Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Duda: banki powinny być za nią odpowiedzialne

Pomoc dla frankowiczów. Duda: banki powinny być za nią odpowiedzialne

Wyświetlaj:
Jangosa / 83.23.250.* / 2015-08-17 13:45
Brawo Duda w końcu ktoś mówi jak jest! Won z bankami i banksterami okradającymi Polaków! Zamieść i wywalić złodziei a rynek sam się ureguluje! Stworzyć publiczny bank centralny nie nastawiony na zysk a na obywatela.
JA6969 / 193.36.183.* / 2015-08-17 14:32
Jeden juz mamy i do niego dokładamy. Nazywa się ZUS ;P
chemikos / 79.191.91.* / 2015-08-17 13:50
Hahahahaha...Publiczny bank centralny nie nastawiony na zysk, wyrzucenie banków (ograniczenie konkurencji) z Polski i samoregulacja rynku toż to wewnętrznie sprzeczne. Państwo tworząc własny podmiot i nakazując bankom wynieść się z Polski i zapłacić jeszcze za przewalutowanie - "reguluje" rynek. Samoregulację mamy kiedy Państwo nie ingeruje w rynek żadną pomocą. Ludzie...Populizm Was zgubi, a prezydent tyle wie o zasadzie działania kredytów walutowych co jego poprzednik.
ludek3 / 193.29.207.* / 2015-08-17 13:43
Lobby bankowe wmawia Polakom że banki poniosą koszty przewalutowania po kursie z dnia wzięcia kredytu - a ja się pytam jakie koszty skoro banki franków nie miały i nie mają. Nie musza też ich nikomu oddawać.
Czyli gangsterzy bronią swoich interesów, życzliwe im (może opłacane przez nich) media i politycy też.
KKhaaaadsfd / 160.83.30.* / 2015-08-17 14:39
Zajrzyj proszę do sprawozdań finansowych banków i doczytaj jak banki finansują kredyty we frankach i w jakichkolwiek innych walutach. Są to informacje publicznie dostępne, nikt dostępu do nich nie broni, więc najpierw należy zajrzeć tam, ew. przeczytać coś na temat funkcjonowania banków w Polsce i uregulowań ich dotyczących oraz o swapach, transakcjach repo itd. i dopiero pisać, kto czego nie miał i nie ma oraz jakich kosztów nie ponosi. Sytuacja, Szanowny Panie, nie jest taka "czarno-biała", ale żeby to wiedzieć, trzeba temat zbadać dokładnie i samodzielnie, a nie powtarzać co napiszą w gazetach. Wszystkie dane potrzebne do właściwej analizy są dostępne- na stronach banków, w publikacjach knfu, wystarczy po nie sięgnąć, tak samo jak łatwo można sięgnąć po literature na temat funkcjonowania system bankowego, nie tylko polską, ale i zagraniczną.... tylko po co, jak forum przyjmie wszystko i przecież nikomu nie będzie się chciało tego zweryfikować samodzielnie. To jest jednak, zadziwiające jak nagle mamy w tym kraju wielu ludzi, którzy wiedzą co banki mają w bilansie, w końcu żeby to wiedzieć, trzeba przejść przez niższe etapy edukacji fnansowej, na których człowiek uczy się różnych rzeczy na temat umów z bankami, takich pojęć jak RRSO, procent składany, czy tego, żeby nie dać sobie wciskać wszystkiego, bo w pierwszym szeregu w banku nie siedzą specjaliści, tylko "sprzedawcy", którym nie należy ufać. Jak to jest, że społeczeństwo nie zdało egzaminu z tych niższych, bardziej praktycznych etapów edukacji ekonomicznej, a potrafi się z taka pewnością wypowiadać na temat działania naprawdę skomplikowanych bytów w świecie finansów i naprawdę skomplikowanych operacji? Może to nie wiedza, lecz czysta buta i pewność, która ma pokryć niezrozumienie tematu i zmieszanie? Może to odwaga związana z byciem w tłumie, a zatem rozmyciem odpowiedzialności za słowa, tak jak 5ciu dresów nie boi się okraść 10-latka z zegarka z komunii, ale już samodzielnie taki dres chowa się w bramach kamienic, żeby go staruszka laską nie okładała. Jednym słowem, doczytaj, doinformuj się... i wtedy zyskasz, bo nie das się ograbić bankom, może kogoś przy tym uchronisz, społeczeństwo będzie bogatsze...
specomeco / 77.253.221.* / 2015-08-17 14:51
Tyle napisałeś i ani jednego zdania wyjaśnienia w jaki sposób banki udzielały tych kredytów. Po co to piszesz, skoro sam nie umiesz tego wytłumaczyć. Nie lepiej napisać, że bank korzystał z opcji krótkiej zakładając w tym czasie na kliencie opcję długą .. teraz sam sobie odpowiedz czy to uczciwe? żałosna wypowiedź pseuda specjalisty .. dużo klikania, zero treści :)
KKhaaaadsfd / 160.83.30.* / 2015-08-17 15:38
Tłumaczyłem tę kwestię pod wieloma artykułami dość dokładnie i nie chce mi się już powtarzać, że bank musi tak czy siak finansować pozycje we frankach i robi to za pomocą, swapów, operacji repo, oraz za pomocą niezabepionych pożyczek na międzybanku, tylko to idzie wszystko jak krew w piach, więc pytanie po co? Może mnie nikt nie uwierzy, że bzwbk ma 3.7 mld kredytów we franku, finansowanyc w 2.8 mld swapami i 0.9 mld pożyczkami na międzybanku, a źródłom ktoś uwierzy. Tylko nawet jak to napiszę, to jest kwestia tłumaczenia ludziom co to swap, co to operacja repo itd..., więc też dużo klikania i zerowy rezultat. Za to Ty potrafisz żałośnie szybko ocenić czyjąś wypowiedź i jej sens :), samemu swoją nie dodając wielkiej wartości dodanej, jak już jedziemy ad personam ;)
Gabriel773 / 95.49.220.* / 2015-08-17 13:28

Muszę powiedzieć, że nie popieram jakichś bardzo gwałtownych posunięć. Robiłbym to wszystko powoli i spokojnie, negocjując te działania także na szczeblu rynków finansowych. Oczywiście tutaj, moim zdaniem, władze muszą zademonstrować pewną stanowczość. Ale muszą też postępować w taki sposób, żeby nie niszczyć instytucji rynku finansowego".

Zacytowany fragment, a również pozostała część wypowiedzi Dudy należ y rozumieć jako : Nie mam zielonego pojęcia o tym, o co mnie pytacie. Niech inni zrobią tak, żeby było dobrze... Normalne ględzenie ignoranta, wycofującego się ze swych poprzednich bredni...:(
emeryt-ok / 178.37.187.* / 2015-08-17 13:13
Ustawę w obecnym kształcie chce uwalić PO w Senacie. Pis będzie w stanie cokolwiek wymusić na banksterach po przejęciu władzy w październiku, do tego czasu gwałtownych ruchów nie będzie bo banksterzy sami z siebie nie oddadzą nawet złotówki dopóki się ich nie zmusi !!!! Gorące głowy na forum chcące już i natychmiast muszą się uzbroić w cierpliwość i w odpowiedni sposób głosować w październiku, tylko to można zrobić....
chf / 195.75.72.* / 2015-08-17 12:53
Konkretnie Panie Prezydencie, będzie obiecana pomoc Państwa czy mam iść do sądu walczyć o swoje ???
nio / 77.253.95.* / 2015-08-17 13:06
Ja swój kredyt w odpowiednim momencie przewalutowałem i Ty nie wyciągaj teraz łapy jak jesteś jełop. Trzeba było przewalutować i spałbyś spokojnie.
chf / 195.75.72.* / 2015-08-17 13:15
w moim przypadku nie było odpowiedniego momentu - Jełopie
Ktos432 / 193.36.183.* / 2015-08-17 13:47
1. Był tylko spałes albo liczyłeś na cos co nie nastapiło
2. Brałeś kredyt we franeczkach a teraz za to zapłacisz ;)
Ktos808 / 193.36.183.* / 2015-08-17 13:03
Będzie.
1. Szkolenie z czytania umów PRZED ich podpisaniem
2. Szkolenie z rynku walutowego
3. Powrót do podstawówki dla osób które nie zaliczyły obu powyższych
X0X) / 195.75.72.* / 2015-08-17 13:13
Zanim zaczniesz komentować, dowiedz się o co chodzi
Ktos808 / 193.36.183.* / 2015-08-17 13:31
Oj sorki. Wybacz mi.
Ale jak słyszałem są to dwa główne punkty "niezadowolenia" franków.
1. Nie wiedzieli co podpisuja
2. Nikt im nie powiedział że waluty zmieniają swoją "cenę".
Oba wytłumaczenia sa z mojego punktu widzenia debilne bo sorki ale jak nie czytałeś przed podpisaniem to cierp.
A dlaczego ja, banki czy ktokolwiek ma brać odpowiedzialnośc za to co TY DOBROWOLNIE podpisałeś?
zenek989 / 46.171.217.* / 2015-08-17 13:48
Dlatego, że jak nie będziemy solidarni w tej kwestii, to w żadnej nie będziemy. Jutro ty przyjdziesz bo ktoś Ciebie oszuka, jakiś sędzia, prokurator, policjant odbierze Ci niesłusznie prawo jazdy albo wprowadzą podatek katastralny i będziesz musiał sprzedać mieszkanie i będziesz płakał. I ja wtedy stanę za tobą I nie powiem Ci, "a głupi byłeś to teraz płać".
Ktos808 / 193.36.183.* / 2015-08-17 14:24
Stary - nie mylmy spraw. Tu ludzie sami podpisali glejty i nikt ich do tego nie zmuszał. A w przypadku jak "jakiś sędzia, prokurator, policjant odbierze Ci niesłusznie prawo jazdy" to sorki ale moge się odwołać itd.
Myslimy co piszemy i nie mylimy tematów
HHHH990 / 31.175.163.* / 2015-08-17 12:38
Widzę wyraźne wpływy ideologii N.Dyzmy wraz z podchwyceniem naczelnego hasła:

"Powinni zrobić tak, żeby było dobrze"

... "bank centralny może odgrywać aktywną rolę we wspieraniu polskiej gospodarki" ...
czesiek111 / 83.21.212.* / 2015-08-17 12:33
A prezydenci powinni odpowiadać za to co mówią. A jak gadulstwo jest tylko gadulstwem powinni podwinąć ogon i udać się do uczciwej pracy.
Lenax / 77.253.138.* / 2015-08-17 12:26
Pan Prezydent jest chyba prawnikiem, nawet doktorem nauk prawnych. We wszystkich umowach kredytowych jest podkreślone, że ryzyko kursowe ponosi kredytobiorca. Nawet specjalna ustawa dopieszczająca "frankowiczów" będzie prawdopodobnie sprzeczna z konstytucją. Lepiej poniechać tego tematu a jedynie zastanowić się nad pomocą dla ludzi ubogich, którzy nie są w stanie płacić rat w nowej wysokości. Może jakiś kredyt na super warunkach?
artois32 / 83.31.110.* / 2015-08-17 13:40
Jest prawnikiem! Celne! I właśnie w tym rzecz czy te umowy były umowami o kredyt zgodnie z prawem bankowym!!! Czy też naruszały prawo! Jest w tej sprawie wyrok Trybunału w Strasburgu w sprawie wniesionej przez parę Węgrów! Wyrok jest jasny i mówi wprost - kwota kapitału musi być znana i określona, zmienną są tylko odsetki. I żeby skały sr...y jeśli sprawa kogoś z Polski trafiłaby do Strasburga wyrok będzie ten sam! Nie wiem na co liczą polskie banki!
13 14 15 16 17 18
na koniec starsze

Najnowsze wpisy