Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polski atom w 2020 r.? Realny, ale trzeba się spieszyć

Polski atom w 2020 r.? Realny, ale trzeba się spieszyć

Wyświetlaj:
czajnik88 / 80.238.120.* / 2015-04-04 18:54
W czasach zimnej wojny takie reaktory to smierć całego Narodu w przypadku najmniejszego sabotażu np. rosyjskiego ale nie tylko.
MACIEJ L / 83.8.76.* / 2009-08-24 18:31
Uważam że takie rozwiązanie potrzeb energetycznych w polsce jest zbędne a rozwiązanie jest przestarzałą technologią od której świat odchodzi. Ponadto należy pamiętać o pojawiającym się problemie odpadów radioaktywnych z takich elektrowni oraz w jaki sposób rozwiązać rególacje gospodarki wodne (większość elektrowni "spuszcza" wode do naturalnych źródeł należy pamiętać że temperatura wody po takim procesie jest znacznie podniesiona w stosunku do hydrosystemu naturalnemu. Co ma zznaczący wpływ na środowisko wodne i prowadzi do zmian występowania gatunków roślin i zwierząt. Jeśli już działać w kierunku poprawy sytuacji energetycznej to należałoby pójść z "czasem i postępem technologicznym" a także pamiętać o skótkach ekologicznych danego przedsięwzięcia. Jest z pewnością wiele możliwości i technologi do produkcji "czystej energi" poco niszczyć nasze środowisko lub wydawać milony na utylizacje odpadów radioaktywnych, pamiętając że takowe zaplecze w polsce nie istnieje. Mam nadzieje że władza przemyśli tę sprawe poważnie i nie zrobi z polski składowiska odpadów radioaktywnych lub nie podlegających recyklingowi. Nasze polskie ziemie są przecież cenione na świecie pod względem czystości od zanieczyszczeń (chemi rolnej). Myśle że młodzi polavcy oczekują raczej bardziej ekologicznego podejścia do rozwiązania problemów energetycznych polski.
matros61 / 217.113.229.* / 2009-08-24 15:59
Śpieszyć to się trzeba przy łapaniu pcheł.
Tu trzeba rozwagi, biegłej znajomości tematu i braku politycznych decyzji
precz z atomem / 192.100.130.* / 2009-08-24 13:48
budujcie budujcie

ja juz mam biznesplan na firme ktora bedzie istiniala za nastepne 20000lat.
straznik odpadow atomowych

oczywiscie nie bede sam przy tym siedzial i pilnowal ale bede mial pracownikow oslepionych przez lobby atmowowe krozy mi za pol darmo beda pracowali bo przeciez prad ma byc za niby poldarmo
janiszek72 / 2009-08-24 12:56 / Tysiącznik na forum
Czy chodzi o kolejną księgę przygód Tytusa, Romka i A'Tomka? Wiwat Papcio Chmiel. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam

Najnowsze wpisy