Forum Polityka, aktualnościKraj

Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował

Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował

Money.pl / 2015-09-04 15:25
Komentarze do wiadomości: Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował.
Wyświetlaj:
Ilona469 / 176.221.120.* / 2015-09-04 17:20
Bardzo dobrze każdy kredytobiorca nie ważne w jakiej walucie bierze kredyt powinien być tak samo traktowany!
fransua / 89.79.50.* / 2015-09-04 17:20
jak ja brałem kredyt w PLN to ci frankowicze pukali się w głowę . Dlaczego teraz tego nie robią.
marek392 / 77.65.36.* / 2015-09-04 17:18
i dobrze zrobili widziały gały co brały a gdyby tak nagle franek poleciał w dół to tez by sie burzyli ze płacą za mało!!!! trzeba było brac kredyt w złotych i ie płakać teraz ze sie wiecej płaci
dlugi-gr / 31.11.205.* / 2015-09-04 17:30
A co jeśli to banki specjalnie zaniżały wartość franka ( lub teraz specjalnie go zawyżają ? ) mając biliardy to proste. Oczywiście nie był to spisek :] prof Witold modzelewski UW - „kredytobiorca” otrzymywał
określoną kwotę w złotych stanowiącą (jakoby) równowartość iluś tam franków, 2.jednocześnie zobowiązywał się on do zapłaty w określonych ratach nieznanej w chwili zawarcia umowy kwoty w złotych, która była zależna od dwóch przyszłych zmiennych:bieżąkursu złotego wobec franka, który ustalała jedna ze stron umowy (bank),wielkośtzw. spreada, czyli prowizji za fikcyjną sprzedaż tychże franków drugiej stronie, również ustalonego jednostronnie przez bank.
Banki także zatrudniały ludzi którzy mieli podburzać społeczność internetową przeciwko frankowiczom ( przykład AMA na wykopie - " Jestem trolem internetowym zatrudnionym przez banki " ) - kilkadziesiąt osób które 8h codziennie pisały komentarze nieprzychylne frankowiczom. Np. " i dobrze zrobili widziały gały co brały a gdyby tak nagle franek poleciał w dół to tez by sie burzyli ze płacą za mało!!!! trzeba było brac kredyt w złotych i ie płakać teraz ze sie wiecej płaci "
Real / 176.118.137.* / 2015-09-04 17:16
Widać że komuna była lepsza dla ludzi bo zlikwidowała bandę nierobów pod postacią senatu
i wszystko jasne354 / 37.47.44.* / 2015-09-04 17:14
senat jest złożony z PO w 80%
rastafan / 5.173.58.* / 2015-09-04 17:10
Jak ominąć konstytucyjny zapis LICHWA!! (czyli pożyczka na więcej niż 40% karana więzieniem)
Musisz założyć BANK potem pożyczyć pieniądze na 4% z zapisem że to Frank, a nie złoty.
Potem zmówić się z kolegami bankowcami: FRANK WALUTA MAŁEGO KRAJU podnieśmy kurs o 100%.
Potem zarobek 104% już nie nazywa się lichwą tylko planowanym zarobkiem banku.
Potem napuść tych co udało się dostać kredyt w złotych na tych co brali we frankach.
I jak motłoch się nie dopomni o swoje to leżysz na wyspach bergamuta pod parasolem przez całe życie.

Pogonimy was wszystkich nie tylko bankowców z naszego kraju!!!!
derpr / 78.9.145.* / 2015-09-04 17:05
Cudownie. To ja domagam się, żeby bank spłacił za mnie połowę mojego długu na karcie kredytowej. Uczciwi ludzie będą mieli droższe produkty bo rozwydrzona banda cwaniaczków dostaje niezasłużony bailout
dlugi-gr / 31.11.205.* / 2015-09-04 17:34
A co jeśli to banki specjalnie zaniżały wartość franka ( lub teraz specjalnie go zawyżają ? ) mając biliardy to proste. Oczywiście nie był to spisek :] prof Witold modzelewski UW - „kredytobiorca” otrzymywał
określoną kwotę w złotych stanowiącą (jakoby) równowartość iluś tam franków, 2.jednocześnie zobowiązywał się on do zapłaty w określonych ratach nieznanej w chwili zawarcia umowy kwoty w złotych, która była zależna od dwóch przyszłych zmiennych:bieżąkursu złotego wobec franka, który ustalała jedna ze stron umowy (bank),wielkośtzw. spreada, czyli prowizji za fikcyjną sprzedaż tychże franków drugiej stronie, również ustalonego jednostronnie przez bank.
Banki także zatrudniały ludzi którzy mieli podburzać społeczność internetową przeciwko frankowiczom ( przykład AMA na wykopie - " Jestem trolem internetowym zatrudnionym przez banki " ) - kilkadziesiąt osób które 8h codziennie pisały komentarze nieprzychylne frankowiczom. Np. " i dobrze zrobili widziały gały co brały a gdyby tak nagle franek poleciał w dół to tez by sie burzyli ze płacą za mało!!!! trzeba było brac kredyt w złotych i ie płakać teraz ze sie wiecej płaci "
OBUDŹ SIĘ LEMINGU
gargamet / 5.173.58.* / 2015-09-04 16:57
No ludzie...

A widział ktoś oszukany BANK?????

To naprawdę zorganizowana mafia na ustawie!!!!!!!!!!
Gość. / 176.114.232.* / 2015-09-04 16:55
1.to minister finansów szwajcarii ustalił kurs franka do niego pretensje.2.w myśl zasady pieniądz robi pieniądz sami przyczynili się do wzrostu wartości franka.3.czy ktoś słyszał jak złoty zyskał w stosunku do franka czli że frank potaniał,żeby frankowicze chcieli podzielić się zyskiem.4.słyszałem swego czasu od pewnego frankowicza że głupcy biorą kredyt w złotówkach,a teraz chcieli by głupcy spłacili zanich.5.wynika też z tego wniosek że nie czytali umowy,a najciekawsze to jest ściśle tajny kurs walutowy bo niektórzy niewiedzą co to takiego.
nikoś3 / 5.173.58.* / 2015-09-04 16:48
Do tej pory konstytucja chroniła przed takim typem oszustów jak BANKI.
Napisane jasno nie można zarobić więcej niż 40% a jeśli więcej to do wiezienia z bandytami.
Teraz się okazuje że na franku którego nikt nigdy nie widział i nie zobaczy bo tyle nawet nigdy nie było
Banki mogą zarobić 104% i są bezkarne
bo to mafia na ustawie!!!!!!!
z700 / 164.126.45.* / 2015-09-04 16:55
a kto ci kazał do tego banku iść i podpisywać umowę na kredyt hipoteczn?. ja rozumiem, że należy chronić przed lichwą, jeżeli ofiara nie ma innego wyjścia, tylko musi się zadłużyć żeby przeżyć, żeby kupić chleb czy lekarstwa. ale kredyt hipoteczny, który jest brany z zasady na dobro konsumpcyjne, to zupełnie inna para kaloszy.
mankut / 5.173.58.* / 2015-09-04 16:38
BANKI to zorganizowana mafia na ustawie...
GallAntonin / 95.41.147.* / 2015-09-04 16:36
Ale gula podskakuje tym, co wzięli kredyt na maksa i znając ryzyko kursowe spłacali całymi latami po znacznie mniejszych kosztach, niż złotówkowi. Wtedy nie protestowali, że brali kredyt wbrew prawu, że bank powiedzmy nie miał tych franków "na stanie". Mogli wziąć kredyt w złotówkach, ale byłby mniejszy. Mogli się zastanowić, że mogą stracić pracę, że kurs skacze, ale nie. Brali nawet po 120% wartości inwestycji, bo dawali tyle. Śmiali się z naiwności złotówkowiczów, a teraz na Nich najeżdżają, że nie powinni się wypowiadać. Gdyby Wibor wzrósł raptownie, to złotówkowi nic by nie mieli do powiedzenia i by płacili, jak było w przeszłości. Ja miałem kredyt we Frankach wzięty w 2004 roku i po roku przewalutowałem na złotówki, bo miałem dosyć śledzenia kursów i po objęciu władzy przez PiS bałem się jeszcze bardziej. Latami płaciłem większe koszty, które w przypadku przewalutowania frankowiczów nie byłyby uwzględnione w rozliczeniu się z bankiem. Ale frankowiczami jest duża część posłów i dla siebie nie chcieli źle....
Banksterzy / 213.17.139.* / 2015-09-04 16:36
Ale zaje..ście ! Odpalą jeszcze 50% fikcyjnej kasy, której nikt nikomu nie pożyczał zamiast o odszkodowania wnosić ! Kochamy Was POlska, nie to co w Chorwacji, gdzie Minister Finansów po otrzymaniu podobnych listów od nas ostrzegł że to obywatele są ważniejsi i jak będziemy podskakiwać jeszcze odszkodowania dołożą. Pochytany ten Minister. Ale na POlskce za to sobie zdrenujemy i sobie odbijemy
M.arcin / 78.8.0.* / 2015-09-04 16:35
Ta polska zwieść jest niestety widoczna na każdym kroku. Nie ważne czy mi to coś zmieni czy nie ważne aby sąsiad miał gorzej ... . Prawda jest taka, że banki namawiały wszystkich na kredyty we frankach przedstawiając je jako bezpieczne i nisko oprocentowane w związku z czym aż 50% kredytów zostało zaciągnięte we frankach. Następnie frank skoczył i banki dość, że nie chciały ponieść żadnej odpowiedzialności za swoich doradców to jeszcze nieźle się obłowiły. Teraz gdy ustawa, która przeszła przez sejm zabrała by im cześć zarobionych pieniędzy na frankowiczach doszli do wniosku że jednak taniej wyjdzie im opłacić senatorów którzy niby przyjmą ustawę gdzie nikt nie będzie wygrany ani przegrany. Każdy kto choć trochę myśli wie jednak, że tak naprawdę oznacza to iż banki są wygrane i dalej będą kosić frankowiczów oraz nie poniosą żadnych konsekwencji za wprowadzenie w błąd klientów a ich doradzcy dalej będą oszukiwać klientów . A najlepsze w tym wszystkim jest to że większość społeczeństwa by chciała żeby ich sąsiad poszedł pod most a zagraniczne banki się bogaciły. To iż banki by sobie odbiły na innych klijentach farnkowiczów nie ma żadnych podstaw gdyż one już na farnkowiczach tyle zarobiły że nawet 100% mogli by pokryć ale to nie jest ważne. Najważniejsze jest by sąsiad który sie cieszył chwilowo niskimi ratami teraz zbankrutował i miał gorzej ode mnie ....
vifon3 / 5.173.58.* / 2015-09-04 16:33
BANKI to zorganizowana mafia na ustawie...

Najnowsze wpisy