Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Związek banków chce poprawek do projektu ustawy

Pomoc dla frankowiczów. Związek banków chce poprawek do projektu ustawy

Wyświetlaj:
krakus57 / 83.10.101.* / 2015-07-24 07:24
dlaczego prokurator generalny nie postawi zarzutu oszustwa dokonanego przez banki które udzielały kredytów we frankach nie posiadając w kasie ani jednego banknotu frankowego to jest iwypłacali złotówki
bary lu / 185.78.148.* / 2015-07-23 23:27
Tu nie chodzi o frankowiczów - tutaj chodzi o to aby wydoić krowe(Polskę) tak szybko jak się da, póki nie zrozumie że nie ma już wyjścia. A wtedy da się kolejne pożyczki jak Grecji. Tusk który dostawał pieniądze z unii zbudował parę orlików, kawałek autostrady i odmalował kilka rynków w kraju, ale zadłużył kraj na 300 mld - tak "trzysta" mld USD a gospodarka w zasadzie leży. Póki dostajemy dotacje to będzie się jakoś toczyć ten wóz - dotacje się skończą. Banki spolonizować, opodatkować a wszystkie kredyty przewalutować na złotówki kosztem banków bo i tak już zarobiły wystarczająco dużo. To jest pierwszy warunek budowy własnej gospodarki. Nie może być tak aby zachodnia lichwa dostawała strumień nieopodatkowanego łatwego pieniądza i swobodnie manipulowała rynkiem walut. Tu w Polsce powinny być wydawane te pieniądze, tu inwestować w technologie i przemysł. A te wynurzenia bankierskie to koń trojański dla Polski i Polaków. Już powoli trzęsą portkami, za chwilę będą do kupienia kolejne banki za dobre pieniądze. Jest okazja pozbyć się tego dziadostwa. Oby tylko PIS wygrał to zrobi z nimi porządek. Przesłuchałem sobie w końcu na spokojnie taśmociąg PO jest kupione - zresztą myślą tylko o własnej kieszeni.
Staś777777 / 87.205.248.* / 2015-07-23 22:56
Trzeba się wreszcie dobrać tym oszustom i złodziejom do skóry - kredyty "frankowe", opcje, struktury, polisolokaty - złodziejstwo na złodziejstwie. Kredyty we "frankach" żadnego franka nie widziały i choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość nie zobaczą. Dlatego przewalutowanie po kursie zaciągnięcia jak powiedział prezydent i za to na niego głosowałem. Jeżeli my sami nie rozprawimy się z "naszymi" banksterami, to będziemy ich niewolnikami do śmierci. Jakubiak i Pietraszkiewcz to wspólnicy to zdrajcy sprawy narodowej odpowiedzialni za zubożenie tysięcy polskich rodzin.
Ja506 / 109.95.144.* / 2015-07-23 22:12
Czy w tym kraju ludzie to półgłowki ?! Jak ja brałem kredyt 150000zł w złotówkach w 2003r ,a mój szwagier tyle samo ale we frankach, ja placiłem raty po 1400zł, a on po 890zł i tak było przez pare lat, a przy tym smiał sie ze mnie . Teraz jak od 2 lat mój kredyt wynosi mniej , a jego wiecej to drze ryja !!! Gdzie tu sprawiedliwośc ?! Co matoły lub dzieci brały kredyt we frankach ?!!!! Dlaczego nasi pseudo mądrzy politycy nie potrafia wylczyc ile płaciła osoba przez 10 lat w złotówkach, a ile we frankach to dobiero by matoły zrozumiały !!! Ale kazdy wie dlaczego bo w rzadzie wiekszość brała kredyt we frankach !!!!!
Pomoc dla frankowiczów
adix / 89.72.131.* / 2015-07-23 22:07
A czemu jak ja brałem kredyt w złotych zeby nie pchac sie w ryzyko kursowe i placilem za to wiecej mam jeszcze teraz dorzucac sie do tych nieodpowiedzialnych frankowiczów co sie smiali ze mnie w 2008 r. Widziały gały co brały. A jak nagle frank potanieje to bede im musiał jeszcze doplacic bo stracili na przewalutowaniu?
Protestuje i na PO niegłosuje
lmpj; / 77.112.40.* / 2015-07-23 22:04
domiar dla banków , co rok większy i sprawa rozwiązana
rozwad123 / 89.100.255.* / 2015-07-23 21:38
W mysl prawa polskiego banki są samodzielnymi podmiotami gospodarczymi i nie mogą wg tegoż prawa tworzyć kartelu tj związku banków polskich.,których reprezentuje wspólny prezes.To nie ma nic wspólnego z wolną konkurencja.Pytam się gdzie jest UOKIK!!!!!!
rozwad123 / 89.100.255.* / 2015-07-23 21:27
Przypominam ,ze ostatnio wypłyneła sprawa ,,ustawiania,, czyli mówiąc wprost oszustwa przez wiele lat /od ok 2002 r/,, Liboru,, przez największe banki ,bedące ponoć instytucjami zaufania społecznego za co zostały ukarane przez Kom. Europejska i władze USA kwotą kilkudziesięciu mld dolarów.Ten LIBOR w drastyczny sposób podwyzszał raty kredytowe Toteż nie zapominajcie w sądach upomnieć się o zwrot z oczywiscie odsetkami karnymi tych nadpłaconych rat.
op[o / 77.112.40.* / 2015-07-23 22:06
i tak więcej zarobili niż zapłacili karę
bankomat / 185.49.202.* / 2015-07-23 21:13
Prezesowi banków polskich powinno się płacić za to ile banków działających w Polsce jest w stanie opodatkować i pieniedzmi zasilić budżet a nie za prawienie dyrdymałów z których nic nie wynika.Chyba że właśnie po to został przez kolesi wybrany na stanowisko.Idż Pan na szczaw.
PPPPrr / 176.118.137.* / 2015-07-23 20:50
Prezes banków Polskich jakich Polskich są jeszcze takie, aaaaa NBP , PKO i Banki Spółdzielcze reszta to banki NIE P O L S K I E!!!!!!!!
K---A / 176.115.9.* / 2015-07-23 21:09
Niestety nawet to nie, 100% POLSKICH AKTYWÓW MA TYLKO JEDEN BANK...
bankowy trol / 82.177.224.* / 2015-07-23 20:34
niemal wszystkie kredyty “walutowe”, udzielone przez banki w Polsce w ciągu ostatnich kilku (dziesięciu?) lat, nie są żadnymi kredytami walutowymi. To są po prostu kredyty “złotówkowe”, obarczone oczywistą wadą prawną polegającą na przeliczeniu kwoty udzielonego kredytu na walutę obcą wg kursu ustalanego przez bank w sposób zupełnie dowolny i nieprzewidywalny dla kredytobiorcy (vide klauzula nr 3178 z rejestru UOKiK). Pomijam już nawet zagadnienie, czy banki w ogóle dysponowały jakimikolwiek frankami na udzielanie tych kredytów, skoro nikt z kredytobiorców tych franków na oczy nie widział, bo każdy wnioskował o kredyt w złotówkach i mieszkanie kupował za złotówki, a nie za franki.
ola 988 / 31.179.14.* / 2015-07-23 19:58
a co z bankami które za wysłanie monitu według własnego widzi mi się pobierają dowolne kwoty i doliczają co im do głowy przyjdzie a Związek Banków Polskich odpowiada że to wszystko zgodne z prawem Balcerowicza ponieważ Banki zagraniczne działają w naszym kraju na prawie Janosik poprawione przez reformatora gospodarki Naszego Kraju odznaczonego najwyższymi odznaczeniami krajowymi,zadam pytanie do Pana Prezydenta Dudy czy jesteśmy jeszcze w Polsce Panie Prezydencie czy już dawno sprzedani przez Asa ekonomi Balcerowicza zagranicznym podmiotom bez prawa głosu.
Hipokryzja chciwców / 84.38.220.* / 2015-07-23 19:53
Jak w umowach są klauzule abuzywne to wtedy każdy klient musi indywidualnie sądzić się z bankiem i udowadniać coś co jest oczywiste, czarno-na białym, ale jak mowa o "przewalutowaniu", to banki nagle zaczynają się prawem przejmować.
To jakiś wałek!!!!! / 77.112.48.* / 2015-07-23 19:31
Przecież banki oszukały swoich klientów udzielajac im kredytów frankowych w złotówkach!!!! Należy najpierw skazać winnych oszustwa ,którzy powinni naprawić 100% szkód!!-Tak mówi prawo,któremu podlegaja wszyscy-równiez banki!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy