Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Senat odkręci poprawkę SLD? Polska i tak może narazić się na miliardowe roszczenia

Pomoc dla frankowiczów. Senat odkręci poprawkę SLD? Polska i tak może narazić się na miliardowe roszczenia

Wyświetlaj:
JAN PAJ / 80.249.4.* / 2015-08-08 09:13
Polityka to jedno wielkie kłamstwo!
Oszukaństwo , oszukaństwo i oszukaństwo!
POmoc "frankowiczom"?
A z jakiej racji? Nie czytali co POdpisywali?
Na początku transformacji posiadałem pełny wkład na mieszkanie. Trzeba (tak nam się wydawało na jego wybudowanie) tylko czekać. Posiadałem z pełnym wkładem książeczkę na Fiata 126 prrrry.
Przyszła transformacja ustrojowa. Przyszła nowa władza i okradli mnie ze wszystkich moich inwestycji.
Spółdzielnia bez mojej zgody pobrała kredyt na moje mieszkanie na procent +/_70%. A mój samochódz 11 mil starych zł. urósł do wartości 26 mil. starych zł. W tym czasie rozgrabiono Polskie zakłady. Sprzedając je za przysłowiową 1 zł. Tak wyglądały przekręty ex partii PO. Nazwiska polityków tu nie mają znaczenia , aczkolwiek są znane społeczeństwu. Tu chodzi o system zniszczenia narodu i państwa polskiego.
qwsa / 83.25.114.* / 2015-08-08 09:11
czyli co polaka w polsce mozna kopac ile wlezie a w polsce cheoni sie zagraniczny kapital to sie w glowie nie miesci
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-08-08 09:10
Gdzie był KNF w latach 2005-2008 oraz Urząd Ochrony Konsumentów !!!.

Politycy CHEŁPILI się wtedy wzrostami gospodarczymi wywołanymi takimi produktami jak:

1. Kredyty hipoteczne w CHF
2. Ubezpieczenia na Życie ze składkami regularnymi

Przecież Państwo zbierało podatki: od branży budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej i rynku kapitałowego !!!. Chyba tylko po to by żyło „wam” się lepiej !!!. Teraz chcecie PODATKIEM BANKOWYM pozyskać głosy „nieświadomych wyborców”. Dlaczego nikt z was nie zaproponuje rozwiązania lub złagodzenia tego problemu przy wykorzystaniu 15-25 mld USD z naszych, społeczeństwa pieniędzy zgromadzonych w NBP( łącznie 105 mld USD). Rozłożonych np. w pięcioletnim wehikule transferowym lub nawet ich przesuniętym w czasie rewersem, zabezpieczoną skutecznie inżynierią finansową i wypchaną na rynki zagraniczne. Nazwa produktowa „ DOBRY DOM POLSKA ”. Jeśli jako dobrzy gospodarze DBACIE o dobro społeczeństwa, to dlaczego nie chcecie wykorzystać do tego tych środków . Oczywiście obsłużyć proporcjonalnie kredyty hipoteczne denominowane w CHF, USD, EURO i PLN.
Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS. - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz.
A co zresztą społeczeństwa i z bankami. W przypadku prostego przewalutowania tylko dlatego, że NBP ma ograniczone środki to znaczy, że im się nie należy. Należy się łącznie ok. 300 mld USD.. Takimi środkami NBP nie dysponuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gościu / 83.23.227.* / 2015-08-08 09:08
Kapitał bankowy broni się jak może by nie ulżyć kredytobiorcą.
marzena276 / 89.69.218.* / 2015-08-08 09:08
a abuzywne klauzule nie byly niezgodne z prawem? skoro prezesi bankow oszukali akcjonariuszy, to niech wyleca z pracy...i znowu napuszczanie.... dziwne, ze na Wegrzech czy Islandii, Hiszpanii, to nie mialo miejsca...
DeBLAN / 83.10.85.* / 2015-08-08 09:05
Panie Stanek, a teraz proszę o wypowiedź na temat legalności zapisów umów "frankowych". Już nie wypowie się Pan? I wszystko jasne!
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-08-08 08:59
JASTRZĄB z NBP ostro ZAREAGOWAŁ !!!???

Czy to: SPISEK, ZAMACH, czy „ ZANĘCENIE ” WYBORCY ???!!!
- W co, WY gracie ???. Do czego DĄŻYCIE ??? !!! - NOWY MODEL???-
NOWA IDEOLOGIA ???!!! - (politycy jasno i klarownie !!!)

Podatek Bankowy.

„ Sprzedany ” LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.
Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodując „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM

Propozycja PIS:
Przychody budżetu państwa:
ok. 7 mld PLN = 0,39% * (1 bilon 600 mld PLN/rocznie) + ok. 1 mld PLN (dodatkowe łącznie)

Rachunek zysków i strat PIERWOTNEJ propozycji (podatek bankowy = 0,39%):
- w pierwszym roku (2015):

1. STRATY ok.150 mld PLN - na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału).

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) = (10-15)mld PLN
Koszty(uroczn.) - Przychody(uroczn.) =(11-15)mld PLN - 7 mld PLN =(4-8)mld PLN

2. w drugim (od 2016 r.) i kolejnych latach, Corocznie w procentach:

Coroczny spadek wzrostu PKB(trwały i systemowy) ok.(0,22-0,45)% w stosunku do
PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (50-120)% w skali roku.

Rachunek zysków i strat po „SKARCENIU” przez NBP Lipiec 2015 (podatek bankowy≤0,39):

Lipcowe wypowiedzi NBP mogą zdefiniować te straty w 2015r. na ok 75 mld PLN i czasowe przesunięcie strat corocznych na 20017r.

1 .STRATY2015r. ok. 75 mld PLN w 20015 r.

2. od 2017 r. i kolejnych latach, Corocznie w PROCENTACH:

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) =(9,5–15) mld PLN
Koszty(uroczn.) - Przychody(uroczn.) =(9,5-15)mld PLN - 7 mld PLN =(2,5-8)mld PLN

Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,14-0,45)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (35-120)% w skali roku.Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (2,5-5)% w skali roku i mnie to wystarczy. Nie chcę „ PROVIDENTA ”. Udział kredytów w PKB ok.60% ok. 1 bilion PLN - Skarb Państwa obsługa, emisje, rolowania, Samorządy to samo, Przedsiębiorcy: linie, bieżące, inwestycyjne, obligacje, Konsumenci indywidualni: hipoteczne, konsumpcyjne, chwilówki itd.

Podsumowanie:
To co PIS proponuje to może być zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez tych obciążeń podatkowych. NBP nie przeprowadziło analiz w przedmiotowej sprawie. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).
Nie dla IDIOTÓW !!! Podatek jest liczony od (1 bilon 600 mld PLN)*0,39% = ok. 6 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 150 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !!! (1 bilion 450 mld/PLN to depozyty obywateli, przedsiębiorców, samorządów, itd. ….)
Nie ma co się SPINAĆ !!!
Ludzi rozumiejących to zagadnienie jest góra 10.000-20.000 osób.
SPOŁECZEŃSTWO liczy 38 mln osób, oczywiście WYBORCÓW jest znacznie mniej.
Chodzi tylko i wyłącznie o GŁOSY!!!, a POLITYK powinien być ODPOWIEDZIALNY, SZCZERY i ponosić tego konsekwencje PRAWNE za SKUTKI swoich WYPOWIEDZI,!

Propozycja PIS, w skrócie i obrazowo:
PIERWOTNA
„Karta członkowska wejścia do „ BIEDRONKI ” jednorazowo 75 PLN i mleko 5 PLN/litr
– lub bez tego podatku, tak jak obecnie mleko 2,5 PLN/litr i wejście NIEODPŁATNE”

Po „SKARCENIU” przez NBP Lipiec 20015
„Karta członkowska wejścia do „ BIEDRONKI ” jednorazowo 38 PLN w 2015 r. i mleko 4 PLN/litr od 2017r – lub bez tego podatku, tak jak obecnie mleko 2,5 PLN/litr i wejście NIEODPŁATNE”

Propozycja KUKIZ:
PODATEK BANKOWY nawet: 3,9% rocznie wartości aktywów bankowych
ok. 60 mld PLN = 3,9% * (1 bilion 600 mld PLN/rocznie)
źródło:http://stooq.pl/n/?f=977619&search=przecinek
sprostowań późniejszych brak

Podsumowanie propozycji: ODLOT !!!

Kiedyś było takie Hasło „pij mleko będziesz większy”
Dzisiaj „pij PLATONA, a zostaniesz PITAGORASEM lub ARYSTOTELESEM”,
Polak potrafi, jest lepszy do GREKA
Tylko nie zapomnijcie zmienić USTAW, co by można było napić się w spok
Budzik157 / 78.10.197.* / 2015-08-08 08:48
Ustaw nie robi się dla jakiegoś przypadkowego społeczeństwa. Ustawy robi się dla siebie. Jest spora grupa posłów, ich rodzin, znajomych królika która wzięła kredyt we frankach. Teraz jest okazja wypłacić sobie premię kosztem wszystkich Polaków.
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-08-08 09:07
Gdzie był KNF w latach 2005-2008 oraz Urząd Ochrony Konsumentów !!!.

Politycy CHEŁPILI się wtedy wzrostami gospodarczymi wywołanymi takimi produktami jak:

1. Kredyty hipoteczne w CHF
2. Ubezpieczenia na Życie ze składkami regularnymi

Przecież Państwo zbierało podatki: od branży budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej i rynku kapitałowego !!!. Chyba tylko po to by żyło „wam” się lepiej !!!. Teraz chcecie PODATKIEM BANKOWYM pozyskać głosy „nieświadomych wyborców”. Dlaczego nikt z was nie zaproponuje rozwiązania lub złagodzenia tego problemu przy wykorzystaniu 15-25 mld USD z naszych, społeczeństwa pieniędzy zgromadzonych w NBP( łącznie 105 mld USD). Rozłożonych np. w pięcioletnim wehikule transferowym lub nawet ich przesuniętym w czasie rewersem, zabezpieczoną skutecznie inżynierią finansową i wypchaną na rynki zagraniczne. Nazwa produktowa „ DOBRY DOM POLSKA ”. Jeśli jako dobrzy gospodarze DBACIE o dobro społeczeństwa, to dlaczego nie chcecie wykorzystać do tego tych środków . Oczywiście obsłużyć proporcjonalnie kredyty hipoteczne denominowane w CHF, USD, EURO i PLN.
Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS. - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz.
vczvcxz / 91.246.67.* / 2015-08-08 08:46
Polska to taka dziwna kraj:( taki Bantustan, nic nie można zrobić bo jest trybunał który orzeka że coś jest niezgodne z konstytucja, a wydaje często dziwne wyroki, niedługo nie bedzie można sobie np popływać topless w domowym basenie bo będzie to niezgodne z konstytucją
ask1220 / 89.76.175.* / 2015-08-08 08:43
Co tam miliardy strat dla skarbu państwa. Ważne że może uda się zachować ryłka przy korytku.
vczvcxz / 91.246.67.* / 2015-08-08 08:47
chciałem zauważyć że w tym przypadku nie ma zadnych strat skarbu panstwa, co najwyżej roczne dochody banków, to chyba nic w porównaniu to tego że nas strzygą niemiłosiernie od 89roku
nikkor / 212.106.8.* / 2015-08-08 08:37
bardzo to ciekawe jest kredyty sa dla bankow tym czym chleb dla piekarza to sa produkty na ktorych sie zarabia nie ma takiej mozliwosci zeby jakis rzad czy parlament nakazal piekarzowi zwrot połowy kwoty chleba bo komus nie smakowal z kminkiem oczywiscie w kapitalizmie nie łudzcie sie frankowicze na pewno tak nie bedzie ze przewalutuja wam kredyty po cenie franka w dniu podpisania umowy choc jakkolwiek PO w rewanzu za niezbyt czysta kampanie PIS moze na odchodne wrzucic garacy kartofelek dla przyszlego rzadu i powiem wam ze tym kartoflem pis sobie paluchy poparzy
marco367 / 195.191.162.* / 2015-08-08 08:37
Czy to idioci brali kredyty we frankach? A może robili to pod przymusem? Nie to najzwyklejsza banda cwaniaczków, którzy nie tak dawno śmiali się z biorących kredyt w złotówkach. Dlaczego normalni, uczciwi POLACY mają dokładać do decyzji podejmowanych przez istoty bez mózgów? A może posłowie popierają sobie podobnych?
jony 326 / 178.1.10.* / 2015-08-08 08:50
marko367 idealnie to opisales ,pamietam to, bo wrucilem do polski , stawiali domy ,kupowali ziemie,poprostu bogactwo . Smiali sie z takich jak Ja ,A teraz .CO JA MALY CZLOWIEK MAM POWIEDZIEC:
Munchner / 80.54.207.* / 2015-08-08 08:33
Jeśli media pozostaną w rękach sprzedawczykow POwskich to nic sie nie zmieni
bank to twój wróg! / 31.174.16.* / 2015-08-08 08:27
Teraz widać jak banki okradają ludzi czemu bo to nie polskie banki.
Mam nadzieje ze PIS przejmie władze i zrobi z tymi złodziejami popieranymi przez PO zrobi porządek.
obserwator111 / 188.146.54.* / 2015-08-08 08:24
Wysokie podatki dla banków - tylko tak można ograniczyć prawa banksterów! A UOKIK powinien nakładać kary na banki, które konstruują nierównoprawne umowy z klientami! Dość bawienia się ze świętymi krowami finansjery, której głód zysku doprowadził do kryzysu w 2009 roku! Prezesi banków powinni dostać po kilkanaście lat więzienia i konfiskatę majątku za prowadzenie takich działań! Wtedy nauczą się odpowiedzialności!
bebebebeeee / 217.14.174.* / 2015-08-08 09:06
Nie wiem czy jesteś świadomy, ale za każde ograniczenie finansowe nakładane na bank zapłaci klient. Taka kolej rzeczy. Jak bić, to najsłabszego. Jak kopać, to leżącego.

Najnowsze wpisy