Forum Forum finansoweInne

Pomoc dla frankowiczów nie może odbijać się na sytuacji innych

Pomoc dla frankowiczów nie może odbijać się na sytuacji innych

Wyświetlaj:
bankierpolski93876 / 83.31.125.* / 2015-09-15 15:50

wszystko to na wyłączny koszt banków - taką pomoc frankowiczom chce zaproponować prezydent Andrzej Duda i PiS. Analitycy załamują ręce

obce banki chciałyby dalej drażyc kieszenie Polaków ale z tym bedzie koniec po objeciu rzadów pzrez PIS-to banki zapłaca za przewalutowanie kredytów bo zarobiły nieuczciwie-koniec kolosalnych transferów z Polski zagranice-przykłąd wypowiedzi przedstawiciela Deutsche Bank!
NIE głosujemy na PIS / 188.146.136.* / 2015-09-15 18:04
Święta naiwności !! PIs-da to pis-da tamto. Kto tuszował aferę SKOKÓW ?? W latach, w których porządził sobie pis kredyty we CHF były oferowane przez banki na potęgę i co ? Gdzie był wtedy PIS ? Pozdrawiam.
wederej / 78.28.15.* / 2015-09-15 15:48
Kłamstwo nr 1 – że są to „kredyty”.

To NIE SĄ kredyty. Obowiązująca w Rzeczpospolitej ustawa prawo bankowe (art. 69 pkt. 1) stanowi całkowicie jednoznacznie, że umowa kredytowa należy do kategorii umów nazwanych: „przez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel, a kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z niej na warunkach określonych w umowie, zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu”.

W świetle tego absolutnie podstawowego dla działalności kredytowej prawa, na kredytobiorcy ciąży obowiązek oddania bankowi wyłącznie kwoty odpowiadającej „wykorzystanemu kredytowi” wraz z odsetkami i prowizją. Sytuacja, w której kwota należna jest niemożliwa do określenia jest sprzeczna z istotą kredytu, a spłacany „kredyt” jest praktycznie niemożliwy do spłacenia, bo ciągle rośnie i dziś u wielu „kredytobiorców” naliczony dług stanowi dwukrotność, a czasem nawet trzykrotność pożyczonej kwoty znana jest z działalności przestępczej, a nie nadzorowanej przez państwo praktyki instytucji finansowych.
Jan586 / 89.72.212.* / 2015-09-15 15:45
Pomysł rozsądny i kłamstwem jest, że banki stracą. Banki jedynie nie uzyskają lichwiarskich dochodów kosztem frankowiczów. Nadużyciem jest propagowanie tezy, że ktoś będzie ponosił jakiekolwiek koszty. Nikt, powtarzam nikt nie dopłaci do frankowiczów. Większość z was z was pokończyło szkoły i zdało maturę.
Nieobojętny / 178.42.185.* / 2015-09-15 15:43
Jakie miliardy z budżetu ? Czy Węgry i inne kraje dokładały coś z budżetów ??.Nie mieszajcie już dalej banksterzy i oddajcie przekręcone nadwyżki. Co, boli bo znacząco może skrócić się zaplanowany czas golenia nabitych w wątpliwe kredyty . Nie uciekniecie tak jak nie zwinęliście się z iinych krajów , możecie prezesi mieć mniej do wypłaty - i bardzo dobrze bo wam się w glacach poprzewraca całkowicie - oderwanie od rzeczywistości . Poplecznicy wasi mieszający w narodzie również niech przestaną szczekać i skłócać nas . My nie chcemy żadnych pieniędzy z budżetu , chcemy natomiast rozliczenia nas zgodnie z naszym prawem a nie według widzi mi się korporacji zarządzających centralami banksterskimi . My jesteśmy u siebie i wymagamy stosowania prawa u nas obowiązującego -inne zgodnie z konstytucją jest stosowane nielegalnie. Bardzo dobrze , że nareszcie znalazł się człowiek występujący w obronie maluczkich a nie bandy złodziei jak to jeszcze niedawno było .
Andrzej856 / 91.230.8.* / 2015-09-15 15:42
A ja się na to nie zgadzam i proponuję referendum. Co na to PAD ?
emerytka jagna / 178.19.180.* / 2015-09-15 15:42
A okradać Polaków to można? Zwykłe naciąganie i przekręty.Niech banki oddadzą co ukradły nic im się nie stanie. W naszym kraju są dobre warunki tylko dla zagranicznych firm i bankow nie dla Polakow!!!!
Zuzia232 / 78.8.115.* / 2015-09-15 15:47
A gdzie w Polsce są polskie banki? Nasi rządzący już wszystko sprzedali i banki też, więc jest to wojna z wiatrakami.
weder./ / 78.28.15.* / 2015-09-15 15:38
ile teraz banki płaca za trolowanie w necie? podobno stawki poszły w gorę bo coraz więcej Polaków zaczyna rozumieć na czym polega przekręt na kredytach indeksowanych do franka i banki boja się że będą musiały oddać ponad 50 mld złotych które ukradły na wzroście kursu franka.
ckamm / 83.3.210.* / 2015-09-15 15:36
wspaniale!!w takim razie ja tez sobie przewalutuje z PLN na CHF, PO DZISIEJSZYM KURSIE I Z UJEMNYM LIBOREM!! Skoro wszyscy sobie pomagamy no to pięknie!! Dziekuje Nowy Prezydencie!!acha jeszcze proszę o zwrot tej roznicy z wyższej raty jaka placilem w zlotowkach . gdybym mial kredyt we frankach, placilbym o 30% nizsza rate na to samo mieszkanie!!Pan Prezydent chyba nie może tak oszukać, żeby jednym dac a innym nie, przecież to nie po chrzescijasku!!
emma45 / 178.19.180.* / 2015-09-15 15:44
No własnie LIBOR frankowy jest ujemny a bank ściąga 2,5% od kwoty kredytu
Anna887 / 176.120.127.* / 2015-09-15 15:41
nic nie rozumiesz człowieku ?! wyobraź sobie, że spłacasz, spłacasz i spłacasz a dług Ci rośnie ???? no, to ja tak mam we franku
aasa / 83.3.210.* / 2015-09-15 15:47
to ty nie rozumiesz mechanizmow rynkowych i ryzyka kursowego, dlatego powinni ci zabrać prawa wyborzcze i ubeswlasnowolnic bo nie umiesz podjąć decyzji...poza tym wzielas kredyt we frankach bo na PLN nie mialas zdolności...nie zdziwilo ci to ani trochę Ty bezmozgu?
Anna887 / 176.120.127.* / 2015-09-15 16:13
nie masz innych argumentów, że musisz kogoś obrażać?,- bezmozgu- nieładnie
a ryzyko walutowe brałam pod uwagę, Rekomendacja S wydana przez KNF mówiła o ryzyku 20 % i takie ryzyko brałam pod uwagę, a nie 100%
bzzzz / 150.254.210.* / 2015-09-16 10:50
A gdzie byliście jak kurs franka był bardzo niski i byliście "do przodu" w porównaniu z innymi kredytobiorcami ? Znam kilku frankowiczów, którzy mimo całej sytuacji zachowują się spokojnie - spłacają należności i nie oczekują od nikogo, a już na pewno nie od "prezydenta wszystkich Polaków" pomocy - bo wiedzieli na co się piszą - ale zawsze znajdą się cwaniaki, które będą uważać, że im się należy - PIS da to PIS da tamto - wierzcie dalej i głosujcie zamiast ruszyć 4 litery i wziąść sie do roboty.
Andrzej856 / 91.230.8.* / 2015-09-15 15:46
To Ty nic nie rozumiesz. Nie brałaś pod uwagę ryzyka walutowego kiedy podpisywałaś umowę ?
To są konsekwencje cwaniakowania.
Andrzej Gmsaxz / 46.171.182.* / 2015-09-15 15:35
Jak tylko słyszę, że budżet na tym straci (CIT od banków będzie niższy), to już widzę krętacza, bo z całą pewnością VAT od zakupów dokonywanych przez frankowiczów, którym pozostanie w kieszeni więcej kasy, co najmniej wyrówna te 'straty' budżetu. Banksterzy sponsorując tego typu artykuły powinni dać jakieś wytyczne, bo większość tych artykułów obraża ludzką inteligencję
ewka63 / 83.29.167.* / 2015-09-15 15:34
a kto mi pomoze tez mam kredyt tylko w złotych
Anna887 / 176.120.127.* / 2015-09-15 15:36
to ciesz się Ewka, bo kapitał do spłaty pewnie Ci już zmalał, a nam urósł 2- krotnie !!!
Jack1791 / 93.105.142.* / 2015-09-15 15:33
PiS chce, aby frankowicze mogli przewalutować się na złotówki i to po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu??? No to znaczy, że zaraz frankowicze znów wyjdą na ulice, bo do 2014 roku płacili raty niższe o kilkaset złotych niż ci, którzy brali kredyty w złotówkach, a teraz trzeba będzie to wyrównać. Tylko za co i jak? Bo chyba nie chodzi o to, aby tą różnicę pokrywali wszyscy, czyli m.in. ja, który nie miał zdolności kredytowej na kredyt we franku, nie był zdolny, aby płacić ratę w wysokości 1300 zł, ale miał zdolność na złotówki i ratę w wysokości 1922 zł? I ja mam się teraz dorzucać w jakiś sposób do tego, aby ten co wcześniej miał ratę niższą od mojej o 600 (!!!) złotych nadal płacił mniej? Tym bardziej, że frankowiczom raty już spadają, bo frank powoli idzie w dół. Zrób to Pan Panie Duda, a za chwilę "złotówkowicze" wyjdą na ulice - a tych jest więcej - o wiele więcej.
Zuzia232 / 78.8.115.* / 2015-09-15 15:29
To ja poprosze o przewalutowanie mojego kredytu w złotówkach na franki z tamtych lat, a później znowu przewalutowac na złotówki i wtedy będę płaciła o połowę mniejszą ratę niż teraz.
SKO / 94.197.120.* / 2015-09-16 11:55
Tzn. chcesz przewalutować po tamtej sumie a potem po takiej samej z powrotem? I dopiero będziesz zadowolona? Pogratulować sprytu!
kocham cię / 78.28.15.* / 2015-09-15 15:32
dopiero po takim przewalutowaniu zapłacisz tyle co powinnaś a nie 300% wartosci kredytu
burek / 88.85.123.* / 2015-09-15 15:27
Noo...jezeli to jest analityk mBanku to na pewno mowi prawde?? Jak Panstwo chce obciazyc banki I supermarkety to zaplacimy my wszyscy, a jak tylko podnosi VAT to zaplaci Sierotka Marysia.
wedkarz123 / 83.22.128.* / 2015-09-15 15:27
Wygląda na to, że sam ma kredyt we frankach, albo rodzina, a może sam prezes Jarosław K.
Dlaczego nie pomogą pielęgniarką, dlaczego nie pomogą tym na umowach śmieciowych, dlaczego nie pomogą bezrobotnym, dlaczego rodzicom zabierają dzieci, zamiast im pomóc.
Jak zwykle pomogą frankowiczą (a kto im kazał brać we frankach jak zarabiają w złotówkach?), górnikom - chyba się ich boją, ALE DLACZEGO DO CHOLERY MAMY SIĘ NA TO WSZYSCY SKŁADAĆ.
Jeśli już, to przewalutować kredyty złotówkowe na te we frankach i wtedy wszyscy dostaną równo. Proponuję też wszystkich zatrudnić w górnictwie - przy okazji zniknie magiczna liczba 67 do emerytury
wewer / 78.28.15.* / 2015-09-15 15:27
miałem kredyt w PLN i nie mam nic przeciwko aby żydowskie banki oddały przytulone pieniążki frankowiczom. to co zyskały na manipulacjach kursu walut muszą oddać.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: