Forum Polityka, aktualnościKraj

Polskie stolice zbrodni

Polskie stolice zbrodni

Money.pl / 2006-06-18 21:29
Komentarze do wiadomości: Polskie stolice zbrodni.
Wyświetlaj:
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-19 12:10
Jak mi wyjęli radio z samochodu, które schowałem pod fotel na 1 godzinę (przyznaje raz w życiu byłem tak naiwny!) i zgłosiłem to na policji to pierwsze słowa, które usłyszałem od policjanta brzmiały: "To Pan nie wie, że radia się nie zostawia w samochodzie?"
Czasem przeskakując kanałami w TV zatrzymuje się na kanale puszczającym taśmy policyjne z USA. 10 policjantów drągali rzucających się na bandytę - hmmmm pomażyć można. Jak mieszkałem w NY przez 2 lata to słowo daję nie raz jeździłem metrem po 24:00. Nigdy mi się nic nie stało, policjantów w bród, człowiek się bezpieczny czuł. W Polsce? Szkada gadać...
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-19 12:13
przepraszam za ortografię słowa "pomarzyć"
manolo / 83.22.213.* / 2006-06-19 11:55
M. Twain powiedział kiedyś ,że kłamstwa dzielą się na małe ,duże i na statystykę. Nie chcę przez to dyskredytować tych wskażników ani też niewątpliwie ciężkiej i nie wciąż słabo opłacanej służby naszej policji. Po prostu w Polsce jest inna kultura ( nie mówię wcale ,ze gorsza ) i mentalność. Istnieją obszary gdzie przestępstwa pospolite nie są zgłaszane. Po prostu ciemna liczba jest u nas zupełnie inna.
mmmmmmmmmm / 212.76.37.* / 2006-06-19 11:39
A może po prostu w krajach, które osiągnęły pewien rozwoju policja coś robi,a więc ludzie zgłaszają im kradzieże, włamania itp. U nas statystyka jest niższa, bo komu się będzie chciało zgłaszać, jeśli wiadomo, że policja nie kiwnie palcem, zaraz umorzy, a jeszcze trzeba sobie by głowę zawracać wizytą na posterunku. Sam nie zgłaszałem paru rzeczy, bo po co, już się przekonałem, jak policja się zajmuje sprawami normalnego obywatela.
mysza / 2006-06-18 22:30 / portfel / Bywalec forum
"Wprost" -można na nich polegać - co chwilę jakiś idiotyczny artykuł dla pozyskania czytelników.Czy państwo redaktorzy żyją na księżycu,czy tylko chodzi o kasę za artykulik?Ja w Gdańsku miałem na przestrzeni krótkiego czasu: kradzież lusterek samochodowych,tablic rejestracyjnych, włamanie do samochodu z utratą radia,i portfela,który mi wypadł na podłogę.Złodzieje chodzą po ulicy i otwarcie patrolują zaglądając bez żenady do każdego pojazdu, a gdy tylko coś się przyda-włamują się w obecności przechodniów niczym się nie stresując, było także kilka napadów na starsze kobiety "w drodze do kościoła-kończące się złamaniem ręki,urazem głowy,szokiem,urazem psychicznym. Napady na turystów to standard. Policja jest bardzo sprawna-migiem umarza sprawę z braku sprawców. NIE CZYTAJCIE IDIOTYCZNYCH ARTYKUŁÓW Z WPROST!!!!!!!
pozdrowienia.
lala / 212.33.144.* / 2006-06-18 21:29
po prostu wielu spraw sie nie zglasza bo nie ma sensu. policja tez zniecheca do tego. jak raz ktos mi wjechal na parkingu w auto to uslyszalem: to nich sie pan dowie kto to i pomyslimy. innym razem jechalem rowerem przez odludna oklice i kolo posesji zaskoczyly mnie 2 luzem biegajace rotwajlery. po telefonie na policje uslyszalem: cyt: a co? gryza pana? :)
Baja / 82.41.56.* / 2006-06-18 22:08
Masz racje. Mieszkalem 7 lat w Niemczech teraz 2 lata UK i ten artykul to bzdura do potegi!!!

Najnowsze wpisy