Forum Polityka, aktualnościKraj

Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował

Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował

Money.pl / 2015-09-04 15:25
Komentarze do wiadomości: Pomoc dla frankowiczów. Senat zdecydował.
Wyświetlaj:
kcin / 89.74.164.* / 2015-09-05 00:37
Oj ludzie, ludzie ile w was nienawiści. Skąd ona się w was bierze. Pewnie z zazdrości, że innym może trochę lepiej się wiedzie. Może lepiej wspierać ludzi w dążeniu do celu, oni kiedyś staną po naszej stronie. A może już to zrobili?
zibi34 / 91.226.23.* / 2015-09-05 00:27
I bardzo dobrze - gdyby nie idioci bioracy masowo kredyty hipoteczne to mieszkania bylyby ze 30% tansze. Nie mam dla nich zadnego wspolczucia.
wusaaa / 83.243.38.* / 2015-09-05 01:12
hahaha... mieszkania nigdy nie będą tańsze... wiem ile to kosztuje...jeśli teraz cie nie stać to nigdy nie będzie cie stać,,,,
1Julcia / 81.190.82.* / 2015-09-05 00:15
Nie wiecie, że bierze się kredyt w walucie, której się zarabia! Przez okre kilku czy kilkunastu lub wiecej lat trudno jest przewidzieć " kurs". Zaje.....cie było jak " frank" był tani!!!! Wtedy nikt nie wołał o pomoc! A " złotókowce" płaczą i nie wołają o pomoc jak " frankowicze" CWANIAKi!!!!!!
a2a1a2a1 / 94.254.193.* / 2015-09-05 00:08
pomijając czy należy się czy nie, to podział 50/50 czy jest sprawiedliwy? jaki okres musi bank zarabiać na te 50% a ile przeciętny kowalski? chyba nie ma wątpliwości że znów wygrało lobby i koncenrny dojące polaków jak mleczne krowy
mika / 188.146.79.* / 2015-09-05 00:01
Nie mam zamiaru dokładać do ludzkiej głupoty, ja nie wzięłam bo mnie nawet na ten frankowy nie było stać, a teraz jeszcze mam dokładać do idiotów dających się zrobić w trąbę?
To ja wystapie do sądu przeciwko frankowiczom
gość112 / 89.174.71.* / 2015-09-05 00:15
Do czego chcesz dokładać, że niby w jaki sposób, masz udziały w banku?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Chf / 91.223.52.* / 2015-09-04 23:59
Niebawem do naszego kraju zjedzie 10k beżowych a dla 10k najbardziej zadłużonych Polaków nie ma wsparcia. To jakaś farsa jest...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Otwarty / 164.127.76.* / 2015-09-04 23:55
Ekspert na usługach banków. Klienci wzięli 300 miliardów złotych kredytów. Banki tylko w swych zapisach księgowych "przewalutowali" je według kursu 2,00 . Bank Szwajcarii nie potwierdza by zabezpieczali je we franku. Obecnie klienci mają do spłacenia ok. 500 miliardów złotych. Z łaskawości "naszych" senatorów nadwyżka 200 mld zostanie podzielona po połowie między banki i kredytobiorców, czyli po 100 mld. Banki dostały od senatorów prezent w postaci 100 mld PLN, a przecież łupili jeszcze klientów potężnym spreedem na kursie franka sięgającym nawet 40 %!!!. a o odsetkach nie wspomnę. Dodam, że szacunki powyższych kwot są mocno niedoszacowane.
lewyy / 159.205.46.* / 2015-09-04 23:55
dobrze że tak się stało , szli frankowicze z motyką na słońce a teraz czekają na cud . Dudek z Pis naobiecywali im a ci uwierzyli jak dzieciaczki ....hihihihi nie ma cudów trzeba wziąć się za prace
Hans Vort / 93.105.203.* / 2015-09-04 23:46
Nic dziwnego.
Zabezopieczją swojemiejsca pracy po przegranych wyborach. Kązdy z tych łobuzó w jakims banku coś dostanie...
dsfasfasfsad / 89.230.86.* / 2015-09-04 23:34
zero pomocy mieli mózgi wiediedzieli co biorą to teraz pomoc dla pln jak belka podniesie stopy procentowe to będzie dobrze i morda w kubeł pln
aga sent / 93.123.43.* / 2015-09-04 23:32
Jakie to państwo legalizuje bezprawie - klauzule abuzywne w umowach kredytowych przeliczanych bez waluty na walutę. Tracę wiarę w prawo choć jestem z nim zawodowo związana. Tracę wiarę w państwo, które wyżej ma cudzy interes nad własne prawo.
Miszczu / 37.47.1.* / 2015-09-04 23:31
Kali mieć mała rata- dobrze
Kali płacić duża rata- nie dobrze
Kali być zły, wszyscy dać Kali pieniądze na rata
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
umysł ścisły / 94.254.193.* / 2015-09-04 23:30
Do Robert 1000-
Jestem tylko ciekawy, jak byście się poczuli, gdyby Wam ;złotówkowicze NBP podniósł stopy procentowe tak wysoko, że byście musieli spłacić dwa razy więcej

Przecież frankowiczom nikt nie podniósł stopy procentowej, tylko wzrósł kurs, a z tym trzeba było się liczyć. To tak jak byś dzisiaj kupił franki, dolary, czy euro bo są np tanie. jeśli kurs wzrośnie, to jesteś zarobiony, a jak spadnie, to masz w plecy- i do kogo pretensje. Jak ktoś bierze kredyt w walucie w której zarabia, to jak będzie duża inflacja (a mało kiedy jest odwrotnie), to kredyt np 100 tys. może się okazać wartością kilku, lub kilkunastokrotnie mniejszą do spłaty, tak więc kredyt tylko i wyłącznie w walucie zarabiania.
Beata 123 / 83.27.223.* / 2015-09-05 06:40
Masz racje, ze kredyty powinno sie brac w walucie w jakiej sie zarabia, dlatego te banki w swoich krajach mialy zakaz udzielania takich kredytow bo to nie kredyty a instrument spekulacyjny.
Tylko jest male ale w 2008r banki nie chcialy udzielac kredytow w PLN a udzielaly w CHF i w innych walutach aby spredem nabic sobie zysk, na kredytach w PLN nie mialy na czym zarobic bo marza to nie jest zysk to sa grosze a banki chcialy miec kupe kasy, wiec specjalnie manipulowaly liborem co juz zostalo udowodnione bankom i zaplacily ugody aby nie pchac sie i nie wyciagac tego na swiatlo dzienne a maklerzy dostali wyroku wiezienia.
W ten sposob zapewnily sobie zysk na 30 lat a teraz placza ze ten zysk im sie zabierze.
Dodatkowo zaden paragraf w prawie bankowym ani ustawie nie dopuszcza aby kredyt hipoteczny byl oparty na spekulacji i forexe albo swapie, bo to juz nie jest kredyt a gra na walutach, a jezeli gra na walutach to bank powinien poinformowac klienta w taki sam sposob jak informuje go gdy klient zaczyna grac na gieldzie.
beta404 / 217.172.242.* / 2015-09-05 06:55
co za bzdura, że "banki nie chciały udzielać kredytów w PLN"??? Udzielały, udzielały... Moje pytanie, dlaczego żaden frankowicz nie płakał rok temu o tej porze, domagając się pomocy od Państwa? Proszę mieć również świadomość, że złotówkowicze też wyciągną rękę po pomoc!! Państwo poinno traktować obywateli RÓWNO!!!
Beata 123 / 83.27.223.* / 2015-09-05 07:12
W 2008r byly odmowy na kredyty w PLN wszyscy mieli zdolnosc na CHF a nie na PLN wtedy ten kredytobiorca byl biedakiem bo nie mial zdolnosci na kredyt w PLN, troche poszukac a to nie boli a dane same sie wylonia i wskaza kto dostawal kredyty w 2008r w chf.
Pomaga sie kredytobiorca w PLN sa programy Rodzina na swoim, MDM, wczesniej byl zwrot podatku to sa wlasnie programy pomocowe.
Nie jest prawda, ze nie plakali, po prostu grzecznie placili, kiedy inne kraje sie wziely za te kredyty a ETS wydal wyrok okreslajac ten produkt nie jako kredyt wtedy sie zjednoczyli w Polsce Ci kredytobiorcy.
Kiedy Panstwa innych krajow UE i USA zaczely sie przygladac co robia banki i je kontrolowac to nagle sie okazalo ze banki manipulowaly liborem grzecznie jak jeden maz podpisaly ugody i zaplacily kary a maklerzy poszli siedziec.
Tutaj nie chodzi o zadna pomoc frankowicza i ich walka to jest walka o przywrocenie prawa aby bank nie byl ponad prawem i nie stosowal klauzul abuzywnych w umowach oraz przestrzegal zapisow umow czego nie robi i ma w glebokim powazaniu wyroki sadow.
Senat podklepal tylko ustawe korzystna dla bankow pozwolil im to aby swoj jeszcze nie osiagniety zysk na 100% dostaly i zalegalizuje to co ETS nazwal produktem spekulacyjnym jako kredyt, zamknaie tym samym droge kredytobiorca, ktorzy weszly w spor sadowy na rozstrzygniecie tych spraw.
Banki nie pozyczaly CHF a jedynie zabezpieczaly sie na swapach i to nie na 100% wartosci udzielonego kredytu, dodatkowo banki dzieki tej ustawie nie beda mialy juz zadnych przegranych procesow bo senat przyklepal ten produkt.
Ty / 89.107.158.* / 2015-09-05 10:28
Jak bank odmówił Ci kredytu w walucie jakiej zarabiałes to czy to nie znak że powinieneś brać kredytu bo ciey ma niego nie stać. Ale czasem trzeba myśleć, albo ponosic konsekwencje i nie żądać pomocy od innych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Beata 123 / 217.99.93.* / 2015-09-06 08:28
Odmowil kredytu w PLN a nie kredytu jest roznica i byly to 3 banki, dwa z nich nawet teraz podpisywaly ugody za manipulacje liborem wiec juz wiadomo dlaczego wcuskaly kredyty w CHF a nie kredyty w PLN.
Dziwnym trafen stac mnie bylo na kredyt z ryzykiem kursowym a nie stac mnie bylo na kredyt w PLN.
Zastanow sie co napisales czlowieku bo widac, ze nie zglebiles tematu a piszesz.
Ja nie chce zadnej pomocy od Panstwa ani od Ciebie chce aby z mojej umowy wykreslono klauzule abuzywne i aby banki przestrzegaly prawa a tak nie jest.
A widac Ty zamiast zglebic temat o co walcza frankowicze to piszesz bzdury pod banki aby im lichwe zalegalizowac.
Krzyczysz jak doplacasz do gornikow, rolnikow do powodzi do MDM wczesniej rodzina na swoim? A te doplaty ida akurat z moich podatkow i jakosc nie zauwazylam aby klienci frankowicze krzyczeli nie doplacac.
Pomysl.
PirxSzczecin / 83.11.62.* / 2015-09-04 23:30
Skoro nie pomagac frankowiczom bo to ich sprawa, nikt ich nie zmuszał itp brednie to nie pomagac tez idiotom, ktorzy jadą dona wczasy do krajów ogarniętych zamieszkami i potem nie mają jak wrócić, nie pomagac klientom nieuczciwych biór podróży bo co mnie obchodzą ich kłopoty przecież nikt ich nie zmuszał do kupowania tańszych wczasów w małych biurach. Nie pomagać idiotom ktorzy pobudowali sie na terenach zalewowych i teraz wylew rzeki zabrał im dom, nie pomagac rolnikom ktorzy nie ubezpieczyli swoich pól a grad lub deszc czy powodx zniszczyla plony, nie pomagac górnikom dopłacając do utrzymania molochow przynoszacych straty .... al o pomagac wszystkim albo nikomu !!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Laurent1140 / 82.160.254.* / 2015-09-05 20:13
Dokładnie tak jaj piszesz!! Taki socjalizm wykańcza kraj. Z jednej strony krytykują ingerencję państwa w życie obywatela , a z drugiej wyciągają łapy po jałmużnę.
Jarosła94333 / 188.146.76.* / 2015-09-04 23:28
Przestanmy wierzyć, ze istnieje takie Państwo jak Polska , a niedlugo zrobia z nas stado baranów na rzeź I do roboty . Najlepiej skłócac naród I niszczyc podatkami I kredytami . Ci którzy nie pomagaja blixnim wczesniej czy później sami sobie podziekują nic na tym świecie nie ginie dobro za dobro zle za złe

Najnowsze wpisy