Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla górnictwa. Bruksela torpeduje kluczowy plan rządu

Pomoc dla górnictwa. Bruksela torpeduje kluczowy plan rządu

Wyświetlaj:
edex / 188.146.138.* / 2015-09-24 11:31
A co się stało z ekonomią tego resortu ,co się stało z 26 latami górnictwa ,przecież to normalna gałąż przemysłu ,nie winna Unia tylko przywileje górnicze ,emerytury z sufitu, związki zawodowe i rządy które przeprowadzają restrukturyzacje od ponad ćwierćwiecza ...................
Grzegorz_896 / 188.121.15.* / 2015-09-24 11:31
Mamy kapitalizm o którym między innymi tak zawzięcie walczyłam Pierwsza Solidarność czyli m.in. górnicy. A w kapitalizmie jak firma przynosi straty to się tnie koszty ogranicza przywileje, dodatki, w końcu wynagrodzenia, jak to nie wystarcza to się zwalnia część pracowników a jeśli firma nadal ma straty to się ją likwiduje. Takie są prawa rynku i tak się dzieje w każdej prywatnej firmie w każdym cywilizowanym kraju na świecie.
Niestety górnicy którzy tak zaciekle walczyli z "komuną i socjalizmem" teraz w kapitalizmie nadal chcieliby żyć jak za socjalizmu czyli "czy się robi czy się leży xxxx zł + 13/14/barbórka/deputat węglowy itd. się należy. Otóż się nie należy.
Jak kopalnia ma zyski to może wam nawet i "16" wypłacać. Ale jak ma straty to ja jako uczciwie pracujący w prywatnej firmie nie mam zamiaru się na wasze przywileje ze swoich podatków dokładać.
koolo / 77.253.15.* / 2015-09-24 11:36
twoja śmieciówka to znaczący wkład w ratowanie górnictwa o którym nie masz pojęcia jak działa
oberschleisien / 195.72.148.* / 2015-09-24 11:31
Tak należy pozostawić Górny Śląsk zdegradowanym wydojonym do cna i z masą ludzką sprowadzoną w ten rejon. Hmmm ja poszedłbym dalej zostawcie go w spokoju spakujcie walizki jedźcie do siebie a Ślązacy poradzą sobie i z tym problemem.
ghfhtjvjh / 80.187.99.* / 2015-09-24 11:30
czyli beda rowni z polakami.nie wyrobisz zysku to zamykaj.idz do innej pracy.tylko ze jak wygra pis to bedzie rozdawnictwo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sodekso / 46.77.124.* / 2015-09-24 11:29
heheh, Kolejny krok UE do zarżnięcia polskiego górnictwa, żeby w przyszłości kupować od Niemców pachnący gaz z nowo otwartego rosyjsko-niemieckiego rurociągu nord
wałkoń / 85.198.212.* / 2015-09-24 11:29
Nasze górnictwo dalej tkwi w komunizmie, a górnicy żyją ponad stan, na kredyt, i na państwowym garnuszku, czyli z cudzej pracy i pensji. Cała gospodarka się sprywatyzowała a górnicy jeszcze nie (przed prywatyzacją bronią się rękami i nogami, i razem, z resztą społeczeństwa, nie chcą budować Polski; to samo jest ze służbą zdrowia i całą państwową przerośniętą biurokracją, jak ZUS, Urzędy Skarbowe itd. - tyle trutni i pasożytów jest na państwowym garnuszku i żyje z cudzej pracy). Inne prywatne branże rozwijają i ciągnął Polskę do przodu, a państwowe molochy i podmioty, jak np. górnictwo jest dla Polski utrapieniem i kulą u nogi - taka to społeczna "sprawiedliwość" oraz wspólna troska i odpowiedzialność za kraj.
rylix / 89.79.6.* / 2015-09-24 11:34
jakie prywatne branże ciągnął polske do przodu, górnik żyje z cudzej pensji z twojej może. zostawcie kopalnie na śląsku a nie wszystko do warszawki poj,,,,,bie
kanton666 / 5.172.247.* / 2015-09-24 11:29
ciekawe gdzie wyląduje pani Kopacz po wyborach. Chociaż tak mi się zdaje że PIS tradycyjnie tuż przed wyborami strzeli sobie w stopę
frida606 / 5.147.211.* / 2015-09-24 11:29
Szydlo i Duda pomoga haahhaahhahaahahahahahahaha
xjasiu / 78.10.166.* / 2015-09-24 11:29
bardzo dobrze ! komuna skończyła się ! jak kapitalizm to dla wszystkich !
a górnicy niech jadą do tego raju - do Anglii - Sam prezydent stwierdził , że tam lepiej , po co w Polsce z********** ?
jugol / 89.76.168.* / 2015-09-24 11:29
Na bank że załatwił to nasz król Unii z głupiutką Kopaczową - od dawna chcieli zlikwidować państwowe kopalnie ( tzw liberałowie - prywatyzatorzy ).
sląsk / 91.231.71.* / 2015-09-24 11:28
jelśli ktos ma kase do wywalenia to prosze bardzo, mnie nic do tego. Ale wara od kasy budżetowej. Na szpitale kasy nie ma, na szkoły nie ma, ludzie umierają bo nie stac ich na leki. A na górnicwto ma byc? I to skąd? Z naszej puli wspólej, budżetowej! Jak długo jeszcze my obywatele podatnicy bedziemy utrzymywac bankrutów? W imie czego? Solidarności społecznej? Co to, górnik pracy innej nie może wykonywać? A mnie sie ktoas pytał, kiedy zwalniali, czy mam za co zyć? A Was się ktos pytał? Kto mi dał coś gratis? A może wam coś dali za free? Jakąs chocby tone węgla. Nic? Niemożliwe. Górnikom dają a nam nie. A może kłamiemy? Nawet Ofe mam ukradli zeby górników starczyło, i mundurowym, i sędzom. I dalej mamy sie godzic, jak te barany, żeby nas strzygli i im dawali. Bo co, prawa nabyte? Tylko czekam na lament tychże emerytów, jak to drogo musza węgiel teraz kupic bo juz gratisy deputaty im pozbierali? jak to, wszak prawa nabyte, się nalezy itd bzdura za bzdura. JUz w śląskich Mopsach kelejki po zasikłi na węgiel. Naprawdę, biedi ci gorniczy emeryci...
A co z rtesztą? Pogońce żwiązkowców, oni wam sie też przyłozyli do tego, co macie dziś, tylko opony potrafia palic i wrzeszcześ jak potępieńcy na ulicach. Co więcej potrafia? całymi dniami organizuja wycieczki, wczasy, jeżdżą za wasza kasę i mydla oczy, jak to walczą o prawa pracownicze.
Kopalniom potrzebny jest likwidator, nie reformator
sodekso / 46.77.124.* / 2015-09-24 11:41
głupi jesteś jak but. Likwidacja górnictwa będzie nas wszystkich Polaków kosztowała 100 razy więcej.
Jeśli zamkną połowę kopalń to bezrobocie wzrośnie kilka procent, na rynku pracy pojawią się słabo wykwalifikowani górnicy. W firmach ochroniarskich i sprzątając-ogrodniczych zarobki spadną, bo będzie dużo nowych ludzi do pracy. Zaczną masowo upadać miasta w regionach, które utrzymują się głównie z górnictwa. Takich miast jest wiele (Żory, Piekary, itp.) Zniknie tam wszystko, sklepy, usługi bo nikt nie będzie z tego korzystał bo nie będzie miał kasy. W ciągu kilku lat miasta te ogłoszą bankructwa. (przykład Detroit w USA) Zgadnij co wtedy się stanie? za czyje pieniądze rząd będzie ratował te miasta? Z dwojga złego niech górnicy dalej mają swoje. Z tego korzysta znacznie więcej branż niż się wydaje bo te kilkadziesiąt tysięcy górników po prostu KUPUJE i żyje co daje utrzymanie kolejnym kilkudziesięciu tysiącom polaków. Ojjj chciałbym, żebyś miał sklepik w miejscowości, w której będzie zamykana kopalnia, wtedy byś zrozumiał o co kaman. Dzięki nim utrzymanie ma sporo ludzi i firm. Teraz pomyśl co się stanie z pieniędzmi, których rząd nie wyda na górników. Zostaną przejedzone i wydane na ośmiorniczki itp.
slask / 91.231.71.* / 2015-09-24 11:45
To słucham, jaki masz pomysł? Bo pisac to każdy umie. Słucham. Czekam. A może chcesz im wszytsko fundowac? Co ja czy ty mamy to tego, że ktoś niest nieporadny, nieudolny, nierentowny? Mają zarządy, maja krzykaczy związkowych- same tęgie głowy i"piekne umysły", z kilkoma fakultetami. sami fachowcy> Niech pokażą co potrafią i niech uratuja branże. Celowo piszĘ URATUJĄ A NIE RATUJĄ.
Jarek171 / 213.195.139.* / 2015-09-24 11:27
co niemcą do tego za co polska ratuje przemysł górniczy, przecież to są nasze spółki i nasze pieniądze łożone z podatków polaków. Jakaś paranoja przypomina mi to politykę zssr w stosunku do prl. Euro komuna powsaje na naszych oczach !
mm8 / 88.199.162.* / 2015-09-24 11:30

nasze pieniądze łożone z podatków polaków

no właśnie, a ja nie chcę, CIĄGLE łożyć na roszczeniowych górników!
mikuś963 / 213.195.139.* / 2015-09-24 11:38
To wyjedz do niemiec bedziesz łożył na rosyjski gaz!
mm8 / 88.199.162.* / 2015-09-24 11:27
żeby tylko polska nie była niewolnikiem roszczeniowego górnictwa...
llooo / 77.254.45.* / 2015-09-24 11:26
I gdzie ta solidarność unijna?
Stas / 46.112.187.* / 2015-09-24 11:26
Polska ma byc krajem niewolnikow U.E niczym wiecej. Dobrze o tym wiedzieli i wiedza rzadzacy w Polsce.

Najnowsze wpisy