Forum Forum finansoweBanki

Polskie banki nie potrafią sprzedawać

Polskie banki nie potrafią sprzedawać

patrzący z boku / .* / 2004-04-15 22:12
Komentarze do wiadomości: Polskie banki nie potrafią sprzedawać.
Wyświetlaj:
xxx / .* / 2004-04-20 21:35
Dordcy w polskich bankach potrafią sprzedawać produkty pod warunkiem, że do takiej roli są odpowiednio przygotowani. Nie oczekujmy, że pracownicy będą chętnie oferowali produkty bankowe, jeżeli nie zostaną w tym zakresie odpowiednio przeszkoleni. Sprzedaż nie jest rzeczą prostą, w pierwszej kolejności trzeba wiedzieć jakie produkty są oferowane w banku by następnie je sprzedać.
Sabre / .* / 2004-04-16 14:11
Należałoby się nad tym poważnie zastanowić, ale wśród otoczenia samych konsultantów. Wyszłoby wtedy na jaw, że głównym powodem tzw. "spławiania" klientów jest przepracowanie, brak czasu (często zajmują się także i innymi dziedzinami), niskie zarobki oraz brak ewentualnych korzyści w przypadku "złapania" klienta. Firma przeprowadzająca podobne badanie, nie ma pojęcia o realiach w naszej bankowości. Udowadnia tym samym, że podobne zarzuty względem nierzetelności w pracy, można przypisać również jej.
pracownikbanku / .* / 2004-04-26 12:38
Słuszna racja. Jeżeli poświęci się zbyt dużo czasu jednemu klientowi inne obowiązki trzeba!!! wykonać po godzinach i to całkiem gratis. Ci nadgorliwi i tak z tego nic nie mają. Zdarza się (raz na sto przypadków "złapania" dobrego klienta), że nagrodą jest uśmiech kierownika. Mnie to zupełnie nie motywuje. Za uśmiech jeszcze nic nikt nie kupił. Ja pracując w banku wstydzę się przyznać do swoich zarobków, a nawet gdy się komuś przyznam to i tak nikt nie wierzy, że w banku można "aż tyle" zarabiać.A wymagania wobec nas wciąż rosną, wciąż tylko mało i mało, sprzedaż i sprzedaż. A wystarczy nas odpowiednio zmotywować, a nie na nas oszczędzać, bo to nie przyniesie efektów. My naprawdę możemy z siebie dużo dać ale nie po to żeby wypracowywać zyski na pensje dla prezesów, kosztem własnego zdrowia psychicznego i rodziny.
rozgoryczona / .* / 2005-09-27 08:03
Zgadzam się z tą wypowiedzią.Będąc pracownikiem banku pracowałam nawet po 12 godzin dziennie.Osiągałam najlepsze wyniki sprzedażowe, wykonywałam plany i co z tego skoro premia za to wyniosła ok. 200 zł. Byłam jednym z najlepszych sprzedawców i cóż z tego!!!!! Kiedy postanowiłam odejść to dyrektor w tej sprawie nie chciał mnie nawet przyjąć w swoim gabinecie.Porozmawiał ze mną na korytarzu. Wtedy zdałam sobie sprawę, że nie warto się poświęcać za takie pieniądze i takie traktowanie. Nie ważne że plany zostały wykonane, zawsze było mało bo zaległości z poprzednich okresów sprzedażowych
matros61 / .* / 2004-04-16 15:07
Tu się niema co zastanawiać. Tak ma być i koniec.(z Polskimi Bankami) To GŁÓWNA strategia Naszych wieżycieli od Łatwych pożyczek tak chętnie udzielanych w minionych latach.
Matek / .* / 2004-04-16 10:22
tylko zarzad i top management baaardzo niechetnie sie dziela pieniazkami ktore doja od klientow...
szwejk / .* / 2004-04-16 10:16
Popieram,jak doradca zarabia 1200-2500 brutto to cezgo sie spodziewac,ze bedzie wrazliwy na interes banku ??Druga sprawa-wlasna obserwacja,nawet w salonach sprzedazy luksusowych samochodow sprzedawcy ubrani sa w najtansze garnitury.
Cezary Miron / .* / 2004-04-16 10:11
Interesuje mnie co to znaczy: "...ogromna większość" ?
patrzący z boku / .* / 2004-04-15 22:12
jak sprzedawcy przejdą na prowizje to sie nauczą i to szybko!
Pracownik Pewnego Banku / .* / 2005-09-23 22:42
"jak sprzedawcy przejdą na prowizje to sie nauczą i to szybko!"- pod warunkiem, ze prowizja bedzie przelewana na konto, a nie z papieru na papier (czyt. - z zarządzenia na zarządzenie i kolejną motywacyjna tabelke, z ktorej mimo wykonanych planów - nic nie wynika).
pracownikbanku / .* / 2004-04-26 12:46
Na pewno na prowizji więcej bym zarobiła niż teraz, przynajmniej byłaby jakaś motywacja, a nic tak nie motywuje jak pieniądze.A jak mam całe dnie spędzać w banku za 1050 zł to mam to głęboko gdzieś.
Czytelnik / .* / 2004-04-16 08:40
Heheh, no właśnie :-)))

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: