Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Kopacz nie ma wątpliwości, że to jej powinność

Pomoc dla frankowiczów. Kopacz nie ma wątpliwości, że to jej powinność

Wyświetlaj:
renta 600zl / 2015-08-05 22:17
nie mam watpliwosci ,ze powinnoscia pani kopacz jest odejscie od zlobu.
olek4 / 89.64.211.* / 2015-08-01 11:02
Najlepszą pomocą dla Frankowiczów byłoby zorganizowanie kursów dokształcających z matematyki w zakresie podstawowym.
Bez takiej podstawowej wiedzy w dalszym ciągu będą podejmować decyzje w ciemno. Powinni być świadomi tego, że po przewalutowaniu, jak wibor wróci do normy np. jak w 2008 r. to będą płacić miesięcznie więcej samych odsetek niż wynoszą ich obecne raty. Za kilka lat będą narzekać, że nabito ich w butelkę powtórnie przez przewalutowanie, bo nie byli świadomi jak wpływa wibor na ratę kredytu.
Takie kursy z podstaw matematyki przydałyby się także naszym politykom i ekonomistom.

Hasło ulżyć Frankowiczom jest bardzo moden, szczególnie w okresie przedwyborczym. Dlaczego nigdy nie było hasła ulżyć tym co zaciągnęli kredyty w złotówkach. Raty spłacane we frankach są jeszcze dalekie od maksymalnych rat spłacanych w złotówkach. Co z kredytami w innych walutach. Ci co wzięli w dolarach wcale nie mają lżej od Frankowiczów.

Dokształcenie społeczeństwa w zakresie podstawowym z matematyki dałoby najkorzystniejsze efekty.
Często się spotykałem z ofertami różnych kredytów na różnych promocjach, gdzie oferta wynosiła np. przy kredycie konsumpcyjnym 12%, a po przeliczeniu z rat wychodziło ponad 20 %, a nawet 30 %.
Niestety nikomu nie zależy na tym, by społeczeństwo było bardziej świadome. Łatwiej się steruje masą podatną na sugestie.
Ala 60 / 83.21.71.* / 2015-07-26 16:02
Ależ naprawdę mądra ta interwencja Państwa ,że jednym frankowiczom sie pomaga a innych którzy mają takie same kredyty się gnoi - to nie rzadna pomoc. Pomoc w formie ustawy powinna objąć wszystkich którzy mają kredyty denominowane i indeksowane do franka, bo inaczej to nie ma sensu. Tylko w ten sposób pozbędzie się ryzyka jakie niosą te kredyty. I powinno na tym zależeć nie tylko osobom zainteresowanym ale też Państwu .Nie wspomnę tu o dyskryminacji i lekceważeniu jednych frankowiczów kosztem drugich . To nadaje się do Trybunału Sprawiedliwości.
♣ / 89.71.18.* / 2015-07-26 12:57
Dlaczego pomagać frankowiczom, doskonale wiedzieli co robią. Ale żeby im pomóc to można zabrać emerytom,oni i tak przeznaczeni do kasacji (dzięki służbie zdrowia).
bo-win / 95.160.61.* / 2015-07-26 12:54
Kłamią w żywe oczy. Już pani Premier dziękujemy za pomoc. Pani ta już nam "frankowiczom" pomogła. Pomaga nas okradać przez banki każdego miesiąca. Ja jestem prostym, mało wykształconym człowiekiem. Miałem zaufanie do pracowników banku. Wziąłem kredyt jak mi radzono. Teraz już wiem, że zostałem perfidnie oszukany. Banki nic, powtarzam NIC NIE STRACĄ, a po prostu nie zarobią takich kroci jak się spodziewali. Pani Premier, czy to takie trudne do zrozumienia? Wystarczy trochę poczytać, a nie słuchać bełkotu bankowych lobbystów.
aruś / 89.73.116.* / 2015-07-26 12:50
Jak frankowiczom pomoze to ja też NAPISZE o pomoc...tez spłacam...Co mnie obchodzi ze oni nie moga spłacac??JAA PŁACILI za mieszkania za PÓŁ DARMO to było im dobrze???Po za tym komu łatwo spłącac???
bo-win / 95.160.61.* / 2015-07-26 13:04
Szanowny "arusiu" Tobie też wyprali lobbyści mózg. Zaden "frankowicz" nie chce ani złotówki pomocy od budżetu państwa. Chcą tylko by prawo było przestrzegane.
A gdybyś miał trudności ze zrozumieniem tego, to posłużę się reklamą o pożyczkach. Pożyczyłeś kasę na dom, to oddajesz kasę na dom plus odsetki. A frankowicze pożyczyli kasę na dom, to teraz muszą oddać kasę na DWA DOMY plus odsetki. PONIAŁ?
Pepcia / 195.3.169.* / 2015-07-26 22:52
Mogli brać w złotówkach i nie byłoby problemu. PONIAŁ?
Mnie tez proponowano franki i żałuje ze nie wzięłam, bo do dziś nadal byłabym do przodu porównujac marże złotówki i franka.
rama219 / 77.254.99.* / 2015-07-26 12:27
Ta kłamczucha i sługuska złodziei banksterskich niech już lepiej polskim kredytobiorcom nie pomaga i zamknie swojego kłamliwego ryja. Lobbystka banksterów kolejny raz chce ogołocić Polaków aby dosypać do złodziejskiego koryta banksterów, zwalając winę na oszukanych kredytobiorcow frankowych. Spadaj babolu razem z twoim wspólnikiem Tuskiem.
starakopaczka / 88.156.227.* / 2015-07-26 12:20
O je je je je jeje co się z tą kopaczką dzieje ze ją tak PiS leje jak w kaczy kuper!
ciulicakopaczka / 88.156.227.* / 2015-07-26 12:18
Wszyscy mamy już dość cioty oszustki Kopacz!
OBSERWATORR / 213.146.33.* / 2015-07-26 12:08
Analizując wpisy nasuwa się wiele wniosków , ale jeden jest niepodważalny. Lobbystom których wypowiedzi były i sa powszechnie publikowane udało sie doprowadzic do skłócenia społeczeństwa i osiągneli to co było ich podstawowym celem. Wypowiedzi krytyczne pochodza od osób nie znających problemu i to one są największym sprzymierzeńcem teorii ,, uknutej " przez lobbystów o zaciąganiu przez kredytobiorców kredytów frankowych. Zapewniam tych autorów , że banki udzielające wspomniane kredyty w większości nie posiadały nawet zezwoleń na obrót dewizami nie mówiąc już o posiadaniu takich środków. Wszystkie kredyty wypłacane były w polskich złotych i obwarowane obowiązkiem ich spłaty w frankach szwajcarskich. O tym , że na polskim rynku bankowym była to ,, absolutna nowość " i ,,zaskoczenie " nie muszę nikogo przekonywać. Została ona / ta nowość / wprowadzona na polski rynek przez filie banków krajów zachodnich i natychmiast poparta ,, przygniatającą " reklamą zachęcającą do korzystania z takiej formy kredytu . Do popularyzacji tej formy właczono znane osoby z kręgu ,, bankowości " by bardziej uwiarygodnić ten proceder. Bankowcy od zawsze wiedzieli , że waluta spłaty kapitału jest ,,najtrwalszą " walutą Świata i kwestią krótkiego czasu jest wzrost jej wartości w stosunku do wartosci złotówki , a więc silna przecena kwoty kapitału początkowego jaki był udziałem zaciąganego kredytu. Nim polskie władze nadzoru bankowego zorientowały się o tym w jaką ,, pułapkę" wprowadzano polskie społeczeństwo i polskich kredytobiorców lobbyści zdążyli już tak ,, ogłupić " większość społeczeństwa , że nawet władze polityczne w kraju były przekonane , iż kredytobiorcy naprawdę zaciagali swoje kredyty w frankach szwajcarskich. Dzisiaj próbuje się to zaniedbanie nadzoru bankowego naprawić , a dowodem na obawy uznania dziąłań za ,, przekręt " są ostatnie decyzje Sejmu , atakże decyzja szybkiego,, wyjścia " z naszego kraju i sprzedaży aktywów jednego z wiodących banków , posiadacza ogromnego portfela takich kredytów. Niebawem decyzja o sposobie rozwiązania problemu ,, podstępnych " kredytów zostanie rozwiązana przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu i bedzie ważny także dla polskich kredytobiorców. Wyjaśniając kwestię strat finansowych dla banków o których najgłośniej mówią lobbyści to jest ona FIKCJĄ opartą o liczby wynikające z PLANOWANYCH ZYSKÓW jakich spodziewali się bankowcy w kolejnych latach spłat wcześniej pobranych kredytów i SĄ ZAPRZECZENIEM DLA POPRAWNYCH ZASAD STOSOWANIA OBRACHUNKOWOŚCI BANKOWEJ.
moje zdanie / 176.111.238.* / 2015-07-26 12:04
Według Ewy Kopacz państwo powinno pomagać, ale nie polakom, tylko uchodźcom: dlatego ściągnęła 2 tysiące uchodźców i dała im darmowe mieszkania (my za mieszkania bierzemy ogromne kredyty) i dała im dożywotnie zasiłki każdemu po ok.2tysiące złotych, a nasze pensje są po 1200zł a emeryci dostają średnio tylko od 800zł do 1200zł. Fajna pomoc, nie ma co!!! Za to uważa że powinniśmy pracować do 67 lat, a pracy nie ma juz od wieku 50 lat bo to według pracodawcy niewydajny człowiek, i 67 latek pustaka ani zgrzewek napojów nie ponosi przez 12 godzin dziennie. Może Kopacz da radę i nam zaprezentuje przez 12 godzin nosić zgrzewki napojów tylko przez rok - oczywiście z niedzielami i świętami tak jak każdy pracujący w supermarkecie!!!
robert371 / 94.40.45.* / 2015-07-26 11:45
ta baba nie ma na niczym pojecia jest tak glupia ze rece opadaja tak samo glupia jak ta szydlo cala
hub290 / 83.28.46.* / 2015-07-26 11:45
A oni dalej swoje. Ciemnotę ludziom wciskają. W swojej miejscowości nie mam się nawet z kim piwa napić bo wszyscy koledzy za granicą siedzą.
Maryska586 / 178.235.122.* / 2015-07-26 11:43
A takim,co panstwo pozbawilo pracy,mieszkania i srodkow do zycia ,co panstwo ZAFUNDUJE I KOPACZOWA NA FINISZU, CZEGO NIE ZROBILA PRZEZ 8 LAT wraz ZE SWOIM PREZYDENTEM I PARTIA I TUSKIEM???!!!
OBLUDA,ZAKLAMANIE,FALSZ!!
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy