Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Piechociński zawiedziony pomysłem ZBP

Pomoc dla frankowiczów. Piechociński zawiedziony pomysłem ZBP

Wyświetlaj:
Alicia / 46.205.68.* / 2015-05-28 18:52
Nie życzę sobie jakiejkolwiek pomocy ze strony rządu i instytucji gatunku wszelakiego, sama płacę swoje zobowiązania. Byłoby jednak miło, gdyby pomoc oferowano wszystkim, bez względu na zarobki, bo tak znowu dzieli się Polaków na lepszych i gorszych, tych, którym trzeba pomagać i tych, których się doi podatkami i odbieraniem prawa do ulg, aby wystarczyło na pomoc dla tych pierwszych.
trk / 78.9.154.* / 2015-05-28 18:49
I właśnie z tego powodu - wciskaniu kitu i dalszej próbie oszukiwania ludzi (i to wbrew pozorem nie tylko walutowych) - rząd i sąd(y) powinny nakazać przewalutowanie wszystkich kredytów walutowych po kursie z dnia wypłaty. Dodatkowo, wszelkie wpłaty powinny zostać przeliczone na złote po kursie z dnia wypłaty, ich suma odjęta od kwoty początkowej, a kredyt powinien stać się kredytem złotowym.
zxcvb219 / 31.61.140.* / 2015-05-28 20:01
Nie! Sądy powinny nakazac anulowanie wszystkich kredytow we frankach, zostawiajac prawo wlasnosci do nieruchomosci, na ktora zostal zaciagniety kredyt, kredytobiorcom, oraz zobowiazac banki do zwrotu wszystkich splaconych rat, wraz z odsetkami
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ugodowy / 109.232.30.* / 2015-05-28 23:52
ostatecznie mogę się zgodzić skoro tak nalegasz
N. / 185.56.173.* / 2015-05-28 18:52
Dokładnie. Można się zastanowić nad skorelowaniem rat po przewalutowaniu z kosztami kredytów w PLN w tym okresie, żeby kredytobiorcy w PLN nie czuli się oszukani.
antyhejt / 89.69.73.* / 2015-05-28 18:49
W sieci pojawił mocny wpis dziewczyny, która postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z byciem internetowym trollem na usługach banku. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że banki wynajmują agencje PR-owe, których zadaniem jest pilnowanie wpisów w internecie i odpowiednie ich lajkowanie lub komentowanie i hejtowanie jeśli zajdzie taka potrzeba.
Gra idzie nie o tysiące, nie nawet o miliony złotych. Gra idzie o miliardy złotych grabionych, lub zakontraktowanych już przez banki na najbliższe lata, przez które planują grabić swoich klientów. Słowo “grabić” nie jest pisane tu na wyrost. Grabież oznacza pobieranie od swoich klientów zawyżonych rat kredytowych naliczanych na podstawie zakazanych w Polsce prawem klauzul.
Powtórzmy, gdyż informacja ta w związku z prowadzoną na szeroką skalę kampanią dezinformacyjną, umyka szeregowemu obywatelowi: banki w umowach kredytowych ze swoimi klientami stosują zakazane prawem klauzule. Klauzula zakazana z mocy samego prawa nie obowiązuje klientów – tak jakby ją wygumkować z umowy. A jednak banki jej nie gumkują, bo sąd nie ma możliwości kształtowania treści umowy (może jedynie wskazać zakazany fragment, który klienta nie obowiązuje), a w Polsce nie ma takiej siły, żeby zmusiła bank do usunięcia z umowy wskazanej przez sąd zakazanej kalzuli.
Trudno się temu dziwić jeśli zważy się na to o czym mówił Minister Spraw Wewnętrznych – Państwo istnieje tylko teoretycznie. Nie ma mocy zmuszenia przestępcy do zaprzestania złodziejskiego procederu jeśli przestępca dysponuje odpowiednimi zasobami finansowymi i odpowiednimi środkami korumpowania urzędników, mediów jako beneficjentów reklamowego eldorado, oraz zwykłych obywateli. Tych ostatnich skorumpować jest stosunkowo najtrudniej, dlatego dla nich wynajmuje się internetowych trolli.
mno_1966 / 37.128.12.* / 2015-05-28 22:50
To ile ci płacą frankowicze za takie wpisy?
Pytam bo może bym wszedł w ten interes, a widzę że jesteś zorientowany.
rozgwiazda / 109.231.52.* / 2015-05-28 18:43
Dlaczego mam być poszkodowana tylko dlatego, że pomyślałam logicznie i przyszłościowo i wzięłam kredyt w PLN? Nie dość, że płacę wyższe raty z wyższym oprocentowaniem to jeszcze mam dokładać się do spłaty kredytu tym, którzy chcieli mniej płacić, a teraz żądają pomocy?
Logiczne jest, że kurs walutowy nigdy nie jest stały, a jeżeli jest na bardzo niskim poziomie to wkrótce pójdzie w górę. Ale to oczywiście wina banku bo kogo innego.
Kredyt we frankach był udzielany na dużo bardziej restrykcyjnych zasadach niż w pln, ciężej było go dostać. A mimo to ludzie chcieli go brać. Dlaczego? Bo oprocentowanie kilka razy niższe, a rata niższa o kilkaset złotych.
Przeliczając spłatę kredytu zaciągniętego w latach niskiego franka we frankach i złotówkach, frankowicze spłacili dużo mniej niż Ci którzy mieli w złotówkach.
Ale oczywiście wszystko to wina banków.
tutajmy / 83.11.11.* / 2015-05-28 19:52
Do nikogo nie masz się dokładać. Banki mają oddać część kosmicznych zysków, ot co. Frankowcom można by uchwalić wyrównanie do złotówkowych. A banki opodatkować, nie tyle od zysków co od transakcji i aktywów. Jak spadną ich akcje to tanio wykupić i mamy polonizację branży. Przydałoby się ponad połowa banków polskich.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mno_1966 / 37.128.12.* / 2015-05-28 22:54

Banki mają oddać część kosmicznych zysków,

Tylko dlaczego akurat wam?
Bo może lepiej niepełnosprawnym,rodzinom wielodzietnym czy sierotom?
Teresa654 / 159.205.132.* / 2015-05-29 14:15
W dacie brania kredytu mieli pełną świadomość , że cena franka może ulec podwyższeniu ale skusił ich fakt , że ten kredyt w stosnku do złotowego był zdecydowanie korzystniejszy , dlaczego teraz my wszyscy mamy dopłacać , bo tak się skończy. Trzeba było brać w złotówkach .
sdfr3444 / 95.108.71.* / 2015-05-29 14:54
Kto ci każe dopłacać. Zyski banków nie będą kosmiczne. To jest korzystne dla wszystkich. Więcej pieniędzy w gospodarce.
trk / 78.9.154.* / 2015-05-28 19:08
"kurs walutowy nigdy nie jest stały, a jeżeli jest na bardzo niskim poziomie to wkrótce pójdzie w górę" - a teraz jest jaki, wyjątkowo niski, średnio niski czy bardzo wysoki? Jak się to rozpoznaje?
"Kredyt we frankach był udzielany na dużo bardziej restrykcyjnych zasadach niż w pln, ciężej było go dostać" - no fascynująca teoria :-) skąd te rewelacje? niby, który bank łatwiej dawał złotowe niż walutowe? jakieś przykłady, dowody?
"frankowicze spłacili dużo mniej" - czyli ile mniej? masz jakieś wiarygodne wyliczenia?
Winą banków jest oszustwo polegające na nie kupowaniu franków od nikogo tylko udzielaniu kredytów w złotówkach i w niedozwolony sposób traktowaniu ich jak kredyty walutowe. Z tego właśnie powodu należy kredyty "walutowe" powinny zostać przewalutowane i stać się kredytami złotowymi.
rozgwiazda / 109.231.52.* / 2015-05-28 19:17
"Winą banków jest oszustwo polegające na nie kupowaniu franków od nikogo tylko udzielaniu kredytów w złotówkach i w niedozwolony sposób traktowaniu ich jak kredyty walutowe." - Skąd masz takie informacje? Masz na to dowody?
""frankowicze spłacili dużo mniej" - czyli ile mniej? masz jakieś wiarygodne wyliczenia?" - doświadczenie. Brałam kredyt w tym samym czasie ze znajomą z pracy. Przeliczając raty różnica kolosalna. Jest tego świadoma i nie ma pretensji do nikogo, że teraz rate ma wyższą.
N. / 185.56.173.* / 2015-05-28 19:47
No i fajnie ratę ma wyższą i sobie spokojnie będzie spłacać przez następne 20 lat. Tak? Tak.

A ja chcę spłacić kredyt i nie moge dlaczego, bo zaciągnąłem np. 500 000 PLN kapitału (kredytu), a musze teraz oddać jednorazowo po 5 latach 900 000 PLN KAPITAŁU. Nie chodzi o odsetki, raty, bo kończę kredyt. Chodzi o to, że w tym stanie prawnym kupuje garnek za 1000 zł, a mam oddać 1900 zł obok 500 zł, które juz zapłaciłem w ratach i odsetkach w nich zawartycha, czyli dodatkowo te 1900 zł obok rat i odsetek.

No bardziej łopatologicznie się tego chyba nie da wyjasnić, więc jak nie rozumiesz, że to narusza porządek prawny w tym kraju, to juz całkowicie Twoja "wina" :)
mno_1966 / 37.128.12.* / 2015-05-28 23:10
Jeśli zaciągnąłeś 500tysPLN to nie masz do oddania 900tysPLN-chyba że zadłużyłeś się w Providencie.
Jeśli natomiast pożyczyłeś 200tysCHF a oddałeś 50tysCHF to masz do oddania jeszcze 150tysCHF+bardzo małe(teraz ujemne)odsetki.
I jeśli będziesz się trzymał harmonogramu spłat, to po wyznaczonym okresie np.30 lat zadłużenie będzie ZERO.
No bardziej łopatologicznie się tego chyba nie da wyjasnić.
Staszek281 / 5.174.120.* / 2015-05-28 18:56
I dlatego aby tą fikcję zlikwidować należy postępować w ten sposób że przeliczyć franka na złotówki w chwili jego zaciągnięcia i zastosować
takie oprocentowanie jakie dotyczyło kredytobiorców w złotówkach. Oficjalnie banki twierdziły że ryzyko wzrostu wartości franka może wynieść do 20%.
dddddd / 91.189.219.* / 2015-05-28 18:53
Jak można pomoc dla innych określić własną szkodą ?!?!?!
To może WOŚP powinnaś oskarżyć, że jesteś poszkodowana bo nie pomogli akurat Tobie. Zawiść to niestety wielka przywara Polaków.
rozgwiazda / 109.231.52.* / 2015-05-28 19:07
Nie, ja po prostu biorę odpowiedzialność za własne decyzje, które podejmuje świadomie i z rozwagą.
Nie oczekuje określenia własnej szkody. Raczej mam wrażenie, że inni tego oczekują. Spłacam spokojnie kredyt, który zaciągnęłam i do nikogo nie mam pretensji.
N. / 185.56.173.* / 2015-05-28 19:12
Ja tez nie mam pretensji, ale nie będe nabijał kasy manipulantom z banków, spłacał 3 wartości domu i jeszcze jedno chcę bezpiecznego systemu finansowego bez lichwy.

A pisze to w imieniu tych, co nie są tak wspaniale rozważni i świadomi jak Ty, i którzy mają do tego prawo. A Tobie zycze (jesli masz kredyt w CHF), zebyś nie musiał nagle go spłącić, albo sprzedaz nieruchomości, bo nie zrobisz tego.
N. / 185.56.173.* / 2015-05-28 18:50
Kredyt w CHF był udzielany na bardziej restrykcyjnych warunkach???? Co Ty piszesz ty geniuszu analizy finansowej kursów walut? KIEDY??? Po fakcie. A przed wzrostem był narzędziem finansowania nieruchomości osobom, które nie miały zdolności w PLN.

Kto ci każe finansować cokolwiek???
Przecież na razie to frankowicze finansują miliardowe zyski banków, po ;prostu banki nie zarobia tyle lichwy. Nikt nie podniesie żadnych opłat, bo to wolny rynek i konkurencja.

A jak chcesz wiedzieć, to prawo polskie reguluje maksymalną wysokość odsetek, prowizji, więc trzeba trzymać lichwiarzy w ryzach.
rozgwiazda / 109.231.52.* / 2015-05-28 18:59
Ale czy to banki kazały brać kredyt we frankach? Czy to bank ustalał kurs walutowy i spowodował, że wzrósł?

Dla kredytów we frankach zostało wprowadzone zerowe oprocentowanie, dlaczego dla złotówek nie obniżą?

Przelicz spłatę kredytu we frankach i złotówkach zaciągnięty w czasie niskiego franka. Zobaczysz jak duża jest różnica w spłatach i to nie na korzyść pln.

Teraz owszem płacą wyższe raty, ale wcześniej przez kilka lat płacili kilkaset pln miesięcznie mniej od osoby, która miała kredyt w pln.
N. / 185.56.173.* / 2015-05-28 19:08
No przecież właśnie o tym mówimy. Frankowcy chcą przeliczenia kredytu po kursie z dnia zaciągnięcia po to, aby NIE WZRASTAŁA WARTOŚĆ KAPITAŁU - K A P I T A Ł U.
Odsetki mogą być od dnia wzięcia kredytu przeliczone po stopach dla PLN i wtedy będa spłacać tyle, co ci, co zaciągnęli kredyt w PLN.

A co do tego, że nikt im nie kazał. A ktoś kazał starszym ludziom lokowac pieniądze w Amber Gold, inwestować w poliso-lokaty (moze słyszałeś o tym), piramidy finansowe itd. CZY TO znaczy, że mamy to tolerowac w naszym kraju? Nie to ma być państwo prawa, bezpieczne w każdym aspekcie (takze w sektorze finansowym)dla jego obywateli.

I nie zepsują tego lobbysci, czy jak tu się pisze trolle, które wypisuja bzdury.
Grzegorz1112 / 95.49.179.* / 2015-05-28 18:36
A ja żądam żebyś odpowiadał SAM za WŁASNE decyzje. Jak bank będą pomagać frankocwaniakom to podniosą opłaty również innym klientom. NIE ZAMIERZAM PŁACIĆ ZA CUDZE BŁĘDY!!!!
N. / 185.56.173.* / 2015-05-28 18:45
Jakie cudze błędy?? To jest lichwa w czystej postaci, albo coś gorszego, bo spowodowali, że spłaca się 2-3 razy więcej kapitału, nie odsetek, a kapitału. Poza tym toi są kredyty denominowane do wartości franka, czyli ściema. Czysta wirtualna księgowość - sciema na maksa. ROZUMIESZ?
NIe? No właśnie.

W państwie prawa instytucje nie mogą doić bez umiaru społeczeństwo i wyprowadzać pieniadze za granicę do swoich właścicieli.

Nie zgadzasz się? A zgadzasz się, żeby nie było prawa konsumenckiego, żeby kodeksu cywilnego, karnego itp? Prawo ma chronić społeczeństwo.
rozgwiazda / 109.231.52.* / 2015-05-28 18:49
Czy to Bank podniósł kurs franka?
Dlaczego frankowiczom można obniżyć oprocentowanie do zera a złotówkowiczom nie?
Kredyt w CHF - oprocentowanie 0-0,8%;
kredyt w PLN - oprocentowanie 3-4,5%.
Mi też jest ciężko spłacać kredyt, dlaczego dla mnie też nie obniżą? Bo nie jestem skąpa i chciwa? Było myśleć.
N. / 185.56.173.* / 2015-05-28 19:20
To niech nie obniżają oprocentowania kredytów w CHF, tylko je przewalutowią i przelicza odsetki do kredytów w PLN. Proste? Proste.

I jeszcze jedno mi nie jest cięzko spłacać, więc nie pisz że Tobie "też".Bank nie będzie mnie okradał. A co do Twojego myslenia, to mam wątpliwości...
Lidzia740 / 217.99.76.* / 2015-05-28 18:33
Niech się frankowicze wypchają.....tylko BOGACI brali kredyty we frankach na mieszkania. Mam 1500 netto na cały miesiąc i nawet w złotówkach bałabym się wziąć kredyt.....WIDZIAŁY GAŁY CO PODPISYWAŁY - waluta obca zawsze miała wahania.....
bedziegood / 87.206.86.* / 2015-05-28 21:31
Trolom podziękowaliśmy. Jak możesz w lustro spojrzeć. Żal nam Cię.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
N. / 185.56.173.* / 2015-05-28 19:21
"Waluta obca zawsze miała wahania" - bosz...
quest734 / 77.65.53.* / 2015-05-28 18:47
I mieszkasz z mamusia...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xxx123424 / 95.215.23.* / 2015-05-28 18:26
Felga ze szczerego złota w aucie za parę mln zł musi być, a ktoś musi to sfinansować...
romek700 / 84.10.8.* / 2015-05-28 18:24
Bieńkowska chyba jednak trafnie oceniła piechocińskiego
alina to ja / 87.166.55.* / 2015-05-28 18:07
Państwo bawi się z nami w kotka i myszkę i mając mnie ,nas za idiotów to narusza moją godność, moje dobro osobiste.Banki mają płacić za wrobienie nas w to bagno,choćby miały bankrutować.Tego żądam.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rozgwiazda / 109.231.52.* / 2015-05-28 18:37
"Banki mają płacić za wrobienie nas w to bagno,choćby miały bankrutować" - czy bank kazał Ci wziąć kredyt we frankach czy sam tego chciałeś/aś bo rata była niższa o ponad 700zł?! Dodam, że sama też posiadam kredyt hipoteczny.
krzysiek333 / 37.7.62.* / 2015-05-28 18:27
Kto cie wrobil ,Bank bil cie zebys wzial kredyt frankowy,blagal na kolanach ,czywzioles franki zeby smiac sie z frajerow ktorzy wzieli zlotowki i placili cezkie odsetki, gdzie twoj honor
Sebs / 188.252.18.* / 2015-05-28 20:19
Tak się składa, że w 2005 roku nie miałem (razem z żoną)zdolności kredytowej w złotówkach, we franku oczywiście nie było problemu, żeby nie było miałem ponad 50% wkładu własnego na zakup mieszkania, pożyczaliśmy 68500 zł , spłacam kredyt 10 lat. Na dzień dzisiejszy, mam do oddania ponad 90 tyś zł. Nie chcę od nikogo pomocy jeśli chodzi o spłatę rat, ale też nie chcę się obudzić za pół roku i stanąć przed koniecznością szybkiej sprzedaży mieszkania,bo wartość pozostałego do spłacenia kredytu, przekracza jego wartość. I to jest lichwa.
santos / 88.156.128.* / 2015-05-28 18:50
jesteście bankowymi trolami!!! :) zawistni ludzie zwani polaczkami!!! do kościoła na kolanach!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rozgwiazda / 109.231.52.* / 2015-05-28 19:04
Jestem osobą, która ma kredyt hipoteczny w złotówkach :)
N. / 185.56.173.* / 2015-05-28 19:29
oraz niedowartościowanym i zawistnym... popieram santos.

Miałem kredyt w PLN zmieniłem na CHF (nigdy się nie smiałem z nikogo), ale to zawistnych troli cieszy.

Może jak Twój sąsiad śmiał się z Ciebie to wybij mu szybę, albo przebij oponę w samochodzie. Głupie?
No własnie głupie, jak Twoje wypociny.
wyborca665 / 213.17.139.* / 2015-05-28 18:06
On nie zawiedziony propozycją zbp, a przegraną która zaświeciła po pierwszych wyborach. Jakiś honor, czy tylko koryto i oby nie oderwali. Szkoda słów i czasu. Daj Pan spokój, miej odrobinę godziwości. Od jesieni nie ma cię.
rutut / 83.11.11.* / 2015-05-28 17:38
Przecież od banków nie wyjdzie ŻADNA sensowna propozycja jak tylko ściemnianie, udawanie "pomocy" lub skok na państwową kasę. To trzeba przeprowadzić (odfrankowienie) wbrew bankom, przymusowo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Yah / 213.158.218.* / 2015-05-28 17:41
Ta niby pomoc banków to kolejna pożyczka na której znów zarobią ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy