Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polskie podatki są archaiczne, władza nie działa w interesie publicznym. Mocne oskarżenia byłego wiceministra finansów

Polskie podatki są archaiczne, władza nie działa w interesie publicznym. Mocne oskarżenia byłego wiceministra finansów

Wyświetlaj:
Hary z Tybetu / 195.205.223.* / 2015-05-27 12:07
Mądrego to aż miło posłuchać
miki mouse / 178.183.228.* / 2015-05-27 12:04
i teraz czekam po tych naprawach na falę powrotu polaków z zagranicy :-) NIEDOCZEKANIE
Waniek / 2015-05-27 12:13 / Bywalec forum
Ale w polsce może być po prostu normalnie. Naprawa a przede wszystkim na jej podstawie ułatwienie działalności to klucz. Dlaczego polska ma być gorsza od Słowacji?
fred77 / 83.8.139.* / 2015-05-27 12:03
NIC z tego nie będzie !!!!
Co myśleliście naiwniaki , że zostaną spełnione wszystkie obietnice ????
Jeszcze nie nauczyliście się przez tyle lat, NIE ufać politykom !!!
roman844 / 164.126.236.* / 2015-05-27 12:03
LLOBBYSTOW NIE POWINNO SIE WPUSZCZAC DO SEJMU TO WIADOME ZE TO SMIERDZI KORUPCJA I TO JEST JAWNE ZENADA A ZRESZTA GDZIE JEJ NIE MA JEST PRZYZWOLENIE I KONIEC TAKIE PRAWO JE....ANE MAFIJNE
kikoo / 79.17.53.* / 2015-05-27 11:49
Co za kłamliwe tytuł? !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
onko / 89.66.254.* / 2015-05-27 11:47
I to jest kandydat na ministra finansów. Mam nadzieję że PIS albo nowy prezydent zagospodaruje tego człowieka bo szkoda żeby jego talent się marnował.
ojbyło / 79.188.139.* / 2015-05-27 12:46
o tak prawdziwe eldorado dla US-wpadały urzędniczki przeleciały faktury zakupu i wystarczyło że znalazły na fakturze brak skreślenia napisu kopia i faktura nie ważna dla odliczenia VAT , sankcje,odsetki, kary dla firmy i pracowników. Łatwe wpływy do budżetu.
Waniek / 2015-05-27 14:24 / Bywalec forum
Powiedz jedno czy kiedy prowadzisz firmę i masz kontakt z księgowością i finansami to czy też jesteś wciąż zadowolony z siebie. Czy również jak ty psioczysz. Bo ja klnę w żywy kamień nie raz i nie dwa. Ale czy to że klnę to nie powinienem poprawiać i pracować nad zyskiem firmy?? Problem od dawna leży w sposobie wykonywania swoich obowiązków wielu urzędników którzy powinni w wielu przypadkach wylecieć z roboty. Co się nie dzieje bo obecnie nam panujący zamiótł sprawę pod dywan bo trzeba by zapłacić miliony z państwowej kiesy jeśli nie miliardy.
Karol422 / 89.70.171.* / 2015-05-27 11:36
To nie ja, to ONI namieszali w podatkach....
Waniek / 2015-05-27 11:47 / Bywalec forum
Facet jak wprowadzał vat był on na 120 stronach obecnie obejmuje on ponad 1 tyś. Jaki wpływ na ten podatek mógł mieć???
refasek / 87.105.249.* / 2015-05-27 13:41
A miał i to prosty : Kazał kontrolerom skarobwym szukać zaajżcków typu: Nazwa firmy SA zamiast Spółka Akcyjna. I faktura NIEWAŻNA!, brak zaznaczenia czy to oryginał czy kopia... A po jakiego grzyba ? Mogę se wystawić i 100 kopii i co to komu przeszkadza ? ITP ITD. Że o głupawym "pozwalaniu na wystawienie faktury bez podpisu nabywcy" TO JEST CHORY TYP i niech sie nikt nie waży wpuścić go do MIn Fin bo chyba wszyscy prowadzący działalność się złożą żeby ktoś go ostrzelił - tą bezczelną hienę
Waniek / 2015-05-27 13:55 / Bywalec forum
To że jest twardy w min-fin to powinna być zaleta. U nas w polsce jest to wada i mamy jak mamy. Zrozum wreszcie, że pewne zasady powinny obowiązywać wszystkich. To nie zmienia jednak jednego, że nie powinno się w bandycki sposób nakładać kar za niedopatrzenia (powinno się wzywać delikwenta do poprawienia). Powinno się ścigać po prostu "przekręciaży", którzy jaskrawo łamią prawo w obrocie nie płacąc vat-u. Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem tego pana po prostu doceniam jego dokonania i chciał bym aby dyskutowano o wadach nie robiąc przytyków osobistych.
POkrytyka / 145.237.2.* / 2015-05-27 11:02
No szacunek nareszcie inny głos w tej tubie POpagandowej.
antymanipulantka / 91.215.34.* / 2015-05-27 11:00
Tak to prawda niestety i gdyż za rządów PO zrobiono trochę dobrych ustaw. Zrobione też wiele tragicznych ,prawo mamy fatalne służące mafii, urzędnikom,politykom,oszustom. Wystarczy popatrzeć na branże budowlaną-oszustwa wszędzie na każdym kroku,począwszy od projektów poprzez materiały,łapówki,szara strefę. Lekarze to mega szara strefa tam są miliardy nie opodatkowane. Państwowe molochy,kolej itp,tam idą miliardy z kieszeni podatnika aby tylko kolesie związkowcy mieli kasę i nic nie robili,górnictwo to samo. Rząd nic nie robi z biurokracją która w zasadzie rządzi w kraju. Nikt nigdy nie był ukarany,kontrolowany itp.
Potem nie ma się czemu dziwić że ludzie wybierają najgorsze zło dla kraju w wyborach a lata pracy ,ryzyka i ogromnego wysiłku podatników, tej małej garstki ludzi idzie na marne. To obraz naszego kraju.
marco92 / 83.19.209.* / 2015-05-27 12:21
"miliardy z kieszeni podatnika aby tylko kolesie związkowcy mieli kasę i nic nie robili,górnictwo to samo"...
przypominam, że kolesie związkowcy są z PIS... tak dla ścisłości.
Waniek / 2015-05-27 11:18 / Bywalec forum
Kiedy spojrzysz na branżę elektroniczną jakie przekręty na przetargach w polsce robił hp przecież od FBI skarbowego dostał za łapownictwo karę 200 mln dolców a w polsce cisza.
Ogrange / 145.237.2.* / 2015-05-27 10:43
Kuźwa młodzi uciekają a starych pracowników traktuje się jak g... Zarobki powinny być proporcjonalne do stażu a nie jak jest teraz że przychodzi taka młoda fajtłapa i na wejściu chce tyle co stary pracownik lub jeszcze więcej.
b210 / 83.31.138.* / 2015-05-27 12:01
To nie jest wina młodego pracownika, on też chce godnie żyć. Wina leży po stronie firmy, która gnoi starych pracowników, a jak się odezwiesz to mówią że nikt cię tutaj nie trzyma albo zaraz jesteś na bruku. Za dużo praw dano firmom a z pracowników niższego szczebla zrobiono niewolników. Wiem co piszę bo sama byłam w tej sytuacji, chociaż mnie się udało dotrzymać do emerytury, ale jakim wyrzeczeniem i stresem to tylko ja wiem. 40 lat pracy a firma zamiast podwyżki - robi Ci obniżkę pensji bo widełki przekraczasz, ale że tych młodych musisz nauczyć pracy to wszystko ok. wg firmy. Jak do pracy to ten stary pracownik jest super bo wszystko umie, ale do pieniędzy to jesteś za stary. Pokolenie pracowników po 50 jest niszczone przez głupi system i PO. Najbardziej firmom spodobało się słowo "kryzys" - podwyżek brak ale góra miliony złotych zysku do swojej kieszeni - tak było w mojej firmie. Odeszłam na emeryturę i nie patrzę na te wykorzystywanie pracownika i kłamstwa szefów.
wseh1322a / 95.48.70.* / 2015-05-27 11:48
Płaca powinna byc zalezna od wydajności i efektywności a nie od wieku.

Nie można dać zarobić więcej osobie tylko za to że ma większy staż a np. jest mniej wydajna w pracy od nowoprzyjętego.

Czy to Twoim zdaniem jest ok ?

Wtedy każdy gamoń by się obijał, stary bo wie że i tak dostanie wiecej, a młody tez bo by wiedział, że niezależnie czy będzie z************ czy tez nie to i tak dostanie mniej niż pracownik z większym stażem.
Waniek / 2015-05-27 11:54 / Bywalec forum
He he jak mam staż projektowy to np jestem w stanie przeskoczyć tego młodego nawet jak on używa nowoczesnych narzędzi a ja gdzieś na końcu to tam wklepię. Czy ja też mam być karany za kiepską wiedzę młokosa? Nie uogólniaj.
mareg / 213.136.224.* / 2015-05-27 13:10
Nie uogólnia. Jeżeli jesteś bardziej wydajny niż drugi pracownik to powinieneś zarobić więcej od niego, niezależnie czy jesteś starszy czy młodszy. Młodszy może być wydajniejszy od starego - np spawacz, programista itd.
Waniek / 2015-05-27 13:45 / Bywalec forum
Programista właśnie nie koniecznie. Chociaż się przyjęło że młody dobrze klepie w klawiaturę. Ale że z tego wychodzą bzdury, których nikt nie chce to już inna sprawa. Spawaczy 50 letnich też znam których niejeden młody nie jest w stanie przeskoczyć chociaż kolana i krzyże im siadają.
Waniek / 2015-05-27 11:40 / Bywalec forum
Młodzi niewiele patentów maja są w stanie wymyślić kilka rzeczy, ale większość patentów bierze się z pracy i doświadczenia. W polsce jak zwykle wszystko na głowie. To że się coś komuś podoba, a to że to głupota to dwie różne rzeczy.
Ksiegowy / 130.138.227.* / 2015-05-27 10:38
Wysokie podatki to mniejsze wpływy możłiwe?
Oczywiście od czasu wprowadzenia VAT 23% ni ekupuję nowych rzeczy np samochodu nie kupię bo w ceni e100 tys PLN aż 19 stanowi VAT a doliczyć akcyzę i inne to wychodzi na to że kupiłem auto za 30 tys a zapłaciłem nie wiedzieć czemu 100.
Producent auta nie zarabia tyle co rząd PO na sprzedaży auta a nic dla tej produkcji ni euczynił nawet polskiej fabryki aut ni ema tylko skłądamy zachodnią myśl techniczną jako tanie robole.
mama 2 dzieci / 77.113.21.* / 2015-05-27 10:29
O podatkowanie korporacji i banków które nie są polskie i kasa jest na wszystkie obietnice.Do rządzących nie wyciągamy rączek do Polaków uczciwie płacących podatki ani do frankowiczów któzy zostali oszukani poniewaz były to instrumenty finansowe żadnych franków nie było.
Tonyratan / 83.23.101.* / 2015-05-27 11:50
nie przeginaj pały z tym oszukaniem. W momencie brania kredytów frnakowych dokładnie było wiadomo, że jest ryzyko kursowe i będzie z czasem narastać. Chcieli biorący kredyty pocwaniaczyć, to teraz mają. Może jeszcze znowu mają być do przodu i mamy im darować kupę kasy? Widzę jedno rozwiązanie - przeliczyćod dnia brania kredytu całość na kredyty złotowe, ze stawkami odsetek, jakie rzeczywiście były. Wtedy wyjdzie na to samo, co kredyty złotowe. Każde inne rozwiązanie będzie oszustwem ludzi birących kredyty w złotówkach.
Pinio425 / 31.61.131.* / 2015-05-27 10:15
Mądre słowa ale kto to wysłucha i przekuje w czyn?!Pamiętam jak w 1993 małe firmy które rozpoczynały działalność były zwolnione z podatku dochodowego przez 3 lata!To była pomoc jakiej drugiej już potem nie było.Rządzącym nie zależy na małych i średnich firmach.Polacy nie chcą tutaj zakładać działalności tylko robią to w UK,Słowacji itd bo tam przepisy są dla ludzi a nie dla wielkich międzynarodowych korporacji które transferują swoje zyski 87mld nie płacąc podatku w Polsce.A mądrusie się pytają skąd Duda weżmie pieniądzą!Sami nie chcą widzieć gdzie je tracą bo mają w tym swój interes!
juras. / 31.61.131.* / 2015-05-27 10:09
Brawo Panie Modzelewski !!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
piko19 / 77.65.22.* / 2015-05-27 10:05
MIELIŚMY DOBRYCH MINISTRÓW FINANSÓW W OSOBACH KOŁODKI I WŁAŚNIE MODZELEWSKIEGO,RESZTA TO BYŁO NIEPOROZUMIENIE TYPU bELKA CZY bALCEROWICZ!KOŁODKO Z MODZELEWSKIM WRÓĆCIE BO POLSKA WAS POTRZEBUJE, ZWŁASZCZA OBYWATELE O KTÓRYCH TYLKO WY POTRAFILIŚCIE MYŚLEĆ.

Najnowsze wpisy