Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Będzie można przewalutować kredyt

Pomoc dla frankowiczów. Będzie można przewalutować kredyt

Wyświetlaj:
Staś777777 / 78.10.52.* / 2015-08-06 09:47
I teraz tylko sentarowie PiS zgłoszą zniesienie warunków i przewalutowanie dla wszystkich i PO ma problem.
Karioka153 / 193.16.107.* / 2015-08-06 09:44
Jest to mega przykre. Gdy zaciągasz kredyt walutowy właściwie na całe życie powinieneś choć trochę poczytać na temat ryzyka kursowego. Nie biadol dziś, że banki Cię oszukały bo to Twoja odpowiedzialność aby zadbać o własne finans i bezpieczeństwo bliskich. Jeśli wtedy nie było Cię stać na kredyt w złotówce to znaczy, że w ogóle na ten kredyt nie było Cię stać. Nie trzeba skończyć studiów ekonomicznych by wiedzieć, że podstawowa zasada brzmi "zadłużaj się w walucie, w której zarabiasz inaczej świadomie decydujesz się na grę w ruletkę". Póki dobra passa trwała frankowicze śmiali się z frajerów biorących "złotówy". Sama tego doświadczyłam, gdy zaciągałam kredyt w ZŁ słyszałam teksty, że jak chcę kasę w błoto wyrzucać to lepiej mam biednym oddać. Śmiechy i wzrok pełen politowania tych mądrzejszych z CHFem. I oto okazuje się, że nadal spłacam kredyt w złotówce a i tak będę musiała pomagać biednym.... frankowiczom. Nie rozumiem dlaczego dorośli ludzie, któzy podjęli decyzję,że grają w tą walutową ruletkę teraz wyciągają rękę po pomoc. Dlaczego nikt nie myśli o tych który często z dużym wysiłkiem spłacali hipoteki złotówkowe. Ktoś nam teraz odda kwotę "nadpłaty" złotówkowej?! Nie o nas się nie myśli, więc nomen omen frankowicze mieli rację - złotówkowcy wyszli na frajerów. Jeśli jednak duma tych mądrych frankowych pozwoli im teraz skorzystać z pomocy "złodziejskich banków" to moim zdaniem powinien być jeszcze jeden warunek tej pomocy "dożywotni zakaz zaciągania wszelkich kredytów i zobowiązań finansowych". Nie rozumieją co to kredyt to niech go nie zaciągają inaczej znów ktoś będzie musiał się dokładać do ich "sprytu i inteligencji". Ja rozliczę PO za pomoc frankowiczom już jesienią, mam nadzieję, że inny złotówkowi również.
Anatol1000 / 212.160.172.* / 2015-08-06 09:56
Ale ty głupia jesteś. Po pierwsze po przewalutowaniu frankowicz i tak zapłaci tyle co złotówkowicz plus jeszcze co najmniej 10% zysku jaki banki chciały ugrać stosując sprytną manipulację kredytami pseudo frankowymi. Po drugie żaden złotówkowicz nie będzie się dokładał do kredytu frankowicza. Tu chodzi o ograniczenie ponadprzeciętnego zysku zagranicznych banków a nie o jakieś wydatki jakie rzekomo mają ponieść banki.
PTF / 212.160.172.* / 2015-08-06 09:44
To nie jest sprawiedliwe. Kupiłem 2 mieszkania na kredyt w CHF i spłacam dużo większe raty niż ten co kupił jedno ale to jemu się pomoc należy a mi nie?????
Komuszek / 178.235.34.* / 2015-08-06 09:39
Dlaczego ja,emeryt mam dopłacać do kredytów ludzi bezmyślnych??? Będę pisał do rządu o zapomogi finansowe ponieważ nie stać mnie na wykup leków niezbędnych do życia mojej żony oraz mojej skromnej osoby.
adam ko / 46.232.135.* / 2015-08-06 10:01
obawiam się ze twoja emerytura jest z moich zarobków i franków
pawelos973 / 78.131.236.* / 2015-08-06 09:57
Panie emerycie. Nie rozumie Pan tego zagadnienia. Nic Pan nie dopłaci. Zapłacą wyłącznie banki za to że oszukiwały swoich klientów. Dziś frankowicze, jutro złotówkowicze i tak do skutku aż to bezprawie się zakończy. Popieram ustawę w 100 %.
zirytowana / 199.67.138.* / 2015-08-06 12:29
nie zapłacą same banki tylko każdy z nas i ci co mają we pln kredyty i w chf, bo banki odbiją każdą stratę w formie opłat przy swoich produktach tak jak to zrobili po obniżeniu stóp procentowych. Co do ustawy to tak jak przy wcześniejszych komentarzach była poruszana kwestia jest ona niedorzeczna. Z tego co wiem to umowy kredytowe podpisują ludzie dorośli którzy powinni wiedzieć z czym wiąże się branie kredytu w innej walucie. Jeśli nie wiedzieli to tylko przychodzi mi do głowy pewien cytat z wykłądów : Ignorantia legis non excusat ( nieznajomość prawa - w tym przypadku konsekwencji rynku walut - nie jest usprawiedliwieniem).Tyle lat mieli ratę dużo niższą niż przy kredytach w złotówkach i siedzieli cicho. Nikomu nie przyszło do głowy przewalutowań a tu nagle płacz i zgrzytanie zębami. Jak teraz przeliczą wszystko to większość z nich i tak jest w lepszej pozycji niż kredytobiorcy w pln. I POJAWIA SIĘ JESZCZE JEDNO PYTANIE KTO POMOŻE TYM CO MAJĄ W PLN???? O NICH NIKT NIE MÓWI A PRZECIEŻ KAŻDEMU MOŻE POWINĄĆ SIĘ NOGA I CO??? I WTEDY BANK ZAJMUJE DOM BO POSŁOWIE MAJĄ TAKICH GDZIEŚ !!!!!! Jeśli politycy myślą że tym ruchem zyskają wyborców to niech się zastanowią ile stracą i czy to nie przyniesie im skutku odwrotnego....
JJ269 / 217.17.40.* / 2015-08-06 10:17
Co Wy p****..cie w ogóle ? Naprawdę uważacie, że koszt rozejdzie się po kościach banków ? Wszyscy za to zapłacimy w opłatach za przeróżne usługi bankowe, z których każdy korzysta. Co za populizm się szczerzy w tym kraju. Ludzie mają klapki na oczach, oczekują nie wiadomo czego. Najlepiej nie pracować nie płacić a wszystko dostawać na tacy. Trochę pokory i zdrowego rozsądku.
piotr719 / 77.254.89.* / 2015-08-06 09:34
mialem 1000000,- kredytu na budowe stały procent z certyfikatem 4% rozwalonoi to dewaluacja i nikt mi sie pytł jak go spłace
Ujek Dobra Rada / 178.219.136.* / 2015-08-06 09:31
a jeżeli ktoś zaciągnął kredyt w innej walucie? To jakas dzieciniada przedwyborcza
kosmita555 / 194.1.217.* / 2015-08-06 09:26
Już widzę oczami wyobraźni te kolejki przed bonkami. Pewnie trza bendzie w nocy stać, jak za dawnych lat. 700 tys. flamingów zachwyconych przywilejami...Pienkny widok, taki oderwany od ziemi. Może tak jakiś spodek latający zamówić dla wszystkich, no dobra chociaż po miotle dla flaminga za te stracone tysiące...
jdjd / 5.172.252.* / 2015-08-06 09:24
Sprawiedliwość POlska sięgnęła zenitu jest mi wstyd ze jestem Polakiem i ze żyje ta Green Island:-(
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jan684 / 77.59.249.* / 2015-08-06 09:23
ustawa jest niekonstytucyjna. Dlaczego pomoc Państwa dotyczy tylko frankowiczów, a co z kredytobiorcami złotówkowymi - oni placiłi zdecydowanie wyższe raty niż frankowicze kiedy WIBOR był na poziomie 4.
Bocian84 / 89.25.186.* / 2015-08-06 09:22
dramat - Ci co najwięcej zarabiają jeszcze pomoc dostają od POwaleńców
niki301 / 195.47.201.* / 2015-08-06 09:30

dramat - Ci co najwięcej zarabiają jeszcze pomoc dostają od POwaleńców

Ledwo wiążę koniec z końcem przez mój super kredyt we frankach. na złotówki według banku nie było mnie stać - nie miałem zdolności kredytowej, a ci co mają kredyt w złotówkach mieli na ten czas zdolność. I kto tu więcej zarabia ?????????
zirytowana / 199.67.131.* / 2015-08-06 12:39
to nie kwestia kto ile zarabia, jak wiedziałeś że Cię nie stać na kredyt to trzeba było się dwa razy zastanowić czy na pewno powinieneś go brać, a nie teraz narzekać. A ile osób wzięło kredyt w złotówkach i straciło pracę albo inne przypadki i co????? i politycy mają go gdzieś.
asddsa / 79.110.194.* / 2015-08-06 12:37
czyli najpierw usłyszałaś że nie stac Cię na kredyt w walucie w której zarabiasz, a potem uwierzyłaś że w innej juz tak. winszuję!
anonimka / 79.188.246.* / 2015-08-06 11:01
to po kiego grzyba brałeś kredyt jak nie miałeś zdolności?
terros / 80.53.45.* / 2015-08-06 09:16
Jak to się ma do wyrażanych ciągle opinii różnych ekspertów, że kredyt złotówkowy, nawet w obecnych warunkach, jest droższy od tego denominowanego we frankach. Kot zatem będzie korzystał z tych rozwiązań? Zważywszy na to co napisałem na wstępie, frankowicze przy okazji przewalutowania kredytu zwiększyliby swoje obciążenie i ponieśli jeszcze dodatkowe koszty związane z tą operacją. Chyba, że jednak nie jest prawdą, iż kredyt wzięty w złotówkach jest dziś droższy? Ale to już kwestia rzetelności ekspertów. Jak więc to wygląda w rzeczywistości?
Obywatel219 / 145.237.2.* / 2015-08-06 09:13
Ja znam przypadki, że frankowicze mieli i nadaj mają mieszkania (żona swoje, mąż swoje), a budowali w 2008 r. dom za kredyt. Mogli sprzedać jedno mieszkanie i się budować. Teraz narzekają. Ja tak zrobiłem. Nie zaczynałem budowy póki nie sprzedałem mieszkania. Wolałem poczekać, aż będę mieć gotówkę.
lesszek / 83.22.214.* / 2015-08-06 09:11
a ciekawe co robiliby fra(jerzy)nkowicze gdyby kurs nie poszybowal do góry i mieli nadal na 1 proc pozyczke...SMIALI I WYSMIEWALI Z KREDYTOBIORCOW ZLOTOWKOWYCH....tak jak to było na początku jak zaciągali kredyty----powinno się ich zlicytować.....lokale odebrać ale pozwolić im mieszkac i zyc w tych lokalach ale niech placa czynsz...i to by było jedyne rozwiazanie
ach..... / 83.5.101.* / 2015-08-06 09:11
HAHAHA TERAZ? KIEDY STOPY PROCENTOWE NA ZŁOTÓWCE WZROSNĄ?????
TERAZ BO ZNÓW BĘDZIE MOŻNA ŁUPIĆ KREDYTOBIORCÓW WYSOKA RATĄ TYLKO W ZŁOTÓWKACH?????
MAM NADZIEJĘ ŻE FRANKOWICZE ZWYCHWYCĄ KOLEJNY PODSTĘP PLATFORMY I BANKÓW!!!!!
TomKs1 / 159.245.16.* / 2015-08-06 09:09
Pomijając sam fakt skandaliczności pomocy frankowiczom, teraz się naprawdę okaże, kto jest na tym interesie do przodu. Bardzo jestem ciekaw, ile osób zdecyduje się na to przewalutowanie.

Najnowsze wpisy