Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Prezydencki projekt ustawy ma trafić do KNF

Pomoc dla frankowiczów. Prezydencki projekt ustawy ma trafić do KNF

Wyświetlaj:
enina1234 / 46.113.58.* / 2016-01-15 17:44
pomoc dla frankowiczów...
zal mi - nie ukrywam ludzi, którzy wpadli w petle zadłużeń lokalowych z tyt.kredytów.Zastanawiam się jednak, jak wyglądałaby sytuacja, jakby kurs franka wpłynął na korzystniejsze warunki spłaty, niż pozostali "złotówkarze" Czy frankowicze podzieliliby się zyskiem.czy w domowych pieleszach swiętowaliby zwycięstwo swojej madrości nad glupota innych. To może Państwo zajmie się tymi, którzy swoje środki zainwestowali za namowa bakowców w fundusze - polisy ubezpieczeniowe i tez przez sytuacje na rynku walutowym potracili wszystko...kto im pomoże albo poglaszcze po główce.Paranoja .Tu jest brak równości i demokracji, przecież wszyscy przy zawieraniu umów byli dorośli.Frankowicze chcieli być cwansi a sprawa się rypła.I kto za to beknie?...latwo pokrzyczeć i demonstrować, a co z pozostałym społeczeństwem, niepełnosprawnymi, bezdomnymi, zyjącymi na granicy ubóstwa....ci nie pokrzycza, bo albo sa chorzy albo nie maja na bilet.
-------227 / 83.8.222.* / 2016-01-15 19:01

pomoc dla frankowiczów...
zal mi - nie ukrywam ludzi, którzy wpadli w petle zadłużeń lokalowych z tyt.kredytów.Zastanawiam się jednak, jak wyglądałaby sytuacja, jakby kurs franka wpłynął na korzystniejsze warunki spłaty, niż pozostali "złotówkarze" Czy frankowicze podzieliliby się zyskiem.czy w domowych pieleszach swiętowaliby zwycięstwo swojej madrości nad glupota innych. To może Państwo zajmie się tymi, którzy swoje środki zainwestowali za namowa bakowców w fundusze - polisy ubezpieczeniowe i tez przez sytuacje na rynku walutowym potracili wszystko...kto im pomoże albo poglaszcze po główce.Paranoja .Tu jest brak równości i demokracji, przecież wszyscy przy zawieraniu umów byli dorośli.Frankowicze chcieli być cwansi a sprawa się rypła.I kto za to beknie?...latwo pokrzyczeć i demonstrować, a co z pozostałym społeczeństwem, niepełnosprawnymi, bezdomnymi, zyjącymi na granicy ubóstwa....ci nie pokrzycza, bo albo sa chorzy albo nie maja na bilet.


ja też mam kredyt we frankach moze nie tak wielki bo wziełem go przed bumem mieszkaniowym ale jest i tego nie zmienie! nie cwaniakowałem w banku,chodziło mi o wziecie kredytu jakiegokolwiek i w jakiejkolwiek walucie bo życie zmusiło mnie do zakupy mieszkania.po przeanalizowaniu przez bank dochodów od razu odrzucono kredyt złotówkowy-brak zdolności kredytowej! pozostały tylko kredyty walutowe. pracownicy banku robili wykresy,symulacje i wyszło na to że we franku najstabilniej i najlepiej. ale to nie był kredyt w tej walucie tylko denominowany do franka.bank juz na samym początku już sobie zaksięgował że tyle i tyle na mnie zarobi a im wiekszy kurs tym mają wiekszy zysk. to nie moja wina że pracując w PL nie moge wziąć kredytu w złotówkach tylko w walucie.pokażcie mi taki kraj na świecie który oferuje takie rozwiązania swoim obywatelom!!!!
aaasssiiiiaaa / 185.24.201.* / 2016-01-15 21:12
Proste, jak nie masz zdolności to nie bierz kredytu.
hrabia51 / 5.60.35.* / 2016-01-15 18:23
Równość i demokracja? Hasło jest piękne,tylko czy prawdziwe?. Wziąłem 200tys.,spłaciłem 200tys i mam do spłacenia 200tys.Czy chcesz coś?. RÓWNOŚĆ i DEMOKRACJA- patrząc na początek niby to samo ale czy na pewno????????
j46 / 194.126.238.* / 2016-01-15 17:39
Brawo Duda. Dotrzymał obietnicy. Będę na niego znowu głosował. Jest jakiś jasny element wśród złodziei polityków ...
Mariusz 2016 / 77.254.63.* / 2016-01-15 20:36
Ale z ciebie NAIWNIAK, przecież ta propozycja ustawy to czysta ściema. USTAWA TRAFI DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO, a trybunał za 3 lata ją rozpatrzy (bo musi rozpatrywać sprawy według kolejności ich wpłynięcia, a kilkadziesiąt jest zaległych), a Duda będzie czysty wobec wyborców, powie, że spełnił obietnice, tylko PO ją zaskarżyła.
robertson / 109.231.12.* / 2016-01-15 17:38
Chciałem w złotówkach ale mi go nie dali (brak zdolności), więc wziąłem we frankach, bo już miałem. Nie płacze z tego powodu że franek wzrósł o 80 %. Mieszkam we własnym M, niedużym,ciasnym. Ok banku puki co. Dlaczego tak wyżywacie się na ludziach?! Litr ropy w hurcie kosztuje 0.77 zł a ile płacicie?! To jest przekręt.
mwhfdhfdsj / 78.28.6.* / 2016-01-15 17:25
Biedna Cichopek dostanie wreszcie kasę.
asasas / 5.172.233.* / 2016-01-15 17:21
Nie wiem czy, ale jeżeli frankowicze chcieli pozostałe im saldo frankowe przeliczyć na złotówki po starym kursie i nie uwzględniać tego że jednak przez kilka lat płacili mniej to przesadzali. A tak to odkręcenie całościowe denominacji,.
masius / 37.248.254.* / 2016-01-15 17:19
A co to znaczy Frankowicz? Baran który dał się naciągnąć i powinni płacić 10 razy więcej, ja mam kredyt w złotówkach dlatego, że mieszkam w Polsce a nie w Szwajcari
R... / 46.232.130.* / 2016-01-15 17:37
Baran to jesteś TY bo czytać i liczyć nie umiesz. Jestem Frankowicz, co miesiąc płacę ratę frankową która w przeliczeniu na złotówki jest o 20% niższa od twojej złotówkowej. Ucz się, czytaj i kup Baranie kalkulator! Bo zawsze będziesz dojną krową.
Sdftw / 78.9.80.* / 2016-01-16 22:47
To czemu płaczesz
?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Eggzorcystka / 178.37.132.* / 2016-01-15 17:09
Kiedy w końcu zamkną buzie wszyscy, którzy wzięli kredyt we frankach ??? Ten jazgot brzmi już za długo. Jak mieli korzyści, to naśmiewali się z ludzi z kredytem złotówkowym. Proponowali nr kartonu pod mostem. Pamiętam !!! Szlag mnie trafia, teraz muszą więcej płacić...ale kto brał kredyt we frankach ?? Chytre debile i niech mi nikt nie tłumaczy, że nie miał innej możliwości. Przewalutowanie to i tak koło ratunkowe dla wielu naiwnych. Niech się cieszą, że mają taką możliwość i że cena franka nie wynosi 10 zł
devill / 93.105.188.* / 2016-01-15 17:31
Debil to z ciebie, nad czym trzeba ubolewać. Jak ktoś miał wybór mieszkać w kartonie albo brać kredyt we frankach, bo banki tylko taką zdolność wyliczały to co miał zrobić ?? Mieszkać za dziećmi pod mostem, czy godzić się na kredyt ? Znam wielu "frankowiczów" i nie ma wśród nich żadnego, który by chciał od państwa jakichkolwiek pieniędzy, a tym bardziej od chytrych "złotówkowiczów. Chcą tylko ukrócenia banksterskiej lichwy.
Eggzorcystka / 178.37.132.* / 2016-01-15 20:31
Powtarzasz jakieś brednie, ja też miałam propozycję, wręcz naciski pana z banku, że nie ma innej opcji, że nie mam zdolności kredytowej w złotówkach . Odwiedziłam kilka banków i znalazł się kredyt złotówkowy. Starzy ludzie wciąż mówili, że kredyt bierze się w walucie w której się zarabia. Jak widać mieli rację. Czasem warto posłuchać mądrego )))))
czp / 89.228.104.* / 2016-01-15 17:23
I dalej się z ciebie naśmiewają. Słyszysz ten rechot? Wyluzuj koleś bo ci żyłka pęknie. Oni są pikuś przy tych co nas kroją codziennie. I jak widzisz kroić będą dalej, bo wyborcze obietnice spełnić trzeba a nie każdy na nich zyska. Spójrz na sąsiada z trójką dzieci, który miesięcznie wyciąga 20 koła. Dołożysz mu jeszcze miesięcznie 1000zł. Obok jest sąsiad frankowicz z jednym dzieckiem w kawalerce, który dostanie figę bo ma dochód ponad 800zł na osobę. Ile mu dołożysz tak naprawdę miesięcznie? Po co więc toczysz pianę. A jeśli masz ją toczyć to nie w tę stronę.
Eggzorcystka / 178.37.132.* / 2016-01-15 20:33
Teraz ja się śmieję, ale żal mi naiwnych chciwych ludzi i tyle.
lBolek / 89.64.210.* / 2016-01-15 16:58
Wystarczyłoby na początek, żeby banki oddały to co wyłudziły na bandyckich spreadach przy uruchomieniu is spłacie.
or / 83.10.165.* / 2016-01-15 18:22
a to akurat jest w projekcie prezydenta niezależnie od przewalutowania kazdy zyska te kilka pprocent z kwoty bazowej kredytu obliczając róznice pomiędzy kursem waluty naliczonym przez banka kursem nbp - niezaleznie od waluty - ja mam w euro niewielki kredyt i nie mam zamiaru go przewalutowac bo poki co i prowizja i stopa procentowa powoduje iż mimo 10 % wzrost eurou to kredyt duzo tańszy ale myśle że zmniejszy mi się dzieki temu kwota bazy kredytu o jakieś 5-6 %. Zasadniczo wszyscy walutowcy w kraju zyskaja ok 5% po przeliczeniu spreadu - co przy 300mld takich kredytów oznacza zmniejszenie aktywów banków o 15 mld jedną ustawą.
RR291 / 31.178.23.* / 2016-01-15 16:55
Kiedy podwyżka zasiłku pielęgnacyjnego dla niepełnosprawnych?
Brak waloryzacji świadczenia od wielu lat.
lBolek / 89.64.210.* / 2016-01-15 16:50
U mnie sprawiedliwy kurs wynosi 4,49 PLN/CHF ! Dziękuję Panie prezydencie! Nie jestem rozczarowany bo tego po PiS się spodziewałem. Inne obietnicę zostaną spełnione tak samo, żeby dostać 500 zł na dziecko trzeba będzie zapłacić 700 zł podatków więcej, żeby przejść na emeryturę odłożyć sobie na nią itd. A frajerzy cieszą się, że PiS spełnia obietnice.
aaa992 / 212.182.86.* / 2016-01-15 16:49
A jak to się ma dla frankowiczów ze starego portfela???? ja się pytam????
asfsdf / 94.254.147.* / 2016-01-15 16:43
czy moze mi ktoś potwiedzić bez emocji że jest różnica między "stratą" a "niezrealizowanym przyszłym zyskiem". To tak jakbym zaplanował sobie korzyści z jakiejś umowy wieloletniej a potem ktoś tę umowę by zerwał i czy to można nazwać stratą ? tym bardziej na początku jej trwania.
lBolek / 89.64.210.* / 2016-01-15 16:56
Jeśli nie dasz się okraść złodziejowi to ten podniesie wrzask, że przez twój opór poniósł straty!
lBolek / 89.64.210.* / 2016-01-15 16:52
Lepiej! Jeśli nie dasz się okraść złodziejowi na ulicy to będzie mógł cię oskarżyć, przez twój opór poniósł straty!
78965 / 89.67.39.* / 2016-01-15 16:42
Niech nam też umorzą odsetki od kredytów!!!!! Oni wiedzieli co podpisują i się na wszystko godzili, a teraz mają pretensje do innych ale nie do siebie bo nie przeczytali tego co podpisują ale się na wszystko zgadzali teraz niech płacz a i płacą.
s12345 / 31.178.173.* / 2016-01-15 16:41
no to ładnie Skarb Państwa (czyli my wszyscy) dorzucimy niewielkiej części społeczeństwa... i żeby nie było, że to klienci banków.... bo to budżet zapłaci, gdyż art. 13 projektu mówi wprost, że koszt umorzenia Bank będzie mógł odliczyć od kwoty (nawet nie od podstawy opodatkowania) nowego podatku od instytucji finansowych aż do całkowitego odliczenia.....oraz oczywiście mniejsze wpływy z CIT od banków...
trupek / 77.253.233.* / 2016-01-15 16:51
Oczywiście, że mniejsze będą wpływy z CIT od banku, bo mniejsze będą dochody z tytułu udzielonych kredytów. To chyba logiczne.
To tak jakby szef obniżył ci wynagrodzenie, a ktoś by powiedział, że podatnicy będą teraz poszkodowani przez Ciebie, bo zmaleje podatek odprowadzony od twojego zarobku....

Najnowsze wpisy