto o tym pamietać podejmując kierunki nauki. Myśle że będzie dobrze, jeżeli politycy nie będą przeszkadzać. Mnie nie podoba się patryjne biadolenie siedzących na kanapie PO posłów Platformy, złotoustych mówców, ale drapieżnych na pieniadze podatników dzialaczy , jest ich ponad 130 posłów nie mówiąc o senatorach i radnych w całej Polsce. Ja sobie ich pracę kojarzę z starym porzekadlem: czy się robi czy się leży dwa tysiące się należy.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2007-02-21 08:45
Przypominam sobie, że szanowny "obserwatorze", w którymś ze swoich postów chwaliłeś Samoobronę. A ta jest przeciwko drapieznym bankom, hipermarketom, etc, które to jednym tchem wymienione powyżej zostały jako korzyści polskiej gospodarki...
czater / 2007-02-21 07:45 / Tysiącznik na forum
A Polacy sa na ostatnim miejscu pod wzgledem zarobkow w opublikowanym przez UE raporcie. Nigdzie indziej poza Chinami tak tanio nie znajdzie sie pracownika a towary z Chin przy eksporcie do UE sa oblozone wysokimi cłami. DLatego wszystkie zachodnie dfirmy przenosza produkcje do Polski. Nawet Rumum w Rumuni nie bedzie pracowal za 1000 zł netto chocby dlatego nie szturmuja polskiego rynku pracy a w Polsce mozna wyznaczyc Polskiego pracownika na szefa i bedzie lepszy niz kapo w obozie
simonek / 83.29.204.* / 2007-09-14 17:15
to bardzo ciekawe bo ja czesto przegladam statystyki i jakos tego nie zauwazylem. zauwazylem natomiast, ze mniej od polaka zarabiaja zarowno baltowie, slowacy wegrzy jak i rumuni oraz bulgarzy. a co do rumuna to on nie przyjedzie do polski tylko dlatego, ze ma mozliwosc zarobic kilka razy wiecej w hiszpani czy w niemczech. gdyby tej mozliwosci nie posiadal to walil by drzwiami i oknami do polski bo tam sredni zarobek wynosi 800 netto( wpolsce 1600 netto a nie 1000!! skad te bzdurne informacje wziales??!!)
marek 19-53 / 83.24.21.* / 2007-02-24 01:23
To czemu Pan, przy takiej wiedzy i poziomie świadomości nie robi nic prócz narzekania. Jest koninktura, założyć firmę, dać 3000 netto.
obserwator / 2007-02-21 08:13 / Tysiącznik na forum
do czater> średnia pensja zaczyna rosnąć, bogacze sie obłowili, teraz przycupnęli, branie za wszelka cene zostało utrudnione, porządki wprowadzone w organach sprawiedliwości już dają pozytywne zmiany, najbiedniejsi nigdzie nie maja wiele do gadania, ale to sie zmienia, duzo ludzi pracuje za granicą, nawet rekordowy eksport do Anglii odnotowano, to kazę myśleć w kategoriach że bieda zostanie przegnana z terenów Polski, taka myśl daje nadzieję że i zarobki wzrosną, bo towarow na półkach nie brakuje, zatem marzenia będą dźwignią ekonomiczna przemian. Prosze spojrzeć na Ciny, praktycznie wszystkie masowce na świecie kupuja a są to setki statkow, tam rośnie potęga gospodarcza, dlaczego nie u nas? moze być podobnie ?
gkalewski / 193.239.58.* / 2007-02-21 15:32
Nabożne życzenia. Przejedź się do Lublina, Rzeszowa, ba to są potęgi gospodarcze przy Gubinie, Wąsoszy, Wolsztynie czy Gądowie Wielkim. Minął lata - może 30 - 40 lat, i nie w tym życiu, że może być lepiej ale nie będzie, bo:
-wali się system emerytalny
- wciąż mamy niż demograficzny
- przedsiębiorcy konsumują nie inwestują
- a najważniejsze Polak nie umie być szefem, nie potrafi planować - żyje na krótką metę ( byle się nachapać !!!) i nie potrafi docenić cudzej pracy oprócz własnej (doświadczam to po raz któryś podejmując pracę w polskiej firmie, i ciągle słyszę, że inaczej się nie da, bo on płaci ZUS, podatki, a ja nie ryzykuję niczym, jakby fakt poświęcania swojego czasu i umiejętności tego nie kompensował. Ja też chcę żyć i tylko raz pojawiłem się na tym świecie)
Po piąte, żyjemy w czasie ponownej ekspansji kapitału (XIX w) kosztem ludzi i będzie coraz gorzej, gdyż nie potrafimy wspólnie działać, a nowe pokolenie ma trudności na poziomie komunikowania się z samym sobą, a co dopiero mówić o działaniu na rzecz większości, zresztą ich większość nie obchodzi, są skupieni tylko na sobie.
Wapniak / 83.28.144.* / 2007-05-27 10:25
P. gkalewski ..."Polak nie umie być szefem, nie potrafi planować - żyje na krótką metę (
byle się nachapać !!!) i nie potrafi docenić cudzej pracy oprócz własnej"... Jak wynika z tego cytatu, WŁASNEJ PRACY NIE CENI RÓWNIEŻ!!!
Narobić się i przejeść?... To tylko głupiec potrafi! Nie mówiąc o braku dbałości o pochodną naszej i ich pracy /podatki/, całą infrastrukturę otoczenia. Trzeba być durniem / nie do Pana/, aby tego nie widzieć!
Ostrzegam! / 83.6.6.* / 2007-03-17 14:41
Zagraniczni ludzie wiedzą lepiej! Nie czuję się biedakiem. Mamy co jeść, mamy odtwarzacz DVD i VHS, oczywiście telewizor, nawet dwa. Nie róbcie z siebie biedaków. Niestety jednak to kraj źle myślących o sobie ludzi. No trudno, ale ja nie mam zamiaru się do nich zaliczać. Wydaje mi się To, co wy tu mówicie o Polsce złe rzeczy, to raczej się tego dzieciom nie pokazuje. Nie załamujcie!
acomitam / 83.25.241.* / 2007-02-22 06:31
Gdzie to tak jest? Chyba żyjemy w różnych krajach. System emerytalny i owszem, jest do niczego, ale to raczej konsekwencja przyjęcia pod wpływem różnych mądrali spod znaku Michnika i Kuronia socjalistycznego modelu państwa. Natomiast stwierdzenie że przedsiębiorcy konsumują, a nie inwestują jest absolutnie pozbawione podstaw. Znam wielu przedsiebiorców, niektórzy są nawet całkiem zamożni, ale do ostentacyjnego konsumowania im bardzo daleko. Jeżdżą takimi sobie samochodami, mieszkają takich sobie domach, a wszystkie wysiłki kierują na rozwijanie swoich firm i maja w tym względzie sukcesy. A Pan zamiast narzekać powinien spróbować swoich sił w przedsiębiorczości.
boo / 83.24.159.* / 2007-02-21 09:42
Właśnie! Tak być powinno! Ale marzenia, które mają napędzać gospodarkę i czynić powszechne dobro pozostają zawsze i tylko marzeniami. Coraz rzadziej nadzieja wspomaga marzenia. Może troszeczkę drgnęło. Jest tyle jeszcze zepsutych a istotnych dla normalnego życia obszarów, że ich naprawa wydaje się być niemożliwa. Biegną lata, przemija to co już nie wraca, a jednak nadal trwa. Wierzyć trzeba, że może drgnie więcej. Sama wiara, nadzieja i marzenia nie wyciągną nas z ogólnej biedy. Czy był okres zadowolenia, dorodności w zacnym życiu Waszmości?
Proszę poszperać w swoich życiowych dolegliwościach - są z pewnością niewyleczone i być może nieuleczalne. Reperacja to łatanie, to chodzenie w łapciach objętych gwarancją. Brak jest stale warunków do budowy innego, lepszego żywota.
Jest super end. / 83.6.6.* / 2007-03-17 14:33
Przestańcie narzekać! Mi tam się żyje dobrze. Jak można narzekać ciągle na to samo. W ogóle nie lubię słowa BIEDNY. Biedne są kraje np.afrykańskie. Pesymiści won! Wszędzie tylko pesymiści mam tego dość. Nie jesteśmy gorsi od krajów zachodnich. Żyjcie sobie w biedzie jak tak lubicie o niej mówić. Nie ważcie się Polski nazywać biednym krajem. Popieram wszystkich optymistów.
Optym / 79.190.209.* / 2009-05-07 09:39
Polska była zawsze bogata.Tylkojest pełno ludzi na nie odpowiednich miejscach.Psują wszystko co da się popsuć.Są w urzędach, przychodniach,szkołach ,towarzystwach ubezpieczeniowych,prasie i rządzie.
obelisk / 83.31.92.* / 2007-05-08 18:58
Nie dziwię się! Przecież nawet w najbogatszych krajach świata są jacyś biedacy. Często widać ich w filmach o ameryce. Więc nie starajmy się czuć, że nigdy nie będzie dobrze, a nie daj Boże znikniemy z mapy. To bzdura! Jesteśmy wspaniałym bogatym krajem i nie uwierze, że jakś Łotwa nas wyprzedza. Polska jest jednymz najlepszych krajów słowiańskich. Statystyki często kłamią.
Rage Against The Mot / 83.31.135.* / 2007-05-17 19:31
K****! Przepraszam, że tak mówię, ale ta sytuacja mnie do tego zmusza! Jak możecie mówić, że Polska jest najbiedniejszym państwem Unii Europejskiej. To jest jakiś absurd. I pomyśleć, że jeszcze to powiedzieli w wiadomościach. To jest niemożliwe, ponieważ jest kilka dowodów na to, że Polska wyprzedza napewno takie kraje, jak: Estonia, Łotwa i Litwa. Jesteśmy bardziej rozwinięci i to do nas częściej przyjeżdżają gwiazdy zagraniczne niż na takie zadupia. Wskaźnik PKB w ogóle nie mówi, jakie państwo jest bogatsze od drugiego. Założę się, że gdyby u nas mieszkało tylko kilka milionów, zamiast kilkadziesiąt, bylibyśmy dziesięć razy bogatsi. Ale to w Polsce jest tyle forsy. A w takiej Łotwie mieszka dwa i pół, a mają i tak mniejsze PKB. No to kto tu jest najbiednieszy. Gdyby państwa miały jednakową ilość ludzi, zajęlibyśmy ładne miejsce, pewnie w pierszej piętnastce albo i dziesiątce. Więc nikt się niech nie waży traktować Polski jako jednego z najbiednieszych państw Unii Europejskiej, tylko właśnie bogate, niemuszące czuć wstydu przy takich słabiznach jak wyżej wymienione i powiem więcej: Węgry, Słowacja, a może nawet Czechy. PKB NIE POKAZUJE BOGACTWA PAŃSTWA, WIĘC NIE JESTEŚMY NAJBIEDNIEJSI, ANI DO NICH NIE NALEŻYMY WE WSPÓLNOCIE.
J 17 REALIST / 80.55.45.* / 2008-12-12 18:16
Wybaczcie za brzydkie słowe.Zamiast p*******ć na zas*anym forum o tym kto ma rację można by ruszyć tyłki do roboty i zacząć myśleć jak NAPRAWIC NASZ KRAJ-RUINĘ .Obiektywnie się przyglądając jest źle w naszym państwie...bardzo źle.Jesteśmy parobkami których codziennie ociemniają rządzący i nie tylko fałszem.Jako naród tępimy się nawzajem z niesamowitą pasją.POZDRAWIAM 17 LETNI REALISTA ;)
Aleksander.... / 86.165.24.* / 2008-11-15 18:35
Właśnie. Żal mi was "typowi Polaczkowie", naprawdę żal. Mówicie o własnym narodzie jak o czymś najgorszym co mogło się wam przydarzyć. Cieszcie się, że nie mieszkacie w Zimbabwe czy gdzieś tam, bo byście nie wiedzieli nawet co to jest Unia Europejska. Zajęci bylibyście zdobywaniem środków na przeżycie. Prawdą jest, że człowiek im ma więcej to więcej narzeka. Sam wiem po sobie.

Pozdrawiam!!!
I zacznijcie ludzie myśleć odrobinę "szerzej"...............
R.A.T.Motłoch / 83.31.114.* / 2007-05-26 20:51
Wbrew powszechenj opinii powinno się liczyć bogactwo kraju jako całość, bo w Polsce mieszka dużo ludzi, więc nie dziwne, że tak mało przypada. A to prawidłowa lista od najbogatszego do najbiedniejszego państwa w Unii Europejskiej (PKB na mieszkańca razy ilość mieszkańców)
wyniki są zaokrąglone do zer:
1.NIEMCY 25830000000 PKB
2.WIELKA BRYTANIA 19215000000 PKB
3.FRANCJA 19177000000 PKB
4.Włochy 18147500000 PKB
5.Hiszpania 11622000000 PKB
6.Polska 5490000000 PKB
7.Holandia 5280000000 PKB
8.Belgia 3380000000 PKB
9.Szwecja 2805880000 PKB
10.Austria 2796200000 PKB
11.Grecja 2407500000 PKB
12.Portugalia 2141200000 PKB
13.Czechy 2121800000 PKB
14.Dania 1985500000 PKB
15.Rumunia 1878564000 PKB
16.Irlandia 1789250000 PKB
17.Węgry 1766460000 PKB
18.Finlandia 1690500000 PKB
19.Słowacja 941120000 PKB
20.Bułgaria 737023000 PKB
21.Słowenia 462000000 PKB
22.Litwa 323760000 PKB
23.Łotwa 323750000 PKB
24.Luksemburg 310100000 PKB
25.Estonia 230100000 PKB
26.Cypr 169260000 PKB
27.Malta 83200000 PKB

I wychodzi na to, że Malta tak naprawdę jest najbiedniejszym krajem Unii Europejskiej, a nie Polska. Dziwi pozycja Rumunii, ale to też jest duży kraj. Polska zajmuje szóstą pozycję, czyli się zgadza, że jesteśmy potęgą gospodarczą. A nie mówiłem, że zajmiemy dobrą pozycję. Ta tabela powinna być dla ekonomistów, jak i dla zwykłych ludzi "Pismem Świętym", oczywiście nie hce obrażać religii. Polska jako cały kraj jest bardzo bogaty i jeden z najbogatszych na świecie, co się zgadza z wypowiedzią owego Josepha. Jeśli ktoś myśli inaczej, to nnech się w piekle poniewiera. Polska rules!
kark / 89.76.44.* / 2008-01-04 14:06
SKOŃCZ DEBILU Z TYM MESJANIZMEM!!! to co napisales to tylko jeden z wielu wskazników ekonomicznych których jest pewnie ze 150siąt. Ten i tylko ten wskaznik uprzedza nas o bogactwie ale wg niego wyszloby że Chiny są najbogatsze na swiecie a ja za nic w świecie nie chciałbym tam żyć(i tu nie chodzi o wolnosc slowa).Sama liczba mieszkancow to za malo by opierac sie tylko na tym wskazniku
Spokojnie / 83.6.2.* / 2008-01-20 18:11
No masz rację, jest wiele wskaźników bogactwa. Jeśli spojrzeć na Polską gospodarkę z dystansu, to zrozumiałbyś, że naprawdę jest bogatym krajem.
Mądry / 83.31.137.* / 2007-08-22 16:30
Ta lista jednak już jest trochę nieaktualna i powinny być biliony, nie miliardy.
Zdenerowany! / 83.31.108.* / 2007-06-05 18:58
Wy wszyscy zagraniczniaki i rodacy, którzy uważacie Polskę za najbiedniejszy kraj Unii Europejskiej, Ogon Europy, szary koniec Europy, kraj kategorii B, muzyków nie grających muzyki na poziomie europejskim, o ile istnieje taki durny wymysł i w ogóle za wyrzutka Europy, to powiem delikatnie: Walcie się na ryj!
Zdenerowany! / 83.31.108.* / 2007-06-05 19:26
Jesteśmy zbyt samokrytyczni! Wstydźmy się tylko za polityków, ale nie za nasz kraj! Kraj jest wspaniały i bogaty, tylko nie bardzo niektórzy wiedzą, jak z tego bogactwa korzystać. Jesteśmy tak samo fajni i w ogóle jak w Francji czy w Niemczech. Ja tam się czuje godnie i światowo! P
Zdenerowany! / 83.31.108.* / 2007-06-05 19:26
Jesteśmy zbyt samokrytyczni! Wstydźmy się tylko za polityków, ale nie za nasz kraj! Kraj jest wspaniały i bogaty, tylko nie bardzo niektórzy wiedzą, jak z tego bogactwa korzystać. Jesteśmy tak samo fajni i w ogóle jak w Francji czy w Niemczech. Ja tam się czuje godnie i światowo! P
markpolo / 89.76.44.* / 2008-01-04 14:23
TU JEST W POLSCE JESZCZE JEDEN WIELKI KIBEL TĘPAKI JEDNE!!! NIE SUGERUJCIE SIE TYM JEDNYM WSKAŻNIKIEM DURNE LUDKI JEDNE!!! BOGACTWO KRAJU OBLICZA SIE WG WIELU WSKAZNIKÓW I WYCIĄGA Z TEGO SREDNIĄ PRYMITYWNE PATAFIANY!!!
Zdenerowany! / 83.31.108.* / 2007-06-05 19:27
Powinniśmy bardziej wierzyć w nasz kraj! Zmiana podejścia wiele zmieni!
pawlakm / 2007-06-26 21:34
Jesteśmy najbiedniejszym państwem Unii Europejskiej.
Gówno prawda! Gówno prawda! Gówno prawda!

Jesteśmy szóstą gospodarką Unii Europejskiej, to znaczy szóstym najbogatszym krajem UE. PKB na osobę nie najwięcej, bo mieszka nas niecałe 40 mln. To jest bardzo dużo. Ale dogoniliśmy Grecję. Podobno już żyjemy, tak jak oni. To znaczy, że PKB na mieszkańca jest ponad 20 tys., a nie tylko ponad 14 tys. Zarobki jedne z najlepszych z niedawnych weszłych państw do Unii. Proszę mi tu nie robić kompleksów. Dla mnie Irlandia to zadupie. Dlaczego to Polak ma cierpieć. Niech Irlandczyk cierpi. Jeśli ten rzeczywiście jest tak bogaty, to go nie lubię. Zresztą nigdy za nim nie przepadałem. Lepsze zespoły od U2 są w Polsce np. Kult. Dla mnie Polska jest jednym z najbogatszych państw Europy, bo to fakt i wyzwoliła krajem spod zasranego komunizmu. Europejczycy powinni nas darzyć większym szacunkiem. Większość Europejczyków to nieuki, skoro nie wiedzą, jaka naprawdę jest nasza kochana Polska. Znają ją tylko ze stereotypów. Szczerze mówiąc miałbym za ich myślenie ochotę przywalić przynajmniej kilku osobom. Polska jest jednym z najbogatszych państw w Europie, a nie odwrotnie. Nie jesteśmy gorszym krajem od choćby takiej Belgii, która nie musiała kiwać palcem, by wiodła taki żywot. Ja tam żyję dobrze i nie czuję się gorszy. Niech Bóg zniszczy ten zasrany i niepotrzebmy pesymizm. Jesteśmy potęgą świata! Jesteśmy potęgą świata!
antyrydzyk / 89.76.44.* / 2008-01-04 14:14
CZYSTY MESJANIZM TUTAJ ZAPANOWAL!!!! bierze sie pod uwage wiele wskazników I WYCIĄGA Z TEGO SREDNIĄ !!a wy bierzecie tylko ten jeden najlepszy TO ZA MALO!!! WYCHODZI WIĘC NA TO ŻE JESTESCIE KRÓTKOWZROCZNYMI OBSRANYMI PTASIMI MÓŻDZKAMI PODOBNYM NA UMYSLE DO ADORATORÓW OJCA RYDZYKA!!!
Zły gostek / 83.6.2.* / 2008-01-20 18:17
Robisz wszystko, by Polska miała złą opinię i wysuwasz na wierzch, to co jest gównem, a złoto obrzucasz błotem. W ogóle co to za pomysł, by zawsze z Polski robić KOZŁA OFIARNEGO. Banda debili, powinni was powiesić pięc razy!!!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy