Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polski Ursus szuka nowych rynków. Chce sprzedawać do Iranu

Polski Ursus szuka nowych rynków. Chce sprzedawać do Iranu

Wyświetlaj:
toxy / 31.1.152.* / 2015-09-29 13:28
Nie ma dnia bez informacji o Ursusie, tak od dobrych kilku miesięcy.... Ciekawe czy to zwykłe naganianie klienta przez kilku zaprzyjaźnionych kolesi, czy faktycznie coś z tej wielkiej "ofensywy" kiedyś będzie. Bo dziś - dużo szumu, ale gdy dochodzi do danych finansowych to zapada dziwne milczenie. Wielkie kontrakty w Afryce, o mamma mia - z artykułów wynika że tam każdy będzie niedługo parkował swojego Ursusa pod szopą, ale wyniki ciągle są tylko "no, ale w przyszłości to dopiero....". Sam się nabrałem na URS, ale udało mi się go puścić i to z jakimś tam zyskiem - zrobiłem to od razu jak okazało się że to jedna z ulubionych spółek dla małej spekuły. Większość z transakcji na spółce to serie dziwnych wymian - ja już tam raczej nigdy nie wróce. Dodam tylko że od czasu "WIELKICH SUKCESÓW" w Afryce kurs nadal niczego nie wypracował, a wręcz spada. To jedna z bardziej niebezpiecznych spółek na gpw.
A co do samej firmy - zwróćcie uwagę jaka jest sprzedaż ciągników Ursusa w Polsce.... W czasach gdy koniunktura jest po prostu niewiarygodna, a nowe ciągniki za gigiantyczne kwoty kupują nawet mali rolnicy, Ursus w kraju sprzedaje tylko instytucjom po kilka sztuk.... Po prostu - technika jest na poziomie starych dużych Ursusów, dziś to po prostu skansen, nawet jak jest oklejony nowymi plastikami, pomalowany na błyszcząco, a coś tam "zrewolucjonizowano" w silniku przez dodanie jakiegoś nowego elementu.... Każdy rolnik w Polsce (a to przecież bardzo konserwatywna grupa społeczna) wie że to skansen i woli kupić cokolwiek innego, nawet Pronara...
To niestety wiele mówi o "perspektywach" tej firmy.
lukasz883 / 83.11.77.* / 2015-09-29 09:02
stop elektrowni atomowej w polsce jak kczecie to budujcie sobie ja w warszawie a nie tu u nasz w niemcech tam gdzie są elektrownie atomowe ludzie czesciej chorują na raka ten fakt jusz daje do myślenia
MA................ / 5.172.236.* / 2015-09-28 21:39
Najgorsza dziadowska firma... wiem coś na ten temat bo pracuje tam warunki takie jak w afryce gdzie wysyłają swoje maszyny nie wspomne o wynagrodzeniu jako spawacz z stawką 2300 brutto wstyd warunki spartańskie nie polecam tam pracy
fachowiec838 / 46.250.168.* / 2015-11-08 13:30
2300 brutto to mało ? Ja pracuje jako ślusarz w WSK Poznań i też min. robimy pompy wtryskowe do URSUSA i zarabiam 1850 brutto i co Ty na to ?
SP195 / 94.254.145.* / 2015-09-29 00:29
Ty spawasz.... chyba się z podłogą jak wypijesz za dużo. Jak Ci się nie podoba w tej pracy to po co narzekasz? Drogę masz otwartą "spawaczy" w europie poszukują.... jedź i ciesz się życiem, a nie jęcz...
zenon88 / 188.67.108.* / 2015-09-28 21:12
Mają racje że kupują zachodnie ciągniki bo URSUS to złom wiem z własnego doświadczenia bo mam Ursusa od 10 miesięcy cały czas się psuje tragedia
gal / 87.205.64.* / 2015-09-28 22:22
marnie naganiasz rzekomy rolniku
obserwator394 / 46.238.95.* / 2015-09-28 20:48
Hmm ... dokąd teraz ? ... właśnie ... w Polsce słabo sprzedaż idzie, bo polscy rolnicy mają dopłaty z UE i byle czym jeździć nie będą ... pokupowali dwa razy droższe zagraniczne wynalazki, a potem dawaj blokować ronda i główne drogi bo tak im źle ...

Najnowsze wpisy