Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Prezydencki projekt ustawy ma trafić do KNF

Pomoc dla frankowiczów. Prezydencki projekt ustawy ma trafić do KNF

Wyświetlaj:
pytia / 188.146.73.* / 2016-01-15 13:34
Wiem jedno.Rozdawnictwo nigdy nie będzie dobrą metodą.Ciemny lud za to zapłaci,jak ceny wszystkiego poszybują w górę.
zsdg / 94.254.147.* / 2016-01-15 13:34
no to teraz jestesmy najbardziej antysemickim narodem na świecie!!!! hehehe kiedy wezwanie na dywanik do Merkelówy która broni interesów izraela w zamian za holokaust
sternik / 83.31.195.* / 2016-01-15 13:33
do frankowiczów-biorąc kredyt we frankach na co liczyliście?,że to się będzie bardziej oplacać(i słusznie,kazdy by tak chciał)a ryzyko?jakby nie bylo tego zamieszania to byloby O.K. jak sie po...ło to larum i co ?jeśli banki pokryją cześć strat to mało?reszte maja dołozyć normalni ludzie którzy nic współnego z bankami nie mieli i nie mają?Prezydent nie jest zakladnikiem frankowiczów owszem moze pomóc presją na banki i wesprzeć częścia strat ale ryzyko ryzykiem.Pytanko retoryczne? a kto na dobra sprawę miał DOSTĘP DO TEGO KREDYTU? i KTO tak bardzo namawiał czy nie Petru?
grzesiek697 / 188.33.162.* / 2016-01-15 13:33
To może niech obniżą kredyty dla ZŁOTÓWKOWICZÓW, bo co to za sprawiedliwość?? Frankowicze biorąc kredyt wiedzieli o ryzyku, a teraz Rząd ma ich ratować a kto pomoże zwykłym kredytobiorcom??
Pracownik na zlecenie POLAK / 62.244.135.* / 2016-01-15 13:33
A coście myśleli że Jak PO pozwoliło to teraz Ja kredytobiorca złotówkowy będę dokładał do tego frankowego interesu i cała reszta ludzi których nawet nie stać na kredyt. Myśleli że są tacy cwani bardziej niż reszta narodu ,niby te pożyczki powinno się w tamtym czasie wpłacić na wysoki procent do AMBER GOLD to by się samo spłaciło.
ola713 / 77.255.44.* / 2016-01-15 13:32
Dać wam po milion złotych to będziecie ujadać że nie macie gdzie położyć ?
bankierr / 87.99.108.* / 2016-01-15 13:32
To dobry dzień dla frankowiczów. Prezydent RP dotrzymał słowa i pomoże zadłużonym obywatelom. Nie chciały tego zrobić PO i PSL, jęczały i mataczyły banki, ale to naprawdę się dzieje, gratuluję.
Lewak / 94.254.192.* / 2016-01-15 13:38
A ja nie chce zeby z moich podatkow dotowac frankowiczow.Ja mam 40/lat i sobie wynajmuje wychodzi mi 1000 pln mniej niz bym splacal kredyt.I nastepny plus-jak mi sie znudzi to sobie wynajme inne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
euzebio25 / 2016-01-15 13:32
pomysł: "przeniesienie własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu", na zachodzie i USA to jest NORMA, wszędzie przy upadłym kredycie, który był przeznaczony na zakup nieruchomości, po oddaniu tej nieruchomości NIE MA nic do spłaty. Polska to republika bananowa gdzie po zajęciu wszystkiego co masz spłacasz jeszcze kilkaset tyś długów mimo że nie masz już tego na co pożyczyłeś. To jest właśnie ryzyko banku i dlatego banki na zachodzie robią co mogą żeby dogadywać się z klientem bo jak nie to odzyskują nieruchomość, z której trzeba odzyskać pieniądze. WSZYSTKIE kredyty powinne być tak zabezpieczone, od 100 lat to jest NORMA, może wkońcu zagraniczne banki przestaną dyma* Polaków i warto wyprostować trochę system bankowy. U siebie w krajach te banki tak właśnie działają i napewno zaskoczone nie będą, oddajesz nieruchomość (zabezpieczenie hipoteczne) = ZERO długu, i jesteś wolny i nawet nie musisz ogłaszać upadłości ogólnej.
Jangosa / 79.184.115.* / 2016-01-15 13:32
Jak nie dawać na CHF to i MDM zlikwidować oraz wszelkie zasiłki. Co mina zrzedła cwaniaki?!
frrraannkk / 77.253.202.* / 2016-01-15 14:04
zgadzam się jeszcze dodać RNS
komornik-realista / 37.47.158.* / 2016-01-15 13:31
Była, jest i będzie obowiązywać zasada....bierz kredyt w walucie w której zarabiasz. Wtedy dziura w portfelu obywatela będzie znacznie mniejsza.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qaz721 / 83.243.109.* / 2016-01-15 13:36
A jak zaufania do Panstwa BRAK, bo taki przyslowiowy Kurski moze wejsc na prezesa NBP i wywindowac WIBOR do 20%?
zu&za / 188.146.73.* / 2016-01-15 13:29
Pięknie.Rąbnąć emerytów i rencistów,zamknąć im usta paroma groszami jednorazowo,a dać bogatym.To tak jak wspomagać finansowo uchodżców,szczególnie tych w wieku 18-30 lat.
antonek / 46.223.0.* / 2016-01-15 13:29
