Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Spotkanie bankowców i KNF bez konkretów

Pomoc dla frankowiczów. Spotkanie bankowców i KNF bez konkretów

Wyświetlaj:
OSCARTE / 77.100.196.* / 2015-02-07 00:11
o czym oni gadaja na tych spotkaniach?? przewalutowac po dzisiejszej cenie?? buhaha,, 2 czesci kredytu?? a jak wibor wzrosnie to usr..ej smierci tego nie splace! teraz nie stac mnie prawie na rate a po wyliczeniach ma mi jeszcze wzrosnac o 200,,300 zl?? i jeszcze do tego doplacic mam roznice tak jakbym zlotowkowy mial ? buhaha!! oni sa nawiedzeni i za nic,,ale to za nic nie chca rozwiaxzac naszego problemu tylko swoj! zawiodlem sie na jakubasie,,co on wymyslil czy rozumu facet nie ma?? przeciez przez UPADLOSC KONSUMENCKA bede mial ich w 3 lata z glowy! i sami beda dzwonic po ugode! nie zmarnuje sobie zycia i mojej rodzinie dla bandy cwaniaczkoe w garniturach! A I WYBORY TUZ TUZ!
Czy to ważne? / 46.204.90.* / 2015-02-06 23:17
Ludzie nie dajcie się zwariować. jakie straty banków???? Wirtualne??? Chyba utracone potencjale przyszłe zyski płynące z oszukania swoich Klientów. Pozwy zbiorowe są jedynym rozwiązaniem.
ch / 89.74.89.* / 2015-02-06 22:42
A ja myślę tak. Jeśli po raz kolejny rząd wraz z banksterami "zerżnie" ponad 1 mln kredytobiorców CHF i ich rodziny, to żeby nie było zdziwienia, że Putinowi nie będzie trudno znaleźć armię zielonych ludzików... Wydymianie kogoś w tyłek raz wystarczy, żeby go zgasić każdy patriotyczny płomień. Państwo, które gardzi swoimi obywatelami nie ma co liczyć na współczucie.
takłe / 83.20.48.* / 2015-02-06 22:54
Mają przygotowane pozycje na Florydzie , etc., etc.
RodzinazFrankami / 213.199.233.* / 2015-02-06 22:14
Nie ma co się czarować, nikt nie pomoże... Nawet PiS nic nie mówi,,, normalnie opozycja trąbiłaby o tym codziennie dawała dobre obietnice etc.. a oni nic i znów nie wygrają wyborów a szkoda...
tez franek / 83.5.154.* / 2015-02-06 22:13
Kto z Was Szanowni Kredytobiorcy w CHF narzekal na zbyt niskie raty kiedy placilscie po 2,2 i stosunkowo niskim w porównaniu do pln oprocentowaniu? Z całym szacunkiem jesteście albo ludźmi bez honoru albo zwykłymi knypkami i małymi "Polaczkami" teraz boli? Pewnie najlepiej za darmo bo się należy? Szanujcie się i reszte ludzi choć trochę. Pacta sunt servanda. I tyle w temacie.
zach / 176.111.126.* / 2015-03-11 12:13
A ja nie miałam zdolności kredytowej na raty w złotówkach. Wyliczone mi raty wyglądały tak:
w PLN 2000, w CHF 1200. Oczywiście liczyłam się ze zmianą kursu CHF, ale bez przesady, nie o 100%. Cieszcie się złotówkowicze, oby Was nie spotkał podobny los, kiedy budżet domowy na miesiąc zamyka się w kwocie -1000.
nie masz pojecia / 176.58.22.* / 2015-02-07 00:02
Patrząc na tresc wypowiedzi wnioskuję, że nie mas pojecia o czym piszesz. Wzięłam 170.000 kredytu. Po 7 latach spłacania, mam 300.000 długu. Rata jest ok. Ale nie moge sprzedac mieszkania, bo kredyt jest o połowe wyzszy niz wartosc mieszkania. Kurs zmieniła sie o 110 % (brałam jak byl po 2,0)= to juz nie jest ryzyko walutowe, tylko Apokalipsa!! Nie znałam sie na tym, zaufałam specjalistom, którzy jednogłośnie mówili FRANKI! Zanim wyrazisz jakąs opinie, prosze Cie, zorientuj się w temacie, bo wstyd.
!23 / 217.99.227.* / 2015-02-06 23:20
mnie rata nie boli. Mogę płacić 2000, mogę trzy. tylko dlaczego spłacając kredyt 500tyś zł od 6 lat mam dziś do spłaty jeszcze 700tyś?
dfde5684 / 178.235.221.* / 2015-02-06 22:47
Conventio omnis intellegitur rebus sic stantibus - Jeżeli spełnienie świadczenia zgodnie z zawartą umową prowadziłoby do znacznego pokrzywdzenia dłużnika lub wierzyciela, sąd może po rozważeniu interesów stron, zgodnie z zasadami współżycia społecznego oznaczyć inny sposób wykonania zobowiązania, zmienić wysokość świadczenia, a nawet orzec rozwiązanie umowy (art. 357 k.c.)
- i wszystko w temacie. A kredyty otrzymaliśmy w PLN, które zostały zindeskowane do CHF(poprzez abuzywne klauzule indeksacyjne). NIE BYŁO KREDYTU WE FRANKU. I tyle w temacie.
awes / 83.20.48.* / 2015-02-06 22:06
Cały czas rządzi , nadzoruje, a kredytobiorcy jakby w podlejszej sytuacji.
ldiys / 91.189.219.* / 2015-02-06 21:49
Ja wierzę w sąd, w sprawiedliwość. Mimo, że wokół tylu skorumpowanych kolesi, zarabiających krocie, chcących zarabiać jeszcze więcej wbrew prawu. Utrzymujących status quo bezprawnie. Pan Jakubiak na chwile wyszedł przed szereg, w styczniu zaproponował przewalutowanie po kursie z dnia podpisania umowy, ale już go uciszyli kolesiostwo, juz będzie po dzisiejszym kursie. Ale czas tego rządu jest policzony. I następny rząd zrobi z tym porządek dla normalnych ludzi, którzy wzięli ten kredyt na mieszkanie, jak kilka moich koleżanek, mój kuzyn i inni zwykli ludzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jacuch / 5.134.65.* / 2015-02-06 20:45
Ja już nic nie będę pisał bo wszyscy maja to gdzieś.....jedno jest pewne pierwszy raz nie zagłosuje na PO. Wspierają współczesne niewolnictwo jakim jest kredyt w Chf
piotrbaranowski / 78.154.83.* / 2015-02-07 12:02
Ja też ich podsumuję w nadchodzących wyborach. Takich jak my jest wielu.
Nie wolno już głosować na PO.
PO nie działa w imieniu społeczeństwa.
fdewa / 89.76.52.* / 2015-02-06 20:40
Dyskusje sejmowe:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=664E11565D1AAA45C1257DE2005115BB#
franco euro dolar / 185.78.148.* / 2015-02-06 20:19
Szanowny panie Ministrze Szczurku, koledzy z KNFu i wszyscy bankierzy zaprogramowani na okradanie polaków . Nie chcemy żadnej pomocy od rządu PO PSL i banków, którzy wmanewrowali Polaków w spekulacyjny mechanizm kredytowy. Uważam, że jeśli obecny rząd, który jest współwinny z bankami zaistniałej sytuacji przez osiem lat nie uczynił niczego aby zapobiec sytuacji jaka powstała, tym bardziej nie jest w stanie niczego zrobić dla polaków oprócz zamieszania medialnego, szczucia społeczeństwa i różnego rodzaju tricków ekonomicznych, które co najwyżej mogą kredytobiorców pogrążyć jeszcze bardziej. W imieniu swoim i jak myślę milionów polaków objętych spekulacja kredytową mogę tylko zapewnić, że uczynimy wszelkie starania, których celem jest zmiana rządu na przyjazny polakom. Nie jest żadną tajemnicą, że zachodni właściciele banków przez wiele lat zbierają żniwo oszustwa polaków i nieopodatkowanych zysków banków za co bezpośrednio odpowiada rząd PO PSL. Tajemnica poliszynela jest fakt zapisów jednoznacznie niekorzystnych w umowach na rzecz kredytobiorców, bezprawnego przeliczania lichwiarskiego kursu w dniu realizacji umowy (proszę przeliczyć np. 100 tyś franków z zyskiem 20%- 30% na kursie), podnoszenia kursu franka przed terminami spłaty rat, nie wywiązywania się z obowiązujących stóp procentowych, braku możliwości przez wiele lat spłaty walutą zakupioną na wolnym rynku i ostatecznie mechanizmem indeksowania kredytu frankowego a nie de facto kredytu w walucie. Rozumiem, że jako bankowcy nie jesteście w stanie zrozumieć i zaakceptować oczywistych faktów. Nie jesteście w stanie zrozumieć roli uczestnika nieprofesjonalnego w tym zdarzeniu jakim jest klient, nie rozumiecie roli państwa i jego instytucji w obronie klienta. Sprawa umów kredytowych powinna zostać rozpatrzona przez sąd w trybie administracyjnym, tego też nie rozumiecie. Zostało kredytobiorcom dochodzić swoich praw w sądach i mam taką nadzieję, że zapadnie rozstrzygnięcie dla kredytobiorców korzystne a decyzję ostateczną podejmie już rząd wolny od powiązań kolesiowskich jak ewidentnie wynika z afery taśmowej, gdzie jednoznacznie Marek Belka podczas knajpianego spotkania – przypomnę – omawiano scenariusz wykupywania obligacji skarbowych przez NBP. Nie po to, by pomóc finansom publicznym, ale po to, by pomóc Platformie Obywatelskiej utrzymać się przy władzy. Mam nadzieję, że kredytobiorcy, ich rodziny, znajomi tak szybko nie zapomną lekceważenia, ignorancji i obłudy z jakimi się spotkaliśmy i wspólnie z polakami wybierzemy rząd przyjazny polakom a nie obcej lichwie, rząd bez kolesi, rząd dbający o polaków i państwo prawa. Prośba do wszystkich kredytobiorców walutowych, nie gódźcie się na rozwiązania obecnego układu politycznego(klika rządowo lichwiarska), chcą nas wszystkich jeszcze bardziej okraść i usankcjonować nieprawne zapisy. Jeśli ktokolwiek podpisze taka ugodę potwierdzi tym samym wyrok na siebie i przyzna bankom rację. Pamiętajcie tylko sądy mogą orzec w tej sprawie i nowo wybrany rząd. Płaćmy choćby horrendalnie wysokie raty tak długo jak się da i tak to wygramy. Ci kolesie dzisiaj są a jutro ich nie będzie bo banki będą polskie a nie lichwa w Polsce, ten rząd jest rządem sprzedawczyków i antypolskim. Grecja, Islandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Węgry już zdają sobie sprawę z mechanizmów lichwy światowej i polityków, którzy pracowali dla niej, a my się obronimy przed nimi z rządem czy tez bez rządu. Będą jeszcze nas szczuć, straszyć, pokazywać tabelki i wykresy, tłumaczyć, manipulować społeczeństwem - ale my się nie damy!!!
Kolega1 / 31.2.29.* / 2015-02-06 20:35
Prawdę Pan (Pani ) pisze, należy zrzucić jarzmo rządów lichwiarskich. Polacy obudźcie się, precz z oszustami, tylko sądy niezależne są w stanie powstrzymać oklradanie kraju oraz jego obywateli.
labamba. / 109.243.97.* / 2015-02-06 20:43
niech więc sądy to rozstrzygną
franco euro dolar / 185.78.148.* / 2015-02-06 19:55
Nigdy w życiu nie uda wam się przewalutować po aktualnej cenie. Zmienimy rząd, znacjonalizujemy banki, opodatkujemy je - koniec z lichwą made in europa and usa. Brawo Grecja - Brawo Grecy. To jest najlepszy wybór jakiego mogliście dokonać. Pokazać wała lichwie za oceanem i lichwie w europie. Powinniśmy zrobić dokładnie to samo. Kroją nas waluto kredytami, manipulują walutą, zbierają najlepszą kasę z nieopodatkowanych banków, drukują kasę a my ją pożyczamy im płacimy odsetki. Grecja kolejny przykład po Islandii. Wywalić ten sejm i senat, zabronić starym p******** udziału w nowych wyborach, jedno kadencyjny sejm, znacjonalizowane i opodatkowane banki bo tak naprawdę lichwa rządz Polską!!!
jacek104 / 93.82.8.* / 2015-02-07 01:05
najpierw zaplacisz za moje akcje bankow po dzisiejszej cenie a potem mozesz sobie nacjonalizowac golodupcu !
ekkonomist / 83.24.229.* / 2015-02-06 19:20
Wierzycie w to, że ten chory kraj zrobi cokolwiek sensowego dla tych kredytobiorców? Przecież żaden z banków nie udzielał kredytów w walutach. To były kredyty indeksowane do walut obcych. Wystarczy więc - dla chętnych - przewalutowanie po tym samy kursie, według którego kredyty były udzielone i pokrycie przez kredytobiorcę różnicy w oprocentowaniu. Gdzie przy takim rozwiązaniu ktoś widzi starty dla banków? Owszem, utracone korzyści tak, bo one nie zarobią tyle co łupiąc Polaków (pamiętajmy, że zdecydowana większość tych banków nie jest własnością Państwa Polskiego). Panie przewodniczący KNF, Panie Prezesie ZBP: jeśli chcecie pomóc kredytobiorcom i zapobiec ryzyku systemowemu zastosujcie to proste rozwiązanie.
bezerbur / 83.6.156.* / 2015-02-06 20:31
Zależy jakie się przyłoży rozumowanie. Normalne rozumowanie to jest przewalutowanie po kursie zawarcia umowy i pokrycie różnicy w odniesieniu do kredytu złotówkowego, w tym samym okresie. Ale kredytobiorca jest tu stroną potrzebującą czyli musi być przychylność banku. W zamian za taką przychylność bank mógłby zabronić takiemu kredytobiorcy brać w obcych walutach w przyszłości (to taka niedojda a nie klient).
Też normalne rozumowanie to jest: kredytobiorca przewalutowuje sobie kiedy chce po kursie dnia, płaci za ten kaprys (2zł) i się niczym nie przejmuje.
Banki nie mogą przeboleć przyszłych zysków. Wartość akcji wycenia się w przyszłość. Można jeszcze bardziej przesadzić. Kredyt zaciągnięty po kursie 2 zł. Po 2 latach kurs skacze na 4zł. Wartość w złotych podwaja się. Bank łapie kwotę. Kurs spada na 2zł z powrotem. Bank przelicza na złote i żąda różnicy. I tak za każdym razem spadku franka. No co kliencie nie pilnujesz kursu no to zaraz.
jo484848 / 62.69.227.* / 2015-02-06 19:19
A na co tu liczyć.
Przypomnijcie mi, co obecna władza POPSL osiągnęła w ciągu ostatnich 8 lat poza kolejnymi nowelizacjami prawa o pijanych kierowcach, fotoradarach, i potem się zastanówcie, na co jeszcze liczycie. Jak ktoś przez 8 lat nie zrobił nic, to już nic nie zrobi.
i tak samo nic nie zrobi z górnikami, służbą zdrowia, rolnikami, ZUSem, KRUSem, i chorym systemem podatków w Polsce, a także z inwestycjami w nowe technologie i wszysrkim tym, to mogłoby pchnąć nasz kraj w dobrym kierunku. Oni już tylko będą drygować od wyborów do wyborów. Więc mnie kompletnie nic nie dziwi. Ich strategia to konferencje prasowe i oczekiwanie, aż znajdzie się kolejny temat zastępczy i znowu można brylować w tv.
ASFGEQRGW / 84.38.220.* / 2015-02-06 19:18
Frankowicze i ich rodziny nie zablokują dróg, nie zrobią burd jak górnicy bo nie mają na to czasu, muszą ciężko pracować na podatki i raty kredytów. Po prostu nie pójdą na wybory a wyborcy PIS na pewno wezmą w nich udział. Po co nam władza która bardziej martwi się o zyski banków niż o własnych obywateli? Radzę to przemyśleć.
Kapuś / 31.2.29.* / 2015-02-06 20:29
Frankowicze to rozsądna grupa wyborców. Czas odsunąć POpleczników banków zachodnich od władzy skoro nie mogą poradzić sobie z problemem "uczciwego" przewalutowania kredytów.
A może zabrać POplecznikom Sliskiej Lichwy z ich dotacji ? Koniec końców co 25 lat szykuje się jak nie wiosna to jesień ludów, być może dotrze do naszego kraju i zmiecie bankstersich złodziei z ich stołków?
SDFSFG / 77.113.59.* / 2015-02-06 19:14
A JAKI BANK ZACHODNI PŁACI W POLSCE PODATKI

Najnowsze wpisy