Forum Forum dla firmKadry

Polskie rodziny nie chcą wracać z Wysp

Polskie rodziny nie chcą wracać z Wysp

Money.pl / 2009-05-03 10:48
Komentarze do wiadomości: Polskie rodziny nie chcą wracać z Wysp.
Wyświetlaj:
uczciwy emigrant / 81.15.132.* / 2009-05-04 10:57
...kozyk dużo masz racji w tym co piszesz,,,że ludzie którzy wyjerzdzają to po powrocie się odnaleźć nie mogą..bo jak się odnaleźć w kraju wktórym się nic nie zmienia od 20 lat. Te sam ryje przy korycie tylko stołki zmieniają,te same myślenie, ten sam zaścianek...a świat pędzi i kombinuje..a u nas marazm ...kłuca się kto jakim samolotem gdzie poleci.:):)..W innych kraja rządzący znają po 3 języki obce chiński angielski, japoński ...a u nas kur....a europoseł się pcha do koryta ...a po angielsku ani widu ani słychu...ku**wa, łeb mi rozp**dala jak ich słucham. Każdy powinien mieć certyfikat z Advanca najmniej żeby przy ałtomacie z kawą w czasie przerwy móc ryja otworzyć w naszej kwestii.Tych zwykłych polaków którzy z nadzieją i zwidą w niedziele słuchają kiędza i modlą się o lepszą przyszłość. Nievch się do roboty te cio...ty wezmąi przestaną pier....lić bo jeszcze troche a cała polska bedzie żyła tylko za pieniądze tych emigrantów..
bylyPolak / 84.38.22.* / 2009-05-04 09:30
m2 mieszkania w Polsce 5000zl pensja netto 2000zl, działka 650m2 200tyś zl
D-O-W-I-D-Z-E-N-I-A
historyk / 79.185.241.* / 2009-05-05 23:57
Maja racje ze nie wracaja tu mlodzi nie maja perespektyw na zycie...................................
kozyk / 77.115.58.* / 2009-05-03 21:41
"Pojadę na kilka lat zarobię kasę i wrócę, otworzę firmę i będę dawał pracę innym"

Typowe myślenie emigranta, najpierw daje się poniżać w obcym kraju pracując jako człowiek drugiej kategorii a potem myśli że przyjedzie z kasą jako wielki, dobry pan i da innym pracę i dobrobyt bo firmę otworzy. A naprawdę nic nie będzie robił tylko bonki zbijał i wykorzystywał biednych ludzi za 1200brutto w tej swojej pożal się boże firemce! A poszli won.....

Najpierw uczyć się nie chciało, fizyka bee matematyka bee(zresztą dzisiejsi uczniowie mówią to samo i rośnie następne pokolenie emigrantów) a potem pretensje że pracy nie ma, że dziadowski kraj!
Pl jest krajem rozwijającym się i nadrabiającym wiele lat do UE i jest tutaj mnóstwo pracy, niestety jak ktoś przegapił swoją szansę to musi uciekać z kraju żeby na chleb zarobić!
Szybko te wasze firmy upadają rynku nie znacie, pracować nie umiecie i wam się nie chce za takich "polaków" to tylko wstyd i hańba.
miszczkierownicy / 2009-05-05 18:08 / portfel
wydaje mi sie ze media zrobily ci wate z mozgu. nie ma ponizania w UK, jesli pracujesz i zyjesz jak czlowiek (a zdecydowana wiekszosc polakow na emigracji potrafi zyc godniej niz czesc brytyjczykow) to jestes tam szanowany. i nie wazne czy polak czy inna nacja. w mediach obejrzales ze polacy mieszkaja po 5 w jednym pokoju i ubzdurales sobie ze wszyscy tak zyja. tak naprawde zdecydowana wiekszosc wynajmuje pokoj lub mieszkanie i mieszka w porownywalnie lepszych warunkach niz w polsce. druga rzecz z tym wyksztalceniem to juz pomyliles sie razaco. wiekszosc studentow jesli maja troche jaj to pierwsze co to wyjezdzaja na zachod, wstepnie zeby obeznac sie ze swiatem zobaczyc jak mozna zyc inaczej. a pozniej wiekszosc stwierdza - nie ma sensu wracac do polski. powody juz tu wiele osob przytoczylo:
- drogie mieszkania
- niski poziom zycia
- niski poziom uslug, obslugi w urzedach
- niska jakosc produktow
i jeszcze raz drozyzna.

zycie polityczne w polsce to inna spiewka. poki ludzie wychowani w komunie beda mieli cos do powiedzenia to nic sie nie zmieni.

urzednik to SLUZBA cywilna i tak jest postrzegany w krajach rozwinietych, ma robic to co od niego wymaga obywatel. w polsce to wciaz ktos kogo uwaza sie za pana i wladce a co wiecej ktory sam siebie uwaza za krola.
yes_7 / 83.29.24.* / 2009-05-03 22:43
Taki "polak" to wstyd i hańba. Ile ty masz lat? wykształceniem sie pochwaliłeś ale z takim ograniczeniem chyba ci było trudno?
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 19:54
28

napisz gdzie się pomyliłem w powyższej wypowiedzi ?!
uczciwy emigrant / 81.15.132.* / 2009-05-03 17:17
...oj kozyk znasz się troche na ekonomii..ja mam siedzieś w tym kraju i patrzyć na tych poj...ów z rządu jak oni jak dzieci w piaskownicy...aż się nóż w kieszeni rozkłada....Ludzie kończą najlepsze uniwerki i po 8 miechów pracy znaleźć nie mogą...he co lepsze profesorowie sami wałki na uczelniach robią ale w sumie to im się niema co dziwić..he...Jak jesteś uczciwy w polsce to się z ciebie całe miasto smieje ze frajer..tu wszystko jest odwrotnie ..p****...le ten kraj 99% katolików....śmiechu warte..
tomek111 / 89.228.92.* / 2009-05-03 21:47
brawo brawo - jestem tego samego zdania!!!!!!!!!!!!!!
kasd23c / 83.25.7.* / 2009-05-03 19:27
takie typy jak ten u gory to moga wyjezdzac i nie wracac
kozyk / 77.113.118.* / 2009-05-03 16:23
Odezwała się banda nieudaczników uciekająca ze strachu za granicę !! idąca na łatwiznę !!

Harująca za miskę pudingu !!!

Ja w tym kraju otrzymałem wychowanie i wykształcenie i czuję że jestem mu coś winien dlatego tutaj pracuję pomimo wielu przeciwności, wyzysku innych i jawnych niesprawiedliwości!