Taaak. Polaczki cwaniaczki. Jak bylo taniej to smiali sie z innych. Jak zmienil sie kurs to nagle leca po kase do panstwa. Kazdy biorac kredyt byl uprzedzony o ryzyku i teraz powinien sam ponosic koszty. PIS nazywa sie partia prawicowa ale to co robia to czysty socjalizm.
Labavi / 89.230.217.* / 2016-01-15 14:12
Lizanie du..y księżom i propagowanie jedynie słusznego "patriotyzmu" w wykonaniu PiS.. to jeszcze nie jest prawica. PiS poza tym że tacy święci są i hasełka patriotyczne wykrzykują, to z prawicą nie mają praktycznie nic wspólnego, lewicowa partia, jak mało która... nawet SLD nie jest taką lewicą jaką w sprawach gospodarczych jest PiS... to przypomina NSDAP.. też podobny program miała.. połączenia prawicowych poglądów dotyczących narodowości i lewicowych gospodarczo. Dlatego jeśli zwolennicy PiSu nazywają NSDAP partią lewicową, powinni tak samo nazywać PiS.. bo schemat światopoglądowy i gospodarczy jest prawie identyczny. Cóż, ale ludzie w końcu przejrzą na oczy... niech PiS rządzi tą kadencję... niech rządzi i następną... to ich ludzie w końcu powieszą... bo na razie skutków tych rządów jeszcze nie odczuwamy... to przyjdzie z czasem. Kreatywna księgowość niejakiego Rostowskiego to będzie pikuś w porównaniu z tym co zechce zrobić gdy przyjdzie do układania kolejnego budżetu minister finansów w rządzie PiS. Obym się mylił... ale to czas pokaże jak będzie naprawdę. Ja temu rządowi (jak i każdemu innemu) życzę jak najlepszych rządów dla ogółu obywateli.. dla polskiej gospodarki... I by w końcu ludzie zaczęli żyć normalnie.. bez liczenia każdej złotówki.. i zastanawianiu się co zakupić.. czy bardziej potrzebne leki czy jedzenie.. Pracowałem i mieszkałem pewien czas w Niemczech (wynajmowałem sam mieszkanie) Nie pracowałem jako nie wiadomo jaki biznesmen czy ktoś taki... ale zwykły robol nie żaden fachowiec.. warunki mieszkaniowe fajne (duży pokój, niewielka kuchnia, łazienka ubikacja osobno i niewielki przedpokój) Wyposażone mieszkanie było nieźle.. czyste, bez grzyba, płytki i panele. Opłata za wynajem i zużycie.. plus na życie... praca 6 dni w tygodniu po 8-9 godzin.. Stać mnie było na wynajem + opłaty, na rozrywkę na mieście i na to by jeszcze odłożyć coś sobie.. Czy pracownik magazynu w Polsce może sobie pozwolić na to by odłożyć 200zł miesięcznie (chodząc 2-3 razy w miesiącu gdzieś do klubu i wydając cześć pieniędzy z 2000zł brutto - to i tak jest zawyżone to co napisałem, bo mało który szeregowy pracownik tyle zarobi) mając wynajete mieszkanie (albo własne) i robiąc opłatę i kupując jedzenie? ja z miesięcznej wypłaty (nie szastając kasą ale i specjalnie nie oszczędzając) odkładałem 200 do 300 euro miesięcznie.... nie przeliczam na złotówki bo nie ma sensu.. zarabiałem i wydawałem w euro.. ale w ciągu roku pracy tam, zaoszczędziłem sobie 3400 euro. Kto zarabiając w Polsce 2000zł brutto, w przeciągu roku zaoszczędzi sobie 3400zł? Ja zarabiałem 2000eu brutto i 3400 eu zaoszczędziłem, bez problemu... gdybym nie chodził na jakieś imprezy, nie palił... to zapewne byłoby tego więcej.
tapir / 79.188.26.* / 2016-01-15 13:29
Dewizowcy otrzymują pomoc.A co z obligatariuszami banków.W szczególności z obligatariuszami Getin Banku. Ciężary nakładane na banki powodują zagrożenie dla ich płynności a co za tym idzie zagrożenie dla obligatariuszy.
portobello bell / 195.94.214.* / 2016-01-15 13:45
Zapytaj co GB zrobił z tłustymi odsetkami przez lata? Powinno wystarczyć i dla kredytobiorców, banku i akcjonariuszy.
krywion / 94.207.121.* / 2016-01-15 13:35
nie porownuj skali problemu. Ile jest rodzin frankowiczow, chcacych miec wlasne M dla zaspokojenia podstawowych potrzeb mieszkaniowych a ile ludzi, ktorzy chcieli dorobic na akcjach? Tu chodzi o cos wiecej

Zaraz odezwa sie biedni pokrzywdzeni cinkciarze;)
jolla / 89.77.104.* / 2016-01-15 13:28
kupiłam akcje na giełdzie, jak zarobię to moje, a jak stracę to będzie ustawa żeby wrócić do stanu wyjściowego? tzn sprawiedliwego? a co z graniem w lotto? jeśli nawet kombinuje się coś przy tych kredytach, to frankowcy powinni ponieść koszt ryzyka, bo gdyby frank nie zdrożał byliby do przodu! czy to byłby "kurs sprawiedliwy" w stosunku do kredytobiorców w PLN?
eveddd / 78.8.158.* / 2016-01-15 13:28
zgniły kompromis, jakieś wyjatki, skomplikowane obliczenia dająe bankm pole do manipulacji, do bani z takim projektem

Najnowsze wpisy