Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów szykują razem PiS i Andrzej Duda. Kiedy założenia i nowy projekt?

Pomoc dla frankowiczów szykują razem PiS i Andrzej Duda. Kiedy założenia i nowy projekt?

Wyświetlaj:
annas53 / 178.167.254.* / 2015-07-01 20:45
OTO CO PRZECZYTAŁAM, A I STAD P. DUDA MOZE WZIASC BRAKUJĄCE PIENIĄDZE
Zagraniczne firmy działające w Polsce płacą niższe podatki niż ich rodzimi konkurenci. Największe polskie przedsiębiorstwa płacą wyższy podatek zarówno w odniesieniu do przychodów, jak i zysków. Zagraniczne korporacje na wielką skalę unikają opodatkowania przy bezradności polskiego fiskusa. Jak szacuje Komisja Europejska, luka podatku CIT wynosi w Polsce 45 mld zł.
anka760 / 77.255.250.* / 2015-07-01 20:44
Czy ja jestem naiwny czy ten artykuł art. 286§1 Kodeksu karnego opisuje w sposób precyzyjny to co robiły z nami banki.
Tak jestem naiwny ale to nie zwalnia banku z odpowiedzialności i nie pozwala mu oszukiwać mnie, manipulować.
1. Frank nie przekroczy określonej magicznej wysokości bo się zawali bank i cała gospodarka (popierane jakimiś wykresami)
2. 2.70 za 1 CHF to coś co się nigdy nie stanie.
3. Wyciąganie mnie z innego banku (telefonicznie) gdzie rozmawiałem o PLN i proszenie abym nic nie podpisywał bo mają dla mnie świetną ofertę CHF (pracownik plus kierownik ze swojej placówki biegł do mnie i łapał w połowie drogi aby wcisnąć swoją ofertę)
4. Czy nakłanianie do kredytu CHF słowami, to dobra oferta, my wszyscy tu mamy kredyt w CHF to metoda jaka powinien posługiwać się bank.
5. Czy to, że bank nie chciał dać umowy do wglądu to nie jest coś co pasuje do tego paragrafu. OK. moją winą jest to, że nie powiedziałem kategorycznie albo umowa do wglądu tydzień wcześniej albo nie podpisuję. Tylko czy bank udostępnił by wtedy mi umowę, a najważniejszym jest przecież to, że idąc po kredyt do instytucji zaufania publicznego nie zakładałem, że to manipulator i oszust.
A oto i cały artykuł
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
mno_1966 / 37.128.11.* / 2015-07-01 20:44
Odnoszę wrażenie że kwestia kredytów frankowych jest wykorzystywana politycznie i nakręcana przez media ponad rzeczywisty problem.
Gdy się czyta komentarze samych zainteresowanych, to w chwili szczerości przyznają że główny problem to nie rata z którą sobie jakoś radzą, ale wartość nominalna tego kredytu.
Ale logicznie rozumując skoro rata nie jest problemem, to po okresie na jaki wzięty jest kredyt temat zniknie.
Jeśli teraz zrobimy wyłom i powiemy że darujemy im część kredytu tylko dlatego że mają dyskomfort psychologiczny bo kredyt który wzięli na 30 lat przez kilka lat malał, teraz od 3 lat rośnie, to oprócz kosztów jaki poniesiemy wszyscy w konkretnych pieniądzach spowodujemy znacznie większe straty w gospodarce.
Bo teraz każdy będzie chciał podważyć każdą umowę która nie okazała się tak korzystna jak na początku sądził.
Można by się zgodzić na takie koszty gdyby z tymi kredytami był jakiś duży kłopot.
Ale na razie większy problem mamy z kredytami konsumenckimi i chwilówkami.
Ale nie wykluczone że będziemy musieli zjeść tą żabę bo zbliżają się wybory i część osób chce się koniecznie dostać do Sejmu nie bacząc na koszty dla gospodarki.
Co nie zmienia faktu że banki muszą się przygotować na "czarny scenariusz".
Ale uważam że te propozycję są na teraz zupełnie wystarczające.
Argument że skoro banki mają 15mld zysku to powinny je rozdać "frankowiczom"jest absurdalny.
Bo dlaczego akurat im, a nie bezrobotnym,niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym czy na opiekę nad ludźmi starymi-jeśli już idziemy w taką demagogię.
i już / 83.6.174.* / 2015-07-01 20:40
"Przewalutowanie kredytów we frankach po kursie z dnia zaciągania kredytu dobrze brzmi tylko w kampanii. Według naszych wyliczeń to kosztowałoby ponad 30 miliardów złotych - powiedział Pietraszkiewicz". Takie wypowiedzi są bezczelne!!
I to miałaby być dla banków wysoka kwota???? Tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę!!!!!!!!
PiS i Duda - tak zróbcie!!!!!!!!!1
polikowe / 91.145.133.* / 2015-07-01 20:33
Sprawdzić na co wydali te franki jedni kupili mieszkanie w bloku a inny postawili domy ,a gdzie mieli mózgi żeby brac kredyt na 20 lat a poza tym biedny kredytu nie dostanie
aaa492 / 176.105.133.* / 2015-07-01 20:15
01.07.2006 | Komunikaty prasowe | Sejm | źródło: BP PiS

Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego


Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań.

Klub Parlamentarny PiS podchodzi krytycznie do tego zalecenia z co najmniej kilku powodów:

1. Rozwiązanie problemu deficytu mieszkaniowego w Polsce ma dla nas priorytetowe znaczenie, a walutowe kredyty mieszkaniowe były niewątpliwe czynnikiem sprzyjającym nabywaniu mieszkań po znacznie niższych kosztach Rekomendacja S przyjęta przez Komisję Nadzoru Bankowego będzie sprzyjała utrwaleniu ograniczenia dostępności do kredytów.

2. Zalecenie Komisji Nadzoru Bankowego nie znajduje żadnego potwierdzenia ani uzasadnienia w wynikach finansowych banków. Kondycja finansowa sektora bankowego w Polsce jest znakomita. Z powszechnie dostępnych materiałów jasno i wyraźnie wynika, że gwałtowny wzrost liczby udzielanych kredytów mieszkaniowych nie zaszkodził płynności finansowej banków. Nie podzielamy argumentacji Komisji Nadzoru Bankowego dotyczącej rzekomego zagrożenia dla sytemu bankowego. W 2005 roku banki zarobiły aż 9,2 mld zł. Zysk wzrósł w ubiegłym roku o 28,9 proc. w porównaniu z 2004 rokiem. Banki komercyjne zarobiły 8,695 mld zł, a spółdzielcze - 509 mln zł. Na rekordowo dobre wyniki wpływ miał wzrost dochodów z kredytów konsumenckich oraz mieszkaniowych, a także z opłat i prowizji. Udział kredytów zagrożonych obniżył się na koniec 2005 roku do 11 proc. z 14,9 proc. na koniec 2004 roku. Wyniki 2006 roku nie powinny być gorsze, możliwe jest utrzymanie obecnej dynamiki wzrostu zyskowności netto, a wynik może przekroczyć 10 mld zł. Dlatego też nie podzielamy przedstawionej przez Komisję Nadzoru Bankowego argumentacji dotyczącej troski o trwałość i bezpieczeństwo finansowe kredytobiorców i banków.

Stanowisku Komisji Nadzoru Bankowego przeczą również dane Związku Banków Polskich. Opierając się na tych danych troska Komisji Nadzoru Bankowego wydaje się być nieuzasadniona. W pierwszym kwartale 2006 Polacy zaciągnęli 53 tyś kredytów hipotecznych o łącznej wartości ponad 7, 1 mld i w żaden negatywny sposób nie wpłynęło to na płynność finansową banków. Co więcej szeroka dostępność do kredytów walutowych przyczynia się do stałego wzrostu konkurencji pomiędzy bankami i spadku oprocentowania kredytów.

3. Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podziela opinie wielu ekspertów ekonomicznych, mówiące o negatywnych skutkach „Rekomendacji S”. Specjaliści z Centrum im. Adama Smitha, podkreślają niebezpieczeństwo związane z ograniczeniem konkurencyjności na rynku bankowym Zalecenie KNB skutkować może stworzeniem podwójnych standardów na rynku usług bankowych, gdyż rozwiązanie to jest korzystne przede wszystkim dla dużych banków, a ewidentnie niekorzystne dla małych i średnich banków oraz tych z krótkim stażem na polskim rynku.

Niekorzystnym skutkiem „Rekomendacji S” może być sytuacja, w której znaczna część średnio zarabiających Polaków nie będzie w stanie uzyskać dostępu do kredytu z powodu gwałtownego wzrostu jego kosztów. Wprowadzanie sztucznych ograniczeń tamujących naturalny rozwój rynku kredytów nie służy polskiej gospodarce, a już na pewno nie służy obywatelom. Po wejściu w życie tych zmian nastąpi dalsza monopolizacja rynku usług bankowych, a konsekwencje odbiją się na kieszeni klienta. Zalecenie Komisji Nadzoru Bankowego doprowadzić może także do niemożności udzielania kredytów walutowych przez mniejsze banki, które, ażeby utrzymać się na rynku będą zmuszone do podwyższenia oprocentowania kredytów we frankach , co może oznaczać dla nich utratę większości klientów, a w skrajnych przypadkach bankructwa.

4. Podstawowe uzasadnienie Komisji Nadzoru Bankowego „Rekomendacji S” powołujące się na ogromne ryzyko związane przede wszystkim z nagłymi spadkami wartości walut, możliwością znacznego podniesienia stóp procentowych przez zagraniczne banki centralne, a także na możliwy znaczny spadek wartości złotówki, nie znajduje potwierdzenia w danych makroekonomicznych. Oczywiście nie możemy nie dostrzegać tego ryzyka, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ciągły wzrost gospodarczy naszego kraju, niską inflację i umacniającą się złotówkę, to obawy Komisji Nadzoru Bankowego nie znajdują potwierdzenia w faktach.

5. Komisja Nadzoru Bankowego poprzez swoje niejasne i nie znajdujące poparcia w faktach działania udowadnia, że realizuje jedynie interes korporacyjny banków. Stawia ona interes największych sieci bankowych ponad interesem zwykłych obywateli i interesem publicznym. Trudno dostrzec w polityce Komisji Nadzoru Bankowego uwzględnianie postulatów i fachowych opinii niezależnych ekspertów. Działania Komisji nie wychodzą poza ramy wy
frankowicz / 78.88.116.* / 2015-07-01 20:04
Po wyborze Prezydenta Elekta, franek skoczył do ok. 4-, zł., i wyższa rata, to jedyny efekt gadaniny o pomocy dla frankowiczów. Chroń nas Boże przed taką pomocą.
polka524 / 87.248.81.* / 2015-07-01 19:50
gruszki na wierzbie urosna jak PIS coś zrobi , tez miałam kiedys pożyczke na młode małżenstwa spłaciłam , a oni maja miec lepiej z jakiej racji chcą dobrze zyc niech oddaja co powinni tylko płacza a moze lepiej żyja jak my sprawdzie ich bużdzet domowy wtedy bedzie dobrze
POlak961 / 89.65.157.* / 2015-07-01 20:05
chcesz o mogę ci przedstawić mój tak mi się dobrze wiedzie ze od sierpnia tamtego roku nie mam pracy ciułam i pozyczam od rodziny aby miec na kredyt tak mi się ekstra wiedzie przejzyj kobieto na oczy zazdrość cię sciska czy poprostu jesteś podstawiona czemu nic nie piszesz o tych muzułmanach co mają na naszym garnuszku żyć za frijo tylko się czepiasz biednych ludzi
Robert171972 / 77.255.232.* / 2015-07-01 19:50
Jak brałem w złotówkach kredyt to nikt za mnie nie spłacał tylko tyrałem i oddawałem jako prosty człowiek. Ale kolesie dziady i gołodupce z PIS nabrali kredytów w frankach a teraz posadki zagrożone to trzeba dla siebie zrobić tak żeby ciemny naród spłacił długi. O drożejącym franku wiadomo już od dawna, można było przewalutować na EURO lub złotówki . Przecież te kredyty brali ludzie "INTELIGENTNI"
kerad1084. / 89.72.162.* / 2015-07-01 19:47
PRECZ OD MOICH PIENIĘDZY SZYDŁO WYSZŁO Z WORKA ZŁODZIEJE
3 23 / 83.26.14.* / 2015-07-01 19:42
a co z kredytami w złotówkach o wiele wyżej oprocentowanymi ... my śpłacaliśmy i spłacamy!
Krzysiek109 / 109.241.68.* / 2015-07-01 19:48
Tez splacam i ciagle mam wyzsza rate niz moja siostra frankowiczka? Ona nie placze, bo wie co podpisywala. Zreszta sama uwaza, ze z kredytem we frankach to jak wygrana w totka. 10 lat zarabiala na kredycie, a teraz i tak placi mniej niz ja. Brac kredyty w walucie w jakiej sie dostaje wyplate
max671 / 83.23.183.* / 2015-07-01 19:42
Bardzo dobrze. Proponuję bezpłatne talony na sznur i darmowe rozkłady jazdy PKP.
jerry m / 87.206.28.* / 2015-07-01 19:35
Ludzie, nie martwta sie. PiS-da.
andres58 / 87.217.23.* / 2015-07-01 19:31
a moze by tak pomogli biednym dzieciom ktore nie maja co jest a nie jakims baorom,biedny czlowiek nie bral kredytu we frankach bo by go nawet nie dostal,jak umieli brac to niech umieja i odac,dlaczego nie pomoga tym ktorzy wzieli kredyt w zlotowkach
Paulinkus / 77.65.94.* / 2015-07-01 23:32
...co za złośliwy naród polaczkow,zamiast wspierać sie wzajemnie to szczują tak samo jest poza granicami kraju...wstrętni, zaborczy,podli ludzie...

Najnowsze wpisy