Forum Polityka, aktualnościKraj

Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował

Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował

Money.pl / 2015-09-04 15:25
Komentarze do wiadomości: Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował.
Wyświetlaj:
Walduś / 88.156.227.* / 2015-09-04 17:58
frankowicze by kupili sami te banki
kikoru / 164.126.138.* / 2015-09-04 17:56
dobra kto nie frankowicz niech ciska + wtedy bedziemy wiedzieli kto wystawia komentarze
poporek / 164.126.138.* / 2015-09-04 17:54
patrzę że frankowiczów tu dużo czyta komentarzy bo negatywy wystawiają darmozjady
qwerty628 / 46.113.86.* / 2015-09-04 17:53
Dlaczego w USA kredyt hipoteczny jest zabezpieczony do wartości nieruchomości a w POlsce kredytobiorca odpowiada całym majątkiem?
korki669 / 164.126.138.* / 2015-09-04 17:45
frankowicze Was nikt nie oszukał chcieliście franki to wzieliście wiedzieliście że może to wszystko się zmienić ale po co przewidywać najlepiej teraz ofiarę z siebie robić a ktoś musi za to płacić . Zwykły obywatel bo banki z kieszeni tego sami nie wyłożą
qwerty765 / 46.113.86.* / 2015-09-04 17:50
za co? Za to, że banki stosowały niedozwolone klauzule w umowach. Dlaczego banksterzy nie poszli za to do więzienia?
z700 / 164.126.45.* / 2015-09-04 17:59
a kto Ci kazał iść do banku i brać kredyt?
madry / 87.127.47.* / 2015-09-04 17:43
Chcieliscie byc madrzy tak, powinniscie sami splacac swoje kredyty a banki daja wam 50 %, za co ??? za wasze pomylki, za to ze chcieliscie byc madrzejsi sami splacajcie. USELESS CUNTS AND TWATS
qwerty544 / 46.113.86.* / 2015-09-04 17:49
za co? Za to, że banki stosowały niedozwolone klauzule w umowach. Dlaczego banksterzy nie poszli za to do więzienia?
uulkaa / 91.244.189.* / 2015-09-04 18:02
a czytać za zrozumieniem nie uczyli???????
jak czegoś się nie rozumiało to po co było podpisywać, można przecież było kogoś mądrego się popytać o co w tym wszystkim chodzi a nie teraz lament że były niedozwolone klauzule. W dzisiejszych czasach być tak głupim i tępym....... to brak słów.
Włodek emeryt / 83.4.255.* / 2015-09-04 17:43
Nikogo nie prosiłem , jak miałem kredyt we frankach i musiałem spłacać cały z odsetkami , nikogo nie prosiłem , jak stałem się poręczycielem dla przyjaciela , z którym znałem się od zawsze , a on po pół roku spłacania wyjechał w siną dal , ja się dowiedziałem dopiero po pół roku że nie spłaca , spłacałem od 2001r. średnio po 1000zł./miesięcznie , warto obliczyć ile przez 14 lat zapłaciłem z odsetkamii . Za głupotę , niewiedzę i zaufanie trzeba zapłacić z własnej kieszeni , a nie obrażać się na wszystkich , że oszukali frankowiczów . Jak się nie ma wiedzy , to trzeba udać się do adwokata , powie jakie jest ryzyko branego kredytu . Lekką ręką braliście , teraz ciężką pracą spłacajcie .
mjp / 5.172.252.* / 2015-09-04 17:54
Ile ci płacą za wymyślanie takich historyjek? W banku już nic innego do roboty nie ma?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Włodek emeryt / 83.4.255.* / 2015-09-04 18:24
samo życie , a nie bajka , zarzucasz mi kłamstwo ? Podaj swoje dane , podeślę kwity komornicze na adres i umowe z banku na kredyt we frankach , co prawda z lat 2003-2006 , brałem na hipotekę , aby remontować dom .
Podaj mi adres e-mail , też podeślę , zobaczysz czy jestem opłacany za posty przez bank .
heniek5 / 176.221.121.* / 2015-09-04 17:42
PO zawsze dbała o interesy bogatych i instytucji finansowych. Nie interesują ich ludzie, którzy zostali oszukani i tyle.
kolo497 / 164.126.138.* / 2015-09-04 17:39
ja złotówki dla darmozjadów bym nie dał trzeba było brać w złotówkach ale dyskryminacja byla w Polsce i bedzie . Jasna cholera teraz banki odrobią na zwykłych obywatelach aby darmozjadów spłacać
mjp / 5.172.252.* / 2015-09-04 17:59
Nie dociera do ciebie, że twoich rodaków oszukano? Że międzynarodowa finansjera nabrała setki tysięcy ludzi na kredyty w walucie sprzedając im zamiast tego opcje walutowe?? A może boli cię, że mają teraz coś dostać? Nie martw się twój sąsiad nie będzie miał od tego więcej niż ty, tylko nie wiele mniej straci niż już stracił..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
$$Pragmatyk / 31.0.0.* / 2015-09-04 18:28
To że urodziłeś się w Polsce nie czyni Cię bardziej użytecznym od osła. Wziąłeś kredyt we frankach - jesteś osłem. Ja nie kupuję jaguara bo mnie nie stać pomimo że chciałbym -kupuje samochód kilkuletni za gotówke bez kredytu.
Zachciało się domu za franki, a za zlotowki stac było ledwo na pokój z kuchnią. Jak już musisz brać kredyt to taki na ktory Cię stać....
Ps. Ja mam akcje tych zachodnich banków więc spłacaj solidnie kredycik, żeby mi kurs akcji urósł...
Ps. 1 Teraz wiesz że to były opcje a wtedy nie wiedziałeś?
no osioł jak nic....
antaues / 83.30.147.* / 2015-09-04 20:13
Czyli zwykły z Ciebie lichwarz. Uczciwą pracą się pewnie nie zhańbiłeś... Popłyniesz na akcjach, popłyniesz...
311356ul / 164.126.138.* / 2015-09-04 18:05
teraz sam sobie odpowiedziałeś trzeba było brać złotówki a nie franki . To wy sami doprowadziliście do tego że frankiem teraz tak machlują to wy debile-poszkodowani frajerzy
indeksowicz / 178.43.229.* / 2015-09-04 17:39
Ja już się uchyliłam od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu. Błąd dotyczy waluty kredytu. Bank oszukał mnie co do waluty kredytu. "W piśmiennictwie i w orzecznictwie przyjmuje się, że zachowanie podstępne może polegać na zatajeniu lub przemilczeniu okoliczności, mających - dla zawarcia umowy - większe lub mniejsze znaczenie, jeżeli istniał, wypływający z ustawy, umowy lub zasad współżycia społecznego, obowiązek ich ujawnienia (zob. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 28 kwietnia 1968 r., I CR 563/65, OSNC 1967, nr 12, poz. 227). (...). Liczy się tylko samo wprowadzenie w błąd, będące bezprawiem cywilnym."
Obowiązek udzielenia informacji o walucie kredytu wypływał z art. 69 ust.2 pkt 2 ustawy Prawo bankowe. Kredyt indeksowany nie jest kredytem walutowym.
Rafał910 / 95.160.40.* / 2015-09-04 17:33
Co tam leci na horyzoncie? Czy to chmura??
Nie, to odlatujące głosy. A dokładnie 600 tyś odlatujących głosów, bo tyle osób ma mniej więcej kredyty we frankach..
Droga Platformo, głosowałem na was od początku waszego istnienia. Dziś ten czas się skończył. tymi poprawkami uderzyliście w setki tysięcy ludzi z waszego elektoratu.
Policzymy się w wyborach.
monk342 / 5.173.58.* / 2015-09-04 17:25
Skoro bank zarobił na kredycie w złotówkach 4% i mu się to opłaca to jak mógł liczyć niedoszłe dochody z kredytów frankowych po 104% ??
No jak!!!
Żeby wziąć kredyt w złotówkach trzeba było mieć zdolność kredytową dwa razy wyższą niż we franku.
A kto zarabia powyżej 4 tyś. zł to po co mu kredyt???
mirek383 / 188.30.205.* / 2015-09-04 17:45
I wot patrzaj, ciekawe że wtedy gdy brałeś kredyt we frankach nie zainteresowała cię ta anomalia, a dopiero teraz jojczysz. Jeszcze się tradycyjnie poskarż, ze wtedy nie wiedziałeś, ze oni franków fizycznie nie mieli ani ich w spłacie nie przyjmowali, tylko przeliczali ze złotówek. Przez kilka lat było okej, i dopiero teraz się zorientowałeś? No to albo jesteś 'cwaniak', któremu się nie udało przechytrzyć banków (he he he, sto levelów za optymizm) albo jesteś kimś, kogo strach posłać do Biedronki po srajtaśmę i masło, bo i na tym cię wyrolują.
mjp / 5.172.252.* / 2015-09-04 18:05
Na takie racjonalne i przemyślane opinie jak twoja, teraz bardzo liczą w bankach.. Mądry i uczciwy bank, za to głupi, cwany i nieudaczny obywatel.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marek362 / 77.65.36.* / 2015-09-04 17:32
i co jak tak było to niezastanawiales sie nad tym ze gdzies jest podstep? dali to brales i nie płakałes a teraz lament
złotówkowicz / 89.68.53.* / 2015-09-04 17:31
co za bzdury wypisujesz?! pracowałem w markecie za najniższą krajową i w okresie kredytów frankowych uzyskałem zdolność kredytową w złotówkach...
Doradca finansowy757 / 80.54.46.* / 2015-09-04 17:22
NIestety to czym karmią nas media jest nastawione negatywnie na realną pomoc a sami fankowicze jako coś co przynosi stratę dla wszystkich obywateli Polski.
Proszę zapoznać się z kilkoma faktami bo jak czytam i widzę wTV te wszystkie artykuły to zastanawiam się dla kogo jest ten kraj i dlaczego nie dla Nas zwykłych ludzi. Czy faktycznie musimy zgadzać się z tym ? Przynajmniej postarajmy się zrosumieć te mechanizmy to nieco otwiera oczy :

1. Wszyskie media mówią o olbrzymich stratach banków, ale nikt nie mówi że te straty to tylko obniżenie założonych zysków z tych kredytów a nie faktyczne straty czegoś co już mają. Po prostu zarobią mniej niż zakładali ale cały czas jest to zarobek i to całkiem niezły bo taki sam jak z kredytu w PLN. Dlaczego nikt tak tego nie przedstawia tylko media mówią nam ile stracą banki i jak to może się odbić na gospodarace. To obniżęnie zarobków., często prywatnych więc mniej kapitału zostanie wypompowana za granicę z naszych kieszeni. Dlaczego nikt nie mówi że faktycznie i tak te pienądze kótre pewno ostatecznie zabiorą prywatne banki tarafiłyby do gospodarki bo ludzie mogliby za nie kupić to co potrzebują dla swoich rodzin a nie przelewać w zawyżonej racie kredytu. Nikt tak tego nie przedstawia i to mnie oburza strasznie , a Was ? Przeczytajcie proszę do końca.

2. Banki nie dały nam franków, od nikogo ich nie kupiły, po porstu przeliczyły nam kredyt ze PLN na franki ze spredem a późnije raz jeszcze z Franków na PLN znów ze spredem i to całkiem niezłym bo średnio 7% i tyle przelały na konta developerów gdzie kupiliśy mieszkania. Tak więc na wstępie nie obracając żadnymi frankami , bo te wszystkie kredyty były kredytami restrukturyzowanymi frankiem, zarobiły 7% pomijam marżę przy kredycie bo takwa byłaby także przy PLN. Dlaczego nikt o tym nie mówi że już na wstępie każdy kredytobiorca został oskubany na około śrdnio 7%.

3. Oczywiście ten spred towarzyszy nam do dziś z jakimiś okresami przejściowymi gdzie banki litują się i mówią o wielkie pomocy redukując go. Na szczęście od jakiegoś czasu możemy już sami kupować Franki z rynku i oddawać po cenie wolnorynkowej. Ale ilu ludzi daje cały czas zarabiać bankom na spredzie bo może nawet sobie nie zdają sprawy jak bank ich rozlicza dopłacając do każdej raty średnio 3,5% lub więcej spredu.

4. Banki i wielu ludzi mówi przecież wiedzieli co podpisują i powinni czytać umowy, i tu się zgadzam to powinna być nauczak dla wszyskich obywateli że otacza nas lichwa a bank już dawno utracił pozycję instytucji która pomaga ludziom a raczej jest machiną do ich oskubywania i zarabiania pieniędzy. I o tym trzba za każdym razem sobie przypominać wchodząc w relację z bnkiem. OK ale to co najważniejsze w tym punkcie jest domniemana większa zdolność we Frankach niż w PLN o dziwo.
Proszę zadać sobie pytanie czy bankie nie analizuję ryzyka zmiany kursu waluty , wystarczy zobaczyć przekrój kursów z ostatnich 6 lat od 2008 czy był stabilny? Oczywiście nie a w takim przypadku bank powienien jako instytucja finansowa dokładnie założyć ryzyko wzrostu bo to Banki są specjalistami i analizują rynek i ryzyko. Tym samym zdolność kredytobiorców powinna być mniejsza we Frankach niż w PLN a tak nie było , w ręcz przeciwnie banki wykorzystały spadek Franków , celowo również pominęły ryzyko zmian kursów bo takie ryzyko jest zawsze i zawyżyły zdolnośći kredytobiorców dejac im tysiące kredytów. Tak nie powinny się zachowywać jako instytucje finansowe które wiedziały o możliwośći wrostu frankó w kolejnym okresie i przyznały kredyty ludziom którz faktycznie nie posiadali zdolności a teraz zaciskają maksymalnie pasa i zastanawiają się jak żyć z takim obciążeniem.

Podsumowująć nawet przewalutowanie kredytów po stawce z momentu zaciąnięcia go od banku czyli znacznie niższym niż teraz oraz dalszym spłacaniu go w PLN daje ogromne zyski bankom , tak jak każdy kredyt w PLN. Więc dlaczego nie ??? Nie bo banki nie jeszcze wiekszych sum jakie chciałyby niestety przez wprowadzenie celowo ludzi w błąd wyliczając ich zawyżoną zdolność i przyznająć kredyty walutowe na które ich faktycznie tym bardziej niepowinno być stać biorąc pod uwagę ryzyko kursowe. Banki o tym ryzyku doskonale wiedziały bo wystraczyło zobaczyć na wachnięcia z ostanich lat i wyliczenie średnieog rozrzutu kursu, to każdy analityk potrafi i wyliczy. Niestety większość z nas o tym zapomniało myśląc o wymarzonym mieszkaniu. Proszę się zastanowić czy obniżka zaróbków banków jest OGROMNĄ STRATĄ dla gospodarki o której mówią wszyskie media ?

Jak ktoś się ze mną zgadza niech przekaże ten tekst na inne fora / miejsca bo to co się dzieje w senacie / mediach zupełnie jest dla mnie niezrozumiałe. NIedługo frankowicze będą złem które może załamać gospodarkę :) i to się wmawia nam wszyskim. Gdzie są ludzie, którzy się na tym zanają , dlaczego milczą? Strasznie to smutne. z
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mjp / 5.172.252.* / 2015-09-04 18:11
Pełna zgoda. Ja bym wręcz nazwał rzeczy po imieniu - to było zaplanowane oszustwo. Niestety dla banków zyski (związane z oczekiwaną aprecjacją franka) przerosły najśmielsze oczekiwania i przekręt wymknął się spod kontroli.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dlugi-gr / 31.11.205.* / 2015-09-04 17:32
A co jeśli to banki specjalnie zaniżały wartość franka ( lub teraz specjalnie go zawyżają ? ) mając biliardy to proste. Oczywiście nie był to spisek :] prof Witold Modzelewski UW - „kredytobiorca” otrzymywał
określoną kwotę w złotych stanowiącą (jakoby) równowartość iluś tam franków, 2.jednocześnie zobowiązywał się on do zapłaty w określonych ratach nieznanej w chwili zawarcia umowy kwoty w złotych, która była zależna od dwóch przyszłych zmiennych:bieżącego kursu złotego wobec franka, który ustalała jedna ze stron umowy (bank),wielkość tzw. spreada, czyli prowizji za fikcyjną sprzedaż tychże franków drugiej stronie, również ustalonego jednostronnie przez bank.
Banki także zatrudniały ludzi którzy mieli podburzać społeczność internetową przeciwko frankowiczom ( przykład AMA na wykopie - " Jestem trolem internetowym zatrudnionym przez banki " ) - kilkadziesiąt osób które 8h codziennie pisały komentarze nieprzychylne frankowiczom. Np. " i dobrze zrobili widziały gały co brały a gdyby tak nagle franek poleciał w dół to tez by sie burzyli ze płacą za mało!!!! trzeba było brac kredyt w złotych i ie płakać teraz ze sie wiecej płaci "
frank po 7 pln / 31.61.138.* / 2015-09-04 17:21
Już zapomieli jak kpili z tych co brali kredyt w złotówkach a teraz jak sytuacja się zmienila to raptem lichwa ? ?? ludzie widzieliśta co podpisywaliśta więc bulić
miglanc21 / 5.173.58.* / 2015-09-04 17:21
Kredyt można było dostać tylko we frankach bo banki nie chciały dawać w złotych żeby zarobić tylko 4%. Tylko we frankach miałeś zdolność kredytową przy zarobkach 2400zł/mc, a w złotych 4600zł/mc.

Banki omijają konstytucyjny zapis lichwy, czyli zysk z pożyczki większy niż 40% jest karany więzieniem, a w tej chwili zarabiają 104% to przestępcy!!!!!!!!

W złotówkach spłacają po 4% a we frankach po 104%
frank po 7 pln / 31.61.138.* / 2015-09-04 17:28
było nie brać byłeś świadomy co podpisujesz

Najnowsze wpisy