Forum Forum inwestycyjneFundusze

Polskie fundusze inwestycyjne są najdroższe

Polskie fundusze inwestycyjne są najdroższe

Money.pl / 2007-03-08 08:39
Komentarze do wiadomości: Polskie fundusze inwestycyjne są najdroższe.
Wyświetlaj:
anonimus / 83.18.0.* / 2007-03-14 08:25
może mamy do czynienia ze zmową prowizyjną?
trzeba by do UOKIKu napisać ;-)
. / 2007-03-08 10:21 / ................
wielu ludzi nawet nie wie ,a fundusze sie tym nie chwala,ze oplaty mozna negocjowac.Im wiecej sie wplaca,tym bardziej.
Mnie w Arce udalo sie za pierwszym razem dostac 0,1 % /!!!/
Wiec trzeba myslec i PYTAC.A nie miec pretensji,ze firma chce zarobic.Po to jest
J. / 83.11.82.* / 2007-03-10 12:21
Odnoszę wrażenie, że jesteś przekonany iż te wynegocjowane 0,1% to koniec opłat jakie pobiera fundusz. Jeśli tak myślisz to radzę poczytać prospekt emisyjny.Powinieneś w nim znaleźć informację o wysokości opłaty za zarządzanie twoimi środkami.Nie jest to niestety jedynie ta prowizja której wysokość wynegocjowałeś.Fundusz pobiera każdego dnia ułamkową część prowizji określonej na rok ,czyli przy założeniu,że opłata ta wynosi 4% rocznie, fundusz pobiera 1/365 dziennie z tych 4% niezależnie czy wypracuje dochód czy też nie.Jest to opłata której nie zobaczysz na wykresie czy też w tabeli wartości jednostek uczestnictwa.Zatem krytyka wysokości opłat jakie pobierają fundusze w Polsce nie odnosi się do negocjowanej przez Ciebie prowizji od nabycia czy też odkupu jednostek uczestnictwa.Są fundusze które przy większych kwotach nie pobierają w ogóle prowizji bo i tak dobrze zarabiają na kliencie.Pozdrawiam
. / 2007-04-09 10:02 / ................
dokladnie wiem,co robie.Taka wlasnie oplata mnie zadowala.
jest znikoma w porownaniu z innymi funduszami.
pozostale oplaty mnie nie interesuja,sa juz zawarte w cenie J.U. i sa niewidoczne.Tak samo schowane we wszystkich funduszach.Wiec wystarczy porownywac ich roczne /czy jakie kto chce/ stopy zwrotu
wert / 83.8.64.* / 2007-03-08 08:39
Drapieżny , XiXw. kapitalizm.
Skutkiem jest m. in. ucieczka sprawnych fizycznie i psychicznie, rozwarstwienie społeczeństwa, a nawet atomizacja.
w tych warunkach wszelkie sekty i inne tam, takie hasają jak poprerii.
sc / 195.82.184.* / 2007-03-08 10:13
jaki drapieżny? nie podoba się - załóż swój fundusz i pobieraj 1% opłaty... wszyscy przyjdą do Ciebie
Obserwator! / 87.207.203.* / 2007-03-08 21:46
Klasyczny przypadek niekompetencji kolego "SC". Fundusz inwestycyjny to nie Bezpieczna Kasa Oszczędności Lecha Grobelnego. Tu są akurat nieco inne wymagania, jeśli chodzi o uruchomienie takiej działalności. Wynika stąd wniosek, że warto jednak wiedzieć o czym sie mówi. Nie znaczy to jednak, że podpisuję się pod lamentami naszego "WERT-ta". Żadna skrajność nikomu nie wyszła na zdrowie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy