Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polski emeryt pariasem Europy, może być jeszcze gorzej

Polski emeryt pariasem Europy, może być jeszcze gorzej

Wyświetlaj:
hawus / 85.134.162.* / 2010-08-14 03:34
ja boje sie przyszlych "emerytow" ktorzy nie wypracowali sobie srodkow emerytalnych bo pracowali na czarno, jest ich teraz bardzo duzo w polsce, oraz przyjechali z zagranicy gdzie tez pracowali w szarej strefie, bedzie ich tak duzo ze rzad bedzie musial cos z nimi zrobic - a co? dac najnizsze emerytury - nie ma wypros
niezrzeszony / 2010-12-03 10:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z drugiej strony tacy pracujący na szaro-czarno mieli możliwość zarobienia większych pieniędzy bez płacenia podatków. Co oznacza, że zarobili więcej i mieli możliwość odłożyć na potem. Jeśli nie odłożyli - to ich własna głupota. Nie wiem czemu państwo miałoby bardzo dbać o tych, co w pewnym sensie je okradali.
Etatowiec / 213.238.76.* / 2010-08-13 20:51
Pani Fedak powinna wiek przejścia na emeryturę wydłuzyć do 85/90 lat. Wtedy nie potrzeba by było już II filara,tym bardziej III. Emerytura z ZUS'u by wystarczyła w zupełności.
Partia Oszustów / 83.31.196.* / 2010-08-13 20:42
Zielona wyspa qwa mać!
unita / 80.50.238.* / 2010-08-14 22:06
O co ci chodzi , przecież lało w trym roku i był taki ziąb jak w Irlandii.
dgen / 2010-08-13 19:31 / Tysiącznik na forum
rząd boskiego donalda rękami pani fedak okrada własne społeczeństwo:
np. osoba zarabiająca 3.000 zł brutto - na OFE w ciągu roku "przekazuje" nieco ponad 2600 zł. W razie śmierci delikwenta połowę z tego dostaje żona w gotówce a druga połowa idzie na jej konto w OFE. W razie realizacji "pomysłu" tej pani cała ta kasa pójdzie do wspólnego wora z którego nikt już więcej z nas nie zobaczy nawet złotówki.
chłopek / 208.120.138.* / 2010-08-13 18:17
Czyli jak widać, system brytyjski jest najlepszy. Najwięcej dostaje się emerytury w stosunku do mzarobków. Np. Danii płace są wyższe, ale emerytura w stosunku do zarobków niższa. W Wielkiej Brytani przeznacza się też mniej PKB na wypłatę emerytu pomimo. Czyżby ten system dlatego tak dobrze funkvjonował, że nie ma obowiązku opłacania składek ??? (poza minimalna skłądką, każdy sam decydyje czy zbiera na emeryturę czy nie).
ZOOOMBI / 79.163.195.* / 2010-08-13 18:13
To jest właśnie straszne. W Polsce człowiek po wielu latach pracy przechodząc na emeryturę zostaje dziadem . Przeciętne wynagrodzenie wynosi niewiele ponad 3 tys. Ile składek się uzbiera? MALUTKO. Ciągle słychać - trzeba oszczędzać na emeryturę. A z czego si.ę pytam? Posłom nie wystarcza 9 tys. na bieżąco a szaraczki maja oszcaędzać z 3? To ledwo starcza na skromniutkie życie. Panii minister jeszcze tych biedaków chce ograbić zabierając składki do ZUS ( Zakładu Utylizacji Składek). Jak to nazwać? Arogancją, głupotą, czy zwykłym draństwem?
Gdy zaczną przechodzić na emeryturę ludzie ludzie którym świadczenie wyliczą wg nowych zasad to dopiero się krew poleje.
pysia1234 / 178.235.52.* / 2010-08-15 00:33
A o tych co zarabiają brutto 2000 tys. to się już nie wspomina i po przejściu na emeryturę są już pewnie z góry skazani przez nasz kochany rząd na wymarcie. Oszczędzać nie ma z czego, chyba ze się nie będzie ani jadło , ani płaciło rachunków . I co to za życie, lepiej sobie od razu palnąć w łeb! Życzę Tuskowi i tej całej jego świcie ,żeby stali się takimi samymi DZIADAMI jak reszta społeczeństwa, może wtedy inaczej zaczną rządzić !!!!!!!!
ela46 / 79.175.230.* / 2010-08-14 06:52
A ja wszedzie gdzie sie pytam o place szukajac pracy odpowiadaja mi,,,,,,, najnisza place, tj.1317..jaka skladka ode mnie jest brana i jaka bede miala emeryture??dlaczego wszedzie gdzie jest mowa zarobkach biora pod uwage ze ludzie zarabiaja srednia krajowa, a dlaczego nie licza np tej emerytury dla masy ludzi, ktorzy maja wlasnie ta najnizsza?? tez mnie ciekawi ile bede miala na starosc,,,, pier.... y rzad........
