Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Według bankowców, pomysły rządu możliwe do realizacji

Pomoc dla frankowiczów. Według bankowców, pomysły rządu możliwe do realizacji

Wyświetlaj:
mama 2 dzieci / 46.215.42.* / 2015-01-29 11:05
godz.11 konferencja Związków Banków Polskich
qweqeqweq / 193.84.25.* / 2015-01-29 11:03
Ciekawe ilu z tych frankowiczow robiloby raban o nielegalne kredyty, indeksowanie itp gdyby frank dalej byl po 2.5
adc / 217.114.169.* / 2015-01-29 13:46
Aleś ty przebiegły i inteligętny ?? Qweqwe
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fi / 91.208.10.* / 2015-01-29 11:02
Wiecej nie zagłosuje na PO. To żadna pomoc. Rodzinom osób które zginęły w katastrofie smoleńskiej wiedzieli jak pomóc.
GRE662 / 212.122.207.* / 2015-01-29 10:49
I TAK PAN PIECHOCIŃSKI STRZELIŁ SOBIE W KOLANO I PRZY OK AZJI W STOPE PO. TERAZ JESLI PARTIA KORWINA MIKKE ZADEKLARUJE, ZE DOPROWSDZI DO PRZEWALUTOWANIA KREDYTÓW Z CHF Z DNIA ZACIĄGANIA KREDYTU, TO 700 TYS OSÓB MOZE ZMIENIC RADYKALNIE SCENE POLITYCZNĄ. NA POPRZEDNICH WYBORACH GŁOSOWALO ŁACZNIE 3 MLN UPRAWNIONYCH . LICZBY NIE KŁAMIA. LIDEREM MOŻE BYC NAWET NOWA PARTIA FRANKOWICZÓW!
mama 2 dzieci / 31.2.44.* / 2015-01-29 10:30
UMOWY Z BANKAMI MAJĄ NIEDOZWOLONE ZAPISY. PRAWO I USTAWY NIE SĄ TWORZONE I PISANE PRZEZ FRANKOWICZÓW TYLKO PRZEZ PAŃSTWO.
mama 2 dzieci / 31.2.44.* / 2015-01-29 10:23
DO PANA PIECHOCIŃSKIEGO,SZCZURKA,KOMOROWSKIEGO,KOPACZ,I ZARZĄDÓW BANKÓW DO TEJ PORY NIE PADŁA ŻADNA DO ZAAKCEPTOWANIA PRZEZ FRANKOWICZÓW NORMALNA PROPOZYCJA KTÓRA MOGŁABY ROZWIĄZAĆ PROBLEM 700TYŚ KREDYTOBIORCÓW.PAŃSTWO BRONI ZYSKÓW BANKÓW NIE BRONI OBYWATELI. MAM W NOSIE TAKIE PAŃSTWO I NIE ZGADZAM SIĘ NA PŁACENIE PODATKÓW DLA TAKIEGO PAŃSTWA.ZOSTAŁAM OOOOOOSZUKANA PRZEZ BANK PAŃSTWO OSOBY MI BLIS...
Gorbi69 / 193.108.194.* / 2015-01-29 10:23
pomoc dla BANKÓW a nie Kowalskiego. I tak będzie musiał spłacić wszystko co ma spłacić. A póżniej transfer zysków z banku do Holandii, Niemiec, Francji. Bo banki w Polsce są w większości w rękach kapitału obcego. I po co te głupie frazesy pismaki wypisują.
dzezik / 159.205.146.* / 2015-02-19 17:48
dokladnie - i to jest oprawna reakcja - Piechocinski chce ulzyc bankom a nie kredytobiorcom i to na koszt posostałych podatników, jedyne rozwiązanie to ogloszenie upadlosci. kazdy frankowich ktorego mieszkanie jest teraz warte mniej niz kwota kredytu do splaty powinien miec mozliwoc ogloszenia updalosci i oddania mieszkania bankowi. lepiej przeciez byc na zero niz na minusie. wtedy to bedzie problem banku a nie kredytobiorcy, dlaczego u nas w Polsce nie mozna oglosic upadlosci tylko dlugi trzeba splacac, nawet wnuki mają splacac?
bila_bila / 46.186.74.* / 2015-01-29 10:18
Nie daje mi spokoju wspomniana przez PSL możliwość partycypacji banków - w przypadku dalszego wzrostu kursu CHF - w ryzyku walutowym, która wg propozycji wicepremiera miałaby być finansowana przez banki z specjalnego funduszu (rezerwy), do którego utworzenia banki zostałyby zobowiązane niewątpliwie w drodze ustawy. Pomysł ten został wygłoszony w grupie pomysłów obejmujących zmiany prawa. Ponieważ odnoszę wrażenie, że większość, jeśli nie wszystkie propozycje zostały "podpowiedziane" przez banki, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten niezbyt głośno komentowany postulat wicepremiera ma na celu nic innego jak zapewnienie sobie przez banki możliwości zwiększenia marży. O ile bowiem możliwość zmiany w regulaminach Liboru poprzez ograniczenie jego wysokości do 0 raczej nie zostało przewidziane w żadnej klauzuli modyfikującej zawartej w umowie kredytu, to już taka klauzula, że stała co do zasady wysokość marży może ulec zmianie w przypadku nałożenia przez bank przez przepisy prawa, w związku z zawartą umową kredytu, obowiązku m.in. tworzenia nowych rezerw czy odpisów - stanowi podstawę do zmiany wysokości marży - w mojej umowie jest. Czy nie usiłuje się w ten sposób tylnymi drzwiami pozbawić nas w krótkiej przyszłości możliwości skorzystania z ujemnego obecnie LIBORU? Przecież nie będę prorokiem jeśli powiem, że wydaje się bez cienia wątpliwości, że podwyższona w ten sposób marża będzie zdecydowanie wyższa niż bezwzględna wielkość LIBORU. Może jestem przewrażliwiona, ale gdy czytam, jak zadowolenie z możliwości dodatkowo zaliczenia przez bank kosztów utworzenia takiej rezerwy wyraża prezes Pietraszkiewicz, to wnioski same cisną się na usta. Oby tym zabiegiem dziecko nie zostało wylane wraz z kąpielą, przy ogólnej uciesze naszych ukochanych banków... Mylę się?
Pozdrawiam!
Polsko moja / 83.70.133.* / 2015-01-29 10:03
Pan Piechocinski mówi to co mu każą, doradcy, ekonomiści oraz związek banków nie polskich...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
konsument / 83.144.97.* / 2015-01-29 09:57
jeszcze nigdy nie czułam takiej irytacji i frustracji jak po tym co ostatnio czytam na temat frankowiczów. Robienie z ludzi idiotów w imię przepisów i prawa.

Jestem za obaleniem tego rządu - dla otrzeźwienia - PIS porządzi kilka lat - i PO odsunięte od władzy spojrzy wreszcie z dystansu na to co zrobili i może zweryfikują podejście - co czego zostają powołani przez wyborców.
Zero profesjonalizmu, rzetelności, zrozumienia tematu.
Te pomysły są g... warte - świadczą jedynie o poddawaniu się wpływom silniejszego lobby - nie ma tu żadnego myślenia o ludziach jako jednostkach i efekcie w skali makro, jaki dałaby możliwość przewalutowania kredytów dla setek tysięcy rodzin.

Naprawdę wszyscy by na tym zyskali - i frankowcy, i rząd, i miliony ludzi, u których frankowcy wydaliby te pieniądze które dziś trafiają do jednej kieszeni - prezesa banku.

Szkoda że dopiero przy tej okazji przejrzałam na oczy - system jest chory, nie wierzę politykom - to naprawdę darmozjady i partacze. Smutne i żałosne...
jacek96437845 / 31.61.131.* / 2015-01-29 09:37
Kredyty są prawnie nielegalne. Ludzie dostawali do dyspozycji pln, a nie kwotę kredytu w chf. Banki nie miały tych franków, pożyczały je tylko moment (swap). Cała ta konstrukcja finansowa to toksyczna pułapka finansowa. Dodatkowo klauzula indeksacyjna nie jest zdefiniowana w prawie bankowym jako kredyt. Zaraz się może okazać elementem ryzykownego inwestowania. Banki są prawnie na straconej pozycji. Politycy! Pomóżcie frankowcom wyegzekwować prawo! A nie wymyslacie kolejne nic nie warte pomysly!
asdfasdd / 193.111.145.* / 2015-01-29 09:16
Dla Polaków nic one nie wnoszą do rozwiązania problemu. Wakacje? Na Boga... po 3 latach można się obudzić z CHF na poziomie 1000 zł i co wtedy? Lipa Panie ministrze.
please / 212.14.47.* / 2015-01-29 08:28
A co mnie interesuje opinia banków. Niech przedstawią naszą opinię, Frankowców. Prawdę mówiąc to mam gdzieś opinię banków, tak samo jak ten wczorajszy bełkot Piechocińskiego.
precz z socjalizmem / 188.116.35.* / 2015-01-29 08:37
A ja mam gdzieś waszą opinię.
Bo wiadomo jaka jest-płacić nadal połowę tego co złotówkowi a najlepiej nic.
Ntomiast opinia banków jest o wiele bardziej istotna-ponad 500mld zł zdeponowanych środków wszystkich Polaków a nie tylko lemingów z warszawskich apartamentowców.
I dla zwykłego Polaka jest o wiele ważniejsze aby te pieniądze były bezpieczne, niż to czy ktoś ma zapłacić 200zł wiecej raty.
Beata 11111 / 217.99.240.* / 2015-01-29 09:45
A były i sa bezpieczne? Obudz się banki pozyczały własnie te srodki zdeponowane na lokatach w PLN a nie CHF.
romek223 / 193.109.244.* / 2015-01-29 08:09
Haha. No po średnim kursie NBT to wiadomo że jest możliwa. To oczywisty zysk już dziś dla bankierów. A frankowcy cóż... kolejny raz nędza.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy