Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. "W propozycji KNF trzeba wyjaśnić kilka kwestii"

Pomoc dla frankowiczów. "W propozycji KNF trzeba wyjaśnić kilka kwestii"

Wyświetlaj:
McMac / 212.67.148.* / 2016-01-18 10:32
A ja nie brałem kredytu i mieszkam na wynajętym mieszkaniu.Czy prezydent mi dopłaci do tego co zapłaciłem.\Rząd niesprawiedliwości
permanentny / 91.6.114.* / 2016-01-18 10:14
Szczurek dobrze czyta odpowiedzi internautów bo to ja napisałem,że bankom trzeba to rozłożyć na lata. Wogóle zmienić umiowę na umowę z dnia podpisania na PLNy a stratę rozłożyć bankowi na tyle lat na ile pierwsza i ostatnia umowy opiewały.W ten sposób banki poniosą stratę.Tylko nie wolno im odpisac tej straty od zysków,o nie! Mają ją ponieść same za lichwę i oszustwa swoje.Bo jeżeli odpisza to Polska czyli my Polacy poniesiemy na swoich plecach ich lchwę a banki będą sie śmiały z naiwności ludzkiej.
Sofa / 87.205.160.* / 2015-03-01 04:31
frankowicz biorąc kredyt wiedział że kurs może się zmienić !!!. To kredytobiorcy ryzyko a nie sprawa wszystkich polaków.
Jest to temat zastępczy . Panowie i panie rządzący zajmijcie się sprawami istotnymi dla ogółu narodu a nie sprawami grupki osób
pilny obserwator / 80.50.79.* / 2015-02-27 18:44
W tej kwesti min.Szczurek nie powinien się wogóle wypowiadać i trzymać się od sprawy z daleka. Min. Szczurek wyszedeł z banków i nadal lobbuje ich interesy zabierając głos. Panie Ministrze to nie były kredyty frankowe, proszę wyrażać się precyzyjnie a banki nie poniosą straty jedynie wykażą mniejsze zyski- a to zasadnicza różnica. Chciałbym aby w Bankach byli jak dawniej bankierzy a nie banksterzy. Obecnie instytucje te nie spełniają swojej funkcji zasilania gospodarki w pieniądz a wręcz przeciwnie drenują z rynku pieniądze /opłaty wszelkiego autoramentu,prowizje bez ograniczeń, marże itp./. Może już dość kolesiostwa i nadeszła pora aby się tym instytucjom o zabarwieniu politycznym /Min.Piechociński się kłania/przyjrzeć i ukrócić niektóre złe praktyki. Wkrótce przecież wybory.....
maria1003 / 89.69.99.* / 2015-02-27 18:23
NIE BĘDZIEMY SPŁACAC ZA "FRANKOWICZÓW" ICH KREDYTÓW !!! GDZIE PODZIAŁ SIĘ WASZ MÓZG, CZYŻBY WYSECHŁ JUŻ ???? ZA NAS NIKT KREDYTÓW W ZŁOTÓWKACH NIE SPŁACA , JASNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
JA2000 / 83.243.32.* / 2015-02-27 13:52
ŻYDOWSKA MASONERIA-MINISTROWIE I PREZESI BANKÓW OKRADAJĄ POLAKÓW POPRZEZ NIESPRAWIEDLIWE UMOWY FRANKOWE WYMYŚLANE PRZEZ BANKI BEZ ŻADNEGO NADZORU KNF I BRAKU DZIAŁAŃ RZĄDU!!!!!!!!!!
prawda241 / 213.73.9.* / 2015-02-27 11:50
a kto pomoże spłacającym kredyty w złotych PLA Banki np. PEKAO S.A pożyczka 66 tys. zł zabezpieczenie na hipotece 132 tj. KW Sadzie,
plus polowa ubezpieczenia na życiu osoby, Wciskane obowiązkowe ubezpieczenie i dobrowolnie zmieniane zapisy w Umowach kredytowych dyktowane przez Bank/i. Ktoś to dokładnie winien zbadać i zobaczyć jak banki zarabiają . Kredytobiorcy we frankach śmiali się z tych złotówkowych , a teraz...
gdfgdghf / 195.47.201.* / 2015-02-27 09:14
Bank udzielając kredytu zabezpieczył go hipoteką. Więc nie można dzielić kredytu na część zabezpieczoną i niezabezpieczoną, bo to wmanewrowanie kredytobiorcy w spłacanie dodatkowego kredytu, którego nie wziął.
Na całym świecie, kiedy kredytobiorca bierze kredyt hipoteczny, jego zabezpieczeniem jest hipoteka i w przypadku braku spłat bank przejmuje hipotekę. U nas próbuje się wmawiać kredytobiorca, że to oni są zabezpieczeniem kredytu, a nie hipoteka, która go zabezpiecza i to oni odpowiadają za jego spłatę. To jest sprzeczne z logiką. Kredytobiorca w przypadku zaniechania spłat powinien tracić przedmiot hipoteki, a nie cały majątek. To jest największe złodziejstwo!!!!!!!!
olobol / 83.6.57.* / 2015-02-21 11:59
Szczurek został wybrany na ministra finansów na chwile przed wybuchem afery frankowej i wzrostem ceny franka.Szczurek jest powiązany ze swiatem bankowym.Czy to tez uwazacie za przypadek?
olobol / 83.6.57.* / 2015-02-21 11:48
SAMI SIE GODZICIE NA TAKIE TRAKTOWANIE!
ciagle glosujecie na PO to macie złodziejską mafię,która wyciśnie z was ostatnia złotówkę czytaj.franka i jak upadniecie to dopiero was puszczą wolno-tylko wtedy juz bedzie za póżno.
W warszawie jest najwiecej kredytów frankowych a tam ciągle wygrywa PO bo wy tak lubicie byc zniewoleni
Dertyjko / 31.61.131.* / 2015-02-07 17:10
Czyli banki zarobia na tym jeszcze wiecej!!! Poprostu genialne! Pozyczyles 300tys po 7 latach masz do spłacenia ponad 400 tys. Pomoc polega na tym ze prewalutowujac zgadzasz się ze do tej pory okradli cię w majestacie prawa, mało tego jeszcze musisz dopłacić do PLN bo rzekomo na tym zarobiłes. A na sam koniec płacisz raty wyższe o kolejne 20-30%. Paranoja, jakie rekomendacje?! Bronią interesu ZLODZIEJSKICH BANKÓW. Bronią kapitału zagranicznego i pozwalają okradac uczciwych obywateli przez kapitał zagraniczny i sprzedali właśnie 2mln obywateli z rodzinami jako NIEWOLNIKÓW! Jedyne właściwe rozwiazanie to PRZEWALUTOWANE z dnia podpisania umowy z uzupełnieniem do,banku różnicy miedzy kredytem w PLN!!!
kioto2 / 2015-02-06 16:08
Ostatnia propozycja Pana Jakubiaka i tak jest do niczego. Nic to, Szczurek, frankowicze spotkają się z bankami w sądzie w ramach pozwów zbiorowych za stosowanie w umowach klauzul abuzywnych. A jak ta lawina ruszy to wtedy popatrzymy jaki to będzie miało wpływ na sektor bankowy.
olobol / 83.6.57.* / 2015-02-21 11:43
Nie spotkaja sie w sądzie!
Bo jak dojdzie do rozprawy to nie bedzie juz kredytów Chf tylko przewalutowane w zł po kursie NBP za 4 a moze i 5 zł.
SAMI GLOSUJECIE NA PO!LUDZIE Z WARSZAWY GDZIE FRANKOWICZOW JEST NAJWIECEJ
OBUDZCIE SIE LEMINGI
lucanus / 89.75.58.* / 2015-02-06 14:42
nic tylko zbankrutować. niech się wtedy martwią co ze mną zrobić. zacznę pracować na czarno bo niby dlaczego nie przecież emerytury i tak nie dostanę. dzięki szarej strefie nie będę płacił podatków. z mieszkania i tak mnie nie wywalą bo jestem samotnie wychowującym dzieci ojcem. dodatkowo jeszcze dostanę pomoc socjalną. i tak właśnie wygląda rzeczywistość jak staram się utrzymać na powierzchni i dać dzieciom normalność (w przeciwieństwie do większości mam dzieci - 3) to się mnie dobija więc najlepiej zacząć oszukiwać tak jak banki i niech państwo i banki ma problem. nie wierzę w żadne propozycje.banksteryzm jest faktem i tyle
taka prawda / 5.174.109.* / 2015-02-06 00:36
Panie Ministrze dostałam kredyt w PLN NIE BYŁO ŻADNYCH CHF DO TEGO MAM UMOWĘ WIERZYTELNOŚCI PRZELEWU.
drenowanyprzezPBH / 212.2.99.* / 2015-02-06 02:09
Jestem za hasłem "Frankowicze policzmy się" i przed wyborami do sejmu ustalmy na kogo będziemy głosować, najlepiej na partię o małym poparciu, żeby później było widać jak podskoczy liczba głosów. Albo pójść na całego i zagłosować na partię, która ma duże poparcie i tu nie wzbraniałbym się przed PiS (wolę 4 lata z PiSem niż jeszcze 25 lat z bankową smyczą na szyi), o ile zapewnią, że dopilnują wyegzekwowana wykreślenia niedozwolonych punktów z umów kredytowych. I ucywilizują kredyt hipoteczny do standardu europejskiego.
jgjghjf / 77.254.71.* / 2015-02-06 00:34
POSOŁ NIKODEM / 77.254.71.* / 2015-02-05 20:47
+ popieram - neguję 1 usuń Zgłoś do usunięcia
Rząd podjął szerokie działania w celu pomocy frankowiczom !PO wołano zespół do zbadania działań banków ,zatrudniono ekspertów ,podjęto szereg działań mających na celu wypracowanie kompromisów i udogodnień a także zapewnieniu stabilności i rzetelności prac stabilizujących ,zamówiono szereg ekspertyz i skonsolidowano działania wszystkich instytucji państwowych i prywatnych ,podjęto intensywny i wyczerpujący dialog ze stronami zainteresowanymi ,przyjęto szereg projektów ,założeń i możliwych rozwiązań ,wypracowano możliwe systemy rozwiązań ,przyjęto wszelkie możliwe kierunki i założenia systemowe ,ustalono że są niezbędne i konieczne ustalenia ustalające kierunek dalszych prac tak by zarysować szkielet systemowy mogący stanowić podstawy prawne i finansowe do dalszy prac legislacyjnych ,wypracowano zarysy rozwiązań optymalizujących i krystalizujących prace nad rozwiązaniami systemowymi ,zaproszono do prac i dialogu organizacje rządowe i pozarządowe .......SŁOWEM ZROBIONO WSZYSTKO CO MOŻLIWE BY POMÓC WAM DRODZY OBYWATELE !!!Bądzmy ufni i pełni wiary w naszych posłów ,senatorów i rządzących ,miejmy zaufanie do prezydenta wymiaru sprawiedliwości i wszystkich instytucji i organów państwowych.Jak pokazały nam doświadczenia naszej młodej demokracji możemy być ufni i spokojni o naszą przyszłość ale bowiem dzierżona ona jest w dobrych rękach elit naszego narodu które z trudem i mozołem budują naszą przyszłość w trosce o nasze wspólne dobro narodowe by żyło nam się lepiej!!Jeśli jeszcze nie przekonałem któregoś z Was drodzy wyborcy -zapraszam na mój wiec wyborczy lub do biura poselskiego .Jestem otwartym na wasze wszystkie potrzeby , troski i problemy -razem jakoś na pewno je rozwiążemy!!.............................................................................................Zp.Wasz zależny od pari ,kasy ,banków i prywatnych interesów szczerze oddany POSEŁ!!!
polandia małą / 193.25.2.* / 2015-02-08 22:40
czy jeszcze póki co różne "analytyky" się nacieszą kasą - której się nachapią.

A potem im wyjdzie co i tak już wiadomo - że biedne banki nie mogą nie zarobić kokosów i nic się nie da zrobić
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy