Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Duda: banki powinny być za nią odpowiedzialne

Pomoc dla frankowiczów. Duda: banki powinny być za nią odpowiedzialne

Wyświetlaj:
Sławomir / 83.24.57.* / 2015-08-18 11:09
Dlaczego mamy pomagać frankowiczom? Przecież liczyli się z tym, że kurs franka w przeciągu długiego czasu może być różny! Mogli brać w złotówkach ale byli chytrzy, ponieważ szkoda im było zapłacić ratę trochę drożej. To teraz mają. Czy gdyby przysłowiowy "Kowalski" miał kredyt długoterminowy i na przykład stracił pracę nie ze swojej winy to czy ktoś by mu pomógł??? Bierzesz kredyt to również bierzesz na siebie ryzyko!Nigdy nie wiadomo czy za parę lat nie stracisz pracy zdrowia itp. RYZYKUJESZ!!! A jeśli już pomagać to dlaczego tylko frankowiczom czym się oni wyróżniają od innych kredytobiorców? ...Moja odpowiedź to głupotą i naiwnością. Jak jest źle to niech rząd im pomaga tylko za kase podatników....
wyjaśniacz / 159.205.210.* / 2015-08-18 11:23
dlatego że miliardy które zapłacą frankowicze bankom pojadą do hiszpanii, a jeżeli zostaną w systemie w PL to może będzie na twoja emeryturę i kawałek drogi do twojej wioski ? Już rozumiesz ? A poza tym jaką pomoc oferujesz ? Przewalutowanie kredytów nie jest opłacane z pieniędzy podatników bo to sprawa między bankiem a kradytobiorcą.
wyp3 / 217.171.58.* / 2015-08-18 11:45
Bzdura z jednego prostego powodu-wszystko odbywało się zgodnie z zasadami (podpisywało sie dokumenty jakie należało przeczytać to się teraz ma problemy). Co w skrócie oznacza że my jako podatnicy będziemy musieli zapłacić bankom ot chociażby po przegranych sprawach w sądach.
LOGICAL / 83.9.189.* / 2015-08-18 11:05
Ludzie, włączcie myślenie. Każdy, kto skończył 15 lat wie, że nie ma nic za darmo. Jeżeli rząd zmusi banki do partycypowania w kosztach kredytów we frankach, to:
1. Wzrosną koszty nowo udzielanych kredytów,
2. Wzrosną opłaty bankowe( za karty, bankomaty, prowadzenie rachunków itp)
3. Zmaleje liczba udzielanych kredytów, bo banki będą się bały kolejnej ustawy sięgającej po ich pieniądze.
4. Te zagraniczne banki, na które wszyscy psioczą, zaczną wycofywać się z Polski i zostaną tylko Skoki i parabanki. A wtedy to dopiero będzie płacz.
szary69 / 5.172.232.* / 2015-08-18 11:26
Kredyty w chf uderzą tylko w te banki, w których portfelach dużo ważyły. Jeśli te banki podniosą opłaty, to jest mnóstwo innych banków, które chętnie zwiększą swój udział w naszym rynku. Są też nowe, które chętnie na niego wejdą. Więc nie strasz ludzi populistycznymi głupotami. P.S. 15 lat? Naprawdę? Późno Cię uświadomiono...
wyp3 / 217.171.58.* / 2015-08-18 11:51
A jak myślisz ile zajmie bankom dojście do wniosku że Polska (czyli my wszyscy) powinnyśmy im zapłacić i wniosą sprawę do sądu? A przypomnę że większość z tych umów była w 100% zgodna z prawem!

Dwa jak myślisz jeśli Banki zaczną spowalniać akcję kredytową a zaczną to pomoże to Naszej bądz co bądz młodej gospodarce? Dostęp do taniego pieniądza jest niezbędny do wzrostu gospodarczego.

Po trzecie co z tymi którzy zarobili na kredycie we franku? (np ja) byliśmy tak super mega ogarnięci?
Ślązak / 188.0.35.* / 2015-08-18 10:52
Banki nie informowały o ryzyku przy kredycie we frankach, a PiS nie informuje o przeogromnym ryzyku wybrania pisowskiego prezydenta i pisowskich posłów. A to ryzyko graniczy z pewnością katastrofy w Polsce.
pudel / 78.11.22.* / 2015-08-18 10:51

Zapytany, czy jest gotów przedłożyć własny projekt ustawy, żeby rozwiązać tę kwestię, wykorzystując jedną ze swych konstytucyjnych prerogatyw, Duda powiedział, że jest na to "otwarty", jeśli ustawa PO nie pomoże wystarczająco tym, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich.

NO WIDAĆ WŁAŚNIE JAK DUDA WYCOFUJE SIĘ RAKIEM OD ZŁOŻONYCH OBIETNIC.... A TAK HUCZNIE ZAPOWIADAŁ PRZEWALUTOWANIA DLA WSZYSTKICH, JAK TO SIĘ NAZYWA -KIEŁBASA WYBORCZA? PEWNIE POCIĄGNIE TĄ PUSTĄ, NICZEGO NIE MÓWIĄCĄ GADKĘ DO WYBORÓW PARLAMENTARNYCH, PÓŹNIEJ WYLEJE KUBEŁ ZIMNEJ WODY NA NAIWNYCH KREDYTOBIORCÓW CO NA NIEGO GŁOSOWALI. JUŻ NIEDŁUGO KRYTERIUM POMOCY...TO... METRAŻ I LICZBA DZIECI... KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ, TAKIE COŚ TYLKO W POLSCE.
sdfthhrh / 87.78.113.* / 2015-08-18 10:48
Miny robi jakby chcial zostac przedszkolanka...
Kredyt pln / 80.53.253.* / 2015-08-18 10:45
A kto mi pomoże ? Mam kredyt w złotówkach , czy prezydent Duda zainteresuje sie moim kredytem , rownież jestem Polakiem , mieszkam w Polsce i tu płace podatki ! Jakie warunki mam spełnić , aby politycy mi pomogli ?
zdziwiony205 / 5.172.232.* / 2015-08-18 11:31
Zamienić ci ten kredyt na CHF, tak?
spoko1 / 2015-08-18 10:43
APEL:
Politycy ZWOLNIJCIE. ZWIĄZEK KABARECIARZY UDOMOWIONYCH prosi o większą powściągliwość OBIE PANIE i spółkę. Produkcję kabaretową i tematy do nich mamy już w skrzynce na następne 4-y lata przy emisji 36 godzin/dobę, kiedy OBYWATEL ma pójść do pracy, a do tego ma PRAWO. Wiemy, że jesteśmy najlepszą BRANŻĄ w Polsce, ale nam też się coś od ŻYCIA należy(procesory są już prawie przegrzane, a dyski pełne)

Z poważaniem, socjalistycznym pozdrowieniem i uśmiechem
Oko alla Ma-rokko i K-ota

P.S.

Przy PODATKU BANKOWYM 3 % rocznie Budżet dostanie ok 50 mld PLN !!!, a wtedy są możliwe wypłaty BECIKOWEGO do 18-go roku i EMERYTURA od 18-go roku. To się nam należy, obowiązkowo dla wszystkich KRETKOWE, no i GUMKOWE dla Mężczyzn !!! Pozwolić NIEMCOM na NAS pracować, nie jesteśmy gorsi od GREKÓW. Pokażmy co potrafimy
ANDRZEJ K. / 85.28.176.* / 2015-08-18 10:38
BANKI NIE POWINNY NIC DAWAĆ ANI ZAMIENIAĆ TYM CO NABRALI FRANKI, NIECH SIĘ SAMI GIMNASTYKUJĄ , NIKT ICH NIE ZMUSZAŁ POD PISTOLETEM ŻEBY BRALI . JA JAK BRAŁEM POŻYCZKĘ W PKO BP. TO MUSIAŁEM WSZYSTKO DO KOŃCA SPŁACAĆ ,
Padalec / 31.61.141.* / 2015-08-18 10:36
Czy banki zmuszały do brania kredytów?
Czy AmberGold i inne tego typu firmy zmuszały do lokowania u nich oszczędności?
Czy Prowident i podobni zmusza do brania chwilówek?
Czy kasyna i zakłady bukmacherskie zmuszają do gry?
Czy lombardy zmuszają do zastawiania u nich towarów?
Nie sami leziemy do w/w instytucji i nie zastanawiamy się co będzie dalej, Liczy się tylko chęć posiadania i szpan.
Potem płacz, krzyk, łapać złodzieja, winne rządy, sądy i komornicy. Udajemy idiotów, debili i wymyślamy
cuda aby zwalić swoją głupotę na innych. Niech inni spłacają, najlepiej Ci rozsądni. *urwa co za poje**any kraj.
Caesar 82 / 37.7.15.* / 2015-08-18 10:30
Dlaczego banki i ich klienci mają płacić za to że ktoś nie myśli. Nikt nie kazał tym ludziom brać kredytu we frankach to był ich wybór. Poza tym frankowicze nic jeszcze nie stracili w porównaniu z kredytami złotówkowymi ciągle są jeszcze "do przodu", a że wzrosła im rata to jest ich problem przy podpisywaniu umowy wiedzieli że jest ona uzależniona od kursu franka.
ijki999 / 31.183.181.* / 2015-08-18 19:49
Dlaczego banki i ich klienci mają płacić za to że ktoś nie myśli. N - ale my juz w 100% splaciliśmy tro co zaxciągnęliśmy !!!!!!!! więc dlaczego mamy płacic następne 100 % ??????
kolejarz / 83.29.255.* / 2015-08-18 10:29
jestem za tym by nie pomagac frankowiczom i bardzo mnie ciesz ze cuda-duda juz wycofuje sie rakiem z obietnicy pomocy tak jak wykiwal ludzi czekajacych na 500 zl witajcie w klubie naiwniacy jeszcze zostala mu tylko reforma emerytalna i drugi cuda duda sie przewiezie na nim
marymiusz / 79.186.122.* / 2015-08-18 10:24

daniem Dudy kredytodawcy w znacznej mierze nie informowali odpowiednio swoich klientów o ryzykach związanych z kredytami hipotecznymi we frankach szwajcarskich
Co tu ma za znaczenie zdanie Dudy? Ja byłem w wystarczająco "znacznej mierze" poinformowany o ryzyku związanym z kredytem we frankach szwajcarskich i korzystam z waluty polskiej. Prezydent robi z siebie Maliniaka i jak fama głosi serial "Czterdziestolatek" dzięki niemu będzie trwał jeszcze pięć lat.
Gabriel773 / 178.42.104.* / 2015-08-18 10:23
Cytat z wypowiedzi: "...Muszę powiedzieć, że nie popieram jakichś bardzo gwałtownych posunięć. Robiłbym to wszystko powoli i spokojnie, negocjując te działania także na szczeblu rynków finansowych. Oczywiście tutaj, moim zdaniem, władze muszą zademonstrować pewną stanowczość. Ale muszą też postępować w taki sposób, żeby nie niszczyć instytucji rynku finansowego".

Zacytowany fragment, a również pozostała część wypowiedzi Dudy należ y rozumieć jako : Nie mam zielonego pojęcia o tym, o co mnie pytacie. Niech inni zrobią tak, żeby było dobrze... Normalne ględzenie ignoranta, wycofującego się ze swych poprzednich bredni...:(
polska sprawiedliwość / 89.65.8.* / 2015-08-18 10:20
czemu Duda walczy o kredyty we frankach, a może też nabrał i chce sobie ulżyć?
Jakby był prezydentem wszystkich to by walczył też o tych co wzieli kredyty w złotówkach i muszą płacić dużo wyższe raty i oprocentowanie
A we frankach brali kredyty Ci , którzy mieli duże dochody i jak zwykle im się upiecze. Taka Polska rzeczywistość
kolli / 83.23.23.* / 2015-08-18 10:18
Nie zrobił - tylko powiedział.
Przed wyborami pada mnóstwo wypowiedzi.

Najnowsze wpisy