CzarnyZajaczek / 2010-08-16 12:05
No właśnie - powinni brać pod uwagę medianę a nie średnią, średnia to liczba czysto propagandowa, w praktyce przydatna jedynie do oceny całej gospodarki, a jeśli ktoś w oparciu o średnią robi takie wyliczenia jak to będzie w skali mikro wyglądać, to już wychodzą bzdury
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-08-13 18:19
A co mają powiedzieć ci, którzy zarabiają 1000 zł netto? Wyzysk i bandytyzm państwa kierowanego przez złodzieji z PO kwitnie.
ALAOLAiAS / 87.113.255.* / 2010-08-13 22:59
Wyzyskują Was Proszę Państwa...Nowobogaccy Właściciele firm , w których macie przyjemność pracować , bo nierżetelnie płacą Wam za Waszą ciężką pracę....Tak trudno to zauważyć?????????????????
goodmann / 93.105.208.* / 2010-08-14 13:02
Sory, jestem właścicielem firmy i mam chłopie takie opłaty, że szok. To jest problem. Jak ja mam dać godnie zarobić, jak po opłatach sam mam głodówę. Poza tym, właściciele firm mają pomysł na biznes poświęcają się temu, a etatowiec? Każdy ma wybór. Mało kto rodzi się bogaty. Poczytaj trochę, a nie pleć głupot.
żako 456 / 178.235.52.* / 2010-08-15 00:45
jakbyś kolego prowadząc firmę miał głodówę- jak to nazywasz ,to byś tej firmy nie prowadził.więc nie pitol takich rzeczy!!!! żyjesz na lepszym poziomie , a wiadomo ,że w miarę jedzenia apetyt wzrasta. tak więc twoje potrzeby też wzrastają. nie patrzysz na swoich pracowników jak na normalnych ludzi ,którzy też chcą w miarę lepiej żyć , tylko traktujesz ich jak zwykłych roboli, którzy i tak będą pracować dla ciebie za marne grosze - no bo gdzie znajdą inną pracę -nigdzie!
Lysy 25 / 77.255.173.* / 2010-08-15 09:20
To może lepiej niech zamknie firmę i wywali tych roboli na bruk.
Ciekawe jak im się wtedy będzie żyło.
gredor / 83.5.169.* / 2010-08-13 17:07
SZANOWNI - stare kraje EU mają nas w d... Chronią swój przemysł i dlatego mają kasę na emerytury z pkb - u nas zniszczyli przemysł samochodowy, stoczniowy, elektroniczny, tekstylny, mleczarski, chemiczny itp - to z czego mają być wpływy do budżetu - z vat i zus -dlatego cisną nas bo brukselka każe. Oraz wielkie pieniądze na stadiony co 3tygodnie tylko będą potrzebne - a ludzie chleba wam zabraknie - jak jeszcze chłopa zdepczecie, ech jechać i oglądać Europe ale od środka!!! Mamy neokolonializm, handel polski w rękach francji i niemiec - podatki gdzie idą na zachód. Czytajcie ludzie i rozumujcie. A nie solicie tutaj o złej organizacji itp bzdety, jak ludzie po 10h pracują prawie wszędzie, 2h tracą średnio na dojazdy, a koszty dojazdu to 1-2h stawki godzinowe, Ech tak nas rypią a my sie cieszymy - ludzie nawet się nie myją - oszczędzają na mydle -tak śmierdzi w busach, pociągach i tramwajach - a metro ile miast ma w Polsce??? 20 lat nas doją równo - a my się cieszymy że mamy 3-letni vw albo opel - Patrz Chorwacja nie jest w EU jak dobrze się rozwija bo ma Niepodległy Narodowy Rząd!!!! i po wojnie jugosłowiańskiej jak się odbudowuje szybko!!!! Tutja pies pogrzebany!!! A jeszcze podatek klimatyczny, co2,
ALAOLAiAS / 87.113.255.* / 2010-08-13 23:23
My sami mamy siebie w d..., skoro tak naiwnie dajemy się wyzyskiwać naszym szlachetnym pracodawcom....bułkodawcami: jeszcze do tego z szyneczką to oni napewno nie są dla znakomitej większości polskich pracowników....a Ci co zarabiają trochę lepiej , nieźle im sie wysługują..... A jugosławiańskiej wojny to nie życzylibyśmy sobie chociażby w interesie naszch dzieci....i nie ma takiej ceny, której nie można zapłacić za spokój a raczej pokój , bo życie prosze katolików jest wartościa nadrzędna........
niewierzący ateusz / 83.8.254.* / 2010-08-13 17:02
osobiście mogę wydać 5 zetów więcej w tygodniu na pieczywo, ale emeryci którym po zrobieniu opłat i wykupieniu leków zostają 2 stówy na miesiąc będą mieli problem

