Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Rząd chce pomagać najbiedniejszym

Pomoc dla frankowiczów. Rząd chce pomagać najbiedniejszym

Wyświetlaj:
zwykłyRP / 78.9.102.* / 2016-01-12 12:51
No to już wiadomo do czego miedzy innymi potrzebna była PiS-owi blokada Trybunału Konstytucyjnego. Ustawa o pomocy kredytobiorcom walutowym w takiej formie może podlegać zaskarżeniu w sprawie jej niezgodności z konstytucją pod kątem nierówności wobec prawa obywateli dotkniętych tym samą sytuacją prawno-ekonomiczną tj. kredytem walutowym. Jeśli jednak ustawa w takim kształcie przejdzie to PiS zyska grono zagorzałych przeciwników liczące dobrze ponad milion osób ( bo każdy kredytobiorca = 3 - 4 osoby rodziny ).
Ustawa powinna być powszechnie dostępna dla każdego, a inną sprawą powinna być dowolność skorzystania z niej. Każdy powinien mieć wybór - albo zostaje przy kredycie walutowym czy idzie w złotówki.
A może być tak, że w przypadku masowego skorzystania ludzi z tej ustawy wartość waluty szwajcarskiej zacznie znacząco spadać bo skończy się popyt na nią tych co dzięki niej spłacali kredyty. W tym przypadku po pewnym okresie być może okaże się, że ci co pozostaną przy walucie nagle zyskają na tym, a ich kwoty zadłużenia spadną do poziomu znacznie bardziej korzystnego niż przy kredycie złotowym po przewalutowaniu. Jak będzie w rzeczywistości zależy od rządzących, kształtu ustawy i od tego czy Chiny polecą w kryzys.
gt941 / 5.172.247.* / 2016-01-13 01:22
to czy frank spadnie czy wzrosnie zalezy od zmowy bankow

w koncu zacznimy zwalczac lichwe i lichwiarzy
bo sa jak szarancza
kika841 / 193.43.144.* / 2016-01-12 12:47
ciekawa polityka rządu.
To może ja albo mąż przestaniemy pracować, wówczas dochód spadnie, dostaniemy 500 zł na dziecko extra i jeszcze będziemy mogli liczyć na pomoc w spłacie kredytu we frankach.
To jakieś szaleństwo. Dlaczego rodziny które starają się wiązać koniec z końcem, są dyskryminowane. Łatwiej i lepiej być aspołecznym i mówić na około że "mi się to należy" od państwa
ad am / 86.7.135.* / 2016-01-12 12:46
kolejny podział w jednej grupie nikomu nie pomoże, pomagać trzeba umieć. chodzi o to, żeby bankom przykrócić lichwiarski zysk z tych kredytów, a ludziom pomóc związać koniec z końcem. do tego nie trzeba być wykształconym morawieckim, a wystarczy logika i pragmatyzm leppera.
gośka1060 / 77.106.146.* / 2016-01-12 12:22
Kazmirz a co Ty masz do bab z targowiska?może jakieś kompleksy się odzywają.Ja również nie mam żadnego kredytu ale rozczaruję Cię nie jestem z targowiska tylko pracuję w banku i doskonale wiem jak to wszystko wygląda w przeciwieństwie do Ciebie.Ja nie znam żadnego frankowicza który się naśmiewał ze złociarzy a trochę ich poznałam a skoro Ty takich znasz to widać jakimi ludzmi się otaczasz, to są celowo rozsyłane plotki o tym naśmiewaniu aby teraz dopiekać frankowiczom ale Polak potrafi dopiec drugiemu Polakowi tak jak Ty Kazmirz to robisz.pozdrawiam frankowiczów i innych kredytobiorców.
Norbi445 / 91.199.250.* / 2016-01-12 11:57

Możliwość przewalutowania kredytu z franków na złotówki na korzystnych warunkach, uzyskałyby tylko te osoby, którym rata kredytu pochłania na przykład połowę pensji.

A to, że biorąc kredyt zabezpieczyłem się przed zbyt wysoką ratą poprzez długi okres kredytu (na 40 lat) i teraz mam lżej (moja rata to ok 35% pensji) ma mnie zdyskwalifikować od takiej pomocy. takie kredyty to były oszustwa. Dostałem PLN.
kaml1 / 83.14.73.* / 2016-01-12 11:35
Tak właśnie kończy się pomoc dla obywatela jak do rządu bierze się byłego bankowca. PiS - jakie prawo jaka sprawiedliwość!!!!!!!!
Bulba878 / 89.250.198.* / 2016-01-12 11:30
Wzięliśmy z żoną kredyt na kupno mieszkania dla syna. Syn nie miał wówczas wymaganej "zdolności kredytowej". Wielkość kredytu 390 tys. złotych, wtedy było to trochę ponad 180 tys. franków. Dużo, bo to ceny warszawskie. Okres spłaty 20 lat. Do chwili obecnej spłaciliśmy 60 tys. franków. Zostało do spłaty 120 tys. franków, czyli obecnie ok. 480 tys. złotych. Okres spłaty o 1/3 krótszy. Dobrze, że syn już pracuje i jakoś w trójkę dajemy radę. Ostatnia rata 3700 zł. Niestety nie przekracza to 50% moich i żony dochodów. Czyli tym samym nie załapiemy się na pomoc proponowaną przez rząd. Głosowaliśmy na PIS i Prezydenta Dudę. I co? I jajco! Zbliżamy się z żoną do wieku emerytalnego i zamiast odkładać na starość tuczymy banki. Bo przecież banki nie mogą stracić. Zmierzamy do modelu z PRL-u: "najlepiej nic nie mieć, bo wtedy Państwo pomoże".
kazmirz / 176.109.166.* / 2016-01-12 11:07
Goska wypowiadasz sie jak baba na targowisku. Ja nie mam i nie mialem zadnych kredytow ale doskonale pamietam czasy jak frankowicze nabijali sie ze zlociarzy jacy to oni frajerzy i bezmozgowcy bo brali kredyty w zlotych. Karta nie swinia po polnocy sie zmienia. POZDRAWIAM wszystkich kredytobiorcow.
zwykłyRP / 78.9.102.* / 2016-01-12 13:50
Bzdury opowiadasz i tyle. 90 % wziętych kredytów "frankowych" wynikało z tego, banki tak skalkulowały zdolności kredytowe dla kredytów złotówkowych i frankowych, że na te pierwsze stać było naprawdę dobrze zarabiających, a pozostałym ( którzy bądź co bądź również jednak musieli się wykazać dochodami większymi niż większość pozostałego społeczeństwa ) pozostały tylko "franki" bez możliwości jakiegokolwiek wyboru ( o przepraszam mieli wybór - mieszkać nadal katem u rodziców lub na sublokatorce i zapomnieć o tworzeniu swojej rodziny ). I tak dziwnie się złożyło, iż wśród najzamożniejszych "frankowiczów" prym wiedli nawet bankowcy, którzy sprytnie i po cichu, gdy tylko z rynków zaczęły napływać niepokojące przesłanki - w sumie dostępne tylko dla wtajemniczonych - i kiedy nadarzyła się okazja, przewalutowali swe kredyty na złotówkowe. Oburzające jest to, że w tym samym momencie ci sami bankowcy nadal namawiali i udzielali tysięcy kredytów walutowych zwykłym ludziom, którzy nie mając specjalistycznej wiedzy finansowej nie mogli przewidzieć, że w ciągu kilku lat stanie się coś czego nie było w ciągu ostatnich kilkudziesięciu, czyli deprecjacji naszej waluty wobec franka o ponad 100 % !
Więc zanim zaczniesz obrażać innych zastanów się czy oby masz rację w tym co piszesz.
!@# / 217.153.72.* / 2016-01-12 11:40
Twoje twierdzenie jak to frankowicze śmiali się ze złotówkowiczów ma tyle wspólnego z prawdą co słynny cytat: "wszystkie Ryśki to porządne chłopy". Tak na prawdę chodzi tu o co innego: "dziel i rządź" oraz licz zyski z frajerów co trzymają i pożyczają z banków pieniądze.
Dr. Killer / 82.15.103.* / 2016-01-12 11:03
Rząd popłynie jak frankowiczów oszuka. To ja musiałem za granicę wyjechać żeby dać radę spłacać a teraz planujecie żebym nie podlegał wymianie jak za dużo będę zarabiał ? CHYBA WAS POJE....O . MAM ZMARNOWANE ŻYCIE A PASOŻYTY MAJĄ MEGA WYPŁATY W TAK "BIEDNYCH BANKACH " . Tylko z jednej mojej osoby mają na tym przekręcie 300 tyś złotych dodatkowo i ja mam to im zapłacić ??? Takiego wała .
Anilking / 91.185.184.* / 2016-01-12 11:59
trzeba było nie brac kredytu debilu a nie żebrać o pomoc
karsosman / 213.222.196.* / 2016-01-12 11:27
Było myśleć co się robi. Nikt Ci nie kazał brać kredytu. Trzeb a być odpowiedzialny za siebie.
myslący / 195.245.224.* / 2016-01-12 10:56
hahaha. ciekawe. Czyli warto przepisać kredyt na nie pracującą żonę, wtedy dostanie pomoc.
gośka1060 / 77.106.146.* / 2016-01-12 10:51
do ''przeciwnika''-jesteś typowym zazdrośnikiem którego zżera zawiść i nie mającego zielonego pojęcia o kredytach we frankach.nikt z frankowiczów nie widział na oczy franka tylko kredyt dostał w złotówkach ,to był kant na którym wzbogaciły się banki a państwo na to pozwoliło,jeśli masz coś wartościowego w tej głowie to pomyśl zanim napiszesz ale wątpię że masz tam rozum bo zazdrość Ci go wyżarła.ciesz się dalej a Ja poczekam aż wykręcą Cię w złotówkach.
przeciwnik / 77.114.127.* / 2016-01-12 10:42
i znowu wraca temat pomocy frankowiczom, szanowni frankowiczowie, nie należy się Wam pomoc, doskonale wiedzieliście co oznacza kredyt w obcej walucie i zmienny kurs, nie udawajcie teraz wielce pokrzywdzonych i zgrywania głupków, ja wziąłem kredyt w złotówkach, było mi ciężko ale nikt mi nie pomógł a jeszcze na dodatek frankowiczowie śmiali mi się w twarz, że jadą na wakacje za granicę a ja muszę siedzieć bo byłem naiwny, teraz to ja śmieję się z Was i powiem dosadnie, ŻADNEJ POMOCY DLA FRANKOWICZÓW!!!
Norbi445 / 91.199.250.* / 2016-01-12 12:02
Jak brałem kredyt (po 2zł) każdy bank gwarantował mi, że frank nie pójdzie wyżej jak 3 zł. A jest po 4 zł. I to jest oszustwo.
Wdzięczni bankowcy pożytecznemu idiocie / 217.153.72.* / 2016-01-12 10:59
Banki są ci bardzo wdzięczne za ten wpis i wyceniają go na 50 groszy. Niestety w związku z nim nie zamierzają ani tobie ani innym obniżać kosztów kredytu, prowizji, ubezpieczeń itd. Nie zamierzają też podnieść oprocentowania na lokatach ale dziękują za zaangażowanie i pomoc.
PS. Przeciwniku - zbliża się rata kredytu, jak się spóźnisz to puszczą cię z torbami do 10-tego pokolenia i ten wpis ani rząd ci nie pomoże. To ile jeszcze takich wpisów musisz wkleić żeby starczyło na ratę?
frank 1111 / 83.15.123.* / 2016-01-12 10:23
Jestem Mateusz Frank. Ja też dostanę wsparcie ?
AWSR / 83.30.254.* / 2016-01-12 10:19
Już PIS pomógł frankowiczom. Dzięki ich działaniom od objęcia władzy kurs franka wzrósł z 3,89 do 4,02 dzisiaj. DZIĘKUJEMY ZA POMOC. DAJECIE RADĘ
hej1000 / 95.50.48.* / 2016-01-12 10:18
co to za sprawiedliwość? tak być nie może!!!!!!!

Najnowsze wpisy