Forum Forum podatkoweInterpretacje

Polski marynarz w Niemczech

Polski marynarz w Niemczech

sie_ma_rasta / 2014-03-06 13:48
Witam. Jestem marynarzem i plywam u armatora francuskiego, co raczej nie jest istotne, bo czesc statkow tego armatora oddana jest pod zarzad firmy z Wysp Mana, ktora faktycznie mnie zatrudnia i od niej tez dostaje pieniadze. Staki maja rozne bandery – do tej pory bylem pod flaga Wysp Marshalla, Panama i Bahama. Ze wzgledow osobistych chce sie przeprowadzic do Niemiec, wynajac tam mieszkanie. Obawiam sie jednak jak bede traktowany przez niemieckie wladze. Czy za jakis czas nie dostane pisma o rozliczenie sie z podatkow i czy generalnie nie beda chcieli „dobrac mi sie do skory“, bo przeciez mieszkam tam, nie pracuje u nich, a pieniadze jednak skads mam. Znalazlem, ze Niemcy, tak jak Polska maja podpisana umowe z Wyspami Mana o unikaniu podwojnego opodatkownia, wiec chyba teoretycznie wszystko powinno byc ok.. I czy w zwiazku z tym, ze mialbym tam wynajmowac mieszkanie, musze byc ubezpieczony w Niemczech? Zameldowany nadal bede w Polsce (glowny meldunek), natomiast ten niemiecki bedzie funkcjonowal jako dodatkowy. Jezeli moglbym prosic o jakakolwiek pomoc bylbym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
belladonna / 2014-03-08 08:44 / Tysiącznik profesjonalny
A finalnie Ty pytasz o podatki i ubezpieczenia?
sie_ma_rasta / 2014-03-08 11:17
O podatkach juz sie wszystkiego (miejmy nadzieje) dowiedzialem. Wiec pozostala sprawa ubezpieczenia. Czy rzeczywiscie jest ono obowiazkowe, a jezeli tak to jak to najlepiej w moim przypadku zalatwic...

Najnowsze wpisy