Forum Polityka, aktualnościKraj

Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował

Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował

Money.pl / 2015-09-04 15:25
Komentarze do wiadomości: Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował.
Wyświetlaj:
Horacósz / 83.22.214.* / 2015-09-04 16:00
Jeśli ktoś miał jeszcze nadzieję, że ta mafia reprezentuje Polaków to ma odpowiedź. Banki są nie polskie ale zagraniczne więc kogo reprezentuje senat? Sejm i senat są w większości antypolskie a media ja nazywam polskojęzyczne ( z oczywistymi wyjątkami Republika Radio WNET, GPC itp media Ojca Rydzyka wymykają się z jakichkolwiek kategorii ich nie da się jednoznacznie określić).
Busiatz / 94.254.145.* / 2015-09-04 16:06
To i tak duży ukłon w stronę frankowiczow. osobom którzy płaca w złotówkach nikt nie pomaga.kiedy zaciągałem kredyt korzystałem z usług conajmniej kilku doradców kredytowych i wszyscy mówili o ryzyku.wzialem kredyt w złotych czy mam rozumieć ze tylko ja miałem takie szczęście trafić na rzetelnych ludzi???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
23121951 / 88.156.227.* / 2015-09-04 16:00
A gdzie Ci co brali w złotówkach
poldek685 / 89.74.161.* / 2015-09-04 16:20
Dostaną oprocentowanie 300% po nowym roku to inaczej będą tańczyć. Ci w złotówkach juz dostali rodzinę na swoim i MdM tez z naszych podatkow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mario99999 / 185.53.155.* / 2015-09-04 15:58
BARDZO DOBRA DECYZJA!!!!!. A co to frankowicze to jakaś inna grupa społeczna lepsza od innych , a co z tymi , co mają kredyty w złotówkach i płacili równo przez lat,a a ci co mieli we frankach tylko uśmiechali się i pokazywali na czoło. Teraz sytuacja się odwróciła i wielkie płacz... Nie zgadzam się ponosić kosztów jakie poniosą pozostali podatnicy i państwo za głupotę cwaniactwo frankowiczów. W końcu normalna decyzja PO.
Atorod99 / 94.254.132.* / 2015-09-04 16:17

Nie zgadzam się ponosić kosztów jakie poniosą pozostali podatnicy i państwo za głupotę cwaniactwo frankowiczów.

Wolę solidarnie popierać frankowiczów, niż skorumpowany rząd na usługach żydowskich bankierów, którzy to co zarobią na Polakach wywiozą do Niemiec czy Stanów, a co do grup społecznych to PO podzieliło Polaków na rządzących bogaczy i na biednych wyzyskiwanych za marne grosze bez przyszłości w skorumpowanym kraju.
Juras74 / 80.132.255.* / 2015-09-04 15:58
tak się załatwia ludzi w Polsce
Z700 / 46.186.65.* / 2015-09-04 15:59
Sami się załatwili, po pierwsze biorąc w ogóle kredyt hipoteczny, o walutowym nie wspomnę :)
tp2 / 91.233.104.* / 2015-09-04 16:25
nie każdemu tatuś kupił mieszkanie.
Z700 / 46.186.65.* / 2015-09-04 16:43
Mi też nie kupił - nie stać mnie, to wynajmuję i to dwa razy lepsze niż gdybym miał "kupić".
frankowicz / 83.30.147.* / 2015-09-04 19:51
Czyli tu Cię uwiera. Nie było i nie jest Cię stać na własny kąt, to teraz "dowalę" tym' co o to zadbali. A bajki o tym jakie to apartamenty i gdzie mogę sobie wynająć, to syneczku możesz opowiadać dzieciom w piaskownicy. Powiem Ci tyle, nawet gdyby frank dwukrotnie skoczył to i tak stać mnie na spłatę, a nie muszę ładować kasy jakiemuś sutenerowi do kieszeni, jak Ty licząc się z tym, że za miesiąc powie, że mam się wynosić, bo trzeba gdzieś kochankę trzymać. Ale takie myślenie, dzieciaczku przychodzi, jak ma się rodzinę. A póki co, baw się w singla i marz o tym, że będzie tak wiecznie. Jak podrośniesz, lub się zestarzejesz, to Ci się optyka zmieni. A jak nie, to na starość wylądujesz w przytułku, bo zamiast zapracować na własny kąt, po wzbogacałeś sutenerów. A ze starością sił i ochoty na wieczne bycie motylkiem też Ci zabraknie. Tego Ci zawistna szujo życzę.
ps. A Tobie podobnym radzę poczytać ze zrozumieniem artykuł. Mają wejść pod głosowanie dalsze ustawy dot. pomocy kredytobiorcom w pln... Wtedy pierwsi, czy trzeba, czy nie rzucicie się do skorzystania... Smutne jest tylko to, że bogaci Żydzi doprowadzili do tego, że Polak skacze do oczu Polakowi pod żydowskie dyktando.
Miłego wieczoru żydzę!
ola483 / 79.186.244.* / 2015-09-04 15:57
Ciekawa jestem dlaczego t.z. frankowicze nie protestowali jak były niskie odsetki że to niesprawiedliwe że powinni płacić wyższe, biorąc kredyty długoterminowe należy się liczyć że odsetki są zmienne .Przecież te kredyty nie były udzielane osobom niepoczytalnym tylko myślącym, chcieliście kredytu we frankach to płaccie, jakoś kredytobiorcom w Polskiej walucie nigdy nie pomagano spłacać zaciągniętych kredytów a odsetki też były wysokie więc gdzie logika....
dd prawdziwy / 83.27.189.* / 2015-09-04 15:57
Teraz widać w czyjej kieszeni są senatorzy.
koczkodan / 193.84.182.* / 2015-09-04 15:50
Typowe zachowanie , tych co są już bez szans na reelekcję.
swdd / 89.70.66.* / 2015-09-04 15:49
No to Partia Oszustów po raz kolejny pokazała swoje prawdziwe oblicze.
I to dwa razy - ten drugi raz odrzucając wniosek Dudy i po raz kolejny mieląc miliony podpisów obywateli.
Karolqwe / 188.146.129.* / 2015-09-04 15:54
Oszuści to Ci co wyłudzajæ kredyty moim kosztem. Pamiętam jak znajomi śmiali się,że ja głupi biorę kredyt gotówkowy a oni na frankowych wjdą sto razy lepiej. Ja spłacam normalnie a oni chcą abym jeszcze zapłacił za nich.
poldek685 / 89.74.161.* / 2015-09-04 16:09
Co zapłacić za nas?. My bardzo chętnie przeliczymy nasze kredyty od początku tak jak by były złototówkowe i wyrownamy te kolosalne oszczędności jakie mieliśmy na ratach. Tylko definicja kredytu jest taka jak w tej reklamie jak pożyczasz kajak to oddajesz kajak + odsetki a nie dwa kajaki +odsetki. I zanim coś napiszesz to najpierw trochę pomyśl
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
patrzęisłucham / 194.247.41.* / 2015-09-04 15:58

Oszuści to Ci co wyłudzajæ kredyty moim kosztem.

A kto wyłudza kredyty twoim kosztem. Mógłbyś jakoś uzasadnić swoje twierdzenie?
uhe / 89.70.66.* / 2015-09-04 16:07
To zapewne bankowy troll. Przecież on nawet nie kuma co to jest kredyt gotówkowy a co hipoteczny.
Na propagandę banksterka zawsze znajdzie pieniądze.
jajak5664 / 164.38.32.* / 2015-09-04 15:48
NIestety to czym karmią nas media jest nastawione negatywnie na realną pomoc a sami fankowicze jako coś co przynosi stratę dla wszystkich obywateli Polski.
Proszę zapoznać się z kilkoma faktami bo jak czytam i widzę wTV te wszystkie artykuły to zastanawiam się dla kogo jest ten kraj i dlaczego nie dla Nas zwykłych ludzi. Czy faktycznie musimy zgadzać się z tym ? Przynajmniej postarajmy się zrosumieć te mechanizmy to nieco otwiera oczy :

1. Wszyskie media mówią o olbrzymich stratach banków, ale nikt nie mówi że te straty to tylko obniżenie założonych zysków z tych kredytów a nie faktyczne straty czegoś co już mają. Po prostu zarobią mniej niż zakładali ale cały czas jest to zarobek i to całkiem niezły bo taki sam jak z kredytu w PLN. Dlaczego nikt tak tego nie przedstawia tylko media mówią nam ile stracą banki i jak to może się odbić na gospodarace. To obniżęnie zarobków., często prywatnych więc mniej kapitału zostanie wypompowana za granicę z naszych kieszeni. Dlaczego nikt nie mówi że faktycznie i tak te pienądze kótre pewno ostatecznie zabiorą prywatne banki tarafiłyby do gospodarki bo ludzie mogliby za nie kupić to co potrzebują dla swoich rodzin a nie przelewać w zawyżonej racie kredytu. Nikt tak tego nie przedstawia i to mnie oburza strasznie , a Was ? Przeczytajcie proszę do końca.

2. Banki nie dały nam franków, od nikogo ich nie kupiły, po porstu przeliczyły nam kredyt ze PLN na franki ze spredem a późnije raz jeszcze z Franków na PLN znów ze spredem i to całkiem niezłym bo średnio 7% i tyle przelały na konta developerów gdzie kupiliśy mieszkania. Tak więc na wstępie nie obracając żadnymi frankami , bo te wszystkie kredyty były kredytami restrukturyzowanymi frankiem, zarobiły 7% pomijam marżę przy kredycie bo takwa byłaby także przy PLN. Dlaczego nikt o tym nie mówi że już na wstępie każdy kredytobiorca został oskubany na około śrdnio 7%.

3. Oczywiście ten spred towarzyszy nam do dziś z jakimiś okresami przejściowymi gdzie banki litują się i mówią o wielkie pomocy redukując go. Na szczęście od jakiegoś czasu możemy już sami kupować Franki z rynku i oddawać po cenie wolnorynkowej. Ale ilu ludzi daje cały czas zarabiać bankom na spredzie bo może nawet sobie nie zdają sprawy jak bank ich rozlicza dopłacając do każdej raty średnio 3,5% lub więcej spredu.

4. Banki i wielu ludzi mówi przecież wiedzieli co podpisują i powinni czytać umowy, i tu się zgadzam to powinna być nauczak dla wszyskich obywateli że otacza nas lichwa a bank już dawno utracił pozycję instytucji która pomaga ludziom a raczej jest machiną do ich oskubywania i zarabiania pieniędzy. I o tym trzba za każdym razem sobie przypominać wchodząc w relację z bnkiem. OK ale to co najważniejsze w tym punkcie jest domniemana większa zdolność we Frankach niż w PLN o dziwo.
Proszę zadać sobie pytanie czy bankie nie analizuję ryzyka zmiany kursu waluty , wystarczy zobaczyć przekrój kursów z ostatnich 6 lat od 2008 czy był stabilny? Oczywiście nie a w takim przypadku bank powienien jako instytucja finansowa dokładnie założyć ryzyko wzrostu bo to Banki są specjalistami i analizują rynek i ryzyko. Tym samym zdolność kredytobiorców powinna być mniejsza we Frankach niż w PLN a tak nie było , w ręcz przeciwnie banki wykorzystały spadek Franków , celowo również pominęły ryzyko zmian kursów bo takie ryzyko jest zawsze i zawyżyły zdolnośći kredytobiorców dejac im tysiące kredytów. Tak nie powinny się zachowywać jako instytucje finansowe które wiedziały o możliwośći wrostu frankó w kolejnym okresie i przyznały kredyty ludziom którz faktycznie nie posiadali zdolności a teraz zaciskają maksymalnie pasa i zastanawiają się jak żyć z takim obciążeniem.

Podsumowująć nawet przewalutowanie kredytów po stawce z momentu zaciąnięcia go od banku czyli znacznie niższym niż teraz oraz dalszym spłacaniu go w PLN daje ogromne zyski bankom , tak jak każdy kredyt w PLN. Więc dlaczego nie ??? Nie bo banki nie jeszcze wiekszych sum jakie chciałyby niestety przez wprowadzenie celowo ludzi w błąd wyliczając ich zawyżoną zdolność i przyznająć kredyty walutowe na które ich faktycznie tym bardziej niepowinno być stać biorąc pod uwagę ryzyko kursowe. Banki o tym ryzyku doskonale wiedziały bo wystraczyło zobaczyć na wachnięcia z ostanich lat i wyliczenie średnieog rozrzutu kursu, to każdy analityk potrafi i wyliczy. Niestety większość z nas o tym zapomniało myśląc o wymarzonym mieszkaniu. Proszę się zastanowić czy obniżka zaróbków banków jest OGROMNĄ STRATĄ dla gospodarki o której mówią wszyskie media ?

Jak ktoś się ze mną zgadza niech przekaże ten tekst na inne fora / miejsca bo to co się dzieje w senacie / mediach zupełnie jest dla mnie niezrozumiałe. NIedługo frankowicze będą złem które może załamać gospodarkę :) i to się wmawia nam wszyskim. Gdzie są ludzie, którzy się na tym zanają , dlaczego milczą? Strasznie to smutne. zw
Z700 / 46.186.65.* / 2015-09-04 15:56
Kolego, a kto Ci kazał w ogóle brać kredyt hipoteczny? Sam poszedłeś do banku, przeszedłeś całą procedurę po czym własnym podpisem skonkludowałeś najgorszą decyzję finansową swojego życia a jak poszło nie tak, to winny bank. Bank nie jest instytucją charytatywną tylko komercyjną, dla której zadłużony na 30 lat niewolnik hipoteki jest idealnym klientem i żyłą złota, ale powtarzam - NIKT CIĘ NIE ZMUSZAŁ, ŻEBYŚ W TEN KIERAT POSZEDŁ.
j@k / 89.66.139.* / 2015-09-04 16:07
Dostałeś mieszkanie dom od rodziców czy kradłeś że taki cwany jesteś . Ja nie jestem za pomocą nikomu i to tyczy się rolników górników czy innych grup jak pomagać to wszystkim a jak nie to nikomu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Z700 / 46.186.65.* / 2015-09-04 16:47
Nie, uczciwie wynająłem. A dlaczego? Bo nie chcę być niewolnikiem rzeczy konsumpcyjniej jaką jest mieszkanie przez najbliższe 30 lat, bo chcę być mobilny i elastyczny i mieć możliwość relokacji w każdej chwili, bo wolę sobie zmieniać mieszkanie co parę lat jak mi się będzie podobało i na jaki standard w danej chwili mnie będzie stać, a co najważniejsze - nie chcę oddać bankowi równowartości mieszkania które bym kupił.
pablo629 / 80.254.154.* / 2015-09-04 15:43
No to pa pa Pełopsl banki już znajda wam pracę. Pozostaje głosować na PIS rząd pokazał na co go stać pomógł bankom. Nikt z tej ustawy nie skorzysta.
jaki009994 / 164.38.32.* / 2015-09-04 15:28
debilizm rzadzacych przeraza.Z jakiej racji dofinansoweania z publicznych pieniedzy dla wybranych .Przez nich m.in ceny nieruchomosci poszly tak w gore,bo kredyty byly ogolnodestepne .Jesli mnie nie stac na krewetki to kupuje mintaja.
patrzęisłucham / 194.247.41.* / 2015-09-04 15:47

.Z jakiej racji dofinansoweania z publicznych pieniedzy dla wybranych

A gdzie mowa o pieniądzach publicznych...bo jakoś tego nie łąpię?
greg2015 / 89.72.33.* / 2015-09-04 15:27
Jak tylko podadzą listę senatorów głosujących na TAK to zapisać sobie i przy wyborach omijać te nazwiska.

A PO to już leci poza próg wyborczy za takie numery.
greg2015 / 89.72.33.* / 2015-09-04 15:25
no i przyklepali złodziejstwo!!!

Taki mamy klimat
9 10 11 12 13 14
na koniec starsze

Najnowsze wpisy