Forum Forum dla firmKadry

Polski rynek pracy bezwzględny dla seniorów

Polski rynek pracy bezwzględny dla seniorów

Money.pl / 2011-11-29 07:30
Komentarze do wiadomości: Polski rynek pracy bezwzględny dla seniorów.
Wyświetlaj:
pajchiw / 2011-11-29 08:20 / Tysiącznik na forum
No co do danych - nie ma się co spierać, ale wnioski o kant dupy potłuc.
Problem z zatrudnianiem osób powyżej 50-tki jest taki, że oni nie będą pracować za śmieszne pieniądze jakie wezmą studenci, nie będą "dyspozycyjni 24h/dobę" za te same grosze, pracodawcy nie będą mogli płacić mniej stałych opłat, chcą być zatrudnieni na normalna umowę, mają chociaż śladowe pojecie o prawie pracy i nie dadzą się wykorzystywać jak kretyni.
W dodatku studentowi dasz robotę głupiego i będziesz mu wydawał sprzeczne polecenia, to nie powie, że jego kierownik jest idiotą, tylko będzie się go starał naśladować, myśląc, ze to normalne.
Studenci po prostu są wygodni.
No - ale i tak nasze wspaniale władze będą się musiały prędzej czy później zmierzyć z problemem zatrudnienia ludzi starszych, ponieważ zasiłki więcej kosztują, a będzie ich tak dużo, że może się to kończyć w sposób ostateczny...
Wiem, ze jeszcze nie JUŻ, jeszcze można przesunąć decyzje, ale po co?
No i sam sobie odpowiadam, po to, że ten problem wymaga wyobraźni, a przeciętny partyjniak go nie posiada - bo nie jest to w partii dobrze widziane (zagrożenie dla liderów).
I wszystko w temacie...
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2011-11-29 09:18
Student może mniej zna życie i jeszcze nie zna tak dobrze prawa pracy, ale do pracy idzie nie dlatego że jest naiwny i daje się bardziej wykorzystywać, tylko po prostu musi pracować. Taki człowiek nie ma przecież jeszcze odłożonych pieniędzy - bo jest młody to kiedy miał odłożyć. Nie ma znajomości bo jest młody to kiedy miał sobie wyrobić, nie ma mieszkania na które trzeba mieć jakieś zarobki albo odłożone pieniądze żeby dostać kredyt w przyszłości, nie ma samochodu. Za to ma studia generujące koszty, musi przecież jeszcze poznawać jakiś ludzi żeby nie zostać odludkiem itd. Student robi bo musi to jest przyczyna. A "stary" już tych wszystkich wydatków często nie ma, nie musi nic, mieszkanie ma, bezrobotne dla niego to już nie wstyd jak dla studenta, robotę na szaro weźmie chętniej bo już wie ile to ma zalet (dwie pensje jedna od pracodawcy, druga - bezrobotne, zasiłki i ulgi). Poza tym to masz rację.

http://prawdatowolnosc.bloog.pl/
pajchiw / 2011-11-29 10:54 / Tysiącznik na forum
Toteż ja nie napisałem, że student idzie do pracy, bo jest naiwny - idzie (jak każdy normalny człowiek) bo potrzebuje pieniędzy.
Co do ludzi starszych to też nie do końca tak jest jak piszesz - pracowałem trochę w banku, więc mogę uczciwie powiedzieć, że ludzie starsi owszem, mają ten dom, samochód itd. ale mają też o wiele większe raty za to wszystko. Chociażby dla tego, że młodzi nie mają zdolności kredytowej, a moda na "pokazywanie się" jest uniwersalna jeśli chodzi o wiek i generuje olbrzymie potrzeby gotówkowe...
i to by było na tyle / 83.29.167.* / 2011-11-29 09:31

bezrobotne dla niego to już nie wstyd jak dla studenta

Tak sądzisz ? Widać jeszcze bardzo mało wiesz o życiu.
I jeszcze jedno - młodzi ludzie ( choć nie wszyscy ) mogą pracować za g...e pieniadze bo wiele spraw sponsorują im 50-latkowie : rodzice lub (i) teściowie. "Starzy" na taki komfort nie mogą sobie pozwolić bo nadal mają na karku swoje dorosłe dzieci i ich dzieci.
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 09:28
Dodam jeszcze, że na studentkę to fajnie popatrzeć a może i coś więcej? A pani po 50-tce?
i to by było na tyle / 83.29.167.* / 2011-11-29 09:52

A pani po 50-tce?

Z kobietami bywa jak z winem . Studentki potrafia być jak Beaujolais Nouveau ( taki kiepski sikacz z dobrym PR-em ) zaś doswiadczona pani ok.50-tki bywa jak Chateau Lafite. Ale żeby to docenić trzeba pić coś więcej niż palikocie szczyny.
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 11:26
tak tak ! Ja wiem, ze nie ma brzydkich kobiet, tylko wina czasem brak !
mag*35 / 77.91.9.* / 2011-12-01 17:19
czyli g** wiesz ..pryszczu ..
jak tam w szambie / 193.200.47.* / 2011-11-29 07:30
PRZEKLĘTE SZAMBO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lorunia / 188.47.50.* / 2011-11-29 09:21
Przecież to samo będzie z wydłużeniem wieku emerytalnego ! z jednej strony państwo zaoszczędzi na wypłatach emerytur a z drugiej cała rzesza bezrobotnych będzie okupować śmietniki , powróci żebractwo ......... Chcą nam wmówić , że jak starsi dłużej popracują to nie ma to żadnego znaczenia dla bezrobocia ! hm........... ta mowa to może być skierowana do kompletnego idioty a on na pewno się z tym zgodzi . Więc chodzi w tym wszystkim tylko o to aby nie dawać kasy ! a starszy bezrobotny po 65 roku życia jakoś wyżebrze do wieku przechodzenia na emeryturę ! albo legnie gdzieś przed świadczeniem ! co będzie na rękę ZUS a i niedoszły emeryt nie będzie się męczył . Śmieszy mnie też jak to politycy wmawiają przyszłym emerytom , że ich świadczenia będą o kilkadziesiąt % większe jak dłużej popracują ! otóż przy wynagrodzeniu 1800 zł brutto i przepracowaniu jednego roku dłużej mamy raptem 18 zł brutto większą emeryturę . W żywe oczy wmawiać że to będą kokosy to jest niemoralne i wstrętne .
i to by było na tyle / 83.29.167.* / 2011-11-29 09:36

będzie okupować śmietniki , powróci żebractwo ..

A dlaczego czas przyszły ? Żebractwo nie wyjechało więc nie musi znikad wracać.

a mowa to może być skierowana do kompletnego idioty

A jak mówić gdy wiadomo kto slucha ? Zapytaj Tomasza Lisa.
Lorunia / 188.47.50.* / 2011-11-29 09:47
Zgadza się ! szpalerów jeszcze nie ma ,ale .... wszystko przed nami .

Najnowsze wpisy