Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Duda: banki powinny być za nią odpowiedzialne

Pomoc dla frankowiczów. Duda: banki powinny być za nią odpowiedzialne

Wyświetlaj:
doć manipulacji / 83.21.134.* / 2015-08-17 22:14
Duda chce zmiany systemu w Polsce, ale wiadomo bogacze bronią się przed tym rękoma i nogami i dlatego go na samym starcie sprawowania urzędu tak krytykując chcąc go społeczeństwu obrzydzić. Na czele z premier Kopacz wmawiają,że za wszystkie obietnice zapłaci społeczeństwo. Społeczeństwo nie zapłaci bo Duda chce zmiany systemu, tylko,że pani Kopacz zamiast wyrazić dobrą wolę do współpracy z prezydentem w celu wprowadzenia tych zmian, straszy społeczeństwo, pokazując tym samym,że nie chodzi jej o całą rzeszę zwykłych Polaków, tylko ręka w rękę idzie z bogaczami bo jest to srodowisko z nimi POwcami skumplowane i przez nich powiększone. A nie pomyli pani premier żeby zmienić system by banki nie zgarniali dla siebie tych kolosalnych zysków /z kasy społeczeństwa/ a dlaczego nie mieliby znaczną jego częscią zasilić budżetu państwa? dlaczego prezesi banków, ZUSów, spólek, rad nadzorczych i masa innych otrzymują odprawy po kilka milionów zł, wynagrodzenia po kilkaset tys.zł m-cznie.? Włanie Duda chce ten system zmienić ale ten rząd nigdy na to nie pozwoli bo włanie to oni siedzą w tym korycie i nie chcą tych złodziejskich dochodów utracić. A gdzie ta IV władza czyli polskie media redaktorzy, dziennikarze? też nie chcą stracić tych po 100tys zł wynagrodzeń, dlatego manipulują zamiast wytworzyć przyjazny klimat wokół działań prezydenta, to ludzi wprowadzają w błąd wiedzą,że IV władza czyli media mają wielki wpływ na ukierunkowanie mylenia ludzi. Dlatego na samym starcie pracy nowego prezydenta przeszkadzają mu na każdym kroku zamiast współpracować
Alija / 83.8.255.* / 2015-08-17 22:43
Słuszne i rozsądne wnioski. Ten kraj ma większość obywateli bez mózgu. Przeszkadzają jak mogą mądremu prezydentowi Mam wątpliwości czy w takim społeczństwie da się coś zmienić. Spojrzyjcie wreszscie na Węgry.
spoko1 / 2015-08-17 22:14
Obiektywnie nie można wszystkiego zwalać na banki !!!!. Kto w Polsce tworzy prawo, regulacje, standardy, nadzoruje itd.
X153 / 91.228.138.* / 2015-08-17 22:13
A kto pomoże tym, którzy dźwigają droższe kredyty zlotówkowe? Kredyty, które zaciągnęli ze świadomością, że są droższe, ale też obarczone mniejszym ryzykiem. Politycy próbują kręcić lody na cwaniakach, którzy świadomie brali tańsze (nadal tańsze mimo wyższego kursu franka) kredyty i teraz płaczą, że te kredyty im podrożały...
arcylapsus / 195.238.170.* / 2015-08-17 22:23
Budyń bla bla bla... na okrągło. Trzeba się pochylić, powinny, nic szybko... a prezydentowanie leci!
Prawie taki mocny w gębie jak Kazio. Ten od Isabel.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dankan / 79.187.217.* / 2015-08-17 22:11
Duda to nich się weźmie roboty, a nie będzie bronić cwaniaczków, liczących na tanie kredyty w obcej walucie. Może jego krewny wziął pokaźna sumkę, a ten chce mu załatwić? Duda obiecałeś kilka rzeczy, zrób najpierw to, bo póki co nie jesteś wiarygodny, a ludzie ci zaufali.
Bzyk193 / 46.7.110.* / 2015-08-17 22:17
No jak broni ludzi przed bankowymi cwaniaczkami. Dlaczego miałby bronic banków które wpędzają miliony Polaków w spiralę zadłużenia, z której dzięki mechanizmom jak kredyt we franku, pewnie długo nie wyjdą. Wpisy na forach to tupanie rozkapryszonego bankowego bachora, który chce szantażem wymusić na rodzicach, żeby zrobili co chce. Mam nadzieję, że rząd i prezydent zachowają się jak dojrzali rodzice i nie będą słuchali tego tupania. Inaczej na każdym kroku będą szantaże i tupanie.
bżydek / 89.126.45.* / 2015-08-17 22:11
Przecież NB może z powodzeniem przejąć rolę wszystkich obcych banków w Polsce - one same znikną z naszej przestrzeni finansowej.Kto nie pozwala Polakowi odkładać swoich oszczędności w Banku Polskim Narodowym ,tak jak był za PRLu.Wszystkie pieniądze byłyby w Polsce a zyski nie odpływałyby po za Nią. Kto powinien uruchomić i rozbudować sieć agend NBP po Polsce? W takiej decyzji upatruję ogromnych zysków dla Polskiej Narodowej Gospodarki..
Haftem / 159.205.121.* / 2015-08-17 22:14
Tacy mądrzy inaczej właśnie wybierają takich mądrali. Niby NBP posiada kapitał wystarczający na przejęcie innych banków,puknij się dziecko w czółko. Co Ty ku. .a wiesz o bankach?
bżydek / 89.126.45.* / 2015-08-17 22:39
Nie ma najmniejszej potrzeby przejmowania kapitału obcych banków .Wystarczy tylko uruchomić na dogodnych warunkach agentury NBP we wszystkich miastach wojewódzkich na początek potem posunąć się malutki kroczek dalej... banki są tak samo firmami handlowymi i produkcyjnymi ( bo produkują zyski ) i muszą ponosić takie samo ryzyko produkcyjne jak kowal stolarnia czy huta.Banki całą odpowiedzialność przerzucają na klienta same jej nie ponosząc.Tylko Polskie banki w Polsce.
derk / 88.199.80.* / 2015-08-17 22:09
Banki mają w nosie budynia i innych. Wprowadzą podatek bankowy to banki o 100% zwiększą opłaty i emeryci najwięcej stracą. Ostre słowa to jak ostre papryczki - przeleci i najwyżej osmoli zwieracz.
spoko1 / 2015-08-17 22:09
Franek2008 - moim zdaniem te produkty nie powinny być dopuszczone lub w 2006r. wycofane.

tak myślę
kosmita49 / 188.146.131.* / 2015-08-17 22:06
No i co gdy było tanio TO DOBRZE a teraz TO BE więc PŁACZ I PŁAĆ!!!!!!!!!
FranekCHF / 88.156.184.* / 2015-08-17 22:06
Wszyscy tacy mądrzy, zgrywają bankowców i ekonomistów. Ja biorąc kredyt we frankach byłem świadomy ryzyka walutowego ale w banku przekonywano mnie jaki to frank stabilny, cacy itp.
Z drugiej strony musiałem wziąć kredyt we frankach ponieważ na złotówki nie miałem zdolności.
Teraz mam tą zdolność, ale także stać mnie na spłatę kredytu we frankach.
spoko1 / 2015-08-17 22:04

Fajne są komentarze, "niezeleżnych forumowiczów", że kredyt można było zabezpieczyć, że frankowicze przecież znają się na derywatach, opcjach, kontraktach terminowych, SWAP-ach walutowych, CIRS-ach (mirek225). spoko1 - banki kupowały instrumenty pochodne !!!! nie kupowały waluty !!!. Panowie ja przyznaję, że nie wiem o czym ta mowa - nie wszyscy pracują na rzecz banków :) Skoro można było zabezpieczyć taki kredyt CHF to kredytobiorcy nicze strony banków o tym nie słyszeli?? Bank zabezpieczył swoje tyły a reszta ..... Byleśmy na nich zarabiali i to jak najwięcej. Jak się coś takiego wciskało bez należytej informacji tysiącom nieświadomych ludzi to teraz rachunek do wyrównania i tyle


Masz rację. Tylko w tej grze są CO NAJMNIEJ trzy, cztery STRONY !!! Myśl

pozdrawiam
gml / 83.7.241.* / 2015-08-17 22:04
O tym, że małe i średnie przedsiębiorstwa tworzą najwięcej miejsc pracy wiadomo od dawna. Problem w tym, że dla centralnego lub lokalnego polityka o wiele lepszy jest Amazon lub Lidl, które szybko tworzą dużo miejsc pracy i można się z nimi sfotografować i pochwalić jak to się wiele robi by sprowadzić "zagramanicznych ynwestorów". A to, że miejsca pracy kiepskiej jakości i mało płatne, firmy płacą śmieszne podatki i na dodatek często zabijają lokalny biznes? Tym polityk już się przejmować nie musi, bo zawsze lepsze interesy robi się z wielkim. A to że mały jest ogólnie lepszy dla gospodarki i społeczeństwa? E tam. Ale pamiętajcie wy, którzy widzą jedynie własną kieszeń. Zawsze przychodzi czas gdy nawet Janowi Kulczykowi pieniądze już na nic się nie przydają.
xul / 109.196.53.* / 2015-08-17 22:02
Klient dostawał umowę, a w gestii bankowca jest zachęcić klienta do jej podpisania. Każdy kto myśli przeczyta taką umowę i ją przeanalizuje. A jeżeli, ktoś nie wie, że kursy walut się zmieniają z minuty na minutę i jest ogrom czynników na nie wpływających, to powinien jeszcze raz udać się do szkoły, najlepiej zacząć od postawowej.
tomek wawa81 / 83.28.208.* / 2015-08-17 22:02
Jeżeli będzie przewalutowanie po kursie wypłaty z uczciwym wyrównaniem do złotówiarzy . to zagłosuje na PiS.

Do tej pory głosowałem na PO
edek145 / 89.71.66.* / 2015-08-17 22:06
Jest to niemożliwe w tak krótkim czasie. Później to też nie przejdzie.
PpBb / 31.63.137.* / 2015-08-17 22:00
Spoko. Niech będą pomoce dla frankowiczów ale sprawiedliwie jak dla frankowiczów to i dla tych jak ja co mają kredyty w złotych. Przecież Prezydent wywodzi się z partii która ma w nazwie "sprawiedliwość" więc sprawiedliwie należałoby podejść do tematu. A tak każdy posełek sobie zdejmie kilka groszy co miesiąc z wypłaty i nikt tego nie odczuje :) zresztą kredyty w złotówkach tez są w dużej mierze zależne od kursów innych walut więc jak nam podrożeją ktedyty to też będzie ogólnopolska akcja pomożmy zlotowkowiczom?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy