Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów szykują razem PiS i Andrzej Duda. Kiedy założenia i nowy projekt?

Pomoc dla frankowiczów szykują razem PiS i Andrzej Duda. Kiedy założenia i nowy projekt?

Wyświetlaj:
roman1234567890 / 37.247.217.* / 2015-07-02 08:19
proszę bardzo niech pomagają ze składek partyjnych albo z własnych apanaży - ja jako podatnik nie mam zamiaru "sponsorować" cwaniaków spod znaku franka, którym się nie udało
EQE / 212.244.186.* / 2015-07-02 08:09
WSZYSTKO ZROBIĄ...TYLKO NIE CHCĄ POWIEDZIEĆ SKĄD WEZMĄ KASĘ HAHA. A LUDZIE SIĘ ŁAPIĄ NA OBIECANKI.
gosik1 / 46.227.245.* / 2015-07-02 08:03
no jestem ciekawa czy dotrzymaja słowa
Kazimierz570 / 109.197.45.* / 2015-07-02 05:49

Pomoc dla frankowiczów szykują
Już się spłakałem jak żubr, albo jak bóbr! Nie wiem jak który bardziej, ale się spłakałem. Z czyjej kieszeni, niby, ma być ta pomoc?! Ja mam kredyt i nie stękam że mi ciężko! Wiedziałem co robię i ponoszę tego konsekwencje.
invest1002 / 95.40.57.* / 2015-07-02 00:02
4. Podstawowe uzasadnienie Komisji Nadzoru Bankowego „Rekomendacji S” powołujące się na ogromne ryzyko związane przede wszystkim z nagłymi spadkami wartości walut, możliwością znacznego podniesienia stóp procentowych przez zagraniczne banki centralne, a także na możliwy znaczny spadek wartości złotówki, nie znajduje potwierdzenia w danych makroekonomicznych. Oczywiście nie możemy nie dostrzegać tego ryzyka, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ciągły wzrost gospodarczy naszego kraju, niską inflację i umacniającą się złotówkę, to obawy Komisji Nadzoru Bankowego nie znajdują potwierdzenia w faktach.
Powyżej to fragment informacji prasowej Klubu PIS gdzie krytykowali stanowisko KNF w sprawie ograniczenia kredytów walutowych.
bi-falo / 109.241.222.* / 2015-07-01 23:43
Hmm/// propozycja przewalutowania po wartosci franka w momencie wziecia kredytu jak najbardziej. Mialabym do splaty 30 000 zl, a nie jak teraz prawie 90 000. Dobre rozwiazanie. Jakies fundusze itd to bzdety, kto ma za to placic, przeciez nie panstwo, bo w moim rozumieniu nie ma pieniedzy panstwowych, to sa pieniadze ludzi. a to juz n ie byloby uczciwe. i banki niech nie narzekaja, ze upadna... smiechu warte jest takie tlumaczenie/ Zenada
Mo777 / 37.47.38.* / 2015-07-01 23:26
Przewalutowć po cenie podpisania umowy. Banerzy nie stracą, tylko nie zarobią krotności pożyczonych pieniędzy.
krzysztof802 / 79.185.168.* / 2015-07-01 22:49

Podkreśliła, że nie można doprowadzić do zachwiania systemu bankowego w Polsce. - Nie chodzi o to, że system bankowy się załamie. Być może bankowcy będą mieli mniejsze zyski niż sobie zakładają. Ten problem wyniknął z tego, że ludzie, którzy zaciągali kredyty we frankach nie mieli jasnej, uczciwej i rzetelnej informacji, jakie mogą ich spotkać rzeczy i trzeba teraz tę odpowiedzialnością się podzielić.

Czy dobrze zrozumiałem ? Bank oszukał kredytobiorców [oszust] i przetransferował zyski [za granicę], dalej nie osiągnie kolejnych spodziewanych wysokich zysków i dlatego poszkodowani kredytobiorcy mają się "teraz tą odpowiedzialnością podzielić" ? Chyba śnię !!!!!!!!!!!!
Gdzie tu prawo i gdzie sprawiedliwość Pani Beato ?
rqr12345 / 5.174.197.* / 2015-07-01 22:21
cytuję: "- Przewalutowanie kredytów we frankach po kursie z dnia zaciągania kredytu dobrze brzmi tylko w kampanii. Według naszych wyliczeń to kosztowałoby ponad 30 miliardów złotych - powiedział Pietraszkiewicz." koniec cytatu! Oceniam, ze te 30 mld to sobie pietraszkiwicz (świadomie małą literą!) wyciągnął z rękawa niczym królika hahhhaaaa To już kolejne nierzetelne "wyliczenie" Niedawno wyliczano 40 mld zł i co? A to , że banksterom i idącym z nimi na pasku dupcia lata w tempie 10 mld/miesiąc!
Dość łupienia Polaków - dość "rozwiązań" korzystnych li tylko dla banków! Dość LICHWY!!!
danio85 / 46.182.102.* / 2015-07-01 22:10
nie zgadzam się z ludzi fałszywymi tylko myślącymi ze inni powinni mieć gorzej. Mam kredyt we franku i w momencie jego brania nie było jeszcze kredytu "rodzina na swoim". Ci co mają kredyt w w PLN przez 8 lat mogli sporo odłożyć gotówki i znacząco nadpłacić kredyty; dzięki dopłacie ze skarbu państwa tj. m.in. z moich i innych Frankowiczów podatku. Ciesze się że można było tak pomóc młodym ludziom i nigdy nie byłam przeciwko takiej pomocy dla nich. A z drugiej strony czytając Wasze komentarze też powinnam napisać "skoro frankowiczom nie chcą pomóc to niech zabiorą i każą zwrócić dopłaty jakie otrzymywali przez te lata złotówkowicze; a jednak tak nie myślę. Polacy powinnyśmy się wszyscy wspierać i pomagać sobie. Nie zapominajcie że to dzięki nam gospodarka w tamtych latach pneła się w górę. Ludzie brali kredyty we frankach bo eksperci (np. Expander) je polecali a dzięki nim rozwineła się doskonale sfera budownictwa i branże powiązane. Bezrobocie było niższe.
warszawiak33 / 178.36.30.* / 2015-07-01 22:09
Pani ELA 44 to nasyłka z banku,bo normalni ludzie to takich głupot nie piszą.Banki chcą abyśmy się szarpali z takimi co raz to głupszymi kontrami rzekomo społeczeństwa głosem.A to g..... prawda.Zwykła zmowa banków zachodnich.PKO odmówiło wejścia w tą aferę.Pro żydowski rząd zamiata to pod dywan a my giniemy.Brak słów.Jedyna nadzieja we własnej partii.Cała Europa z tego toksycznego złodziejstwa się wycofała i jakoś banki nie padły.U nas wmawia się nam ,że jak banki przeliczą po niekorzystnym dla nas w tedy kursie złotowym to banki padną,albo zachwieje się system bankowy.ZŁODZIEJSTWO stulecia.Wyprowadzają miliardy.A JA I MOJA RODZINA MAMY TYLKO JEDNO ŻYCIE !
Złotówkowicz / 66.249.81.* / 2015-07-01 22:01
Poproszę zatem o pomoc dla złotówkowiczów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
martab744 / 95.49.86.* / 2015-07-01 22:07

Poproszę zatem o pomoc dla złotówkowiczów

Proszę bardzo: MDM, rodzina na swoim, możliwość odliczania odsetek kredytowych od dochodu... Było? Było!
mlo / 176.221.120.* / 2015-07-01 23:17
Szkoda ze nie znasz szczegółów tych programów i obostrzeń których przy proponowanych przez elekta przewalutowaniu z dnia zawarcia umowy dla frankowiczów nie ma... ja mam zwykły hipoteczny w PLN (bez rodziny na swoim i MDM) to co mi też się należy się bonifikata..... Przestańcie wreszcie bić pianę i ponieście uczciwie ryzyko, które przez wiele lat się wam opłacało z uwagi na niższe oprocentowanie waszych zobowiązań. albo pomoc wszystkim kredytobiorcom albo nikomu. nie przyszło wam to do głowy ze to będzie bubel prawny i upadnie w trybunale konstytucyjnym z uwagi na uprzywilejowanie jednej grupy społecznej.
Piotr58 / 83.22.99.* / 2015-07-01 21:39
Ela44-zastanów sie co piszesz -niedouczona jesteś czy może banki płacą Ci za te bzdety które piszesz ?A dlaczego frankowicze dopłacają teraz do kredytów złotówkowych?A TY dflaczego dopłacaszdo tych kredytów? Poczytaj trochę co chcą taw. frankowicze a potem dopiero sycz!
mlo / 176.221.120.* / 2015-07-01 21:38
Ja też mam kredyt hipoteczny tylko w PLN i nie stać mnie na składanie się dla innych na ratę - sory taki mamy świat skoro chciało się mieć niższe oprocentowanie niż wszyscy co płacą w PLN to teraz nie płaczcie.... Dość mam tematu pomocy cwanym i majętnym.... co się z czasem przeliczyli.... a w PIS-DU z tym.... najwięcej udzielono kredytów we franku w najbogatszych regionach kraju i jeszcze teraz zapomoga na kredycik bo makro-otoczenie się zmieniło... nie stać mnie by płacić cwaniaczkom i jeszcze swoje spłacać w PLN.
Ela44 / 78.28.7.* / 2015-07-01 21:04
Ja bardzo przepraszam, ale czy ktoś podpisując umowę w walucie innej niż zarabia nie myślał o tym, że kurs waluty może wzrosnąć. Każdy logicznie myślący człowiek wie o tym, tylko jest jedno ale.... fajnie było brać kredyt kiedy kurs był nisko! Czemu wtedy nie krzyczeli że zostali oszukani , że bank ich nie poinformował, tylko było zacierani rąk jaki niski kredyt mamy. W momencie kiedy kurs skoczył do góry to nagle wszyscy to oszuści. Każdy odpowiada za siebie, swoje decyzje życiowe i zawsze każda decyzja jest obarczona ryzykiem. Nie wiem jak w innych bankach, brałam kredyt w PKO BP miałam wybór miedzy walutą EUR i PLN, ryzyko w walucie EUR znałam i do tego nie trzeba mieć wiedzy specjalistycznej, nie zarabiam w EUR i kurs mógł się zmieniać - każdy to wie ( nawet dziecko w podstawówce). Dostałam umowę do domu, mogłam przeczytać i niejasności wyjaśnić, Wybrałam PLN. I teraz moje pytanie czy mój kredyt w PLN też zostanie dofinansowany jak się pomoże frankowiczom. A drugie pytanie kto za to zapłaci za ta pomoc? I tutaj odpowiadam nie banki tylko my zwykli obywatele, a na to mojej zgody nie ma. Umowy się czyta ze zrozumieniem, a jak się nie rozumie to się dopytuje do bólu i tutaj dla żadnego frankowicza usprawiedliwienia nie ma - że nie przeczytał, że nie został poinformowany - biorąc kredyt na 30 lat żadne z Was nie pytało i nie czytało tylko podpisało mam rozumieć w ciemno? To czy ja to wina?
Ela1111 / 46.45.107.* / 2015-07-01 21:50
a czy nie uwazasz, ze banki powinny bez gadania uznawac ujemne stopy procentowe, skoro tak bylo w umowie? A trzeba je prosic na kolanach, zeby to robily. I uwazaja, ze oddaja wilką przysluge za to ze, obnizaja oprocentowanie?
A jak bralas kredyt w zlotowkach, to czy nie dostalas dofinansowania od podatnikow w postaci Rodzina na swoim albo Mieszkania dla mlodych? O tym, ze dostalas paredziesiat (tez Frankowiczow) tysiecy z podatkow, to juz zapomnialas, tak? O tych dofinansowaniach, to nagle wszyscy zlotowkowicze nie pamietaja. Oddajcie je skoro tacy jestescie mądrzy.
dre / 37.7.169.* / 2015-07-02 11:44
A jak ja brałem w Euro, to kto mi pomoże/też kurs skoczył/.
Rodziny na swoim nie dostałem ,bo miałem zagrzybiałe mieszkanie z wielkiej płyty w spadku.
I nie płaczę , a też teraz nie jest mi łatwo spłacać.
Chyba ,że pomagają wszystkim kredytobiorcom ,to ok/tylko za co ?/
BIMBOL / 109.173.146.* / 2015-07-01 21:47
Oto podejście polaka do innego polaka, zazdrość, zawiść itp. Przecież te kredyty mają polskie rodziny i to one teraz ponoszą wysokie koszty. Ela nie masz też racji mówiąc że każdy Frankowicz mógł przewidzieć takie wahania kursowe. Rekomendacja KNF w roku 2008 mówiła że kurs waluty może wzrosnąć maksymalnie 20% i w każdym banku to powtarzali wszyscy doradcy kredytowi. Tylko 20% nie 100%. Od 8 lat banki maja bardzo duże zyski, więc na przewalutowaniu z dnia zaciągnięcia kredytu banki po prostu mniej zarobią NIC NIE STRACĄ. Poza tym rząd od kilku lat pomaga w sposób jawny kredytobiorcą złotówkowym. Program ''rodzina na swoim'' i ''MDM''. Żaden Frankowicz nie ma oto do nikogo pretensji. Więc może czas najwyższy żeby rząd staną po stronie innych kredytobiorców, którzy też są obywatelami tego kraju i płacą tu podatki, a nie po stronie lobby bankowego, które tylko wyprowadza kapitał z polski. Nie masz też racji że zwykli obywatele za to zapłacą, tak jak napisałem powyżej tylko banki będą miały MNIEJSZY ZYSK.

Najnowsze wpisy