Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Prezydencki projekt ustawy ma trafić do KNF

Pomoc dla frankowiczów. Prezydencki projekt ustawy ma trafić do KNF

Wyświetlaj:
MARIANEK/65 / 89.231.80.* / 2016-01-15 21:15
Panie Prezydencie, znów nowy projekt - coś to wygląda na kolejną wrzutkę do ... Sejmy i niech sobie Sejm robi co chce i kiedy chce, a może w ogóle nie będzie chciał!? To już nie Pańska głowa - Pan projekty do Sejmu złożył, reszta to ,,,,,,, - jednak myślę, że za surowo Pana oceniam.
Dlatego, mimo wszystko czekamy na sfinalizowanie sztandarowej obietnicy Pana Prezydenta i Pani Premier /PIS/ również tj. PRZYWRÓCENIA WIEKU EMERYTALNEGO 65/60. Przecież ta ustawa jest już od ponad miesiąca w Sejmie i po 1-pym czytaniu - mimo, że taki projekt był czytany z Narodem już od ponad pół roku.
Tak więc Panie Prezydencie wykonajcie chociaż tą jedną obietnicę do końca - w kampaniach wyborczych było to .... takie łatwe do zrobienia. Czekamy na PRZYWRÓCENIE WIEKU EMERYTALNEGO - OBIECYWALIŚCIE - MY POTRAFIMY ROZLICZYĆ.
glaca14 / 91.210.12.* / 2016-01-15 21:11
a co mnie interesują frankowicze, płcili tyle lat mniej i było ok, a teraz problem- DUDEK- SZYDŁEK- KACZUCHCHCHCHCHCHCHCHCHCHCYHC- WYPIE........Ć
alojzy moll / 5.172.239.* / 2016-01-15 20:55
90 % "frankowiczów" to LEMINGI ,więc niech im POmoże rudy donek z bandą !!!
prorok485 / 81.190.97.* / 2016-01-15 20:41
A kto zaplaci za moj kredyt jak bralem w Euro? Przeciez Euro poszlo do gory o ponad 50 gr do kursy po jakim bralem kredyt. Jezeli dawac to wszystkim sprawiedliwie, a nie tylko jednym. W d... mam taki kraj co daje jednym, a drugim kaze za nich placic. Trzeba bylo myslec zanim bralo sie kredyt, a bieda nabrala kasy na mieszkania na ktore nigdy nie bylo ich stac i teraz z reka w nocniku sie obudzili. Dajcie tez tym co maja kredyt w dolarach, przeciez dolar tez podskoczyl o ponad 1zl. Jeszcze Pan D. was zalatwi ta stala rata :) Tylko juz wtedy nie wychodzcie na ulice plakac. Trzeba miec jaja i brac to na klate, a nie wylewac zale wszedzie jak wam to zle.
Frankowicz / 213.25.129.* / 2016-01-15 20:35
Wszyscy tylko krzyczą i krzyczą ale nikt nie widzi, że największy przekręt dopiero nas czeka. Brałem kredyt w 2008 r po 2,2538 i miałem do wyboru 2400zł raty we frankach lub 3200 zł w złotówkach. Przekręt polega na tym, że banki napchały na rynek tanich kredytów we frankach, stopniowo podwyższano sztucznie kurs aż do 5 zł w 2015 r. Niektórych to dobiło i zaczeli płakać, więc nasz kochany rząd pocieszy nas i pozwoli nam restrukturyzować kredyt i w moim przypadku kurs przewalutowania miałby być ok 2,7 zł. Czyli doili nas przez 7 lat i celowo storzyli sytuację abyśmy zdesperowani sami poprosili o przewalutowanie na gorszych warunkach niż z dnia podpisania umowy kredytowej. Średnio biorąc kredyt na ok 30 lat to mamy dopiero ok 1/4 kredytu spłaconego (w większości to odsetki nie kapitał). Wychodzi na to że 3/4 kredytu (a tak naprawdę ok 85%) sami chcemy spłacać drożej w moim przypadku o 0,45 zł na jednym franku. Ja chyba zagram wabank i zostanę przy franku. Za rok max 3 lata frank wróci do normalnego kursu czyli ok 2,00-2,50 zł. i dopiero zacznie się lament. Taki plan był rozpisany już wiele lat temu, ostatni manewr toczy się teraz, ludzie sami poproszą o wielki przekręt i to raz na zawsze bo przewalutowania nie będzie można cofnąć. Najgłośniej krzyczą nie ci co mają kredyty tylko ci którzy chcą siać panikę dla realizacji rozpisanego przekrętu.
romaN59 / 83.20.251.* / 2016-01-15 20:19
Czyli ich wydudal.Brawo jeszcze raz oddajcie na niego glos.
zxcvb421 / 95.49.62.* / 2016-01-15 20:11
Byłem w kasynie i straciłem milion bo zaryzykowałem że zarobię też dostanę zwrot kasy?
jan 550 / 80.62.117.* / 2016-01-15 20:59
Zapisz sie Do PIS to dostaniesz ha ha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
diabeł / 95.178.99.* / 2016-01-15 20:36
tak Tylko musisz zaryzykwać jeszcze raz
sett / 79.191.115.* / 2016-01-15 20:04
a jak ja brałem w dolarach USA tez się złapie czemu Frankowicze tylko dolar tez poszedł sporo w górę
zuza933 / 217.99.5.* / 2016-01-15 19:52
Rząd działa we własnym interesie ,należy zapytać ilu posłów jest zadłużona w kredytach w Frankach.Oni tworzą ustawę we własnym interesie a nie narodu.
st. / 89.76.82.* / 2016-01-15 20:06

Rząd działa we własnym interesie ,należy zapytać ilu posłów jest zadłużona w kredytach w Frankach.Oni tworzą ustawę we własnym interesie a nie narodu

Najbardziej zadłużoną partią w CHF jest pis,masz więc racje że zrobili to pod siebie,banda oszustów.
dkk / 89.68.241.* / 2016-01-15 19:43
Im się wydaje, że banki są głupie, przecież dla nich pracują ludzie co mają łeb nie od parady. Jeśli naprawdę rząd będzie usztywniał kredyty CHF, to będzie to najgorsze wyjście, ktoś musi różnice dofinansować czyli rząd(MY), a banki wiedząc że mają tak wypłacalnego klienta jakim jest rząd wywindują CHF na 6-7zł i wtedy dopiero naród będzie płakał. Ratuj się kto może.
Daniel801 / 94.254.198.* / 2016-01-15 21:30
Skad ty bierzesz takie fantazje?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zenek797 / 78.9.51.* / 2016-01-15 20:47
Proste niech Frankowicze jadą do Szwajcari pracować i zarabiać we frankach :) Importować wszystkich frankowiczów niech zarabiają w walucie w jakiej nabrali kredytów i PO sprawie skończy sie sztuczne napedzanie waluty:)
głos z Wielkopolski / 83.7.20.* / 2016-01-15 19:09
oszustwo jest oszustwem... nie nazywajmy tego pomocą - to jest po prostu naprawienie zła wyrządzonego ludziom przez system bankowy i system nadzoru bankowego... nie można tu dzielić ludzi na tych co mogą spłacać i tych co nie mogą spłacać... oszukani zostali wszyscy frankowicze
Gosia1200 / 5.102.64.* / 2016-01-15 19:55

oszukani zostali wszyscy frankowicze

frankowicze wiedzieli co robia i jakie maja ryzyko zaciagania takiego kredytu czemu nie wzieli z złotych odpowiedz prosta poniewaz mieliby wyzsza rate
marko0077 / 83.23.83.* / 2016-01-15 19:16
Frankowicze to w większości bogacze,którzy kupowali niekiedy kilka mieszkań , Jak dotąd śmiali się z kredytów złotówkowych ale teraz domagają się aby spłacać za nich-śmieszne.To sami cwaniacy i wpływowi ludzie więc dopną swego-zobaczycie -niebawem
anet 1976 / 89.186.28.* / 2016-01-16 10:01
rypnij sie w łeb debilu bogaci to Ci co ich stać kupić mieszkanie bez kredytu a nie Ci co chcą mieszkać na swoim a nie kątem u rodziców z dziećmi ,a potem odmawiaja dzieciom wszystkiego bo ich nie stać to ciężki wybór ,ale jeśli nazywasz cwaniakiem taką osobę która walczy o szczescie dla siebie i rodziny swojej to sam jesteś matołem
beton 823 / 78.131.205.* / 2016-01-15 20:06
Bogacze, bogacze kredytu na mieszkanie nie potrzebują. Cwaniacy? bo budowali/kupowali dla siebie i rodziny dom/mieszkania. Cwaniacy? bo jak szli do banku to bank mówił, że w zł to nie mają zdolności ale tu mamy taką lepszą umowę (banki promowały umowy denominowane)
pulpul / 89.75.39.* / 2016-01-15 19:05
Dlaczego p.prez. nie myślał takimi kategoriami przed wyborami. Prawdą jest, że" punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" ale nie powinno się to sprawdzać w przypadku kandydata na prezydenta, któremu się ufa, wierzy. Na tych hasłach populistycznych wyjechał pan na tron. Związali panu ręce,oczy czy uszy i podjął pan niezgodne z pana sumieniem rozwiązania? Żal, że tylu Polaków dało się nabrać na pana nic nie znaczące obietnice.Ja mam komfort,nie glosowałam na pana, bo wiedziałam, że to nie pana plan tylko tych którzy panem sterują. Widziałam w panu człowieka ulegającego wpływom innych, bez własnego zdania. Musiał pan głośno krzyczeć na spotkaniach z wyborcami by zakrzyczeć siebie.
Małopolanin / 83.7.20.* / 2016-01-15 19:03
nie można dzielić spłacających kredyt we frankach na tych "bogatszych" i "biedniejszych", nie o to chodzi... wszyscy zostali oszukani przez system bankowy a stwierdzenia pana Morawieckiego są bez sensu... oszukani zostali wszyscy frankowicze z powodu sztucznie zawyżonego kursu franka, banki zarobiły na tym od 2009 roku około 100 miliardów zł... stanowisko prezydenta Dudy zmierza w dobrym kierunku
Kazimierz G. / 83.7.20.* / 2016-01-15 18:29
kredyty we frankach musiały zostać naprawione gdyż nie mogło dłużej trwać oszukiwanie ludzi, o tym wszyscy wiedzieli, część złośliwie komentowała... dziś stało się, czas wybrany nieprzypadkowo, w rocznicę czarnego czwartku, który dobił frankowiczów... brawo prezydent Andrzej Duda za dotrzymanie słowa i podjęcie tematu a przy okazji podjęcie naprawy sytuacji na rynku bankowym jako takim bo swawola banków jest ogromna, czas to uporządkować
egon5555 / 31.7.41.* / 2016-01-15 17:46
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach cudownie nagle mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać tylko robiły wałki na przewalutowaniach (DEMINOWYWALI KREDYTY ZŁOTÓWKOWE NA FRANKI ) żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘĆ TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców jeżeli franek był przykładowo po 2,75zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 4,80 to bank dodatkowo zarabia 2.05 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... wszyscy frankowicze a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, gdy frank był po 2,75, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to zrozumieć i takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać z Budżetu Państwa ani tym bardziej z kieszeni Was i wszystkich innych obywateli Amen. A jeśli banksterzy świadomie wprowadzali ludzi w błąd narzucając wręcz kredyty w CHF bo "uświadamiali" kredytobiorców że w PLN nie mają szans dostać to powinni dostać DOŻYWOCIE tak dla przykładu, a banki w których pracowali poprzeliczć kredyty po cenie franka z dnia podpisania umowy i koniec kropka KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA I ZARAZEM OSTRZEŻENIEM dla innych cwaniaczków. A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - wręcz ma obowiązek - bo rząd powinien dbać o swoich wszystkich obywateli , którzy utrzymują cały kraj i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie już dawno z robili z tym porządek .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas nie można... inne zakazy i nakazy narzucają nam odgórnie nasi włodarze bo tak jest w UE, a tu nie można ???? a podobno jesteśmy w UE i mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , a nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód.....
bea22 / 37.152.19.* / 2016-01-15 21:07
szanowny panie dokładnie odwrotnie czyli mogłeś mieć zdolność w złotówkach we frankach nie wiem bo analizowałam obie opcje wzięłam złotówki frankowicze śmiali mi się w nos dlatego nie widzę powodu żeby za nich płacić każda średnio rozgarnięta istota bierze w tej wolucie w jakiej zarabia a teraz wieelki płacz
Franciszka / 91.206.244.* / 2016-01-15 22:09

szanowny panie dokładnie odwrotnie czyli mogłeś mieć zdolność w złotówkach we frankach nie wiem bo analizowałam obie opcje wzięłam złotówki frankowicze śmiali mi się w nos dlatego nie widzę powodu żeby za nich płacić każda średnio rozgarnięta istota bierze w tej wolucie w jakiej zarabia a teraz wieelki płacz

SZANOWNA PANI! Proszę nie pieprzyć głupot. Zdolność wyliczają analitycy finansowi, a nie Szanowne Panie z internetu. W owym czasie używano sobie znanych formuł "matematycznych", a raczej magicznych i wciskano pseudo kredyty w pseudo frankach kropka. Według tych "wyliczeń" nie mieliśmy z mężem zdolności kredytowej w zł, ale uwaga - bank łaskawie zgodził się na franki!!!!!! Psychologia proszę Pani. Kupno własnego mieszkania to była konieczność, a więc skoro inaczej się nie dało, a wszystkie nasze rozterki względem kursu waluty były skutecznie rozwiewane dziesiątkami wykresów, prognoz i zapewnień, że frank taki stabilny, tylko oczywiście libor się zmienia, to nie pozostało nam nic innego jak podpisanie umowy! Krzyczymy bo bankowe bezprawie w tym Państwie hula bez oporu!!! Chcę spłacać mój ukochany kredyt w uczciwych warunkach!!!!!!!!!! I o to walczymy.
KOKOS317 / 37.190.229.* / 2016-01-15 19:10
Dodam do tego pytanie: DLACZEGO KREDYTY HIPOTECZNE WE FRANKACH ZACZYNA SIĘ SPŁACAĆ OD ODSETEK, A KREDYT WŁAŚCIWY NA KOŃCU???? Czyżby celowy zabieg banksterki...?
dr44 / 31.11.181.* / 2016-01-15 18:25
tylko te PLN co dostawał deweloper i te same PLN jako kredyt w CHF na koncie dłużnika był inaczej oprocentowany niż PLN wypłacane i denominowane w PLN!!!!! inne odsetki!!!! :)))))))) tzw wałek to na tych co w tamtych latach przepłacali kredyty w PLN!
niedoszły kredytobiorca / 46.113.73.* / 2016-01-15 18:10
Jeśli Ci powiedziano,że nie masz zdolności kredytowej w zł. a w innej walucie ją masz to już powinno być dla Ciebie sygnałem,że jest tu coś nie tak. Trzeba myśleć jak się zadłużasz na tak długi okres,a jak decyduje chęć:dają to biorę, tak się to kończy.

Najnowsze wpisy