Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Polska żywność jest szykanowana na rynkach Unii Europejskiej

Polska żywność jest szykanowana na rynkach Unii Europejskiej

Wyświetlaj:
78965 / 89.67.39.* / 2015-06-17 10:28
Chcieliście do Unii to teraz nie narzekajcie. Brać pieniądze jest dobrze ale dobrych wyrobów nie laska robić? Trujecie nie tylko Unię ale i nas stosują uszlachetniacze bo bez nich nie potraficie nic dobrego zrobić. Sami jesteście sobie winni i nie narzekajcie na innych którzy byli przeciwni wstąpienia do Unii i nieprzyjęcia Euro bo to szkodzi naszej gospodarce.
xaszad / 80.177.169.* / 2015-06-17 10:15
Emigranci kupują polską żywność w UK w kazdym miescie są polskie sklepy i we wszystkich hinduskich i angielskich małych sklepach są ''polskie półki'' tak samo wódkę i piwo wszędzie się kupi, nasza żywność odbiega od tej sprzed 30lat ale i tak jest lepsza od zachodniej wiecie np jak się robi wędzoną rybę?: jest to ryba osprayowana substancją o zapachu dymu...
franek209 / 178.235.106.* / 2015-06-17 10:13
A co zrobił do tej pory Rudy żeby sytuacje zmienić??? Myślę że trzyma się stołka a losy Polski Mu raczej obojętne. Typowe dla PO.
jurand905 / 159.205.152.* / 2015-06-17 10:08
i slusznie. tego zapchanego chemia i gmo gowna nawet psy i koty nie chca jesc.
prezio802 / 90.192.188.* / 2015-06-17 01:02
Polska żywność moze i kiedys byla dobra, ale obecnie to gdyby nie najnowsza emigracja to niebyloby dla niej miejsca w sklepach na zachodzie- jeszcze tylko oni to kupuja ale coraz mniej
ljkgliug / 62.87.254.* / 2015-06-17 00:41
Sami sobie winni. Angolom wysyłaliśmy mięso mówiąc, że to konina, do tego przekręty z solą drogową i padliną. A ile afer zamiecionych pod dywan. A teraz gorzkie żale, że szykanują żywność. Dla mnie to proste - jak ktoś mnie oszuka u niego już nie kupie.
Junak801 / 156.17.207.* / 2015-06-17 12:46
Afery to są wszędzie: w Anglii jaja klatkowe sprzedawane jako wolny wybieg, w Czechach wódka dla tych, co widzieli już w życiu wszystko itd.
ooooomg / 85.219.250.* / 2015-06-17 10:19
Coś ci się pop...o, akurat z fałszowaniem wołowiny niewiele mieliśmy wspólnego , zamiast wypisywać banialuki, znajdź sobie np."Konina udawała wołowinę. Holenderski handlarz zatrzymany"
internauta13 / 83.8.197.* / 2015-06-16 23:30
Kochani, proponuję mały eksperyment myślowy:
Unia Europejska próbuje na wszystkie sposoby zabronić wędzenia wędlin w naturalny sposób ponieważ zdaniem ekspertów w ten sposób do żywności dostaje się wiele szkodliwych substancji.
Materiał do przemyśleń:
1) Nasi dziadkowie, ich dziadkowie, dziadkowie naszych dziadków dziadków wędzili wędliny w naturalny sposób a jednak żyli.
2) Czy da się wyprodukować w wielkoprzemysłowej produkcji, w wielkim zachodnim koncernie wędlinę wędzoną w naturalny sposób a nie syntetycznym aromatem?
3)Czy może komuś zależeć, żeby udowodnić nam, że syntetyczne jest lepsze od naturalnego?
4)Czy ślimak to ryba?
Miłej zabawy
martiss / 80.55.69.* / 2015-06-17 09:14
z ym wędzeniem to była ściema, bo nikt nie prowadził badań poziomu tych substancji w wyrobach naturalnie wędzonych. potem badania zrobiono i okazało się, że żadnych szkodliwych subst. nie ma a jak sa to na dużo niższym poziomie niż po natryskiwaniu :/
MOlo312 / 145.237.2.* / 2015-06-17 12:50
chyba nie do końca jest tak jak piszesz. dym wędzarniczy to jest chemia bo zawiera wiele zwiazkow chemicznych. No i spróbuj wsadzić leb nad ognisko to się przekonasz czy to takie zdrowe. A co do natryskow to powinieneś wiedzieć jedno... Preparat dymu wędzarniczego to nic innego jak dym rozpuszczony w wodzie i jest on zdrowszy od samego dymu ponieważ w wodzie nie rozpuszczają się najbardziej szkodliwe substancje z dymu wędzarniczego. Naturalne wedzenie jest bardzo smaczne ale nie jest zupełnie zdrowe bo niestety dym to jest mieszanina zwiazkow chemicznych powstających w wyniku spalania drewna. Gdyby było inaczej to z kominow lecialoby samo zdrowie...
Jujowaty / 46.114.1.* / 2015-06-16 23:27
dlaczego zawsze kiedy mowi sie o polskiej zywnosci to jej podstawowym wyznacznikiem jest... kielbasa. Ludzie co wy z ta kielbasa? Polska to jakis kielbasiany kraj czy co? Czemu tak ja uwielbiacie? Po pierwsze ze wzgledu na to ze mieso w kelbasie jest zmielone i juz przyprawione trudno ocenic jej prawdziwa zawartosc. Po drugie czym sa nasze kielbasy najlepiej ocenic poddajac je grilowaniu, polowa z nich zmiejsza sie o polowe a to co zostaje tez czesto trudno ocenic. I po trzecie, najwazniejsze(!) chocbysmy wedzili kielbase dymem z wisni gruszki i palmy wg. najlepszych przepisow to nie zmienimy zawartosci miesa, czyli tego jak przyslowiowa swinka byla chodowana. Proponuje poczytac troche na ten temat. Smutne to dla mnie bo tesknie za kielbasa ktora pamietam z lat 80-tych, ale niestety z tych powodow kielbasa jest b. rzadkim produktem na moim stole. I mamy tez inne produkty warte polecenia.
kiks / 82.177.177.* / 2015-06-17 13:19
Tęsknisz? To przestań i zacznij się rozglądać. Mając znajomych w mniejszych miastach bez trudu dotrzesz do osób parających się wyrobem domowych wędlin (jakoś sobie dorobić trzeba na ubogiej prowincji). Ja od lat kupuję od jednego koleżki i wiem, że to, co robi, sam jada. Starych macior na hak nie wiesza, jak co poniektórzy. Wyroby ma raz lepsze, raz gorsze, inaczej przyprawione - ale zawsze niegroźne dla zdrowia :)
ala ma kota / 89.73.217.* / 2015-06-16 23:22
Prawdziwe wędliny produkowane są z mięsa wyselekcjonowanych ras karmionych odpowiednimi paszami (np. żołędzie w tuczu świń hiszpańskich). Chowane w dobrych warunkach i zabijane bezstresowo. Przerabiane z zachowaniem receptur i norm. Nasze tradycyjne wyroby niewiele maja wspólnego z wędlinami wysokiej klasy. Bo co wspólnego z szynką ma kawałek mięsa zakupiony w markecie w promocyjnej cenie i przerobiony palnikiem na tradycyjnie wędzoną polska szynkę?
ja polak mały / 77.254.20.* / 2015-06-16 23:19
nie jem polskiego miesa jest najgorsze na swiecie , same oszustwa, jem dobre wyroby francja ma najlepsze, polska zywnosc najlepsza w swiecie za Gierka była i wczesniej , potem soli dodali kapitalisci i wody z chlorem i mamy co mamy
TAKITAM / 89.65.190.* / 2015-06-16 23:15
To proste .Polskie wędliny biją na głowę wyroby duńskie,holenderskie a nawet francuskie.Był czas,gdy otrzymywalismy różne produkty wedliniarskie z Danii.Mój pies odwracał głowę z wyraźną niechęcią od tego "czegoś".Kto nie jadł kiełbasy rzeszowskiej z mięsa polskiej świnki,karmionej naturalnie,nie wie co to dobra żywność.
realista / 78.88.41.* / 2015-06-16 23:15
I słusznie. Wystarczy poczytać skład i od razu wiadomo jak producenci faszerują nas różnymi świństwami. Np. zamiast cukru dodają syrop glukozowo-fruktozowy, który jest przyczyną otyłości i cukrzycy.... Te paskudztwo jest wszędzie, począwszy od jogurtów, przez Ptasie Mleczko wedlowskie, wino Martini, czekolady itp. Paszoł won z taką żywnością !!
sssssssss / 46.204.214.* / 2015-06-16 23:13
i pomyśleć, że w kraju żywimy się tylko tym na co zachód nie chce spojrzeć. Bardzo dobrze, że ktoś do pionu naszych producentów stawia.
Ja tez w naszych sklepach bez skrupułów szukam litewskich, hiszpańskich lub niemieckich wędlin.
Naszych się boję. Dopóki producenci bez skrupułów nas trują dopóty będę się wypinać na ich produkty. Dla zdrowia własnego i rodziny.:P
dtr / 185.26.182.* / 2015-06-16 23:12
jem polskie wędliny i sa doskonałej jakosci(i maja swoją cenę), lepiej prawie nie trzeba- ma się zbyt mały żoładek i zbyt mało kasy, by jeść wiecej.
az269 / 89.68.9.* / 2015-06-16 23:12
wcale sie nie dziwie polski prywaciarz to zazwyczaj oszust i naciągacz - patrz warsztaty samochodowe, specjaliści tzw złote rączki od remontów, przeterminowana żywność w sklepach, kolorowane i pompowane wodą mięso, kręcone liczniki w komisach samochodowych... sami od rodakow tego doświadczamy w kraju wiec wcale się nie dziwie obcym ze nam nie ufają.

Najnowsze wpisy