Forum Polityka, aktualnościKraj

Polski żołnierz zginął w Afganistanie. Straciliśmy już wielu

Polski żołnierz zginął w Afganistanie. Straciliśmy już wielu

Wyświetlaj:
soma115 / 195.14.4.* / 2011-10-24 09:57
67% polaków jest za wycofaniem naszych wojsk z Afganistanu. Gdybyśmy mieli prawo do referendum to już by nas tam nie było. Niestety nie mamy takiego prawa.
Rocznie pobyt naszych wojsk kosztuje 300 milionów złotych. Jedno referendum to 60 milionów złotych.
http://www.demokracjabezposrednia.pl/
njliber / 178.42.250.* / 2011-10-24 10:20
Ale to najlepsze ćwiczenia, na żywym wrogu, więcej powinniśmy takich misji robić, każdy żołnierz obowiązkowo.
pomo dore / 2011-10-24 10:39 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Botycki / 77.254.225.* / 2011-10-24 10:28
Dokładnie. Żołnierz nie powinien tylko maszerować w czasie defilad, jak to u nas ma miejsce. Żołnierz ma walczyć.
pomo dore / 2011-10-24 10:41 / Tysiącznik na forum
żołnierz ma walczyć więc nie widzę powodu do odszkodowań rzędu 250 tys. zł/osobę w rodzinie
pajchiw / 2011-10-24 08:04 / Tysiącznik na forum
Polskich żołnierzy ginie rocznie więcej przy debilnych wypadach niż w ogóle zginęło w Afganistanie. Nasze wojsko to jedna wielka lipa i ściema. Nadal... W dodatku jadąc tam żaden z nich nie jedzie, bo tak mu nakazuje miłość do ojczyzny (bo my tam żadnych interesów nie mamy), tylko dla kasy. Wiec działa jak najemnik. I co mam płakać nad nim? Taka jest prawda.
taniekredytyorg / 2011-10-24 09:50
Jak jedzie tylko dla kasy? Żołnierze zawodowi dostaja rozkaz wyjazdu do Afganistanu i maja jechać. Jak żołnierz nie lubi wojen to po co oszedł do wojska?
pajchiw / 2011-10-24 10:11 / Tysiącznik na forum
Nieprawda - akurat znam kilku.
Może odmówić.
Zresztą oni się tam pchają drzwiami i oknami, bo to jest duża kasa.
Dlatego m.in. mnie to irytuje...
pomo dore / 2011-10-24 09:52 / Tysiącznik na forum
nikt mu nie każe być zawodowym żołnierzem. Może układać glazurę- kasa większa a praca bezpieczniejsza
jy80 / 83.12.5.* / 2011-10-24 07:38
250 tysia dostanie rodzina jak w smolensku + kasa z ubezpieceznia + renta dla rodziny wojskowa + mieszkan\ka itp. A jak spadnie budowlaniec z rusztowania to jego rodzina nie dostanie nic, tylko rente rodzinna i jeszcze wyzebrana w Zusie . Dla mnie mlodego czlowiekaa ktory bedzie mial pracowac do 67 roku zycia na glodowa emeryture jezeli taka wogole bedzie i mam pracowac tylko na ciagle odszkodowania po 250 tys. na glowe to ja to piernicze.
Botycki / 77.254.225.* / 2011-10-24 09:13

A jak spadnie budowlaniec z rusztowania to jego rodzina nie
dostanie nic, tylko rente rodzinna i jeszcze wyzebrana w Zusie

Porównujesz budowlańca do głowy państwa?! jy80, kim ty jesteś kreaturo?
pomo dore / 2011-10-24 09:51 / Tysiącznik na forum
czy ból rodziny po smierci (męża/ojca) budowlańca jest mniejszy niż "bul" po stracie (męża/ojca) prezydenta?????Smiem twierdzić wręcz że praca budowlańca jest bardziej odpowiedzialna i wymagająca kwalifikacji niż żyrandolowanie po salonach.
romek22 / 194.1.153.* / 2011-10-24 08:32
Co Ty wogóle mówisz. Przecież tam zginął młody człowiek i zostawił żonę i córkę. Czy sądzisz że 250 tys może zmienić ból rodziny w radość? Przecież to tylko jakieś papiery.... tak naprawdę bez wartości. Wartością jest życie.
zazazaza / 78.133.163.* / 2011-10-24 09:05
Nikt mu nie kazal tam jechac. Sam sie zglosil, dla kasy.
Botycki / 77.254.225.* / 2011-10-24 09:16

Sam sie zglosil, dla kasy.

Ale wiedział, ze może zginąć. To jest odwaga większa niż siedzenie przy komputerku i pisanie dyrdymał mądrościami zwanych
swwsws / 78.133.163.* / 2011-10-24 09:08
Skoro sam sie zglosil dla kasy, to warto by sie zastanowic, czy aby te "papierki" maja wieksze znaczenie dla tej rodziny niz zycie. Ja bym za zadne skarby swiata mojej zony na wojne nie wyslal.
tesa1959 / 2011-10-24 08:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

. Dla mnie mlodego czlowiekaa ktory bedzie mial pracowac
do 67 roku zycia na glodowa emeryture jezeli taka wogole bedzie i mam pracowac tylko na ciagle
odszkodowania po 250 tys. na glowe to ja to piernicze.

Wstąp do wojska i wyjedź do Afganistanu, a zapewnisz dostatnie życie rodzinie.
pomo dore / 2011-10-24 09:57 / Tysiącznik na forum
"opodatkuj " się dobrowolnie na wypłacanie odszkodowań dla rodzin każdego żołnierza zabitego w Afganistanie. Po pierwsze w okupacji Afganistanu nie mamy żadnego interesu, ten kraj nigdy nam nic złego nie zrobił a po drugie służba wojskowa jest w tej chwili zawodowa- i nikt tam nikogo na siłe nie ciągnie. Jak się nie podoba zawsze można z wojska wystąpić.
tesa1959 / 2011-10-24 10:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Po pierwsze w okupacji Afganistanu nie mamy
żadnego interesu, ten kraj nigdy nam nic złego nie zrobił a po drugie służba
wojskowa jest w tej chwili zawodowa- i nikt tam nikogo na siłe nie ciągnie. Jak się
nie podoba zawsze można z wojska wystąpić.

Ależ ja się z tym zupełnie zgadzam. Nie zgadzam się tylko z traktowaniem człowieka jak przedmiotu. Można wystąpić ze służby, oczywiście, tylko wielu idzie, bo nie innej możliwości pracy. Abstrahując od pobudek, którymi kierują się wstępujący do wojska, śmierć jest zawsze tragedią i ten czy inny nie poszedł do Afganistanu z własnej i nieprzymuszonej woli, ale wysłał go tam rząd. Nasi żołnierze nie uczestniczą w bezpośrednich walkach.
pomo dore / 2011-10-24 10:11 / Tysiącznik na forum
ja to rozumiem- chodzi mi tylko o to ze w tej chwili wszyscy rządają odszkodowań z "górnej" półki- limit wyznaczył poniekąd Prezydent Kaczyński. Jeżeli 250 tys. złotych miałby odtąd otrzymywać oddzielnie każdy członek rodziny (żona, każde dziecko z osobna, zapewne tez rodzice itp) to sorry- ale nas na taką armię nie stać- taniej wyjdzie wynając najemników, ubrać ich w polskie mundury wojskowe i wyslać na tę "sprawiedliwą" wojnę
tesa1959 / 2011-10-24 15:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To fakt. Prawdę mówiąc nie rozumiałam i nadal nie rozumiem dlaczego każdy członek rodziny ma dostać takie odszkodowaniem zwłaszcza, że żołnierze są wysoko ubezpieczeni. Skoro jednak tak wypłacano po katastrofie smoleńskiej, to tu też państwo (może nawet bardziej) jest odpowiedzialne za tę i inną śmierć na froncie. Nie stać??? Tak, ale można poszukać oszczędności w administracji rządowej?

Najnowsze wpisy