A wy co ?! zwialiście za parę złoty więcej, pracujecie poniżej waszych kwalifikacji i godności na dobrobyt i emerytury innych a waszym rodzicom i dziadkom plujecie w twarz i skazujecie na życie w nędzy, jak pasożyty! WSTYD !!!
Nic oprócz pieniędzy nie ma dla was wartości ani ojczyzna ani rodzina jesteście jak chorągiewka na wietrze, z której strony wieje w tą stronę się obracacie.
To jest po prostu żałosne!!
I jeszcze te tekst "kiedyś tu wrócę" .... A poszli won!!!
Nie budujecie razem z nami naszej ojczyzny krwią potem i łzami, to nie oczekujcie, że Ci co żyją tu i w wielkim trudzie stawiając czoła wyzwaniom każdego dnia nie witają was z otwartymi rękoma tylko kijami gnają!!!
jade / 195.117.146.* / 2009-05-13 12:24
Ciekawe czyja to wina, że my młodzi musimy pracować na emerytury rodziców czy dziadków. Przecież powinno być tak, że każdy na swoją emeryturę powinien zarobić (chyba jakieś składki się płaci - ale gdzie one trafiają to nikt tego nie wie) i gdyby tak było to nikt nie musiałby się zastanawiać czy będzie za co żyć na tej emeryturze, marnej z resztą!!!
europejczyk / 79.186.1.* / 2009-05-10 07:38
Żalosny to jesteśTy.Pracuj frajerze za grosze na kolejne afery w wydaniu Made in Poland i obłąkane pomysły rządzacych które przynoszą same straty i śmiech w cywilizowanej części Europy.A Twój guru Tusk niech podnieca się kolejnymi słupkami sondaży.
tomek111 / 89.228.92.* / 2009-05-09 14:43
a w imię czego ja mam się w Polsce zarzynać?? i czemu kozyczku komentujesz wybór innych?? mam powody przypuszczać, że masz niską samoocenę swojej osoby.. czujesz się niedowartościowany i zazdrościsz innym, że mieli odwagę żyć gdzie indziej??..
Marcin 1975 / 92.41.41.* / 2009-05-03 20:32
Pacan, ogranicznik frajer tak myslę o tobie ale jest jeszcze nadzieja dla ciebie moze pomóc ci weterynarz. A tak na serio przeszedłem wszystkie etapy nauczania w polsce (podstawowka, zawodowe, srednie matura policealne pomaturalne licencjat magisterka podyplomówka) podnosiłem wykształcenie ale co pracy nei było to nie było jak juz znalazłem to praca po 12 godzin dziennie przez 6-7 dni w tygodniu (za tysiąc zł)to taka polska rzeczywistość praca w anglii to 9 godzin przez 5 dni w tygodniu dajaca godne życie odpowiednik 6 tys w polsce wiec w plsce mozna zarobic tyle tylko po znajomosci w roznych instytucja ale tylko ,,PO ZNAJOMOSCI,, wiec kozyku zgodni z twoim pseudo jestes uparty jak kozioł na racjonalne i obiektywne argumenty, nie ublizaj ,,ANCE Z BANKIERA,, jezeli maszroszke hnoru, ambicji i dobrego wychowania. Pozdrawiam Marcin
kozyk / 77.115.58.* / 2009-05-03 21:15
a jaki masz zawód ?
Ivv / 89.72.43.* / 2010-03-22 20:33
Życie ma się tylko jedno i żadne patriotyzmy nie są ważniejsze od niego. A jeśli nie jedno, to może następne będzie w innym kraju? Pomyśl o tym. To samo życie i to, jak je przeżyjemy jest tu wartością nadrzędną. Ja patriotycznie siedzę w kraju na bezrobociu już od kilka lat i nie jestem z tego dumna, a wyjechać nie mogę, bo dzieci małe. Kwalifikacje mam, ale znajomości nie. Jestem patriotką, ale nie idiotką i uważam, że nie możesz zarzucać głupoty innym, bo za mało o życiu i tu i tam wiesz.
Marcin 1975 / 92.41.16.* / 2009-05-10 16:14
kucharz gastronom z praktyką kelnerską, technisk obsługi celnej licencjat z podatków, mgr ekonomii, zdazyłem tez zrobic uprawnienia spawalnicze i co wszedzie nie mam pracy a człowiek uczył się po to by miec prace, bez znajomosci nic, a by otworzyc własny interes nie ma kapitału wiec co pozostaje jechac tam gdzie mozna zdobyc kapitał. Prawdopodobnie pochodzisz z z klasy sredniej ja natomiast z ubogiej. Wiec mnie nigdy nie zrozumiesz ani mi podobnych których w kraju to lwia czesc społeczeństwa.
Pozdrawiam
anka z bankiera / 2009-05-03 17:14 / Bywalec forum
Poczytaj sobie jeszce jaką sumę przysyłają co roku emigranci,a potem klep te swoje farmazony o wypinaniu się na ojczyznę.Mam wielu znajomych i nie znam osoby,która nie pomagałaby rodzinie w Pl,jesli jej sytuacja materialna faktycznie jest trudna.Przyjmij jednak do wiadomości,ze na emigracji są tez ludzie z bogatych domów,którzy traktuja wyjazd jak dodatkowe doswiadczenie.
kozyk / 77.115.107.* / 2009-05-03 18:11
Tak a jak im listonosz przynosi emeryturę z MOICH składek to też się cieszą !! bo przecież ty swoich w tym kraju nie płacisz....
Pomogli rodzinie raz czy drugi a emeryturkę chciałoby się co miesiąc...
Jesteś pusta jak bańka po mleku i przestań już dawać czarnym brytyjczykom bo chyba dlatego jesteś taka ciemna !!!
grzesio / 78.149.251.* / 2009-05-13 01:12
ten rzad nie placi emerytury innym z twoich skladek tylko z zaciaganych dlugow
danam / 212.76.37.* / 2009-05-06 01:08
popieram Cie kozyk.
anka z bankiera / 2009-05-03 19:43 / Bywalec forum
Moi rodzice nie są emerytami,dla twojej wiadomości.Ja nie zyję na emigracji kilkanaście czy kilkadziesiąt lat,wtedy twoje pretensje byłyby uzasadnione.Kilka lat w obcym panstwie,w zupełnie innej kulturze,daje naprawdę wiele,nie tylko pod wzgledem zawodowym.Uważam,że wracający emigranci bardzo wiele wniosą do polskiej kultury,choćby słynny usmiech,który w polskich urzedach i na ulicy tez jest towarem deficytowym.Jestes człowiekiem o bardzo ciasnym umyśle,myślę,że w twoim przypadku naprawdę wiele dałaby emigracja.Poza tym musisz wiedzieć,że na emigracji żyje się lepiej ludziom którzy nie mają dobrego wykształcenia,a przeciez nie każdy w naszym kraju ma kilka fakultetów.Nie znaczy to jednak,że murarz czy krawcowa nie chcieliby godnie żyć.Ludzie zaradni,z wykształceniem wracają,bo zdobyli doswiadczenie,podszkolili język i w Pl tez będzie im dobrze.Natomiat nie można winić ludzi prostych o to,że jadą tam,gdzie za swoja ciężką pracę dostaną godziwe wynagrodzenie.
Nie będę więcej odpowiadac na twoje posty,bo nie umiesz prowadzić konstruktywnej dyskusji,potrafisz jedynie obrzucać błotem.Ja nie cierpię na tę przypadłość,jestem obywatelka świata,polska zawiść wywołuje u mnie jedynie uśmiech politowania.Więcej tolerancji,bo bez tego daleko nie zajedziemy rodacy.
miracoco / 84.170.34.* / 2010-03-11 20:51
anka z bankiera... celne slowa i dosadna logika ... jestempelna uznania za lotnosc mysli i swiatlosc umyslu... z powazaniem i pozdrowieniami... emigrantka
kozyk / 77.115.58.* / 2009-05-03 21:27
Ok przepraszam! przesadziłem w poprzednim poście

Oczywiście nie neguję tego że wszystkim należy się szczęście, bo oczywiście należy się.
Wkurza mnie podejście niektórych emigrantów nie ma ich tutaj w PL a udają polaków pełną gębą!
To my płacimy tutaj podatki i budujemy ten kraj naszą pracą a nie wy! To my musimy babrać się w tym bagnie każdego dnia a nie wy i to jest nasz kraj a nie wasz!
Wyjechać jest najłatwiej ale jak wszyscy wyjadą to już nic nie zostanie.


Ja nie zyję na emigracji kilkanaście czy
kilkadziesiąt lat,wtedy twoje pretensje byłyby uzasadnione


To spróbuj zabrać dla emeryta emeryturę na kilka lat przecież to nie jest kilkadziesiąt lat!
A skąd kasa na jego emeryturę ?!
To już was emigrantów nie obchodzi to już jest "moje" zmartwienie i z mojej ciężkiej pracy go utrzymuję.

To my tu i teraz pracujemy ciężko dla tego kraju a nie wy więc bez urazy jesteśmy "bardziej" polakami od was!
miracoco / 84.170.34.* / 2010-03-11 20:56
kozyk sam pzryznajesz ze musicie sie tam babrac w bagnie kazdego dnia wiec zaakceptuj ocene emigrantow na temat kraju ,z ktorego wyjechali... moze nia kzdy wlasnie ma ochote tracic cenne lata zycia na babranie sie jak napisales w bagnie... piszesz, ze jak wszyscy wyjada to juz nic nie zostanie,no to jakie zmartwienie masz chlopie,bedzie po klopocie i kazdy bedzie happy
yes_7 / 83.29.24.* / 2009-05-03 22:09
Zastanawiam się w kogo imieniu jeszcze piszesz . A moze tak łatwiej,włanczając w swoje wypowiedzi jeszcze wirtualne osoby. W moim odczuciu czujesz się jak zawiedziony ...............
Jeżeli uwazasz sie bardziej polakiem to nim bądż a nie pogardzaj innymi.
Ciekawa jestem jak ty pomagasz zwoim rodzicą, dziadkom ? Ile im dodajesz do emerytury ZUS
yes_7 / 83.29.24.* / 2009-05-03 21:48
Dziwny patriota z Ciebie. Ludzie na emigracji tez nie mają łatwo . Oni równiez budują nasz kraj, tu inwestują i dają zarobić polskim firmą.Nie płaćą zusu ale przeciez składki ZUS to nie budowa kraju, to zasrany, niuedolny system .Składki ZUS to nie tylko emerytury, mam ci wymienić wszystkie jego składniki? A co cie głowa boli o jego emeryturę. Nowy system emerytalny zakłada że ile sobie naskładasz tyle bedziesz miał.
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 20:28
Nie chodzi o patriotyzm tylko o tych emigrantów którzy za marną pracę dostaną 1000 nic nie wartych w angli funtów, przyjeżdzają do kraju i udają bogaczy jak to oni super zarobili jak są super doceniani. A wykorzystują jedynie to że UK jest bogatsza od polski i za tą samą pracę w przeliczeniu na PL płaci się znacznie więcej.

Budują kraj...hm raczej swoje domy itp.ale kraju dróg, autostrad itp. raczej nie, przecież zazwyczaj nie płacą podatku dochodowego w kraju.
Po co chcesz wymieniać składniki ZUSu, przecież oni nie płacą żadnego z jego składników!
Przyjeżdzają "ale u was bieda dróg nie ma, nic nie ma" a z czego ma być jak zostali tylko starsi i nie ma komu pracować !
Marc 1975 / 92.41.16.* / 2009-05-10 16:23
Drogi kozyku prosze isc na kurs małej ekonomii, mianowicie pieniadze zarabiane i przesyłane do polski przez emigranów to same plusy dla nich samych,dla budżetu--kupują rozne rzeczy wiec odprowadzają podatek podmioty gospodarcze od towarów i usług, dochodowy, od nieruchomości, nawet od głupiej wymiany waluty w kantorze, napedzają cała gospodarkę to tak jak by duza firma polska sprzedawała towary zagranice z tą roznicą ze defakto nie sprzedajemy naszych bogactw naturalnych, nie zanieczyszczamy srodowiska przy produkcji tych tz dóbr czyli noic nie traci państwo tylko zyskuje, dodatkowo jak ktoś wspomiał wczesnie mają lokaty emigraci wiec dochodzi podatek belki który trafia do bdzetu z których są finansowane rozne cele społeczne administracyjne urbanistyczne. Mógł bym tak w nieskończoność.
malwoid / 2009-05-07 23:54 / portfel
ja troszke podatku place w pl. wysylam 1000 euro/miesiac do mbanku
.mbank odpala mi 4,5% w skali roku.kapitalizacja jest co miesiac. ale ale! pieniazki przechodza przez podatek belki (19%) i to jest moj wklad w budzet panstwa.

przemnoz to przez ilosc emigrantow, ilosc miesiecy, srednią sume jaka wysylamy i chyba nawet wyjdzie ze dla wszystkich jest lepiej zbysmy wyjezdzali i juz tu zostawali?
ba moze to my bardziej budujemy autostrady i inne wynalazki niz pracujacy w polsce?

przemyslcie to.
wszyscy kochamy polske tak czy inaczej. no moze oprocz mnie ;)
a co do atmosfery w tym watku no coz - taki czar internetu :))

wszyscy walczymy o cos i wszyscy mamy jakies bole i radosci.nie wazne gdzie mieszkamy.