po jesiennej podwyżce akcyzy na paliwa ceny pieczywa skoczą znowu.po likwidacji ulgi akcyzowej na biokomponenty do paliw od stycznia skoczą znowu wraz ze wzrostem kosztów transportu

hm, czyżby premier postanowił rozwiązać problem pisowego elektoratu tak jak stalin problem kułaków na ukrainie? WIELKIM GŁODEM ?
ALAOLAiAS / 87.113.255.* / 2010-08-13 23:07
.Po co ten patoś : bochenek chleba nie kosztuje nawet dwóch złotych...to ile to jest te 30 %? Może mniej go będzie na śmietnikach o zgrozo.......
oszołom V / 90.11.114.* / 2010-08-16 22:11
ty chyba kupujesz chleb w Biedronce z kompletem witamin Exxx. Chleb 0,6 kg z piekarni na mieście to 2-2,4PLN pszenny, żytni podobnie, więc emeryt ma dopłacić 60 gr do bochenka? to sam chleb na miesiąc wyjdzie 12 PLN! a posłowie zaś podniosą sobie uposażenie o 12 PLN/h więcej, bo im nie starcza. Ech szkoda dyskutować. Ide się modlić o apokalipse polityków. Bo nawet powódź ich nie zmyła.
emigrant1111 / 81.190.80.* / 2010-08-13 16:45
niech tusk rzadzi dalej,super niech upadnie ten podly kraj
arch / 2010-08-13 16:45 / Tysiącznik na forum

nie ma co liczyć na większe pieniądze na emeryturze.

Według oficjalnej statystyki oraz Eurostatu, dług publiczny
Polski w 2009 roku wyniósł 684 mld PLN , obecnie 720
miliardów PLN .
Niedawno podano ponad 3 bilionów złotych ! ! ! , czyli blisko
4,5 razy większa!
-Oznacza, że Polska zbankrutowała.

Kwotę ponad 3 bilionów długu Polski podał pracownik NBP -Janusz
Jabłonowski , co zostało odnotowane zaledwie na kilku stronach
internetowych. - Co ciekawe nikt ich nie kwestionuje ! ! !
jan 56 / 83.21.114.* / 2010-12-02 22:49
to ze jestesmy na skraju bankructa wiedzizl w;gomulka juz i co sie zmienilo ze to prawda
ALAOLAiAS / 87.113.255.* / 2010-08-13 23:11
Absurdów sie nie kwestionuje.....z absurdów można sie co najwyżej uśmiać....
jan 5- / 83.21.114.* / 2010-12-02 22:45
no jakby nieplacic zusu to dopiero mialbym ereryture;a nie jakies debilne 100 zl przez lat A propo co to byl za debil co to wymyslil ;moze jakis niedouczony minister glupel
fghjk / 91.200.34.* / 2010-08-19 10:10
o ile długu zagranicznego nie mozna specjalnie ukryc, to dług wewnętrzny jest jednąz najbardziej strzeżonych tajemnic każdego, nawet demokratycznego państwa. nawet jak rzad ogłosi upadłość kraju to sie nie dowiecie ile to jest. prof. Jabłoński dokonał wyliczeń wraz ktore moga byc prawdziwe przy spełnieniu pewnych założeń, co do których nie ma pewności (bo nikt tego nie potwierdzi), ale sa prawdopodobne i ktore zostału przyjęte za możlwy scenariusz polskiego zadłużenia na zachodzie przez kręgi naukowowe (nie polityczne). Politycy nie sa dobrzy w komentowaniu naukowych prac badawcazych.
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-08-13 16:03
Szukając przyczyn słabości i ewidentnego niedorozwoju naszego systemu społecznego zwróćcie uwagę na jego przyczyny, z których główną jest fatalna organizacja i niska wydajność pracy.
Dowodem na to są poniższe wpisy dokonywane prawdopodobnie w godzinach pracy z służbowych kompów i na koszt pracodawcy.
Możecie mi dopisać kolejne minusy do komentarza, ale je nie sprzedaję reklam na tym forum ani nie zbijam kapitału politycznego , więc stać mnie na prawdę w przeciwieństwie do mediów i polityków. Jesteśmy - Bracia Polacy- słabi jak nasza piłka kopana i będziemy mieli na starość to , co sami wspólnym wysiłkiem stworzyliśmy, czyli LIPĘ!
niewierzący ateusz / 83.8.254.* / 2010-08-13 16:40
wowa tobie się wydaje,że na zachód od naszego pięknego kraju nikt w godzinach pracy nie używa netu do spraw prywatnych lub zabawy? jak nie masz własnych doświadczeń to sobie zagugluj i poszukaj odpowiednich opracowań lub artykułów na temat serfowania na koszt pracodawcy w jankesowie lub krajach ue

a co do meritum to nie ma się czym ekscytować bo OFE kupują głównie obligacje skarbu państwa, więc tak czy siak kasa trafia do budżetu, tylko trochę okrężną drogą, a jak OFE będą obligacje upłynniać by płacić emerytury to będzie je kupował budżet też za nasze podatki

istne perpetuum mobile trzeciego rodzaju
Emeryt Zdzisław / 80.54.176.* / 2010-08-28 14:36
Polski emeryt pariasem europy Premier obiecał ! Dwa i pół miliona młodych wróci z wyjazdów za chlebem to będzie miał kto pracować na emerytów! Przecież obecni emeryci gdy pracowali łacili na emerytów. Ja płaciłem 40 lat.
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-08-13 17:14
No pewnie, że nadużywają wszystkiego co się da, ale przy tym są gospodarczo efektywni. Powiedzmy, średnio-statystycznie i bez cytowań, że w 6 godz. efektywnie przepracowanych robią to co my statystycznie przez ... no 3-4 dniówki też pracując, tylko że zbyt często niepotrzebnie. Nawet jak więcej od nich pracujemy ( w godzinach i nadgodzinach) , to mniej wytarzamy i dzielimy, a co gorzej mniej wydajemy.
I nie ma co tu zwalać winy na polityków, tylko na wychowanie i zasady z komuny przeniesione oraz na nieprofesjonalizm Polaków. Na szerzące się i tolerowane (.. nie moja sprawa...) pasożytnictwo społeczne uzasadniane prawem do demokracji a nawet prawami człowieka.

Tak tylko z zakresu dotyczącego dzisiejszego tematu: Ilu z waszych znajomych pobiera wyłudzone podczas wieloletnich wizyt u profesorów medycyny (orzeczników ZUS) renty i dodatki do emerytur? Jak łatwo zdobyć zdrowemu zwolnienie lekarskie? Ilu ludzi z układu, a nie z kompetencji nadal pracuje mając uprawnienia emerytalne i korzystając z nich ?

I to , że są ludzie zaharowujący się za grosze, utrzymujący za kilkaset złotych wielodzietne rodziny - nie ma tu nic do rzeczy. Poziom pasożytnictwa w naszej gospodarczo- społecznej rzeczywistości decyduje o globalnej niskiej efektywności gospodarki, a masowe wpisy na różnego rodzaju forach "przed 15-tą" są widomym symptomem zjawiska.
tryber / 199.67.203.* / 2010-08-13 19:53
To że jest kupa naciągaczy nie ulega wątpliwości - jednak nie pisz bzdur co do wydajności ludzi bo p******* piszesz. Akurat jestem osobą, która pracowała tu i tam min w banku w UK i w księgowości w Hiszpani i uwierz mi to co robili pracownicy z Polski w 3-4h to inni robili to przez cały dzień (albo nie chciało im się / nie potrzebowali). Przyczyna niskiej efektywności w Firmach jest inna. My jesteśmy uważani za 3ci świat więc cała organizacja, technika itd jest zupełnie inna. Tam pracownicy pracują dla firmy a firma docenia pracowników, gdzie u nas każdy o własnej dupie myśli i szef i robol na siebie pracuje bo wszyscy wszystkich starają się tylko wykorzystać a nie coś zbudować. Tam zarobki szefa mojego pionu były ok 3-4 razy wyższe od moich w Polsce są 10krotnie (a uwzgledniając premie "uznaniowe" które sobie biorą nawet czasami 50krotnie) wyższe. Nie ma takich przepaści więc ludzie nie czuja się że są jawnie dymani jak u nas więc chcą dla firmy jak najlepiej. U nas tak było jest i najprawdopodobniej w większości będzie, więc takie p************ wypowiedzi jak to źle pracujemy i jacy to źli wszyscy jesteśmy zachowaj dla siebie, skoro zielonego pojecia o faktach nie masz, bo tutaj się z kapitałem wchodzi żeby niskim kosztem się szybko dorobić a nie żeby wykorzystać potencjał ludzi czy cokolwiek w tym stylu. Nie spotałem sie pracując za granicą żeby był zakaz korzystania z komputera w czasie pracy do celów prywatnych albo też nawet z tel słuzbowego i wszyscy to robią tyle że tam wszyscy to robią w granicach rozsądku gdzie u nas tego rozsądku nie ma - bo góra traktuje wszystkich jak potencjalnych złodziei a w odwecie dół stara się ich wydoić jak tylko dostaną na to szansę i jest to chore i nie uważam żeby cokolwiek mogło się w tej kwestii zmienić. Poziom pasożytnictwa nic tu do rzeczy nie ma bo wszystko jest chore - państwo, prawo, biurokracja, bogaci i biedni (bogaci bo mogą a biedni bo muszą).
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-08-13 20:13
Ależ ja właśnie o takim stosunku do pracy piszę (kasa dla mnie nie ważne za co i czyim kosztem - to nie jest pasożytnictwo?).
Polacy jak mają warunki i motywację, to są wydajni, ale to jeszcze ciągle ma częściej miejsce u "Niemca" (nawet już tu, na miejscu) niż w polskich firmach , a zwłaszcza instytucjach.
A tak w ogóle to droga do zmian wiedzie przez uczciwą i mądrą edukację młodzieży , w tym tą obywatelską.
jot-24 / 62.152.136.* / 2010-08-13 16:13
Podczas pracy nie zajmuję się sprawami publicznymi , ani prywatnymi, więc nie insynuuj mi tego, przyjacielu. I pamiętaj że ryba psuje się od głowy.
Jak mówił Napoleon , lepsza jest armia baranów pod wodzą lwa niż armia lwów pod dowództwem barana.
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-08-13 16:26
Widzę Przyjacielu, że twą specjalnością są przypowieści i anegdoty oraz patrzenie na rzeczywistość przez pryzmat autokreacji. To tak pasuje do meritum jak lody do kartoflanki...
jot-24 / 62.152.136.* / 2010-08-13 17:47
jedna anegdota, jeśli ją zrozumiesz, zastąpi hektolitry wodolejstwa które uprawiasz
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-08-13 19:46
To tak jakby próbować zastąpić krawatem cały strój, kompilacją tekst autorski, cudzymi poglądami własne. Zarówno krawat jak kompilacja i czerpanie od innych są dobre , ale w odpowiednim kontekście i proporcjach.
arch / 2010-08-13 16:47 / Tysiącznik na forum
a masz ochoę na loda ?
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-08-13 17:23
Czy
< arch [ Tysiącznik na forum ] >
oznacza , że parę razy dziennie byle co?
jot-24 / 62.152.136.* / 2010-08-13 15:07
Trzeba rozbudowywać szarą strefę, bo to jedyny ratunek dla ludzi .
- ,, Idąc zboczem góry Thai, K'ung fu - tsy natknął się na kobietę , która rozpaczliwie szlochała nad grobem.Mistrz skierował się ku niej, a następnie posłał ucznia aby ją wypytał. -Czy rozpacz twoja jest rozpaczą tego, kto doświadczył smutku nad smutkami? -Jest takoż -odrzekła -dawno temu ojca mego męża zabił tu tygrys. Mój mąż także został zabity. A teraz mój syn zginął w ten sam sposób.
Czemu nie opuścisz tego miejsca?-spytał mistrz.
-Nie gnębi mnie tu rząd - usłyszał odpowiedź.
-Pamiętajcie , moje dzieci - rzekł później - rząd ,który gnębi lud, jest bardziej przerażający niż tygrysy.
Eu-Geniusz / 89.231.97.* / 2010-08-13 16:39
Szczęśliwie prawo staje się tak rozdęte, że skuteczność jego będzie maleć. To szansa dla zwykłych.
jot-24 / 62.152.136.* / 2010-08-13 17:54
Rozdęte prawo wszyscy olewają , ale tym samym ,wg władzy - wszyscy stają się przestępcami. Wystarczy wtedy że komuś się nie spodobasz - a już paragraf na ciebie znajdzie się.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / 62.148.84.* / 2010-08-13 15:05
Po kit wpłacamy na zus po co wogóle te składki jak zus je trwoni - lepiej byśmy sobie sami te pieniądze zagospodarowali - to skandal nad skandale i nikt nie powołuje komisji ds zbadania niegospodarności zus!!! Skandal niech pracodawcty dadzą godziwie zarabiac bo co będize mieć za emeryturę ten co dostaje do łapki 1.000 zl - a reszta idzie na głupie składki - leczenie też i tak trzeba opłacać prywatnie chore to wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-08-13 18:28
Tylko zanim się zlikwiduje ZUS to trzeba oddać już pobrane składki za ostatnie 40 lat. Tylko z czego jak pieniądze te zostały rozkradzione.
wtg / 2010-08-13 14:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z reform wszystkiego przez wszystkich przez ostatnie 25 lat zostały mi tylko stare reformy babci. Całe przeszło 50 lat swojego życia przeżyłem okłamywany, mamiony i grabiony przez kolejne rządy. Kilkanaście lat temu w sprawie OFE tak nam obiecywano świetlaną przyszłość na emeryturze. Co z tego zostało? Fajne reklamy, które można sobie zobaczyć na Youtube po wpisaniu OFE-reklamy. Ludzie nie liczcie na to, że rząd wam coś da!!! Niby skąd, jak już tak nas okradli, że w tej chwili zostało więcej złodziei jak nas do okradania. Czeka nas wszystkich (oprócz złodziei z kolejnych rządów) zupka szczawiowa.
jot-24 / 62.152.136.* / 2010-08-13 14:47
jaki pan taki kram - jaki rząd takie państwo
ewr / 79.186.47.* / 2010-08-17 19:27
pocośmy wybrali taki rząd, takich posłów, radnych, prezydenta? Do kogo te pretensje? Nie szanując własnych wyborów nie szanujemy siebie! Pozostaje tylko psioczyć i pluć wkoło żółcią i jadem na rząd, na kaczyńskieho , na ksieży co podatków nie płacą w/g skali, na platforme i pis że krzyzą nie szanuje i obietnic nie dotrzymuje. bardzo chcieliśmy mieć demokrację, dlaczego nie korzystamy z szansy?

Najnowsze wpisy