Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polski dług publiczny pod kontrolą? Tyle Polak musi oddać by go spłacić

Polski dług publiczny pod kontrolą? Tyle Polak musi oddać by go spłacić

Wyświetlaj:
rep / 89.230.51.* / 2013-04-02 21:39
Proponujecie nie głosować na PO, to na kogo można głosować na PIS jako rząd wielkich szczęśliwości, na SLD jak rząd - twórczy w nowych podatkach, aby wuje mogli rozdawać i uszczęśliwiać przy tym siebie, czy na szołmena Palikota, który co tydzień ma nowy pomysł?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2013-04-02 19:37
Jeżeli budżet państwa jest zadłużowny to do czasu spłaty zadłużenia wszyscy otrzymujący wynagrodzenia z budżetu nie powinni poza zwykłymi wypłatami miesięcznymi otrzymać żadnych premii ani żadnych nagród oraz nie powinno się w sferze budżetowej wypłacać 13-stych pensji.!! Bo skoro żle pracownicy budżetowi gospodarują publicznym pieniądzem to nie mogą za to być nagradzani dodatkowymi wypłatami.!!!Tym bardziej skoro pracujący w swerze prywatnych przedsiębiorstw i płacący podatki Polacy od dawna już nie otrzymują 13 -stek.
jot-24 / 178.183.138.* / 2013-04-02 17:25
Kogo władza pytała czy może się zadłużać ?
Zawsze zajmowali się wmawianiem ludziom że dobrze robią, a każdy inny na ich miejscu byłby gorszy.
I to już była demagogia i oszustwo.
Więc niech teraz spłacają długi ze swoich osobistych zarobków, albo trzeba ich posadzić za kratki, jak to robią ze zwykłymi ludźmi.
Zili / 151.88.22.* / 2013-04-02 15:24
Ludzie, douczcie się troche a nie piszcie głupot. Po pierwsze nikt nie ukrywa informacji o Islandi. Tam zadłużenie banków sięgało 900% w relacji do PKB, Islandia nie miała innego wyjscia jak zbankrutować, pozatym Islandzka gospodarka jest o wiele mniejsza niż Cypryjska a ponad to nie są w strefie Euro. Nastepna sprawa to zadłużenie Polski. Zadłużenie kraju najlepiej obrazuje zestawienie długu w relacji z PKB. Według danych eurostatu
Grecja-152%
Włochy-127%
Portugalia-120%
Francja-89%
Niemcy-81%
Cypr -84%
Polska-55%
Wiec jak popatrzymy na nasze długi to wcale nie jest najgorzej.
Jedyne z czym się zgadzam i mnie bardzo denerwuje to bezpodstawne przyznawanie premii, nepotyzm, łapówkarstwo.
Zlikwidujmy to a będzie nam się naprawde lepiej żyło
Pozdrawiam
sumerr / 178.36.232.* / 2013-04-02 15:13
Teraz, skoro POkorne "bydło" POzwoliło, to przyszedł czas na strzyżenie "do skóry" beczących zadłużonych baranów.
Braknie "wełny" na milionowe premie za skuteczne strzyżenie PO kolei będa POwoli obdzierać ze skóry na dalsze bale, festiwale, kopanie PO nogach i inne fajerwerki POd POzbawioną zdrowego rozumu POtulną publiczkę.
A POobiecywać, że skóra odrośnie POtrafią bez żadnej żenady czy skrupułów
Farlander / 83.24.6.* / 2013-04-02 14:53
Nie zaciągałem osobiście żadnych długów więc ich nie spłacę. Nawet gdyby to politycy zaciągali długi w imieniu społeczeństwa, to nie było by to prawdą w przypadku osób nie będących zwolennikami demokracji. Po pierwsze nie znam tych typów i na nich nie głosowałem. Po drugie nie jestem nawet zwolennikiem systemu demokratycznego w obecnej postaci, gdzie masy obywateli nie mając pojęcia o głównych mechanizmach w gospodarce oddają wolność decydowania grupie dyletantów i pasożytów, wcześniej wybranych przez media.
Podobnie nie jestem odpowiedzialny za tworzenie emerytalnej piramidy finansowej i również nie będę jej podtrzymywał z rzekomo "obowiązkowych" składek. Odpowiedzialność zbiorowa się skończyła.

Gdy zobowiązań nie da się spłacić wykorzystując do tego opodatkowaną pracę obywateli, ani też spieniężając płynne aktywa finanse (rezerwy walutowe i złota, depozyty, udziały państwa w przedsiębiorstwach itd) to kraj jest bankrutem. Obecny bilans jest następujący, zadłużenie publiczne wynosi 900mld pln, aktywa finansowe ok 450 mld pln więc zobowiązania przekraczają majątek państwa.
Z powodów utracenia suwerenności przez Polskę w aktywach nie uwzględnia się sieci elektroenergetycznych, portów, lotnisk, obiektów wojskowych, szkół, szpitali, budynków administracyjnych, wodociągów, dróg, lasów, złóż surowcowych itd.

Tkwimy teraz w iluzorycznej nadziei, że jutro będzie lepiej, długi zostaną spłacone, znajdą się pieniążki na świadczenia socjalne a PKB za machnięciem politycznej różdżki wzrośnie do zakładanych poziomów. Nie wiem jak to sobie wyobrażają decydenci. Skoro nie byli w stanie spłacić długu gdy PKB rosło, to jak to zrobią w sytuacji kurczącej się gospodarki?
Obecnie chyba jedynym wyjściem zostaje ogłoszenie niewypłacalności kraju w celu uniknięcia pogrążania Polski w spirali większego zadłużenia. Następnie przeprowadzić gruntowną restrukturyzację majątku i kadry politycznej oraz zmienić prawo by uniknąć powielania obecnej sytuacji wypływania kapitału za granicę poprzez działania globalistyczne. Oczywiście to nie jest koniec świata, już nie raz w naszej historii dochodziło do podobnych sytuacji.
abcd479 / 84.39.170.* / 2013-04-02 14:50
polaków jest 38 mln, a greków 10 mln, tak więc te obliczenia to manipulacja, bo przyjmując, że gdyby greków było tyle co polaków to musieli by oddać wypłatę z 12 miesięy. Tak więc nasz naród bardziej złodzieje zadłużyli.
Don Kichot / 2013-04-02 14:56
Niech banda nierobów zacznei oddawać ten dług, rzecz jasna mowa tutah politykach i tak biorą sobei duże premie i diety poselski, więc stać ich będzie...
asdaffa / 194.33.72.* / 2013-04-02 14:28
Proszę mnie nie wliczać do długu - byłam i jestem za BUDŻETEM ZRÓWNOWAŻONYM.
wartosc dodana ujemna / 83.24.5.* / 2013-04-02 14:24
Niech splacaja ppartie ktore rzadzili! A zreszta jak udalo sie Grecji i dla Cypru to i Polsce tez umorza? A przecierz jak mowion czesto ze mozna oddac w zastaw Szczecin sasiadom.
mikimouse / 37.152.20.* / 2013-04-02 14:11
Rostowsky żeś nieźle nakradł 900 miliardów złotych. POdziwiam !!! Ukłony !!! !!! Szacun !!! I to żeby żadnych konsekwencji. Na pewno się znajdziesz w podręcznikach historii. Oczywiście jeśli Polska przetrwa.
m.gawka / 77.255.25.* / 2013-04-02 14:04
.. dlaczego mamy uważać Ciebie za odszczepieńca. Pokaż się prawdziwym Polakiem i wspomóż nas jakąś koncepcją.
Jeśli Ci jej brak, poproś. Z wieloma wątpliwościami dam.
lukasz.duran@gmail.com / 212.106.167.* / 2013-04-02 13:31
Polak nic nie musi oddać bo nie żyrował tego długu własnym podpisem.To jest dług (nie)publiczny tzn. że jest zaciągany przez podmioty prywatne (partie) a jest spłacany z pieniędzy publicznych (podatków).
(@) / 89.70.214.* / 2013-04-02 13:27
Głosujcie dalej na Tuska i jego żołnierzy, to wyślą was w samych skarpetkach do europy Pani Merkel.
miss. / 217.212.230.* / 2013-04-02 13:25
super
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
36363 / 88.199.162.* / 2013-04-02 13:16

Tyle Polak musi oddać by go spłacić

już zaczynają nas urabiać do tej "jedynie słusznej decyzji"!!!???
myślałem że POczekają nieco dłużej ze złodziejskim skokiem "na cypryjczyka".
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy