Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Czas na propozycję resortu finansów

Pomoc dla frankowiczów. Czas na propozycję resortu finansów

Wyświetlaj:
fs65 / 89.231.81.* / 2015-07-24 14:26
Ja też straciłem pracę, mam kłopoty finansowe i nie brałem kredytu. Kto mi pomorze?
Ignasia / 83.24.86.* / 2015-07-24 14:24
Jak brali i śmieli się z osób które zdecydowały sie na kredyt w złotówkach z dużo większą rata to było dobrze teraz nagle im pomagać a kto pomoże ludziom którzy przez lata spłacali kredyt w złotówkach.
Niech każdy odpowiada za swoje czyny.
Otroo / 213.122.133.* / 2015-07-24 14:51
To fakt ... kiedy brałem kredyt we frankach śmiałem się do rozpuku z tych co brali kredyty w złotówkach. Mało tego ... chodziłem po ulicy i wytykałem ich palcami. Patrząc im w oczy tarzałem się po ziemi ze śmiechu. Specjalnie przychodziłem do banku i czyhałem na tych co brali kredyty w złotówkach ... robiłem to tylko po to aby się z nich naśmiewać. W zasadzie wziąłem kredyt we frankach tylko po to żeby się naśmiewać z innych ... a co ... raz się żyje.
Moriarty / 193.238.180.* / 2015-07-24 14:36
Czy zanim napisałaś swój komentarz to pokusiłas sie o przecyztanie artykułu czy skupiłas sie na samym tytule? Czytanie ze zrozumieniem nie boli o ile Twoja percepcja jest w stanie to ogarnąć. Poniżej jeden z akapitów artykułu
"Mateusz Szczurek powiedział, że projekt został przygotowany w jego resorcie. Wyjaśnił, że pomoc trafiłaby do tych, którzy mają problemy ze spłatą kredytów, także zaciągniętych w złotych."

Równiez w ZŁOTYCH.

Czyli jednak złotówkowiczom też chca pomagać a nie wybiórczo.

P.S.
Mam kredyt we franku i nie płaczę i nie wyciągam ręki po pomoc. Nie nazywaj mnei cwaniakiem bo nigdy nie nazwałem osób biorących kredyty złotówkowe frajerami.


Swoją drogą nie do końca rozumiem skąd ewentualna "strata"banków. Jeśli już to możemy tu mówić jedynie o ograniczeniu zysku. Straty mogliby notować jakby kurs franka zdołował poniżej kursu z dnia wzięcia kredytu. A i tu mają swoje narzędzia żeby kase wyrwać.
gower / 84.227.172.* / 2015-07-24 14:28
Po takim wystąpieniu Kopacz, szczurka i belki ludzie sami zaczną wymierzać sprawiedliwość. Gdyby politycy wiedzieli, że za każda skorumpowaną decyzją , ustawą, działaniem czeka ich szubienica to by nie było takiego łajdactwa jak teraz. Politycy kupczą losem zwykłych obywateli, którzy personalnie obciążeni są tym co fundują im nieodpowiedzialni politycy. To musi się kiedyś zle skończyć, bo rozmiar tragedii ludzkich w Polsce jest zatrważający. To co dzieje się w sprawie kredytobiorców walutowych jest kwint esensją przestępczego państwa polskiego na czele którego stoi wataha skorumpowanych, nieodpowiedzialnych polityków. Ten obecny system wyborczy utrwala nieodpowiedzialność za losy obywateli. Jestem za JOW bo będzie wiadomo kto jest prawym człowiekiem a kto szubrawcą ukrytym za tarczą partii.
Aif / 79.191.43.* / 2015-07-24 14:22
Banki z premedytacją zastawiły pułapkę na kredytobiorców - tak jak wcześniej zrobiły to w Australii. Doskonale wiedziały co czynią a teraz rżną głupa. Celowo wywindowały WIBOR (dojąc kredytobiorców złotowych) - by w okolicach 2008r. naganiać jak najwięcej ofiar "walutowych". Teraz walczą o planowane zyski z nieuczciwych umów a nie o żadne straty. Frankowicze nie chca złotówki z budżetu państwa. Dość bezkarności banksterów - tu jest Polska a nie kolonialna Afryka epoki niewolnictwa...
Precz z PO! / 212.2.96.* / 2015-07-24 14:30
Obawiam się, że tutaj jest jednak kolonialna Afryka
Jla / 213.5.43.* / 2015-07-24 14:22
Dlaczego rząd marnuje pieniądze podatnika zajmując się problemami ludzi , którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem ?
m.k / 83.13.99.* / 2015-07-24 14:22
czy i na to potrzebny był olbrzymi (prawie 1mld euro) kredyt z BŚ ?
Janek Partyzant / 69.248.58.* / 2015-07-24 14:19
Jaka pomoc? Debile brali kredyt w obcej walucie po niskim kursie to na co liczyli ze jeszcze spadnie? Trzeba tylko pomyslec troche i pokalkulowac, a nie debilnie sluchac zlodziei z bankow. Dlaczego teraz zaden z bankow nie proponuje kredytow w obcych walutach?
Bank to drugi zlodziej po skarbowce tylko czychaja zeby wyskubac kase od ludzi. Bank nigdy nie proponuje niczego co bylo by niekorzystne dla "niego samego" trzeba sie troche zastanowic. Z drugiej strony glupota boli i niestety trzeba za nia placic!!!
mar606 / 31.61.141.* / 2015-07-24 14:18
Mam ich w d... pamietam jak kumpel mnie namawial na kredyt we frankach bo taknwspaniale jest. Wzialem w zł. Jak byl do przodu przez pare lat to sie ze mnie nabijal,a teraz chce zeby sie uzalac nad nim. I to tyczy sie wszystkich. Chcieli grac na loterii... to se zagrali. Niech sie teraz bujaja,a jak nie to ja tez chce pomocy w splacie kredytu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dodi1410 / 37.152.19.* / 2015-07-24 14:17
W Polsce, jeszcze nikt nikomu nic nie dał za darmo (no może politycy sobie), więc po co te wrzaski. Mam kredyt w frankach i proszę tylko aby rząd mi nie pomagał, bo udławię tą pomocą i kredytu nie spłacę :[
lka / 79.184.213.* / 2015-07-24 14:52
To temat zastępczy jak i zarodki ,związki partnerskie itp. a o szybkiej prywatyzacji czyli sprzedaży- grabieży majątku narodowego Polski cisza. Czy to mało istotne dla Polski.
Gość 1989 / 83.16.129.* / 2015-07-24 14:16
Balcerowicz z Petru , Vincentem i Szczurkiem w kajdany i do lochu.
BD410 / 77.115.112.* / 2015-07-24 14:15
Ten artykuł chyba wprowadza w błąd... tego co rozumiem to do podziału na bank i kredytobiorcę do dopłaty miałaby być kwota, którą kredytobiorca zyskał dzięki temu że miał kredyt we frankach a nie w złotych . A wyliczone tu 150 tys.zł. to jest kwota różnicy w drugą stronę ile by zyskał na kapitale gdyby miał złotówki. Z tego co ja rozumiem to zysk frankowicza na kredycie polega na tym że przez lata płacił niższe odsetki niż gdyby miał kredyt w złotówkach. I to od sumy różnicy pomiędzy odsetkami należałoby odjąć te 150 tys. zł.
z. / 82.177.224.* / 2015-07-24 14:14
Pora odfrankowić kredyty i grubo ponad milion Polaków przestanie być narażona na spekulacje walutowe. Przy okazji spolonizować banki, i cały system bankowy nie będzie wystawiony na derywatywy, Grexity i inne takie, niezależne od nas, kryzysy. Teraz, przy przeważającym % zagranicznych banków w Polsce, w razie problemów wypompują kasę z Polski. Gdy banki się spolonizuje, ryzyko spadnie.

Jak to zrobić? Wykorzystać sytuację Grexitu i problemów CHF:

1) przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia, 100% na koszt banków
2) akcje banków spadają
3) frankowicze muszą zapłacić podatek do budżetu który wyrównuje różnicę między tym co zapłacili oni i złotówkowi
4) rząd nakłada dodatkowe podatki na banki (od aktywów i operacji)
5) akcje banków jeszcze bardziej spadają
6) za pieniądze z pkt. 3 i 5 państwo kupuje pakiety kontrolne w paru bankach (akcje są tanie)
7) POLONIZACJA BANKÓW staje się faktem, można zdjąć podatki z pkt. 4 (bo będą wpływy z dywidendy)
Stark549 / 83.15.29.* / 2015-07-24 14:10
Ja wziąłem w złotówkach. 255 tysięcy.
Wpłaciłem przez 5 lat 150 tysięcy i mam jeszcze 235 tysięcy.
KTO MNIE POMOŻE ?
wnerwiona / 78.28.25.* / 2015-07-24 14:16
A ja wzięłam 170 tys. po 8 latach mam 350 tys do spłaty i co powiesz na to? u ciebie chociaż maleje
wnerwiona? razczej nie myśląca... / 5.134.65.* / 2015-07-24 14:27
Twój kredyt-ty go spłacaj
miszi / 5.134.65.* / 2015-07-24 14:10
Dopiero co Polska zaciągnęła kolejny miliard euro kredytu, a nasi politycy planują rozdawać pieniądze i to przez dwa lata krętaczom którzy kombinowali jak zaoszczędzić kilka złotych... A teraz wielki płacz. Sorry, ale sami wykalkulowaliście, że kredyt we frankach będzie lepszy, to teraz sami go spłacajcie. Nikt was przecież do brania nie zmuszał. Kij wam w oko, mam własny kredyt do spłaty, nie chcę spłacać za innych.
hmmm666 / 31.63.189.* / 2015-07-24 14:09
a dlaczego nikt nie mowi o ponad plowie polakow tych ktorzy nie brali zadnego kredytu(mieli i maja za malo dochud zeby dostac jaki kolwiek kredyt) i nie chca go placic za kogos dorzucajac po 1zl ze swoich podatkow....
~anick / 31.128.8.* / 2015-07-24 14:07
Z jakiej paki? Reszcie jakoś nikt nie pomaga? Bo co? Na wakacje im zabraknie? Tylko bogacze mają kredyty we frankach.
Wawiak / 195.66.86.* / 2015-07-24 14:14
We Frankach często maja kredyt ci, co wcale najlepiej nie zarabiają. Dla Franka wychodziła im zdolność kredytowa, dla Złotówki - nie. Ten rodzaj kredytu ma sporo ludzi którzy zarabiają w okolicy średniej krajowej lub nawet poniżej niej (zdaję sobie sprawę, że ten poziom dochodu dla wielu Polaków jest czymś marzeniem, niemniej tych kredytobiorców ciężko nazwać ludźmi bogatymi).

Najnowsze wpisy