Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Rząd chce pomagać najbiedniejszym

Pomoc dla frankowiczów. Rząd chce pomagać najbiedniejszym

Wyświetlaj:
look_look / 87.204.157.* / 2016-01-12 09:19
Dlaczego zawsze pomaga się tym najbiedniejszym?

Efekt jest taki, że nie opłaca się im wyjść z poziomu biedy.
U mnie w firmie jedna osoba odmówiła podwyżki (!), bo wypadłaby z jakiejś pomocy alimentacyjnej.
To jest chore...
proste pytanie / 159.205.231.* / 2016-01-12 09:16
PiS głosił że banki oszukały ludzi i PiS pomoże im po wyborach. Na tym zbiły spory kapitał wyborczy. Rozumiem z wypowiedzi Pana Morawieckiego że oszukały tylko najbiedniejszych ? Bardzie zamożnych nie oszukały ? Czy nie uważałem na lekcjach logiki i coś mnie ominęło ?
Jangos / 83.25.112.* / 2016-01-12 09:11
Won wieśniaki, tylko dla tego na was głosowałem!
dzsgvdfv / 94.254.146.* / 2016-01-12 09:06
hej frankowiczu pomysl sobie ze w miare jak bedziesz coraz wiecej zarabiał to bank bedzie również zwiekszal twoja rate przez wszystkie lata np dzis rata wynosi 950 złotych a twoje zarobki 2000 za kilka lat podjąłeś 2 etat by latwiej splacac kredyt i zarabiasz 4000 tys a kurs franka o dziwo znow wzrósł i w twoim przypadku to rata 1950 zł czy twój wysiłek do zwiekszenia zarobków był wart jak i tak żyd ci znów polowe zabrał a ty nie dostaniesz pomocy mimo ze twoja rata wrosła 2x ale to nie przekracza polowy zarobkow zebys zaliczyl sie do pomocy
jozef999 / 158.75.35.* / 2016-01-12 10:31
I to jest fakt. Kredyt wziąłem, bo zdarzyła się okazja. Kupiłem mieszkanie na początku bańki (w 2006), kilka miesięcy później ceny wzrosły drastycznie (a CHF spadł). Zarabiałem z żoną mało, a rata w CHF wyglądała zachęcająco...wiedzieliśmy o ryzyku, ale nie przypuszczaliśmy, że CHF może urosnąć o 100% w tak cywilizowanym kraju, który tak się rozwija (tak mówili politycy). Wziąłem 220 tys PLN kredytu w CHF te 9 lat temu, po tym czasie przeliczając na dziś spłaciłem (uśredniony kurs z 9 lat) 50-60 tys, a zostało mi na dziś 280 tys PLN. Rata wzrosła na szczęście tylko o te 30% ale to zasługa niskich stóp procentowych. Co nie zmienia faktu, że obecnie zarabiam dużo lepiej, a perspektywy spłaty tego kredytu są bardzo dyskusyjne, bo nawet jeżeli będę nadpłacał to CHF poprzez swój wzrost ciągle będzie mi dokładał kapitału do spłaty....Najchętniej sprzedałbym mieszkanie praktycznie tracąc kupę pieniędzy, patrząc że równie dobrze przez te 9 lat mogłem wynajmować i wyszłoby nawet na lepsze. A czego najbardziej mi szkoda, to to, że rządzący w tamtym czasie (2006) zachęcali do brania kredytów łącznie z CHF...było to przedstawione jako lek na problem mieszkaniowy...i jak głupi dałem się omamić.
liberał80 / 158.75.35.* / 2016-01-12 09:04
Cóż za inteligentny pomysł. Problemem nie są tylko raty! Nie o to chodzi! Kredyt w CHF wzięło coś ponad 500.000 rodzin. Myślę, że kazdy miał świadomość ryzyka kursowego. Ale czy tego, że CHF podrożeje praktycznie o 100%? Większość ludzi te kredyty spłaca, ale czy możecie sobie wyobrazić choć przez chwilę świadomość, że spłacasz kredyt od X lat i zamiast zmniejszania się kapitału masz go w tym momencie 50% czy 80% więcej niż w momencie kiedy brałeś kredyt? Jakie to daje perspektywy? To rodzi niepokój, frustrację i brak perspektywicznego myślenia. A w szczególności zamiast wydawac kasę, Ci ludzie będą finansować banki i będą budować poduszkę bezpieczeństwa na wypadek kryzysowych sytuacji. Więc te pieniądze nie trafią na rynek! Pan minister chce przewalutowywać tylko tym "najbiedniejszym". To co? Na tą resztę po prostu poczekamy jeszcze trochę jak CHF jeszcze wzrośnie albo jak skoczą stopy procentowe w Szwajcarii? Ale wtedy koszty takich operacji będą jeszcze większe! Nie jest w niczyim interesie aby 500.000 polskich rodzin udupić w długach...oby nie niespłacalnych, co patrząc na rzeczywistość, jest możliwe. A Frankowicze niech nie widzą nadzieji, jest po wyborach, kasy mało i już porozdawana na inne cele. Państwo nie pomoże, więc jak przyciśnie to pozostanie emigracja zarobkowa...oby było gdzie uciekać.
Neo500 / 89.174.141.* / 2016-01-12 09:34
Jeszcze parę miesięcy i nikt nas nie bedzie nigdzie chciał. Może w sumie o to chodziło w tej " dobrej zmianie", ktoś, kto nie na wyjścia akceptuje wszystko
Obywatel PL / 188.146.134.* / 2016-01-12 09:02
"intencją propozycji jest to, by nie narażać banków na nadmierne straty"
Czy przypadkiem Państwo Polskie nie powinno troszczyć się w pierwszej kolejności o swoich obywateli, a nie o kondycje finansową firm o nazwie BANK ... (w większości z kapitałem zagranicznym)?
Realista / 195.20.110.* / 2016-01-12 09:45
powinno...ale obecny rząd wybrał inną opcję...wprowadził podatek bankowy, który po pierwsze zapewni przychody budżetowe, które powinny pozwolić na spełnienie obietnic przedwyborczych, co powinno pomóc w utrzymaniu poparcia dla partii rządzącej. Frankowicze spadli na drugi tor i teraz nie są dla rządu priorytetem. Nie da się wprowadzić i podatku bankowego i ustawy dla Frankowiczów za jednym razem, gdyż koszty tych dwóch rozwiązań poważnie nadwyrężyłoby sektor bankowy, co zmniejszy akcje kredytową i spowolni wzrost gospodarczy. Także tak wyglądają realia...rząd w pierwszej kolejności zadbał o budżet, żeby mieć pieniądze na 500+
liberał80 / 158.75.35.* / 2016-01-12 09:07
Ale już ograbili banki nowym podatkiem...nie widzę szans na pomoc frankowiczom, oprócz cofnięcia wszystkich kredytów i przywrócenie ich do postaci PLN ze wszelkimi skutkami.
?567 / 217.153.72.* / 2016-01-12 09:29
Ograbili banki? Banki zapłacą podatek 0,44 proc od aktywów a frankowiczom, mimo wielu lat spłaty, zadłużenie wzrosło prawie o 100%. Jakie jest % trzymanych u nich pieniędzy? A ile życzą sobie za pożyczkę? Kto tu kogo grabi...
rozczarowana / 213.227.74.* / 2016-01-12 09:01
Znowu kolejna ustawa podzieli ludzi....teraz "biedniejsi frankowicze" i pozostali ktorzy spłacaja odmawiajac sobie wiele innych rzeczy....że nie wspomnę o tych co brali w innych walutach i też nie maja lekko.Czy w tym kraju nie da sie życ bez podziałów ludzi na lepszych i gorszych?
dzul / 89.69.233.* / 2016-01-12 08:47
Pomoc dla frankowiczów czyli obciążenie każdego uczciwego Polaka daniną na rzecz rzeszę ludzi, którzy w zamyśle mieli duży zarobek poprzez pobranie pożyczkę w Frankach Szwajcarskich. Gdyby im się udało, to czy by tak chętnie oddaliby osiągnięty zysk na rzecz potrzeb zwykłego Polaka? To dlaczego pazerność czyjąś ma być opłacane przez zwykły Polak bo to z naszych podatków pójdzie ta pomoc. A rząd jest od tego aby chronić naszych podatków a nie rozdawać bo komuś się interes nie udał.
vbvdfbv / 94.254.146.* / 2016-01-12 08:43
wg tej filozofiijezeli masz rate 700 a zarabiasz 3500 to twoje raty bank moze jeszcze podniesc 3x do np 2100 bo dopiero wtedy mozesz liczyc na pomoc .
moi222 / 31.172.187.* / 2016-01-12 08:33
Dla wiadomości szanownej redakcji a i pewnej głośnej grupy forumowiczów: ustawę nazwano "o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu i zmianie
niektórych innych ustaw" więc pisanie (mam wrażenie) świadome o POMOCY to ogromne nadużycie. Rozumiecie: przywrócenia równości stron
waldek8 / 31.61.137.* / 2016-01-12 08:31
To jakiś horror MORAWIECKI ZAŁATWIA SOBIE 500zł na dzieci , a co z wypłatami po 1000 zł
olo0147 / 178.212.146.* / 2016-01-12 08:09
No i proszę bankowy piesek już zaczyna ujadać. Tylko, że nikt nie chce pomocy, ale przestrzegania przepisów. Oszukani zostali wszyscy, którzy brali kredytu we frankach, a ten tutaj...... . Pani Prezesie Kaczyński, proszę postawić do pionu tego bankowego pieska na smyczy - od tego zależy Pana Autorytet.
jou / 78.88.197.* / 2016-01-12 08:08
Drodzy frankowicze czego wy oczekujecie - przecież wybory już były... teraz nie jesteście już potrzebni.
karbon / 83.8.235.* / 2016-01-12 08:01
Mocno jestem wzruszony troską o tzw. frankowiczów - nie , nie mam kredytu we frankach natomiast interesuje mnie kiedy w Polsce przestanie obowiązywać koniecznośc płacenia OC komunikacyjnego za pojazdy nie będące aktualnie w użytkowaniu ...!!! Czy wreszcie ktoś raczy zauważyć , że jest to zmuszanie ludzi do płacenia za coś NIEUZASADNIONEGO !!!!??? Jakże chętnie sięga sie po rozwiązania zachodnie gdzie ogranicza sie swobody które w Polsce były większe , natomiast wzorce zachodnie które ułatwiają życie są " niezauważane " i nie wprowadzane w Polsce !! Kto rządzi w Polsce i komu służy..!!??
ika618 / 93.211.152.* / 2016-01-12 10:55
Na razie bedzie Ci jeszcze lepiej:Tym razem po kieszeni kierowców chce uderzyć minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł. Chciałby on przywrócić tak zwany "podatek Religi". Ma obowiązywać od przyszłego roku i będzie nam doliczany do obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia OC – dowiedziało się radio RMF FM.Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić 6-procentową stawkę. - Myślimy o tym w ministerstwie, bo szukamy dodatkowych środków dla służby zdrowia, a to wydaje się dosyć naturalne źródło - przyznaje szef resortu zdrowia.
misiu1111 / 217.173.10.* / 2016-01-12 07:57
Kompletne bzdury,,,przeliczyć wszystko jak kredyty w złotówce i skończyć z oszustwem...i nikt tu nie ponosi kosztów....

Najnowsze wpisy