Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polski eksport rośnie w siłę

Polski eksport rośnie w siłę

Money.pl / 2010-04-01 10:06
Komentarze do wiadomości: Polski eksport rośnie w siłę.
Wyświetlaj:
niwzab / 83.25.53.* / 2010-04-01 10:08
Czy to jest pretekst żeby umacniać złotego? Bo idzie za dobrze w eksporcie?
Czarna Chmura... / 83.23.23.* / 2010-04-01 11:15
ale kto umcnia złotego. podstawowym prawem ekonomii jest spadek wartości dobra, którego ilość wzrasta. W Polsce obecnie wzrasta ilość euro w stsounku do ilości złotówek, a więc jego wartość spada. Polska może wprawdzie interwencyjne skupić na rynku euro, wtedy jego wartość chwilowo wzrośnie, ale wiadomo, że takie interwencje są skazane na porażkę i kosztowne. Równie dobrze można by interwencyjne sprzedawać na rynku ropę żeby obniżyć jego cenę, może i byłoby to korzystne dla gospodarki, ale nikt rozsądny przecież tego nie czyni. Nie rozumiem dlaczego cały rynek ma być podporządkowany pod eksporterów kosztem firm zwykłych ludzi i firm produkujących na rynek krajowy. Ćwiczono to u niedawnych tzw. tygrysów bałtyckich i wszyscy wiemy, czym to się skończyło.
janiszek72 / 2010-04-01 10:06 / Tysiącznik na forum
Za rządów Donalda Tuska Polska stała się kołem napędowym europejskiej gospodarki. Nowoczesne państwo z wzorową infrastrukturą drogową i kolejową, z doskonale rozwijającą się gospodarką, z zadowolonym i doskonale zarabiającym społeczeństwem, z śmiesznie niskim bezrobociem, z wprowadzoną w 2010 roku wspólna walutą, z sprywatyzowanym przemysłem stoczniowym przez wiarygodnych i sprawdzonych inwestorów z Kataru, z doskonale funkcjonującą służbą zdrowia, z demokracją pozwalającą na bezstronne ukazywanie rzetelnych informacji w mediach, itd., itp. Tak nawiasem mówiąc, ciekawy jestem ilu tych wielkich eksporterów w Polsce jest? Czy wystarczy palców u jednej ręki żeby policzyć tych ogromnych potentatów kooperujących na całym świecie? Śmieszna jest ta niezwykła propaganda nędznego sukcesu. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam

Najnowsze wpisy