Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polskie władze głoszą walkę z międzynarodowym terroryzmem, tolerując jednocześnie bezkarność sprawców wycieku ściśle tajnych informacji o terrorystach przekazywanych polskiemu wywiadowi przez CIA.

Polskie władze głoszą walkę z międzynarodowym terroryzmem, tolerując jednocześnie bezkarność sprawców wycieku ściśle tajnych informacji o terrorystach przekazywanych polskiemu wywiadowi przez CIA.

Wyświetlaj:
Krystyna zabielska / .* / 2005-07-17 17:50
Panie Jaroslawie,czytam wszystko co pan napisze i uwazam ,ze pisze pan wspaniale.Gdyby zależalo odemnie bylby pan przewodniczacym wszystkich działajacych w naszym kraju komisji sledczych.tak trzymaći ja rowniez trzymam kciuki za Pańskie lekkie i dosadne pioro
a taki jeden niezadowolony / .* / 2005-07-15 19:07
a moze by tak nowa solidarnosc co?? tylko teraz to ona nie mialaby legitymacji bo co to za ruch ludzi pracy przeciwko "demokratycznemu" panstwu... dawbiej tak przeciwko komunie mozna ale przeciw nam ...wara wam chamy od tego
logo / .* / 2005-07-18 21:24
Co dla ciebie jest TO DEMOKRATYCZNE PANSTWO?widocznie nie to samo co dla INNYCH w tym KRAJU?Twoje uproszczenia nie stawiają CIE w prawdziwej DEMOKRACJI!!!!
Kazimierz / .* / 2005-07-15 11:33
Nie zawsze zgadzam się z treścią artykułów Pana Jarosława Jakimowicza, ale ten szczególnie pochwalam.Szkoda,że o tych "przeciekach" mówi i pisze się wstydliwie, myślę, że przyczyną jest to, że mogą one być w większości ujawniane świadomie,znając obowiązujące w Polsce realia bezkarności i "podejścia" obywateli w stosunku do informacji niejawnych i danych osobowych.Czy artykuł coś zmieni??? mało prawdopodobne. Łatwiej jest nadal u nas odpowiadać karnie za jazdę rowerem (mając w wydychanym powietrzu 0,4 prom.alkoh.)po polnej drodze, "zmęczonego" rolnika, niż za afery wielomilionowe lub ujawnianie wiadomości stanowiących tajemnicę.
Lopez / .* / 2005-07-15 08:17
Bardoz dobry artykuł i co z tego? nic... Mieszkam w Piasecznie Burmisztrz Józef Zalewski nie jest uczciwy i co z tego nadal jest Burmistrzem, nie ujawnił nawet swych dochodów, bo co poda że wziął łapówki na XXX tys. PLN? Niestety nasi politycy są zbyt pazerni na kasę, nie władzę (ktoś kto lubi rządzić raczej robi to dobrze, a ten co idzie po kasę jest mu wszystko jedno, albo wcale się nie zna). Przykra to rzeczywistość, ale wszystkiemu winne są media, które serwują papkę dla młodych ludzi, rodzice, którzy niczego od nich nie wymagają, a późnije mamy takich polityków jakich mamy wyborców. Jeżlei Elektorat jest tępy (nie obrażajac nikogo) to nie oczekujmy mądrych wyborów...
logo / .* / 2005-07-18 21:48
Zaufanie to PRODUKT który trzeba umieć wypracować lub pozyskać.Stanie z boczku i krytykowanie nie przyczynia się to do procesu wiary w MOC DEMOKRACJI ?DEMOKRACJA to SYSTEM wspólnych Interesów wszystkich pokolen.TEN PROCES musimy wszyscy tworzyć !!!!!
Radek / .* / 2005-07-15 01:08
Otóż to - bezkarność. I właśnie dlatego, jak sądzę, aby zapewnić dalszą bezkarność obecnie rządzących, jak i uniemożliwić upublicznienie ich innych nieprawości, zdecydował się kandydować pan Cimoszewicz. Zwróćcie jedynie uwage na jego socjotechnikę. "Nie będę odpowiadał na państwa pytania, bo jest w nich zawarta sugestia", "Nie będę brał udziału w debatach, bo trzeba myśleć i mówić o przyszłości, a nie tracić czas na nic nie dające debaty", "Nie będę zeznawał przed komisją, bo uważam, że jest ona nieobiektywna i tendencyjnie będzie mnie pytać o rzeczy niezwiązane z Orlenem, aby skompromitować najpowazniejszego dzisiaj kandydata na prezydenta", itp., itd. A przecież właśnie należy pytać i debatować, aby dowiedzieć się co też "najpoważniejszy dzisiaj kandydat na prezydenta" ma zamiar zrobić po objęciu urzędu, aby w jego przyszłej kancelarii nie znajdowały się ściśle tajne dokumenty ABW, aby dowiedzieć się co zamierza on zrobić, aby winni tej kompromitacji ponieśli konsekwencje. Warto byłoby też zapytać o majątek "najpowązniejszego dzisiaj kandydata" i źródła jego pochodzenia. I własnie dlatego, skoro jak na dłoni widać, że większość mediów sprzyja panu Cimoszewiczowi i jego kolegom unikając tego rodzaju pytań, takie artykuły jak ten są bardzo potrzebne i konieczne do tego, aby opinia publiczna dowiedziała się kto i jakimi kierując się zasadami rządzi państwem, bez względu na to jaką opcję polityczną reprezentuje. Tylko wolne media są gwarantem demokracji i jednym z elementów budowania przejrzystych reguł politycznych i wysokich standardów funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. I właśnie dlatego ważne jest aby dziennikarze pisali o takich sprawach, jak ta, którą opisał redaktor Jakimczyk, a jeszcze wązniejsze jest to, aby docierały one do wiadomości jak najszerszej opinii publicznej.
Tomasz / .* / 2005-07-14 10:06
Dobrze napisał. Nawet bardzo. Tylko ludzie u nas w kraju i tak nic nie skojażą, i tak wszystko zapomną, i tak wybiorą tą samą "śmietankę"......
logo / .* / 2005-07-18 21:11
Demokracje TWORZYMY wszyscy i wszyscy odpowiadamy za to jak jest realizowane.Czekanie na KOGOś KTO zrobi za NAS wszystko, albo obrażanie się że SAMO nie chce się wyklarować tak jakbyśmy sobie tego życzyli .Wypracowanie świadomości swojich praw demokracji to PROCES w którym my wszyscy musimy aktywnie uczestniczyć. Ten proces to prezyzyjne wypracowanie ZASAD i ich REALIZACJI z udowodnieniem INNYM że w naszym kraju tak samo jak w innych Też można osiągnąć powoli stopniowo te wartości naszej MOBILIZACJI życiowej.
Paweł Pysznik / .* / 2005-07-14 08:51
Autor chyba potrzebuje urlopu - a może nowego obywatelstwa?, co artykuł to jechana po RP, władzach, politykach, urzędach. Stary, wyluzuj, a jak Ci się nie podoba to droga wolna. Mamy dość dołowników i dołujących. Trudno wymagać, aby po wielu latach niewoli wszystko zmieniło się na lepsze w 15 lat. Trochę więcej optymizmu życzę
logo / .* / 2005-07-14 18:21
"Autor chyba potrzebuje urlopu - a może nowego obywatelstwa" a co pomyślałeś o sobie?Jak myślisz:TO co się Tobie nie podoba to ma być obowiązkiem dla innych ?Nadal przymykanie oczu jako " Twój wymiar patriotycznego obowiązku" w tym kraju? To jeszcze nie nastąpiło nie nastąpi!Nieprawidłowości działania to jest FELER SYSTEMU który funkcjonuje, a nie tworzenie SYSTEMU który stawiałby POLSKE na równi z innymi krajami prezentującymi zasady DEMOKRACJI.
Zielony / .* / 2005-07-14 09:39
Panie Pawle - to co : morda w kubeł i nic nie pisać ? A może jednak autor ma cel : pokazać że "Ci jużbyli..."Panie Jarosławie - Prosze dalej, wiecej i MOCNIEJ
Paweł Pysznik / .* / 2005-07-14 10:22
Oczywiście, że nie, przecież moja wypowiedź to tylko krytyka takiego stylu - stylu, który od jakiegoś czasu obowiązuje w mediach. Przyznasz Zielony, że sprzedaż ludziom takich informacji to nic motywującego - czytając i słysząc codziennie setki takich newsów chyba jednak nie będą ochoty mieli iść na wybory, rozpocząć działalności - bo czytają, słyszą i widzą w TV, że wszystko to bagno (z Rygara)Zastanowiłbym się czy naprawdę wszystko jest takie złe, czy Tobie, mnie, naszym bliskim jest aż tak naprawdę źle? Wiemy oczywiście, że wielu na pewno nie jest łatwo i to trzeba zmienić, prowadząc konstruktywną debatę, Ale trzeba też postawić pytanie - Czy nie dzieje się nic pozytywnego? Myślę, że od paru lat jesteśmy jednak na dobrej drodze i dużo dobrego się stało przez ostatnie lata...chociaż niestety mało kto o tym pamięta, karmiony całym tym "pluciem" na wszystkich i na wszystko.Pisać o złych i nagannych zjawiskach trzeba, ale nie może to dominować dyskusji, bo dyskutanci powoli staną się tylko biernymi słuchaczami, z przeświadczeniem o tym, że ogólnie to nie warto....
logo / .* / 2005-07-14 18:46
Brak należytego FILTRA powoduje nizrozumienia Intencji i KONTEKSTU przeczytanego Artykułu.Politycy cały czas oczekują że my zapominamy i nie będziemy się umieli w należyty sposób "UPOMNIEC" o tym co było i co jest nie tak.Oni są przecież odpowiedzialni za tworzoną w całokształcie polityki tego kraju.ALE my mamy obowiązek kontrolować :co i jak przebiega i jak jestkorygowane zgodnie z NASZYMI (jako większości) oczekiwaniami.Jak praktyka wykazuje ONI testują NAS z wiedzy i dziedzin w szerokim zakresie.Dlatego to jest nasz Obywatelski obowiązek trzymania "rąki ma pulsie" i nie przepuszczania i nie rozliczania ich z nienależytego politycznego Laistungu.To jest NASZE PRAWO DEMOKRACJI z którego nie wolno nam zrezygnować czy zwątpić w jego MOC. Oni tylko na TO LICZą!!!!!!!!!!!!!
Rygar / .* / 2005-07-14 11:31
wcale nie uwazam ze wszystko to bagno. ale blota w polityce duzo i chce wiedziec, jesli nawet nie na kogo glosowac, to na kogo NIE głosowac, i dziekuje autorowi ze przypomina i informuje :)
Autor / .* / 2005-07-14 10:55
Zakładam, że wcale nie jest źle pod każdym względem. Nawet jestem tego pewny (vide: powolna, lecz konsekwentna ewolucja polskiego rolnictwa w kierunku konkurencyjności, powstanie rodzimych polskich marek handlowych zdolnych konkurować z zagranicznymi potentatami, także na rynkach zewnętrznych etc. Przykłady mógłbym mnożyć długo) Sądzę, że jednak mogłoby być jeszcze lepiej. Proszę wybaczyć ten maksymalizm. Jestem ostatnim, który chciałby nakłaniać kogokolwiek do opuszczenia Polski. Jeśli chodzi o opisywanie pozytywnych aspektów życia i pracy w Polsce, to mam przekonanie, że inni robią to lepiej ode mnie i chwała im za to. Wystarczy zresztą poczytać trochę informacji agencyjnych (polecam PAP lub Internet Securities Businesswire), żeby znaleźć powody do większego optymizmu. Wiem, że niektórym czytelnikom wadzi pisanie o nieoprawościach postkomunistów (już sam ten termin wzbudza kontrowersje semantyczne) na tych łamach. Odpowiem jedynie, że pisując za czasów rządu Jerzego Buzka o występkach ówcześnie rządzących (np. Unii Wolności w MSWiA - wiceminister Krzysztof Budnik czy AWS - minister łączności Tomasz Szyszko z ZChN) słyszałem zarzuty, że wysługuję się komunistom, bo przyczyniłem się bezpośrednio do dymisji wspomnianych postaci.Wnioski narzucają się same. Nikomu ich nie będę podsuwać, bo czytają mnie ludzie dorośli.
Autor / .* / 2005-07-14 11:04
Panów Józefa Oleksego, Zbigniewa Goszczyńskiego utor przeprasza za literówki w ich nazwiskach. Cóż, chyba rzeczywiście czas pomyśleć o wakacjach, bo oczy już nie te i ... wybory blisko.

Najnowsze wpisy