pzdr wszystkich Polakow. po obu stronach barykady ;)
jarek5566 / 195.229.236.* / 2009-05-03 21:12
masz rację, szkoda odpowiadać, bo albo to jest prowokator w wp.pl i celowo przegina, aby podnieść statystyki albo ktoś na tyle ograniczony, że i tak nie zrozumie co się do niego pisze, więc po co?
anka z bankiera / 2009-05-03 17:09 / Bywalec forum
Ja tez wykształciłam sie w Pl,ale to nie oznacza,że nie mogę podnosic swoich kwalifikacji poza nia.Jak uznam,że wystarczająco dużo wiem,żeby wrócic,wrócę,a tobie nic do tego,gdzie chce w danej chwili mieszkać.Może byles zahibernowany przez ostatnie 20 lat,ale w Pl przynajmniej to zmieniło się na lepsze,ze możemy wyjezdżac bez obaw,że nie bedzie mozna wrocic.Moi rodzice nie przymierają głodem,ale cieszą sie,że mi też świetnie się powodzi.Własnie zaczęłam budowę domu w Pl,niedługo wracam,niestety dla takich zazdrosników jak Ty.Reszty twojej wypowiedzi nie komentuje,bo jest naprawdę żenująca.
777c / 149.254.218.* / 2009-05-03 14:55
Polski burak idealnie pasuje do angielskiego snoba.
kozyk / 77.113.118.* / 2009-05-03 16:15
dlatego wyemigrowałeś na wyspy !?
kozyk / 77.114.31.* / 2009-05-03 10:48
wcale ich tutaj nie chcemy ważne tylko żeby dalej przysyłali swoje pieniądze
malwoid / 2009-05-08 00:08 / portfel
no dokladnie.biznes polega na tym zeby obie strony korzystaly :) my wysylamy pieniadze. kraj dostaje kase z podatku Belki a my reste oprpcentowania. wszyscy zadowoleni :)
a co do reszty Twoich przemyslen-

ja troszke podatku place w pl. wysylam 1000 euro/miesiac do mbanku
.mbank odpala mi 4,5% w skali roku.kapitalizacja jest co miesiac. ale ale! pieniazki przechodza przez podatek belki (19%) i to jest moj wklad w budzet panstwa.

przemnoz to przez ilosc emigrantow, ilosc miesiecy, srednią sume jaka wysylamy i chyba nawet wyjdzie ze dla wszystkich jest lepiej zbysmy wyjezdzali i juz tu zostawali?
ba moze to my bardziej budujemy autostrady i inne wynalazki niz pracujacy w polsce?

juz nie wspomne o tych z nas polakow za granica, ktorzy inwestuja na polskiej gieldzie i tez odprowadzaja podatki od dochodow z gieldy.
jak widac powroty polakow z zza granicy nikomu sie nie oplacaja:
-ani bankom (obracaja tymi sumami)
-ani rzadowi (podatek Belki to jednak spory przychod do budzetu panstwa)
-ani tym ktorzy sa w kraju na rynku pracy (jest trocher luźniej...)
-ani wreszcie nam, mieszkajacym w tych roznych ciekawych krajach :)

przemyslcie to.
wszyscy kochamy polske tak czy inaczej. no moze oprocz mnie ;)
a co do atmosfery w tym watku no coz - taki czar internetu :))

wszyscy walczymy o cos i wszyscy mamy jakies bole i radosci.nie wazne gdzie mieszkamy.

pzdr wszystkich Polakow. po obu stronach barykady ;)
lukasz002 / 94.42.52.* / 2009-05-03 14:16
Kozyk czy jak ci tak kozlik ale ty masz pojecie o tym swiecie co sie do okola ciebie kreci takie ze jestem malym zakopleksionym kolesiem z malej wsi co w du**e byl i gó**o widział! jesli ktos chce jechac i pracowac to niech jedzie a jak chce wrocic to niech wraca ja tez bylem 2.5roku zarobilem i zainwestowalem a teraz sobie na luzie pracuje a ciebie to pewnie boli bo mama cie nie puszczala nawet na połkolonie bo sie bala o ciebie ze sobie nie poradzisz no i tak juz ci zostalo do teraz i zyjesz w tym swoim ciemnogrodzie i masz zal teraz do wszystkich !!
kozyk / 77.115.150.* / 2009-05-03 16:47
Nie, jestem kolesiem z gdyni, inżynierem i zarabiam dużo więcej od średniej krajowej
I szkoda by mi było się szmacić 2,5 roku żeby uciułać kilka marnych groszy.
Po europie trochę jeździłem i pracowałem więc sporo widziałem.
Żalu nie mam tylko szkoda mi takich jak ty którzy nie widzą i nie wiedzą jak wykorzystać ogromnych możliwości w naszym kraju.
Tylko wieją za parę złoty więcej a potem wracają jak te sieroty nie mają się gdzie podziać bo wszystko się zmieniło i stało dla nich obce, przestali pasować tu nie zdążyli dopasować się tam. Współczuję im a wystarczyło słuchać mądrzejszych od siebie a nie na przekór mami odmrożę sobie uszy.
Potem tak to się kończy tułaczką po świecie bez domu, perspektywa , rodziny czy bliskich... zmarnowane życie tych emigrantów....
777c / 149.254.217.* / 2009-05-03 23:00
ja po studiach w 2005 r. w Polsce szukałem pracy, w wielu miejscach - nie chcieli otworzyć możliwości przed młodym człowiekiem. (może ich poprostu nie mieli), wyemigrowałem na poczaku nie było łatwo sie zaaklimatyzować, ale po jakims czasie znalazlem pierwszą prace, pozniej lepsza lepiej płatną moze nie adekwatną do wykształcenia. (sic! z wykształceniem nabytym w Polsce mógłbym zajmować stanowisko managera, ale watpie w to że ktoś by zaakceptował kogoś w sumie obcego. Życie jest takie a nie inne... ok prywatna działalność, sam sobie szefem czemu nie w Polsce czy gdzie indziej. Ale pytam się po co? Po co mam to robić, dla kogo, pracować wiecej płacić wieksze podatki, skoro żyje mi się nieźle. Po co dlaczego? another brick in wall? przecież pieniądze to tylko marne ścierwo, ważniejsze są relacje miedzy ludźmi, skoro wszędzie ludzie gonią za tym marnym ścierwem to jest jak jest. nic się nigdy nie zmieni. najwiekszą wartościa jest drugi człowiek ale nie każdy dochodzi to tych samych wnisków. Możemy pluć dalej na siebie, tylko po co .... popieprzyć farmazony, a jeden to, drugi taki, trzeci jeszcze gorszy, a ten sk.....l, wszyscy katolicy, pojda pobija sie, pokłocą, wyspowiadaja , i znowu to samo w koło.
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 20:36
Fajnie że ci się udało i w ogóle ciesze się!
ale to właśnie raczej emigranci wyjeżdżają za jak to nazywasz marnym ścierwem i pracują poniżej kwalifikacji i godności, żeby zarobić PO PRZELICZENIU NA PL więcej niż ich sąsiedzi w kraju, bo ten 1000-2000 funtów w angli jest gó...o warte.
anka z bankiera / 2009-05-03 13:51 / Bywalec forum
Ty to se mozesz chciec do toalety,a nie mówić mi czy mam wracać do siebie czy nie.Jak będę chciała to wrócę i zatrudnie Cię w mojej firmie,chyba,że zechce pracowac w korporacji.Wtedy też będę zatrudniac takich kozyków,od razu jednak powiem,ze emigranci bedą u mnie na pierwszym miejscu.Tylko wyjątkowe niemoty zostały w kraju i robia w fabrykach za tysiąc zł.Nie dziwię się ludziom wykształconym,którzy moga wybierac czy chcą mieszkać tu czy tu,bo wszedzie sobie poradza,jak ja.
Marcin 1975 / 92.41.24.* / 2009-05-12 22:40
Podobnie myslę. Na kozyka nie zwracaj uwagi on ala jak KAczy....oczywista oczywistość albo głosujcie na Platformę zawiść i obłuda ich nie zna granic. Życzę powodzenia w realizowaniu planów ale co do zatrudniania kozyków mówię stanowczo nie --będą w pracy wykłaszać swoje głupoty i lenic się do potegi, wole kogoś po postawówce to taki bedzie wdzieczny ze ma pracę a jak dostanie godziwą pensję to bedzie wzorcowym pracownikiem. Pozdrawiam
chichotek / 79.186.112.* / 2009-05-03 21:34
cyt"Jak będę chciała to wrócę i zatrudnie Cię w mojej firmie,chyba,że zechce pracowac w korporacji"
biedna(umysłowo )poleczko ta fasolka z tesco naprawdę szkodzi jak się je codziennie, poza tym nie zdajesz sobie sprawy ,że jesteś ofiarą reformy polskiej edukacji w takim razie możesz starać się o rentę
kozyk / 77.115.150.* / 2009-05-03 16:34

wszedzie sobie
poradza,jak ja.


Zgadza się poradzisz sobie ulica przyjmie każdego nie ważne czy w warszawie, pekinie, londynie czy nowym jorku.

Kobieto łatwa dla każdego anglika, firmę to ty możesz mieć ale na ulicy jak weźmiesz pod swoje skrzydła kilka bułgarek i rumunek na wylotówce....

Zatrudniaj emigrantów takich jak ty którzy przy najmniejszej przeszkodzie wyemigrują z twojej firmy tak jak wyemigrowali z kraju...

Jeśli stać cię było tylko na pracę za tyś w fabryce to faktycznie dobrze że jednak wyjechałaś bo takich nieudaczników nam tutaj nie trzeba...
Condor11 / 83.24.69.* / 2009-05-03 12:51
Kozik, Ty mow za siebie a nie w liczbie mnogiej, kazdy nasz rodak jest mile i serdecznie widziany w swojej ojczyznie a takich kozikow to mozecie spokojnie olac.
kozyk / 77.115.150.* / 2009-05-03 16:40
Tylko chyba widzisz co się dzieje dookoła
Rodzice i dziadkowie tych pożal się boże emigrantów umierają na ulicach z głodu bo państwa nie stać żeby im dać bo przyszłość narodu woli pracować za miskę pudingu u obcych! na ich dobrobyt

Niestety jak wyjadą wszyscy czyli pójdą na łatwizną to niedługo ojczyzny już nie będzie!!
777c / 149.254.217.* / 2009-05-03 23:53
panstwa nie stać zeby dać, co za myslenie co dać ? ci ludzie wypracowali sobie emerytury, a ze cwaniacy porozkradali wszystko gdy jedni pracowali to wszystko pieknie , ładnie. A prywatyzacje, a biznesmenów spod ciemej gwiazdy, oszustów, sbeków uwłaszczonych nie liczysz, niech oni maja mniejsze emeryturki. Ale lepiej powiedziec winni : emigranci. Kozyk, ty jadowita żmijo.
emeryt7 / 83.6.83.* / 2009-05-03 23:27
rodzice, dziadkowie umieraja z glodu/ kozyk - czlowieku opanuj sie, ja jestem emerytka, pracowalam ponad 40 lat, placilam wysokie skladki na emeruture, ja od was mlodych nic nie potrzebuje, wy mi emerytury nie dajecie, panstwo zwraca mi to co zabralo,
wiecej szacunku do emerytow
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 20:09

ja od was mlodych nic nie
potrzebuje



wy mi emerytury nie dajecie, panstwo zwraca mi to co zabralo,


Póki wasze skrzywione przez komunizm pokolenie z roszczeniową postawą do życia nie przeminie to w tym kraju nigdy nie będzie lepiej.

Pomijając twoje płytkie myślenie powiem tylko że żeby państwo mogło tobie dać emeryturę to komuś musi te pieniądze zabrać. Ale zrozumieć to, to chyba jest ponad twoje możliwości !
Yes_7 / 83.29.24.* / 2009-05-03 21:34
Zastanawiam sie czy to zazdrośc , zawiść , pogarda dla innych a wywyższanie siebie?
A moze inżynier nie ma kogo zatrudnić za 800 zł miesięcznie?
Mój syn pracuje w Angli jako informatyk , wszystkie pieniądze przysyła do Polski tutaj kupuje , inwestuje, buduje dom. Jak by mi było potrzeba to zawsze moge korzystać z tych jego pieniędzy.
Więc wypraszam sobie , żeby takie bzdury pisać . To swiadczy tylko o ograniczeniu Pana umysłu.
kozyk / 77.115.58.* / 2009-05-03 21:44
a po emeryturę pójdziesz do syna ? czy do ZUSu (po moje składki)??
yes_7 / 83.29.24.* / 2009-05-03 21:54
Jak to po twoje składki , czy ty jeden pracujesz w Polsce. Ja pracuje i płacę składki już 30 lat i uważasz że ja przyjde po twoje składki?
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 20:01
Skoro pracujesz 30 lat to już niedługo przestaniesz a ja będę pracował dalej i twoja emerytura będzie wypłacana z moich składek. Pracujących(i płącących w polsce składki) ubywa a emerytów przybywa, jak myślisz jak to się skończy ?!
ksx / 77.112.220.* / 2009-05-03 20:57
Wrócilem do polski i sie bujam i żałuje że wróciłem. W dupie mam taki kraj w ktorym poprzez własną prace człowiek nie jest w stanie nawet wegetować !!! i prosze nie piszcie patrioci bzdur !!! Tak wole być pracowac z wyższym na magazynie lub jako kierowca i dobrze żyć niż być w polsce Bóg wie kim i nie zarobić na miske ryżu. W anglii miłaem 1000 f w Polsce z racji że to biedny kraj dużo nie chce min 2500 i są problemy !!
3Xx / 77.253.137.* / 2009-05-03 18:49
No to zostań i pracuj na przyszłość państwa a od innych wara trollu forumowy
cullavy / 2009-05-03 20:52
Za miesiąc wracam do polski, po 3 latach i to, ze mieszkalem za granica nie świadczy o braku patriotyzmu - to oznaka zdrowego rozsądku -zarobiłem sporo kasy i teraz otworze firmę w Polsce(czyt. Nowe miejsca pracy) i kto tu k...a jest patriota - Ja który da paru ludziom prace, czy Ty który p******* jak to źle ?
kozyk / 77.115.58.* / 2009-05-03 21:32
ssij pacanie wolę pracować u prawdziwego polaka niż u angielskiego pieska !!!

Goń się! myślisz że polacy nie otwierają firm?!

Kapitalista się znalazł który w angli zabawiał chłopców a teraz udaje "byznezmena" i będzie nam pracę dawał !!
SSIj pałe dalej za miskę pudingu i się wypchaj z tą twoją firmą, poradzimy sobie tutaj bez ciebie!!!
O. Bismarck / 85.202.54.* / 2009-05-03 21:01
nie wracaj / sorry - chciałem powiedzieć - przynajmniej dobrze się zastanów czy warto...

wiesz u nas nic specjalnie się nie zmieniło przez te 3 lata
ksx / 77.112.220.* / 2009-05-03 20:59
Nie wracaj chłopie, nie marnuj sobie życia. ZUS w polsce na dzień dobry to ok 900 zł w Anglii kwota początkowa jak nic nawet nie zarobisz to 20 funtów. Układaj i zycie i buduj szczęście na wyspie - dobrze ci radze !!
ktosik / 79.186.112.* / 2009-05-03 21:28
potem emerytura też 20 funtów tygodniowo starczy na dwa nędzne obiadki(tygodniowo) w knajpie
yes_7 / 83.29.24.* / 2009-05-03 22:19
Płacąc składki ZUS ok.900 zł miesięcznie, czy wiesz jaką emeryture otrzymasz?. Moze starczy tylko na obiadki miesięcznie.
kozyk / 77.115.58.* / 2009-05-03 21:46
potem wrócą do polski po zasiłek z pomocy społecznej bo takie to jest ich krótkowzroczne emigranckie myślenie.
yes_7 / 83.29.24.* / 2009-05-03 22:23
Jezeli prywatnie nie zadbamy o swoje bezpieczeństwo na emeryturze to nie emigranci a emeryci pobierający emeryturę z ZUSU będą musieli korzystać z pomocy społecznej. Jeżeli taka będzie .
Lis - jak zorro / 173.68.34.* / 2009-05-03 22:11
Kozyk mam pretesje do twojego ojca ,ze cie nie wyrzucil z prezerwatywa do kosza.Byloby lepiej i dla Polski i dla calego swiata.
Yanus / 94.232.217.* / 2009-05-20 13:55
Szkoda że rząd sanacyjny z prezydentem Moscinkim nie podpisał sojuszu z Adolfem H. dzisiaj bylibysmy dominujacym silnym panstwem niemieckim całego swiata. Własnie niemcy ii wojne swiatowa przegrali przez polakow. Erika steinbach próbuje przywrócic o dawne granice niemieckie w czym to pomaga jej pan premier Tusk odzyskac utracone ziemie
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 21:30
a ja mam pretensje do twojej matki bo jak by pies mnie na schodach nie wyprzedził to ja bym był twoim ojcem
ged / 87.204.75.* / 2009-05-12 15:01
Szkoda gadac :( Lis jak zero , kozyk :(
steciak / 2009-06-03 13:43 / portfel
Witam wszystkich forumowiczów. Ogólnie rzadko wypowiadam się na money.pl, ale tym razem czuję wewnętrzną potrzebę. Podzielam poglądy ostrego liberalizmu, wiec bliżej mi do UPR niz PO. Dodam, że jestem polskim studentem i co roku jeżdżę na arbeit do Szkocji.

Ale dziś przedstawię poglądy mniej radykalne.

Na tym forum Kozyk mocno przesadza, ale forumowicze z poglądami proemigracyjnymi również.

Prawda leży po środku.

Dzięki emigrantom, mamy mniejsze bezrobocie (11% ?, wedlug prawie w ogole go nie mamy...bardziej chodzi o płacę minimalną i ludziom nie chcę się pracować lub pracują na czarno)
+miliardy Orjo wpompowane co roku w nasz system podatkowy...
+mega hossa na rynku nieruchomości (były minusy...tzn Polaczków nie stać na mieszkania w zachodnich cenach)

Teraz minusy emigracji:
-Pajdochłopy wracające z UK, poniżają ciężko pracujących Polaczków
-Nie możemy tolerować chociażby głupich blondynek kończących 3 kierunki za nasze podatki pracujących w UK.
-Lubią wracać do PL, by się za free leczyć

wiele innych plusów i minusów...(ale więcej plusów)


CONCLUSION:

W PL za dużo jest nieróbstwa- likwidujemy KRUS, obniżamy niektórym emerytury, ucinamy MOPSy i z 0,5 miliona rent ludziom nierobom. Dzięki temu będzię możliwość restrukturyzacji ZUSu, aby Kozyk i reszta nie bali się bankructwa ZUS( i tak jest już bankrutem).

No i obniżka składek ZUS, aby płaca minimalna była wyższa i aby 50letni emeryci zapiepszali do 80tego roku życia. Sorki..., ale jesteśmy biednym krajem i muszą być wyrzeczenia!
Szkolnictwo wyższe płatne - państwo nie może inwestować w ludzi którzy później pracują zagranicą.

Służba zdrowia płatna - kolejne oszczedności, no i ważne: Wspierać partię słowem, czynem i umierać przed terminem

Dzięki temu możemy sobie pozwolić na jeszcze większy odpływ obywateli. Zus to wytrzyma, a państwo zyska bo jeszcze więcej władują w naszą gospodarkę.

Nie możemy niestety obniżyć VATu póki co jak UK, bowiem mamy długi jeszcze od Gierka i nasz kraj był najbardziej zniszczony po WWII.

Aha i wejdźmy do strefy OJRO, gdy będzie warte EUR=6 PLN

Można pisać i pisać, ale pamiętajcie na da się dogodzić każdemu i żadne rozwiązanie nie jest idealne...
steciak / 2009-06-03 13:54 / portfel
Pominąłem coś? i

Aha kozyk...to jest twoja indywidualna spraw co, gdzie i za ile chcesz pracować. Niektórzy lubią dawać dupy murzynom. Ich wybór, nic mi do tego...
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy